Jump to content

Нещото което вие в нощта's Content

There have been 70 items by Нещото което вие в нощта (Search limited from 29-март 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#87894 Случаят "Катуница"...

Posted by Нещото което вие в нощта on 26 септември 2011 - 00:46 in Общ форум

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 23:05, said:

А дали да не престанем с тези намеци?

Малко встрани от проблема, но все пак не мога да се въздържа от един последен коментар, който предвид това, че се познаваме отдавна можеш да приемеш като приятелска и добронамерена забележка. Ако прегледаш мненията си по темата ще откриеш, че почти всеки твой коментар съдържа ехидни забележки по отношение на мои мнения или такива на Valtyr, които някой по-докачлив човек би приел като обидни. Същевременно намираш за нередно да правя напълно невинни намеци, касаещи хора, които нямат и никога не са имали нещо общо с този форум. Честно казано ми е доста трудно да намеря логично обяснение за демонстрацията на подобен двоен стандарт.
Така или иначе възнамерявах тези дни да спра да пиша в Катехизис, като причината няма нищо общо с последните ни дискусии, така че ни бих искал някой да остане с погрешно впечатление, че се чувствам обиден и това ме е провокирало. Всичко най-хубаво на целия форум! :metal:



#87893 Случаят "Катуница"...

Posted by Нещото което вие в нощта on 25 септември 2011 - 23:37 in Общ форум

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 23:05, said:

Моя грешка, извинявам се. Мислех, че точно там съм я преместил... :metal:

А дали да не престанем с тези намеци? "Мангали", "нямат общо с културата" - мисля, че всички разбраха гледната ти точка още с първия ти постинг по темата. Или трябва още?

Ако ще говориш нещо конкретно - говори. Не виждам смисъл в такива уж случайно изпуснати забележки. :yes:

Това че предпочиташ да не наричаш нещата с истинските им имена за мен не е проблем. Радващо е, че "политическата коректност" завзема все повече територии. Истината е, че тази тема сме я обсъждали толкова пъти, че дори и на мен ми е втръснала, така че ако не беше твоето заяждане всичко щеше да мине с два постинга по темата "Какво гледаме в момента".



#87884 Случаят "Катуница"...

Posted by Нещото което вие в нощта on 25 септември 2011 - 22:01 in Общ форум

Неусетно се оказах създател на нова тема и то в секция "Култура и Изкуство". Не е ли по-подходящо да се премести в "Общ форум" от "Разни"? Трудно ми е да открия допирни точки между циганите и културата...



#87879 Случаят "Катуница"...

Posted by Нещото което вие в нощта on 25 септември 2011 - 20:49 in Общ форум

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 21:37, said:

Да се примиряваме? И да се примиряваме, и да не се примиряваме, вариантите са САМО два. САМО ДВА:
1. Образоваме ги. Плащайки цялата цена за това.
2. Те убиват 19 годишен. Ние палим 4 къщи. Те изнасилват 14 годишна. Ние палим 7 къщи. Те убиват две деца. Ние палим три къщи. Те убиват стаец и му крадат две овци и кравата. Ние палим 8 къщи.

Шествия? :metal:

Избери си един от двата варианта и дерзай. Трети няма.

Никой досега не е образовал циганите и ние няма да сме първите които ще го направят. По социалистическо време не го постигнаха със задължителното образование и в момента няма механизъм с който да го направим. Има една много хубава мисъл - "На един човек можеш насила да му отнемеш нещо, но не и да му дадеш", та така и с мангалите. Дори и хипотетично да получи някакво образование циганина винаги ще си остане циганин(а не "ром"), защото неговият основен проблем е манталитета.
По точка две - всичко, което си описал мангалите и досега го правеха, така че от тази гледна точка промяна няма да има. Разликата е, че досега го правеха безнаказано, а сега под обществения натиск има по-голяма вероятност да се постигне възмездие. И шествията на които ти се присмиваш са един от начините да се привлече обществено внимание и да не се позволява нещата да бъдат потулвани. Другият вариант да си стоим вкъщи и да псуваме пред телевизорите, което пак е по-добре от това да оправдаваме циганите, защото видиш ли обществото било виновно, защото не ги било интегрирало.



#87877 Случаят "Катуница"...

Posted by Нещото което вие в нощта on 25 септември 2011 - 20:21 in Общ форум

View PostOzzy, on Sep 25 2011, 19:11, said:

@Нещото което вие в нощта @ Sep 24 2011, 22:25
Днес за пръв път от много време в България се случва нещо хубаво.

@Valtyr @ Sep 24 2011, 23:15
Абсолютно, дано да е само началото.



В смисъл, смъртта на 19 и 16 годишни момчета и последвалите ги палежи са нещо хубаво? И това дано да е само началото? :metal:

Момчетата починаха на 23-и. Моето мнение е от 24-и. Очевидно, че не визирам това, което се случи с тях, а последвалите ги събития. Хубаво е, че най-накрая българите се обединиха срещу тази измет и само полицията спаси мангалите от линч. Странно е, че продажниците от Български Хелзински Комитет все още не са скочили да защитават мангалите, както правят при всеки удобен повод. Трябва да има реакция срещу всяко едно престъпление извършено от цигани, а не да се опитват да ги защитават и оправдават. Докато се примиряваме ще продължават да ни тъпчат и да ни наричат "гяури", а полицията ще прикрива престъпленията им. Жалко, че днес на шествието не бяхме повече хора, но предвид липсата на сериозна организация пак го отчитам като успех. Нямах възможност, иначе щях да отида и в Катуница.



