Jump to content

KISS в София16.05.2008 - стадион "Академик"


93 replies to this topic

#81 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2008 - 14:00 PM

View PostMethodius, on May 17 2008, 14:42, said:

Какво е "емо"?
Емо
I don't know how I managed it...

#82 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 May 2008 - 14:42 PM

View PostOzzy, on May 17 2008, 14:28, said:

Че кога ОКОЛО стадион е имало тоалетни при провеждане на концерти у нас? Аз такова нещо не помня...
Почти винаги. Джордж Майкъл ми е пресен спомен, тогава имаше към 100 само отвън, в Каварна винаги има отвън, на Мейдън, на Сабат 2005...нямам предвид някакви набухани на километри от стадиона, а такива, които не са на самия терен, че да можеш да ги ползваш преди да са ти скъсали билета и пуснали на тревата.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#83 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 17 May 2008 - 15:17 PM

View Postforeigner, on May 17 2008, 15:42, said:

нямам предвид някакви набухани на километри от стадиона
С това трябваше да започнеш :unsure: Това, че не са на тревата не ги прави ИЗВЪН стадиона. Всичко, което е от оградата на вътре си е към стадиона. :D
I don't know how I managed it...

#84 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 May 2008 - 15:47 PM

View PostOzzy, on May 17 2008, 16:17, said:

С това трябваше да започнеш :D Това, че не са на тревата не ги прави ИЗВЪН стадиона. Всичко, което е от оградата на вътре си е към стадиона. :D
аха, объркване на понятията :D за мен ВЪВ означава тревата и седалките, козирки и други екстри, а ИЗВЪН-там, където сутрин мога да си правя джогинг да речем :D май трябваше да кажа ОКОЛО :unsure:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#85 Methodius

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 40 posts

Posted 17 May 2008 - 21:48 PM

Недоразумение

Съжалявам (себе си) - не разбирам нито от ирония (Сатир), нито от жанрови определения (Ози)*. (Моля за извинение, че попитах - беше неуместно. Вие тук съпреживявате грандиозното събитие - концерта на Кис, - пък аз дръзнах да ви занимавам с преживяването си на незначителни въпроси.)

------------------------

(*) Определението може и да не бъде жанрово, а с подадена ръка за разбиране - ако напр. бъде предложено в съпричастно отношение към питащия.

Edited by Methodius, 17 May 2008 - 22:08 PM.


#86 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 May 2008 - 13:03 PM

View PostSatyr, on May 13 2008, 17:37, said:

Изискванията на кис :)
http://www.katehizis...ct.php?nid=7553

Съжалявам, че толкова късно пускам този линк, но все пак е интересно да се видят изискванията на голяма част от "звездите" към организаторите на концерти по света:

http://www.thesmokin...tour/index.html
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#87 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 19 May 2008 - 16:24 PM

View Postduende, on May 17 2008, 03:36, said:

Репортаж от концерта.

споделям чудесния репортаж - поздравления :( :)

#88 martin1379

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 19 May 2008 - 17:49 PM

Малко снимки от концерта на Kiss в София!

Posted Image

Edited by martin1379, 19 May 2008 - 17:52 PM.


#89 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 20 May 2008 - 22:54 PM

Вече минаха четири дни, а болките в краката ми още не са минали, но чувството на блажено задоволство си остава...

Честно казано, не съм вярвал, че ще видя KISS на родна земя - онова шоу с маскираните лица, множеството експлозии, огньове, плюене на кръв и веене на езици, което сме гледали на DVD-та ми се струваше невъзможно да се случи и у нас. И все пак го видях със собствените си очи, на има-няма 10-15 метра от невероятната сцена. Както много други (съдя предимно по коментарите към новината от сайта) така и аз не съм някакъв луд фен на музиката на KISS и бях на стадиона предимно заради спектакъла. За да имаме удобни места водехме борба (аз и Gimly, който винаги е добре дошъл когато трябва да става бой :blink: ) още от късния следобед и след задължителния освежаващ джогинг след отварянето на вратите се озовахме буквално на третия ред.

Някой присъствали на концерта се оплакаха от бавното пускане, от бавното излизане, от звука и т.н., но аз нямах никакви проблеми, с който и да е от горните моменти. По-скоро се издразних на безхаберието на единия от охранителите на входовете, който в продължение на 2 минути ме убеждаваше, че моят билет "не е за пред сцената понеже е от 40 лв", докато аз неистово му сочих надписа "STANDING FRONT OF THE STAGE" и му обяснявах, че е промоционален. Добре, че се намеси друг, който бързо оправи недоразумението. Като изключим това организацията беше идеална.

