Jump to content

Представите ни за true metalтвоята, моята


132 replies to this topic

#1 Methodius

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 40 posts

Posted 29 юли 2007 - 16:28

Названието "true" ние, метълистите, го използваме не за да укажем някакъв точно определен поджанр, а за да споделим един на друг кое в метъла ни се струва най-истинско: на мен, на теб... Единствено в метъла става възможен смисълът на подобна музикалноопределяща квалификация.

Аз напр. чувствам най-близо до металното си сърце следния феномен: тук.

Предлагам всеки да представи (с линк, име и няколко думи) метъл групата или изпълнителя, които по свое чувство и пристрастие би окачествил като true.

#2 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 29 юли 2007 - 16:48

Rainbow - Stargazer
DIO - The Last In Line
Iron Maiden - Aces High
Judas Priest - Rapid Fire
Manowar - Hail and Kill
Blind Guardian - Welcome To Dying
Metallica - One
Helloween - Future World
Gamma Ray - Land Of The Free
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#3 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 29 юли 2007 - 17:01

Според мен "трю" са онези диви скандивски блек метъли дето се колят и записват албумите си от затвора (Бурзум). От това по-трю здраве му кажи!
И това е в абсолютен противовес на онези, които се правят на истински, ама хич не са - говоря за разни мускулести индивиди с дълги коси и влажен поглед, мислещи се за Богове :blink:

Edited by insider, 29 юли 2007 - 17:23 .

Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#4 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 29 юли 2007 - 17:11

TRUE значи истински все пак!
Аз за фалшив метъл не съм чувал! :metal:
Така че всеки койtо слуша, прави и се чувства метъл е TRUE!!
:blink: :)

#5 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 29 юли 2007 - 17:18

"True" са онези групи или соло изпълнители, които през годините са се съхранили като личности, останали са здраво стъпили на земята, неподвластни на звездоманията, оставайки верни на стила, който налагат и пропагандират... Всичко това трябва да рефлектира и в творчеството им било под определени албуми, песни, концепция, момент от или пък начин на живот...

Не знам защо, но точно в този момент в съзнанието ми изниква името на Fish като пример. Иначе, ако попитаме всеки един фен, под True ще каже онези, които най-много харесва. Ако пък питаме някой музикант, ще определи личното си творчество най-вероятно като True... Знам ли, True е всичко, което е качествено, стойностно, направено с класа и талант - това, което е оставило или ще остави следа във времето и няма да се забрави така лесно ...
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#6 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 29 юли 2007 - 18:42

MANOWAR. Точка! :P

#7 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 29 юли 2007 - 18:59

Аз почти винаги си го представям по следния начин:

true=задръстен.

:P

#8 NWOBHM

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 29 юли 2007 - 19:19

"True" са тези групи, които ако оплюеш ще се скараш с приятелите си "true-фенове" :P :victory:

#9 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 29 юли 2007 - 19:33

View PostNWOBHM, on Jul 29 2007, 08:19 PM, said:

"True" са тези групи, които ако оплюеш ще се скараш с приятелите си "true-фенове" :victory: :paladin:


:P

Точно.

Аз пък изброих само отделни песни, понеже те са моята представа за метъл, за МЕТЪЛА.
Нещо като моята метъл-библия. Демек, като ги чуя и си казвам: "Ето ТОВА е метъл".

А инак, се солидаризирам с мнението, че за да може една група да е "true", то тя трябва да не изневерява нито на себе си, нито на феновете си, нито на метъла, нито пък да разочарова с издаване все на една и съща песен години наред (това само АЦДЦ-то и Моторхед го умеят добре :harhar:), пък ако може и да не плаща дан на комерса ... изобщо става много сложно (за мен) да квалифицирам коя група е "true".

Edited by Hard rock fan, 29 юли 2007 - 19:35 .

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#10 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 29 юли 2007 - 20:23

Тру метъл групите са Pantera, Slayer, MEgadeth, Judas Priest, Iron Maiden, Destruction, Amon Amarth, Rotting Christ и много други....

Това, че са тру метъл изобщо не значи, че са хубави какъвто е случаят с групи като Pantera или Slayer.

А тру метълите (обикновени хора) се познават по това, че слушат тру метъл групи, но не са облечени в черно, с дълга коса и т.н., защото това е поза. Човек, ако е тру и си го знае няма да се накичва като клаун, а ще си ходи нормално, тъй като ще знае, че е тру. :P

#11 DominatoR

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 15 posts

Posted 29 юли 2007 - 20:26

аз бих помолил да спреш да лееш пумия назад напред толкова мощно....особено по адрес на групи които дори не си си направил труда да опознаеш творчеството им..

#12 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 29 юли 2007 - 20:41

View PostDominatoR, on Jul 29 2007, 09:26 PM, said:

аз бих помолил да спреш да лееш пумия назад напред толкова мощно....особено по адрес на групи които дори не си си направил труда да опознаеш творчеството им..
Това не е вярно. Чул съм 2 албума на Slayer и 3 на Pantera. :P + това не съм длъжн да съм на мнението ви за дадени групи. Вие също говорихте против моите групи, ама аз не съм ви казал, че леете пумия.

