Jump to content

30 години по-късно те пак искат да бъдат анархисти в U.K.Sex Pistols празнуват с концерт юбилея на "Never Mind the Bollock


87 replies to this topic

#21 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 September 2007 - 15:24 PM

View Postviolator, on Sep 18 2007, 16:18, said:

Току-що си намерих и изслушах въпросната "Louie Louie"...нищо общо с пънка. :haha: Чиста проба рок н ролец. Мога да ти изпея "Stand by me" върху нея. :fool:

Мръсен рокендролец, а.к.а. пънк.

Това също ли не е пънк? 3 години преди Хелтъра.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#22 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 September 2007 - 15:24 PM

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 16:08, said:

едит: А, да, забравих. Хелтъра според кого е "лице" на пънк-вълната?

Според мен! И по-горе казак - "по моему".
Аз не чета специализирани издания за музика. Почти никога! Нямам нужда! :fool:

Quote

Може да има разни "забежки", но не ми е познато някой да свръзва това парче с пънка. На мен ми звучи много повече метълски, отколкото пънкарски.

Метълски звучи "Everybody's Got Something to Hide Except Me and My Monkey" от същия албум! Там даже има и нещо като соло! :haha:

Edited by violator, 18 September 2007 - 15:25 PM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#23 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 September 2007 - 15:31 PM

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 16:24, said:

Това също ли не е пънк? 3 години преди Хелтъра.

Това изпълнение, което си ми пуснал, какво общо има с 60-те??? :fool: Оригиналът на парчето не звучи изобщо по този начин. :haha:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#24 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 September 2007 - 15:34 PM

View Postviolator, on Sep 18 2007, 15:53, said:

Докато при The Beatles успехът е изстрадан. Да не говорим, че е заслужен, защото е плод на множество преодолени препятствия, методична и тежка работа.

Първият албум на Битълс излиза на 22.03.1963 - влиза под номер 1 в английската класация за 30 седмици подред, след което е номер 2 за 20 седмици. В щатската класация албумът влиза директно на второ място за 9 седмици и остава в класацията 49 седмици.
Вторият албум на Битълс илзлиза около 6 месеца по-късно - 22.11.1963 - влиза под номер 1 в английската класация за 21 седмици подред, след което е номер 2 за 10 седмици. В щатската класация албумът влиза директно на първо място за 11 седмици и остава в класацията 71 седмици.
В този момент те са световни мега звезди и светът говори основно за тях. Годината е 1963-та, това са само първия и втория им албум, а членовете на групата са на по едва 20-21-22 години.
Къде точно е изстрадването на успеха? Кои са точно МНОЖЕСТВОТО преодолени препятствия?

Edited by Ozzy, 18 September 2007 - 15:35 PM.

I don't know how I managed it...

#25 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 September 2007 - 15:38 PM

View Postviolator, on Sep 18 2007, 16:31, said:

Това изпълнение, което си ми пуснал, какво общо има с 60-те??? ;) Оригиналът на парчето не звучи изобщо по този начин. :fool:

А как звучи?? Караш ме да качвам аудио-файла ли? :haha:

Да продължим.

Това какво е?

Това?

Това?

Това?

Още?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#26 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 September 2007 - 15:48 PM

View PostOzzy, on Sep 18 2007, 16:34, said:


Свирил ли си някога в група? Знаеш ли що работа е, преди изобщо да запишеш нещо....дори демо!?

Знаеш ли, що задници трябва да се излижат по йерархията, що буби трябва да се изядат, преди да те пуснат по радиото? Преди да вкараш албум в някакъв топ?

The Beatles съвсем не издават първия си албум в годината на сформирането си! :fool: Те са били действаща, концертираща група много време, преди да постигнат успех. За разлика от Пистълс. Това исках да кажа по-горе. И мисля че бях абсолютно ясен.

Знаеш ли, колко групи имат по 4-5 годишна трънлива история, преди да издадат албум?

Десетки хиляди!

А знаеш ли, колко групи са мега-ултра-гига легенди и в същото време имат десет песни и две клубни участия за цялата си история?

Само Секс Пистълс. :haha:

Edited by violator, 18 September 2007 - 15:50 PM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#27 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 September 2007 - 15:57 PM

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 16:38, said:

А как звучи?? Караш ме да качвам аудио-файла ли? :fool:


Аудиото ще си го намеря, но със сигурност няма да звучи толкова сурово, колкото в запис от 2006-та!

Quote

Да продължим.

Това какво е?

Това?

Това?

Това?

Още?

