Jump to content

Dimitresko's Content

There have been 17 items by Dimitresko (Search limited from 20-април 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#110010 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Dimitresko on 04 април 2014 - 15:16 in Общ музикален форум

Mosh-Pit Justice - 2013 - Mosh-Pit Justice

Posted Image
тези момчета са наистина добри, мисля скоро да направя едно ревю на албума! :) Препоръчвам ви да го чуете ако все още не сте го направили!



#110007 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Dimitresko on 04 април 2014 - 15:12 in Общ музикален форум

https://www.youtube....h?v=o0W91FrTlYk

По принцип не съм фен на видоклиповете, но този е страхотен, показва групата сред една много интимна обстановка.



#110006 "Рокът синоним ли е на бунт?"

Posted by Dimitresko on 04 април 2014 - 15:08 in Общ музикален форум

Лично за мен тази музика не е синоним на бунт, а по-скоро на начин на изразяване. Малко по-нестандартна гледна точно относно заобикалящият ни свят. Лично мен до известна степен тази музика ми донесе много положителни емоции.



#105785 Uriah Heep във Велико Търново

Posted by Dimitresko on 07 юли 2013 - 16:31 in Концерти и фестивали в България

Да, така е напълно си прав. Поне за мен е так. :)



#105784 Модата на трибют бандите

Posted by Dimitresko on 07 юли 2013 - 16:30 in Общ музикален форум

Дори бих казал прекалено много! :)



#105725 R.I.P Jeff Hanneman ...

Posted by Dimitresko on 05 юли 2013 - 12:32 in Общ музикален форум

Чак сега пиша в тази тема защото преди няколко дена започнах да пиша във форума(отново) :) Ами какво да ви кажа, Джеф беше велик и ще си остане завинаги велик! Негови са едни от най-добрите рифове в дискографията на бандата. Знамете ли, много е тъжно, че Slayer до послдно останаха единствената истинска Траш група от така наречената голяма четворка на траша а се разпаднаха по най-нелепият начин. Дори и да издадат някога нов албум не мисля, че ще го чуя. За мен Slayer са: Дейв, Том, Кери и Джеф.



#105705 Модата на трибют бандите

Posted by Dimitresko on 05 юли 2013 - 07:55 in Общ музикален форум

Този път ще пиша без да съм прочел постовете преди моя. Според мен е пълно с трибют групи които се справят много добре със задачата която са си поставяли. Ето пак ще отворя темата за мото фъбора в Търново, но в случая е неизбежно, миналата година точно след Сигнал свириха едни сърби BandX се казват може и да сте ги чували, страхотни имитатори на AC/DC са, но нищо повече. Имам предвид, че много от трибют групите са се осъвършенстали в свиренето на кавъри, тъй като ги е страх да се захванат с авторска музика. Причината е много проста, хората се радват на старите и утвърдени чужди изпълнители и малко трудно приемат авторската музика на българските музикнти. Е, друъг е въпроса, че тук се правят трибюти само на "известни" групи така наречените динозаври. Защо никой не се сети на направи трибют на Корн, Soulfly, Avenged Sevenfold, приименро... Не знам, имам чувството, че музикантите все по-често избират лесният вариант, а именно трибют изпълненията, не мисля, че това е много правилно.



#105704 Uriah Heep във Велико Търново

Posted by Dimitresko on 05 юли 2013 - 07:39 in Концерти и фестивали в България

Ozzy, последната съвместна изява на групата с Джон Лолтън е в Германия през 2006 година в някаква малка зала подобна на нашите клубово. В коцерта освен Джон участие взема и Кен Хенсли. Този лайв е записан на ДВД. :)



#105686 Изобразително Изкуство аnyone?

Posted by Dimitresko on 03 юли 2013 - 09:57 in Други

Ето тук може да разгледате по-стойностните ми неща. :)
http://otkrovenia.co...name=ZEKS&tab=2
39 са + едно стихотворение, но то е за другата тема от форума. Иначе любимите ми художници са Салвадор Дали, Винсет Ван Гог, Едгар Дега, Едгар Мане, Лоранс Алма Тадема, Мирослав Иванов, Бойко Колев и няколко графити артисти. Иначе се занимавам и с ТейпАРТ, :)



#105685 Коя книга прочетохте последно?

Posted by Dimitresko on 03 юли 2013 - 09:47 in Литература

Послдната книга която прочетох беше "Естествен роман" от Г. Господинов. Не съм очаровам, не очаквах точно това. :) Сега за оправяне на настроението захващам Чудомир. :)



#105684 Uriah Heep във Велико Търново

Posted by Dimitresko on 03 юли 2013 - 09:43 in Концерти и фестивали в България

Концерта ще е страхотен. Миналата година бях на този мотосъбор и останах много доволен. Тогава хедлайнер беше Джо Лий Търнър, стана голям купон. Тази година събора ще е три дни. На сцената освен Uriah Heep ще се качат: КИКИМОРА, Обратен ефект, Група Пророк(Сърбия), Ер голям. Не мисля, че има голямо значение кой е промоутъра. В случая е по-важно, че концерт ще има. Цените на билетите са 20 лева за трите дни. Това е предварителна продажба и са 1000 броя. На място ще се продават по 25 лева, което мисля, че не е много, но поправете ме ако греша.



#105683 Боря МЕГА скуката с...

Posted by Dimitresko on 03 юли 2013 - 09:32 in Общ музикален форум

Virgin Steelе 1993 - Life Among The Ruins Албум точно на 20 години които звучи страхотно и днес! :)



#105682 DVD-то което гледам е...

Posted by Dimitresko on 03 юли 2013 - 09:30 in Общ музикален форум

DVD-то на Last Hope.



#105681 Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?

Posted by Dimitresko on 03 юли 2013 - 09:27 in Общ музикален форум

Добавям Блек Сабат и Куйн. Мисля, че именно те са бандите от които са тръгнали една камара нови стилово. От сабат: Дуум, хеви, дарк. А от Куйн: Това което днес наричаме поп-рок и което е прекалено изкривено и изопачено, за съжаление.



#105634 Забравени от...

Posted by Dimitresko on 29 юни 2013 - 08:48 in Общ музикален форум

Добавям към списъка със забравени имена легендите The Cramps.



#105633 Нови и стари БЪЛГАРСКИ метъл и рок банди

Posted by Dimitresko on 29 юни 2013 - 08:46 in Общ музикален форум

В последно време се кехя на Last Hope, Vendetta и Piranha



#105632 Black Sabbath - 13

Posted by Dimitresko on 29 юни 2013 - 08:42 in Общ музикален форум

Според мен думите са излишни в случая. Както казах и в ревюто което напих е това, че албума ми прилича повече на соло албум на Ози отколкото на Сабат. Групата не залага само на лесни и повтарящи се акорди. Целта й този път е да накара слушателя да се заслуша и замисли внимателно. Какво да кажа, любимата ми група. Относно видеото... Хм добро е, но очаквах нещо друго.