#13 UnholyUnion

    OLD SKULL

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 195 posts
  • Location:OLD SCHOOL

Posted 29 юли 2007 - 20:43

View PostMo6no, on Jul 29 2007, 09:23 PM, said:


А тру метълите (обикновени хора) се познават по това, че слушат тру метъл групи, но не са облечени в черно, с дълга коса и т.н., защото това е поза. Човек, ако е тру и си го знае няма да се накичва като клаун, а ще си ходи нормално, тъй като ще знае, че е тру. :victory:


... събличам се гол, че с тия черни дрехи .... и ще фана да се Обръсна и пОдстрижа :P

#14 DominatoR

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 15 posts

Posted 29 юли 2007 - 20:53

View PostMo6no, on Jul 29 2007, 09:41 PM, said:

Това не е вярно. Чул съм 2 албума на Slayer и 3 на Pantera. :P + това не съм длъжн да съм на мнението ви за дадени групи. Вие също говорихте против моите групи, ама аз не съм ви казал, че леете пумия.


ти направо си преслушал и си разбрал всичко тяхно...когато някой сере срещу група която харесваш се разправяй с него но твоите негативни и идиотски мнение си ги запази за лично ползване най-добре.и аз съм чувал песни на Ивана,явно трябва да твърдя че съм запознат с творчеството и....

#15 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 29 юли 2007 - 20:55

Quote

Вие също говорихте против моите групи, ама аз не съм ви казал, че леете пумия.
Помия, момчета пОмия.
Иначе е похвално, че си говорите не Вие, когато спорите. :victory:

А кой е най-трю - ми Nanowar of steel, естествено! :P
Omnia mea mecum porto

#16 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 29 юли 2007 - 20:59

Според мен е глупаво да се дават определения,че този или онзи са true,а другите не са.Всеки има различни вкусове и различни предпочитания към видовете метъл.Лично за мен всяка една група,която малко или много се доближава до понятието метъл трябва да се нарича true.И няма значение дали музиката на тази група се харесва или не,защото по-важното е,че всички ние се опитваме да носим една идея,това е тази идея,която ни събира по концерти,кръчми или форуми.Не е важно дали е блек,дет,хеви или траш,важното е,че тази музика ни прави уникални и различни от всички други,които ходят по дискотеки и носят лъсави дрешки. :P
Шоу да става!

#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юли 2007 - 21:03

Quote

пУмия
пОмия
I don't know how I managed it...

#18 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 29 юли 2007 - 21:12

Quote

Тру метъл групите са Pantera, Slayer, MEgadeth, Judas Priest, Iron Maiden, Destruction, Amon Amarth, Rotting Christ и много други....

Записах си ги!!... :P


Quote

Това, че са тру метъл изобщо не значи, че са хубави какъвто е случаят с групи като Pantera или Slayer.

... :victory: ....!!!!!!

Quote

А тру метълите (обикновени хора) се познават по това, че слушат тру метъл групи, но не са облечени в черно, с дълга коса и т.н., защото това е поза. Човек, ако е тру и си го знае няма да се накичва като клаун, а ще си ходи нормално, тъй като ще знае, че е тру. :paladin:

Леле човече,книга ще напиша от бисерите дето ги пускаш в тоя форум....
...But grey is still black...

#19 Mo6no

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 107 posts

Posted 29 юли 2007 - 21:20

View PostFester Addams, on Jul 29 2007, 09:59 PM, said:

И няма значение дали музиката на тази група се харесва или не,защото по-важното е,че всички ние се опитваме да носим една идея,това е тази идея,която ни събира по концерти,кръчми или форуми.Не е важно дали е блек,дет,хеви или траш,важното е,че тази музика ни прави уникални и различни от всички други,които ходят по дискотеки и носят лъсави дрешки. :metal:
Всъщност няма разлика. В единия случай овците като тази от аватара ми гледат се причислят към едната група, а в другия - гледат към другата. Но и в двата случая са хора, които се обличат по даден начин и следват даден начин на мислене само, защото той е разпостранен в групата им.

А относно смешните дрешки аз отидох на концерта на Меунар със зелена фешънска риза и това не ми попречи да си изкарам супер на най-големите трута. Само едни приятели леко ме побазикаха за облеклото, но толкоз.

А относно грешката. Извинявайте, ама не е чак толкова важно как пише човек, а какво има в постовете му. А ако бях толкова зле нямаше изобщо да се заяждате за правописа. Това че се заяждате значи, че не намирата други неща, с които да се заяждате.


Иначе за "бисерите" - радвам се, ако се забавлявате с мен, защото и на мен ми е забавно и интересно. :)

Edited by Mo6no, 29 юли 2007 - 21:21 .


#20 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 29 юли 2007 - 21:27

Може би, казвам може би, ако започнеш в края на всеки пост да напомняш, че изразяваш лично мнение без да ангажираш някого с него нещата ще са по-различни. Тогава просто другите няма да са съгласни с теб, но това не би им дало право да те нападат. Или бъркам... :metal:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users