Ако ще са все малко по-шумнички рок н ролчета, няма нужда. В сравнение с тези горе, Хелтъря е грайнд с елементи на гор! :haha:

Edited by violator, 18 September 2007 - 16:02 PM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#28 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 18 September 2007 - 16:02 PM

От всички мега-гига-хипер-сигма-световно известни групи, гиганти, идоли, основоположници, легенди, най-лесен и най-нетрънлив е пътят на Битълс. Което разбира се не ги омаловажава.
Това което си написал за трудния път преди да се издаде първия албум го е минала горе-долу всяка група. Разликата е, че за разлика от Битълс, на повечето групи този трънлив път продължава и СЛЕД издаването на първия албум. И след втория и след третия - и така докато някой ден постигнат мега успеха.
Примери? Колкото щеш.. Да не казвам 99% от групите. Значи като минем трънливия и изстрадан път докато запишем първия албум, кога идва успеха?
Пърпъл? Световен мега успех чак с 4-я албум. За трънливата предистория преди първия им албум не говорим.
Куин? Световен мега успех чак с 4-я албум. За трънливата предистория преди първия им албум не говорим.
Ю2? Световен мега успех чак с 5-я албум. За трънливата предистория преди първия им албум не говорим.
Пинк Флойд? Световен мега успех чак с 4-я (?), 5-я (?) албум? Ти кажи. За трънливата предистория преди първия им албум не говорим.
Мога да продължавам до утре.
Битълс? Световен мега успех с 1-я албум.
От гледна точка на постигането на световен, мега успех, няма група, на която да и е било по-лесно от Битълс.
Това имах предвид.
Колкото до Пистълс - прав си.
I don't know how I managed it...

#29 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 September 2007 - 16:08 PM

View Postviolator, on Sep 18 2007, 16:57, said:

Аудиото ще си го намерям но със сигурност няма да звучи толкова сурово, колкото в запис от 2006-та!
Ако ще са все малко по-шумнички рок н ролчета, няма нужда. В сравнени с тези горе, Хелтъря е грайнд с елементи на гор! :haha:

Хелтъра също е шумен рокендрол и дотам. Голям брой историографи (понеже не ги четеш, да ти кажа) виждат в тази песен прото-метъл, а не прото-пънк. Легендите в пънка цитират като влияния голям брой групи от тия, които ти постнах, но не и Беатлес. И понеже говорим за пънк, да погледнем явлението от всички аспекти:

- аспектът "опростена и директна свирня" започва да се налага от The Seeds, които имат песни с един акорд (!) преди 1968;
-аспектът "вдигане на шумотевица" започва да се налага от The Sonics, които използват най-мощните възможни усилватели и вкарват разни крясъци и нечленоразделни звуци в песните си преди 1968;
- аспектът "мръсен звук" започва да се налага от 13th Floor Elevators (а може би от някого преди тях), чиято размазана китара те праща в друго измерение. Това се случва преди 1968;
- аспектът "антисоциални лозунги" (който, апропо, няма да срещнем при Хелтъра) започва да се налага от МС5, преди 1968.

Факти, факти...
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#30 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 September 2007 - 16:34 PM

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 17:08, said:

Хелтъра също е шумен рокендрол и дотам. Голям брой историографи (понеже не ги четеш, да ти кажа) виждат в тази песен прото-метъл, а не прото-пънк. Легендите в пънка цитират като влияния голям брой групи от тия, които ти постнах, но не и Беатлес.

Хелъра, от чисто музикална гледна точка, си е чист пънк! Това е неоспорим факт. Структурата му, за разлика от всичко, което ми пусна по-горе, не е блусоподобна! В много по-бързо и насечено темпо е и имаш градиращо набиране на куплета, а в припева - типичната двуакорна повтаряемост. Дори вокалите наподобяват повече продран реречитатив, отколкото пеене. В горните парчета вокалите си пеят сравнително право и чисто.

Слушай и вярвай на ушите си, не чети глупости!


Quote

И понеже говорим за пънк, да погледнем явлението от всички аспекти:

- аспектът "опростена и директна свирня" започва да се налага от The Seeds, които имат песни с един акорд (!) преди 1968;
-аспектът "вдигане на шумотевица" започва да се налага от The Sonics, които използват най-мощните възможни усилватели и вкарват разни крясъци и нечленоразделни звуци в песните си преди 1968;
- аспектът "мръсен звук" започва да се налага от 13th Floor Elevators (а може би от някого преди тях), чиято размазана китара те праща в друго измерение. Това се случва преди 1968;
- аспектът "антисоциални лозунги" (който, апропо, няма да срещнем при Хелтъра) започва да се налага от МС5, преди 1968.