#87858 Случаят "Катуница"...

Posted by Нещото което вие в нощта on 24 септември 2011 - 21:25 in Общ форум

Stahlgewitter - Schwarze Division

Днес за пръв път от много време в България се случва нещо хубаво.



#87846 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 23 септември 2011 - 22:27 in Общ музикален форум

Treibhaus - Tanz Der Teufel

Posted Image



#87775 Новият албум на Ария - "Феникс"

Posted by Нещото което вие в нощта on 20 септември 2011 - 21:15 in Общ музикален форум

View PostDigger, on Sep 20 2011, 11:33, said:

Уви, явно това не се е харесало на ортодоксалните фенове и ето на - промяната е налице - с вокалист, който мяучи и се опитва да копира Кипелов. Ами - не ме кефи. Говоря и за изпълнението на "Штиль".
Надявам се, че албумът няма да е целия подобен на "Бои без правил".

Напълно съм съгласен с мнението ти. Миша Житняков определено не става. Дори едно елементарно сравнение между изпълнението му на "Штиль" и такава на Кипелов е повече от показателно.



#87670 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 15 септември 2011 - 21:39 in Общ музикален форум

View PostOzzy, on Sep 15 2011, 13:42, said:


Интересен проект. Преди време бях попаднал на някаква статия за него, но за първи път чух песента сега. Хубаво е, че са решили да популяризират тази толкова неизвестна песен на Воев. Единственото нейно изпълнение, което преди много години успях да открия е от един концерт на "Нова Генерация" от 1992 година.

В момента гледам една много любима песен: Стенли - Как се казваш?



#87607 Правопис и правоговор

Posted by Нещото което вие в нощта on 13 септември 2011 - 23:20 in Хумор и забава

Мнение под романа "Листопад" в електронната книжарница на Хеликон.

Моника Илиева
24.03.2010

Ли4но на мен ми харесва,когато го гледа6 не се утег4аваш.Винаги има нови и нови развръзки и няма как да не го следищ,защото ако пропусне;ш и една серия после не ти е ясно какво се е слу4ило!



#87460 Общи въпроси

Posted by Нещото което вие в нощта on 06 септември 2011 - 21:06 in За форумите

[quote name='Blacky' post='87432' date='Sep 6 2011, 12:19 ']Хах, Нещо, точно над твоето мнение е решението на проблема :rtfm:[/quote]

Видях го, но късно. :) Ако бях в нормален режим най-вероятно веднага щеше да ми попадне пред погледа, но път тогава изобщо нямаше да регистрирам подобен проблем. ;)



#87459 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 06 септември 2011 - 20:52 in Общ музикален форум

View PostRob Roy, on Sep 6 2011, 10:55, said:

Винаги съм се възхищавал на търпението в хората харесващи тази група. Ако си спомняш когато си говорихме за Diary Of Dreams преди една-две години, ти споменах, че ми звучат доста монотонно и това ме натоварва. Под монотонно имам предвид, че песните са доста дълги, а промените в тях са доста малко. Тази музика я оприличавам (и харесвам) с по-динамично звучене. Ето защо, макар да съм голям почитател на ембиънт музика, в този случай монотонността не ми допада. Във фонотеката ми имам само един техен албум - Freak Perfume. Поради същата причина не харесах и любимите ти Diorama, когато ми беше споменал за тях. За сметка на това много си падам по смесване на даркуейв и синтпоп - германците са истински майстори в това отношение.

Сега обаче избирам ето това.

Спомням си. :) Аз винаги съм се отличавал с голямо търпение и то не само по отношение на Diary Of Dreams. ;) По мое мнение "Freak Perfume" е най-добрият им албум и ако сравняваш останалите с него е нормално да ти се сторят малко по-монотонни. Отделен въпрос е, че аз нямам нищо против монотонността, която дори намирам за доста характерна за стила.

The Beauty Of Gemina - Rumours

Posted Image



#87416 Общи въпроси

Posted by Нещото което вие в нощта on 05 септември 2011 - 22:16 in За форумите

[quote name='Jurisprudent' post='87415' date='Sep 5 2011, 22:23 ']Горе дясно - опции - излед - избираш стандартен. Мисля, че трябва да е това.[/quote]

Стана. Мерси!



#87414 Общи въпроси

Posted by Нещото което вие в нощта on 05 септември 2011 - 21:15 in За форумите

Някой има ли представа как да премахна ужасния дървовиден режим, който изведнъж се появи? :metal:

Благодаря предварително!



#87413 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 05 септември 2011 - 21:13 in Общ музикален форум

View PostMor-Rioghain, on Sep 5 2011, 18:25, said:

С огромни благодарности. :metal: Страхотни, както винаги.

