Jump to content

Abadon's Content

There have been 6 items by Abadon (Search limited from 30-март 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#111096 Rage в София

Posted by Abadon on 08 септември 2014 - 10:11 in Концерти и фестивали в България

последно шъ има или шъ няма концерт



#110975 Testament в София

Posted by Abadon on 13 август 2014 - 11:19 in Концерти и фестивали в България

е все пак този човек е "професионалист" и взима пари за това нещо, напълно нормално е като не си свършиш добре работата да ти се клъцне хонорара, а пък самата група да търпи някакви неустойки. едва ли имат само права и изисквания



#110972 Testament в София

Posted by Abadon on 13 август 2014 - 08:53 in Концерти и фестивали в България

Доста пъти съм се чудил има ли вариант при доказано лош звук самата банда/мениджъра да платят неустойка, защото както всички видяхме това си е удар по реномето на промоутъра, все пак те плащат за цялостно шоу, част от което е и направата на добър звук.
Друг е въпроса как се доказва такова нещо, но точно в този случай май само глухите могат да кажат на черното бяло.



#109058 "Рокът синоним ли е на бунт?"

Posted by Abadon on 08 февруари 2014 - 13:21 in Общ музикален форум

View PostOzzy, on 08 февруари 2014 - 13:18 , said:

Нали вече цяла година виждам как младите "могат" да променят нещата... Точно толкова, колкото и ние ги "променихме" през 90-те :lazy2:
а през 90-те вярваше ли?



#109056 "Рокът синоним ли е на бунт?"

Posted by Abadon on 08 февруари 2014 - 12:58 in Общ музикален форум

съвсем не, до колкото знам и аз се числя към вашата генерация.
идеята ми е, че да речем едно 20 годишно лапе вярва че светът е в краката му и то може да го промени и че рок музиката може да му помогне в тази промяна. докато аз, ти, Сатир, Виолатор-а, и Марильон не вярваме, разликата е че аз и Сатир се вярваме в младите или поне се надяваме, че те ще успеят, докато вие гледате на рока като на носител на приятни емоции и начин на изпълнителите да си осигурят къщи, басейни, самолети, курви, наркотици и всякакви други екстри и не натоварвате рока с бунт. и може би това е по-правилната позиция. но пак казвам, на мен ми се искам да вярвам, че младите могат да променят нещо, докато на вас вече ви е удобно сегашното положение



#109050 "Рокът синоним ли е на бунт?"

Posted by Abadon on 08 февруари 2014 - 11:53 in Общ музикален форум

View PostOzzy, on 07 февруари 2014 - 23:40 , said:

Ааааа, не! Това е меко казано нахално!!!

Значи, пускаме някаква тема, уж така, случайно, след което глесаме сеч и кръв, а накрая идваме и небрежно казваме: "Кефите ме, пичове!"

:nono:
аз не съм писал сигурно от няколко години, но тази тема(както и няколко други) ми направиха сутинта много по-хубава, е и кафето спомогна.
ма да кажа и аз нещо по темата щом тъй-тъй съм прописал отново
защитниците на тезата, че рокът не е синоним на бунт са хора "дърти", които са се усетили, че каквото и да направят няма да успеят да променят глобално заобикалящата ни реалност и затуй по-добре да вземат възможно повече от "тоа пуст живот", бунтуват се младите, вие не сте млади, просто вече гледате от друга камбанария.
с това не искам да кажа, че аз съм много млад, просто все още ми се иска да вярвам, че младите възприемат рока като бунт и вярват, че могат да променят нещо, дано и някой ден успеят.
и един въпрос, Хенри Ролинс по-малко бунтар ли е, след като става холивудска звезда?
п.п.: една закачка с Марильон - ти не си рокаджия, ти слушаш прогресив, а това както знаем е музика тъй възвишена и неземна и бунта ще я развали.