Факти, факти...

И колко от тези песни са останали в историята? Колко от тях се знаят, пускат и пеят и до днес?

А чичо Генчо от втория етаж, чийто любими изпълнители са Шабан Шаулич и Лепа Брена и който държи кварталното химическо чистене, което незнайно защо е кръстил "Звукът на кларинета благ, на лекето първ е враг",...като надуя отгоре въпросното парче, вика - "аааа, Хьелтъря ли пак, брье, Борисье!? Аман вьечи!".
-----------------------------------------
Слушай силно!

#31 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 September 2007 - 16:50 PM

View Postviolator, on Sep 18 2007, 17:34, said:

Слушай и вярвай на ушите си, не чети глупости!

Именно на тях вярвам, докато ти отказваш да чуеш прилежно избраните ми примерчета?
И Трашмен, и Елеваторите, и Соникс свирят в бързо насечено темпо, използват опростена структура на акордите и припевите им звучат като рефрени в повечето случаи. Пък да наречеш примерно пеенето при Трашмен "право и чисто" е твърде далеч от истината. Ти сам казваш, че въпросните хитчета са рокендрол, а пънкът музикално преповтаря структурата на рокендрола. И как така Джонката Ротън показва среден пръст на Бийтълс, а в същото време се прекланя пред гаражните банди от 60-те? Как така Клаш правят кавър на Кингсмен, а не на Бийтълс? Чиста случайност?

Quote

И колко от тези песни са останали в историята? Колко от тях се знаят, пускат и пеят и до днес?

В момента спорим кой е първи, а не кой е най-известен. Естествено, че Хелтъра ще използва известността на Бийтълс като ракета носител и ще привлече по-голяма популярност. Която популярност обаче няма нищо общо с пънк-същността на песента.

Освен това, понеже питаш, в историята на пънка Хелтъра няма никакво специално място. Виж, "шумните рокендролчета", които ти постнах, влизат във всяка произволна пънк компилация.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#32 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 September 2007 - 20:08 PM

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 17:50, said:

Ти сам казваш, че въпросните хитчета са рокендрол, а пънкът музикално преповтаря структурата на рокендрола.

Да, казвал съм го. ;) В широк смисъл е така. В широк смисъл - въпросните парчета, които ми /ни/ пусна и които наистина са направени по-рано от Хелтъря, могат да минат за някакви родоначалия на пънкя. Но в случая говоря за понятието пънк в тесен смисъл. Така потръгна разговора. А и още по-горе наблегнах на думите "изкристализирал", "известен". Кой точно е първи, само Професор Юлиян Вучков :nono: може да каже със сигурност. Аз разсъждавам така - най-старото известно и запазило стойността си парче, което съм чул и изцяло ми се вписва в разбиранията за пънк, е бийтълсовият "Helter Skelter". :punk:

Quote

И как така Джонката Ротън показва среден пръст на Бийтълс, а в същото време се прекланя пред гаражните банди от 60-те? Как така Клаш правят кавър на Кингсмен, а не на Бийтълс? Чиста случайност?

E, как така! Както носеше фланелка с надпис "I hate Pink Floyd" и след това по интервюта казваше, че всъщност ги харесва. Не особено интелигентно момче! :)
Да си човек, който се занимава с рок музика и в същото време да показваш среден пръст на тези, която са я сътворили и са изстрадали А-то и Б-то й /Бийтълс и Флойд/, е все едно да си учител по български език и да псуеш по Кирил и Методий!

Edited by violator, 18 September 2007 - 20:35 PM.

-----------------------------------------
Слушай силно!

#33 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 18 September 2007 - 20:46 PM

View Postviolator, on Sep 18 2007, 14:55, said:

Секс Пистълс са живият пример за преоценена легендарна банда. А нито са измислили стила, в който са най-известното име, нито дори са му дали нещо съществено.
Че са легенди - легенди са, но защо са легенди - няма абсолютно никакво логично обяснение. И те самите не знаят!
Почвам точка по точка:
  • "преоценена легендарна банда" - това не е оксиморон :) . Няма начин да не си преоценен и да си легендарен :no: . Щом си легендарен, значи си получил превисока оценка. И то не от разни критици, а от времето. Другото Вайльо са лични предпочитания. Аз също не харесвам Пистълс. Причините са крайно различни от твоите, но това не намалява легендарността на Пистълс, а напротив.
  • "нито са измислили стила, в който са най-известното име, нито дори са му дали нещо съществено" - Не са го измислили, но е факт, че са от неговите пионери на острова. Ти говореше, че Бийтълс са свирили доста време, преди да издадат албум. Справка - Пистълс съществуват и активно концертрират :nono: от 75 година. Издават първият си албум през 78. Малко ли е да го изстрадаш? ;) Има и друга гледна точка - дали са на пънка изключително съществени неща - енергията и циркът. Така както Рамоунс са го дефинирали музикално, а Клаш са му дали идея.
  • "защо са легенди - няма абсолютно никакво логично обяснение" - естествено, че има логично обяснение. Пистълс стават легенди, защото успяват да влязат в ролята на дефинитивното лице на пънка. Не става въпрос за музика, а за субкултура. Клаш не могат да са такива, защото са дечица на богати татковци. Рамоунс също - там от където идват нещата се възприемат от забавната им страна. Като прибавим и неоспоримия опит на диригентската палка на Макларън, нещата придобиват още по сериозна логичност!
  • "И те самите не знаят!" - Знаят много добре. Иначе Лайдън нямаше да попита публиката на последния си пистълски концерт "Не се ли чувствате излъгани?" и да сe фръцне.
И понеже се зачетох в останалите мнения - да ви кажа, че някои от вас допускат голяма грешка.
Никога не обръщайте внимание на думите и изреченията, излизащи от устата на Лайдън по време на интервюта и други ревюта. Освен стомашни киселини това може да ви докара мозъчна гагнгрена и кататонен ступор.
Аз доста съм се занимавал с проблема и единственото непротиворечащо си с друго и доказано вярно негово изказване, което съм открил е, че секса не е нищо повече от 3 секунди клатене и после ред сополи...

И понеже пак се зачетох из мненията:
Вайльо, прав е Рамончо. Онез мръсни рокенролец песни са си баш пънка, който можеш да срещнеш във всяка пънк компилация, независимо дали е от 60-те (им и такива) или от 2006-та.
Освен това, да започна ли да питам за броя на албумите на Suicide, Joy Devision, New York Dolls, Screamers, The Germs, ..., ?
Все легендарни и култови групи, пък с 1-2 албума.
Айде стига глупости ве хора. И с един албум се става култов. Screamers дори нямат издаден албум, а са абсолютна легенда. Къф синт-пънк без тях бре?
Освен това, ако тръгнем да търсим кого била запомнила историята, не трябва да гледаме класациите и продадените албуми, шото шиткането в магазина няма нищо общо с пънка/"мръсния рокенролец".

P.S. Не смятам да си купувам билет. Ако имам път към Лондон, с удоволствие ще отида. То аз на Кинг Даймънд бях на концерт, че на Пистълс ли няма да отида :no:)
Next One Is Real

#34 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 September 2007 - 21:05 PM

Казах Ви аз, да не се занимаваме с пънка щото бате Dave ще дойде и ще ни сдави яката, ама Вие пънк та пънк... :)

Обаче Dave нищо не каза за Хелтъра, а аз чаках... :nono:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#35 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 September 2007 - 21:47 PM

View Postviolator, on Sep 18 2007, 21:08, said:

Да, казвал съм го. :) В широк смисъл е така. В широк смисъл - въпросните парчета, които ми /ни/ пусна и които наистина са направени по-рано от Хелтъря, могат да минат за някакви родоначалия на пънкя. Но в случая говоря за понятието пънк в тесен смисъл.

Ами по-горе ти спретнах анализ на пънка от всяка възможна гледна точка и показах как всеки аспект на това явление отпочва с група, творила преди Бийтълс. Напълно тясно и жанрово. Не стотици, хиляди групи са свирили архаичен пънк години преди Бийтълс. Независимо дали под това разбираш бързото темпо, грубите вокали, припевните рефрени или нещо друго. Апропо, тясно жанрово пънкът е невъзможен без (анти)социално послание, така че Helter Skelter изобщо не е пънк в тесния смисъл, за който говориш. Музикално - може би, но дотам. Освен това, тясно жанрово, терминът "пънк" се появява близо десетилетие след Белия албум.

Quote

Кой точно е първи, само Професор Юлиян Вучков :nono: може да каже със сигурност.

Няма как да знаем със сигурност кое е първото пънк парче, но със сигурност знаем, че не е Хелтъра.

Quote

Аз разсъждавам така - най-старото известно и запазило стойността си парче, което съм чул и изцяло ми се вписва в разбиранията за пънк, е бийтълсовият "Helter Skelter".