Няма защо! :harhar: Аз съм леко разочарован, но очакванията ми бяха твърде високи, както към всеки албум на DoD. Петте Element-а ми идват малко излишни и звучат по-скоро в стилистиката на E-Nomine, отколкото в тази на DoD. Отделно ми е много трудно да възприема "Push Me" с участието на мацката от Gregorian. Предпочитам само вокалите на Adrian Hates. Явно съм твърде консервативен... :D Независимо от тези малки недостатъци Ego:X ще бъде най-слушания албум в следващите месеци.

Diary Of Dreams - Grey The Blue

Posted Image



#87376 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 04 септември 2011 - 19:22 in Общ музикален форум

View PostMor-Rioghain, on Sep 4 2011, 19:19, said:

^ И аз го очаквам с огромно нетърпение, обаче, не мога да го намеря все още. В някаква DoD фаза съм и днес си припомних (if), перфектния концерт преди три години, и се размечтах много сериозно...

Heavenwood ужасно се развиха с Redemption, Swallow определено е добър, но ми се струва някак опростен.

Можеш да погледнеш тук: http://gothicrock2009.blogspot.com/2011/08...reams-egox.html

А на мен Swallow ми харесва точно, защото е по-първичен и опростен. :metal:

Posted Image



#87374 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 04 септември 2011 - 17:41 in Общ музикален форум

View PostMor-Rioghain, on Sep 2 2011, 19:29, said:

Вие се мъчете, с каквото намерите, аз пък слушам с най-голямо удоволствие

Heavenwood - Abyss Masterpiece (2011)

Posted Image

Страшно любима група! Специално "Swallow" е албум, който никога няма да ми омръзне, но и "Abyss Masterpiece" е много добър.

Иначе тук звучи дългоочакваният:

Diary of Dreams - Ego: X

Posted Image



#87031 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 24 август 2011 - 19:42 in Общ музикален форум

Die Krupps - Paradise Now

Posted Image

По мое мнение един от най-добрите industrial албуми изобщо. :)



#86971 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 23 август 2011 - 21:28 in Общ музикален форум

Sopor Aeternus & The Ensemble Of Shadows - Shake of My Soul

Posted Image



#86834 Кавъри

Posted by Нещото което вие в нощта on 20 август 2011 - 23:20 in Общ музикален форум

Max Raabe - Oops I Did It Again :lol:



#86817 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 20 август 2011 - 13:32 in Общ музикален форум

Кипелов - Я Свободен



#86774 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 18 август 2011 - 22:26 in Общ музикален форум

Белодух - Клич

Ночь.
Над Русью ночь.
И гладь небес,
И млечный путь как предвещанье.
Тьма.
Во степи рыщут шакалы, ведь

Русь в ночи как чаша тумана.
Сон травой испит до дурмана,
И во ржи, росою политой,
Белый конь вступает копытом.
Да восходит Солнце над Русью,
Поднимайтесь смелые люди,
Разжигайте горны во кузне
Здесь жатва кровавая будет!

Степь Руси здесь.
Слабый зов здесь.
Бродит тень здесь.
Сына кличит мать, но
Спят сынки, лишь слышется стон слабый...

Здесь была кровавая битва,
Пала рать изменою бита.
Болью стонет мертвое поле,
Зверобой врезается в поры.
Родина взывает по праву
И земля, испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!

Черный пир здесь.
Казнь Руси здесь.
Смерть мужей здесь.
Портят белых дев.
Черный пир.
Над Русью вой слышен!

Погибает белая раса!
Празднуют враги в нашем доме!
Собирайте новые рати!
Бой врагу в подарок готовьте!
Не погибнет белая раса!
Не бывать врагу в нашем доме!
Растерзайте вражие стяги,
Пламя верните в родные чертоги!
Родина взывает по праву,
И земля испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!
Поднять стяги! Идут поколенья
Отомстить за преданых смерти
И за жен, иссеченных плетью,
За детей, закованных в цепи.

Поднять стяги! Идут поколенья
Отомстить за преданых смерти
И за жен, иссеченных плетью,
За детей, закованных в цепи.
Родина взывает по праву,
И земля испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!




#86772 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 18 август 2011 - 21:41 in Общ музикален форум

Вандал - Судьба Моей Расы

Posted Image



#86667 Честит юбилей!

Posted by Нещото което вие в нощта on 16 август 2011 - 21:59 in WeRock.bg

View Postmarillion, on Aug 16 2011, 17:40, said:

бих почерпил с бира всеки един от господата и госпожиците Envy, Florimel, Morrigan, Ози, Whiplash, Javor, Jurisprudent и Yanni

В тази връзка - какво се случи с Morrigan? Satyr писа, че единственият сътрудник с който са се разделили е duende(за което аз лично искрено съжалявам), но и Ескарина се изгуби след ревюто на прекрасния албум на Мизар и Хармосини... Без по никакъв начин да омаловажавам качествата на останалите автори, но музикалните ни вкусове с нея са най-близки и винаги ми беше приятно да чета ревютата й.



#86661 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 16 август 2011 - 21:20 in Общ музикален форум

Wolfsheim - Closer Still

Posted Image