"Cinder Road" излязоха и в продължение на 40 минути ни подгряха с типичен американски, радио-фоничен хард рок. Нищо ново под слънцето, но пък беше забавно :ninja:

Хората край нас заскандираха: "We want KISS! We want KISS!", а ние очаквахме всеки момент да се появят отнякъде подноси със захарни целувки за да се задоволи желанието на феновете :D Когато огромното пано с логото на headliner-те се спусна пред сцената отпред личното пространство съвсем отесня, а когато черно-белите физиономии се показаха гръмкия взрив и виковете на публиката станаха едно. От там насетне се заредиха парче след парче като всяко беше гарнирано с ударна доза визуално съвършенство. Джейн Симънс стъпваше тежко със страхотните си драконови ботуши, сочеше и намигаше на девойките на първите редове. Пол Стенли вършееше из сцената както подобава на един истински фронтмен, хвалеше българската публика, а към края потроши и една китара (направо ме заболя сърцето). Томи Тайър пускаше солиращи бомби, а на самостоятелното си изпълнение изстрелваше фойерверки от грифа на китарата си. Ерик Сингър пък беше скрит зад барабанния си сет, но пък когато симпатичната му котешка муцунка се подаваше иззад него тя беше ведро усмихната. Един концерт на KISS няма как да мине и без задължителната доза сценични пинизи: пиро-ефектите ни загряваха и вътрешно и външно, фойерверките отлитаха високо в небесата, конфетите валяха като сняг докато ние искахме купонът да продължи цяла нощ.
Подборката на песни за биса беше желязна като единствения недостатък бе изпълнението на "I Was Made For Loving You" където се видя, че Пол Стенли вече не е първа младост, а втора :D Точно на биса видяхме и коронния номер на Джейн Симънс - плюенето на кръв, а в края едва не си счупихме вратовете (недостатъка на това да си прекалено близо до музикантите) когато Space Ace и The Demon бяха издигнати до самия връх на огромната сцена.

Накрая вече не можех да си стоя на краката, гласът ми бе охриптял, но бях адски доволен. На излизане с компанията, с която бяхме припявахме пасажи от песни на KISS, а тук-таме хората подхващаха припевите и пееха с нас... Чуден концерт!

Ето и две галерии:
Как нашата агитка видя концерта

Много качествена галерия от Нетинфо
ПИСУК!

#90 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 20 May 2008 - 23:01 PM

View Postwhiplash159, on May 20 2008, 23:54, said:

По-скоро се издразних на безхаберието на единия от охранителите на входовете, който в продължение на 2 минути ме убеждаваше, че моят билет "не е за пред сцената понеже е от 40 лв", докато аз неистово му сочих надписа "STANDING FRONT OF THE STAGE" и му обяснявах, че е промоционален. Добре, че се намеси друг, който бързо оправи недоразумението. Като изключим това организацията беше идеална.
Ха-ха-ха - при положение, че има два вида билети, а твоят е по-евтин от нормалните. Трябвало е да го питаш тогава според него за къде е билетът. За под сцената или що ли? :ninja:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#91 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 21 May 2008 - 07:24 AM

View Postwhiplash159, on May 20 2008, 23:54, said:

На излизане с компанията, с която бяхме припявахме пасажи от песни на KISS, а тук-таме хората подхващаха припевите и пееха с нас...
Аааа недей лъжи :ninja:
Ходеше безцелно и крещеше: "Гимльоооо, Гимльооо" :blink:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#92 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 21 May 2008 - 08:19 AM

View PostSatyr, on May 21 2008, 00:01, said:

Ха-ха-ха - при положение, че има два вида билети, а твоят е по-евтин от нормалните. Трябвало е да го питаш тогава според него за къде е билетът. За под сцената или що ли? :D

Онзи твърдо беше убеден, че билетът ми е за трибуните :ninja: !!! Стоя аз пред входа за терена, а охранителя ми сочи входа за трибуните и вика: "Ааааааааа, 40 левовите са там!!!". Абе, мани, работата се оправи, но ако заради някой такъв идиот на концерта на Металика не успея да се добера до желаното място пред сцената ще режа глави :D

View PostДжуджето_GIMLY, on May 21 2008, 08:24, said:

Аааа недей лъжи :blink:
Ходеше безцелно и крещеше: "Гимльоооо, Гимльооо" :D

Това е предимството да имаш характерен ник - лесно се открива съответния човек след многобройна тълпа :D А пък ти не знаеш, че хората си пяха с нас защото не се присъедини в последствие :P
ПИСУК!

#93 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 21 May 2008 - 09:13 AM

View Postwhiplash159, on May 20 2008, 23:54, said:


хах, ама те и нетинфо са те щракали :ninja:

мен ми е интересно дали е имало организирано мацане на лица преди това

#94 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 21 May 2008 - 10:01 AM

View Posthendy, on May 21 2008, 10:13, said:

хах, ама те и нетинфо са те щракали :) ...
И не само там - тук също. Тази снимка между впрочем я има и на официалния сайт на KISS :D

View Posthendy, on May 21 2008, 10:13, said:

... мен ми е интересно дали е имало организирано мацане на лица преди това
Ние си носехме боички! Но те останаха в единия човек от компанията, който се оказа единствения намазан (направил го е сам както си личи от едната от снимките) понеже с него се видяхме чак пред стадиона, а там вече никой не изяви желание да се оцветява :) Иначе не видях около "Академик" да предлагат такава услуга...
ПИСУК!





2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users