Спокойно можем да дискутираме доколко първият Велвет (който си слушал) не представлява също прото-пънк година преди Бийтълс, но да не задълбаваме.
Колкото до известността, аз пак ти казвам, че в рамките на пънка (а ние говорим за тях), Хелтъра няма и грам от популярността на МС5 или Елеваторите. Ако на мен не вярваш, питай бат Петьо кое слуша повече.

Quote

Да си човек, който се занимава с рок музика и в същото време да показваш среден пръст на тези, която са я сътворили и са изстрадали А-то и Б-то й /Бийтълс и Флойд/, е все едно да си учител по български език и да псуеш по Кирил и Методий!

Ам? Това какво общо има? Питах те нещо конкретно: как така емблематични за пънка фигури любят, тачат и милеят гаражния рок, а не Helter Skelter.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#36 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 September 2007 - 21:49 PM

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 22:05, said:

Обаче Dave нищо не каза за Хелтъра, а аз чаках... :nono:

Всъщност каза? Цитат: Вайльо, прав е Рамончо. Онез мръсни рокенролец песни са си баш пънка, който можеш да срещнеш във всяка пънк компилация, независимо дали е от 60-те (им и такива) или от 2006-та.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#37 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 18 September 2007 - 21:50 PM

Не се карайте, обичайте се! :)

Да вярваме на ушите си.

Това, според ушите ми, е пънк. Годината е 1968. Кавър на Summertime Blues. Групата - Blue Cheer. Едно от най-важните и най-подценявани имена от времето, когато се наливаха основите. По книжките пише, че парчето е прото-метъл / хард рок. Според мен си е блус-flavoured пънк. Sex & Violence на Exploited, но по-тежко, и с музиканти в състава ;). Барабанистът кърти!!

Между другото, Blue Cheer имат нов албум. Хеви блус. Уникално добър :nono: Препоръчвам на всички, които обичат рока полусуров, леко жилав, алангле.

Edited by georid, 18 September 2007 - 22:01 PM.

Така е то.

#38 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 18 September 2007 - 21:55 PM

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 22:05, said:

Обаче Dave нищо не каза за Хелтъра, а аз чаках... :nono:

Сериозно:
Чарлс Менсън е казал и показал каквото трябва. След него всички думи и дела биха били полюция.

С намигане:
  • Нормално е ВайлЮ да вижда в Хелтър-а пънк - за него (също като за Щурчо) пънка почва с Пистълс и свършва с Иксплойтид. Брутално му влиза, леко изотзад, та за тва... :)
  • Нормално е Рамончо да вижда метъла в Хелтър-а, а пънка в Елеваторите. Той е дете с кристално чиста, прогресивна мисъл, залутана в безизходицата на пънкарската фекална канализацията.
  • Аз какво повече да кажа... Хелтър е пънк толкова, колкото е и метъл. Точно николко. Хелтър е начина по който Бийтълс казват "и ние можем като Who". По същият начин Саблебуб Осел са показвали, че могат да свирят и на лапад...

Next One Is Real

#39 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 September 2007 - 21:57 PM

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 22:49, said:

Всъщност каза? Цитат: Вайльо, прав е Рамончо. Онез мръсни рокенролец песни са си баш пънка, който можеш да срещнеш във всяка пънк компилация, независимо дали е от 60-те (им и такива) или от 2006-та.

И дори така да е онез мръсни рокенролец песни дето са си баш пънка си ги слушате само Вие двамата, а Хелтъра го знае цял Свят... :)

Както и да е, да те върна към еретичната ти мисъл от по-горе, че банана на Велвет бил пънк. Това дано Рийд и Кейл не го чуят, че ще ти боднат набързо един хероинец... :nono:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#40 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 September 2007 - 22:05 PM

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 22:57, said:

И дори така да е онез мръсни рокенролец песни дето са си баш пънка си ги слушате само Вие двамата, а Хелтъра го знае цял Свят... :)

За пореден и последен път: Хелтъра е по-известен заради името на Бийтълс, а не заради пънкарливо-метълския си характер. От гледна точка на пънка (както е правилно в случая), изброените "неизвестни банди" са дали на този стил много повече, отколкото Бийтълс с цялата си дискография. Хем са по-известни, хем са по-цитирани, а освен това са създали музикалната основа на пънка години преди Белия албум.

Quote

Както и да е, да те върна към еретичната ти мисъл от по-горе, че банана на Велвет бил пънк. Това дано Рийд и Кейл не го чуят, че ще ти боднат набързо един хероинец... :nono:

Този сайт как се казва?
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users