Jump to content

Калиакра Рок Фест 20085-ти, 6-ти и 7-ми юли - стадион "Калиакра"


561 replies to this topic

#501 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 11 юли 2008 - 19:55

View Posthendy, on Jul 11 2008, 20:40, said:

Yeah Baby :no:
\m/

#502 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 11 юли 2008 - 20:03

View PostNosferatu, on Jul 11 2008, 11:37, said:

Момчета, знам, че не се кефите хич на групата в нито един аспект, ама айде не ги изкарвайте и каквито не са. И клуб 200-300 човека кат' О шипка просто си е смешно от където и да го гледаш.


Ей, ама не ти увира главата - къде пък сме казали, че не се кефим на Мановари, Бързовари и всичките им производни. Ама като свирят в клубове за по 300 души, да крием истината, защото са великите крале на метъла? Еми, няма как да стане! Пък и сами като се правят на смешници, в смешни клубове ще свирят, я :no:

#503 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 11 юли 2008 - 20:41

View Posthendy, on Jul 11 2008, 19:40, said:

"The performance was the metal band's attempt to break the world record for the longest heavy metal concert, which they themselves set in 2007 at last year's edition of the festival." :no:
I don't know how I managed it...

#504 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 11 юли 2008 - 21:18

http://vbox7.com/play:ef7922c6 Едно от най-великите неща които съм гледал :no:
\m/

#505 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 11 юли 2008 - 21:51

View PostBlackiel, on Jul 11 2008, 22:18, said:

http://vbox7.com/play:ef7922c6 Едно от най-великите неща които съм гледал :no:
true, true :angry3:
и се вижда пълния стадион доста назад :>

@Digger какво пак към мен бе? Не е нужно да го казваш, то си е ясно, бързовар.
за теб може и да са смешници, всеки си има право на мнение, ама ти го показваш по доста смешен начин.
айде доказвай бързо, че сега в САЩ свирят пред 300 човека и се спирай, че ми писна вече да ти чета неконструктивните мнения от рода на "долнопробна обида" по адрес на групата.
а, да, неточността именно Ози я е изтъкнал, не ми се вярва предишния рекорд да е бил 3 часа. Но според мен имат предвид, че са си подобрили миналия рекорд, като сега поставят и световен. (бтв тогава засякох към 3.23 часа) :D

Quote

...and had specially invited representatives of Guinness book of records to witness the unprecedented event.
Понеже Сатир винаги има най-точната информация, ако благоволи от къде е толкова сигурен, че такъв представител е нямало ще съм много благодарен.

@Yanni съгласен съм с теб за това, че всеки си вижда нещата индивидуално, аз обаче бих гледал още няколко групи по 4-5 часа с кеф, само да си имам провизии примерно и да има тоалетни. А меноуор бих гледал поне още един час, точно това повтарях на приятелите ми докато звучеше The Oath, Blood of my enemies, March for revenge. Че искам да чуя след това и Holy War, Sign Of The Hammer, целия Triumph (или поне една част от него, която не знам да я свирят много често на концерти) и Brothers Of Metal поне :> а защо не и последните два албума? :>

Edited by Nosferatu, 11 юли 2008 - 22:00 .


#506 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 11 юли 2008 - 21:58

@Nosferatu Това за клубовете е истина :no:
В щатите Manowar обикновено свирят в клубове пред малка публика и това е факт.
И аз познавам хора, които са ходили, гледала съм и клипчета от такива изпълнения - публиката се кефи, пее (никой с нищо не ги замеря, както пишеше по-горе, но има всякакви случки сигурно през годините), просто обстановката е различна.
Почти съм сигурна, че това е в минало време, но пък имам клипчета от началото на тази година как Ерик и Карл гостуват на аматьорската група на големия син на Ерик в клуб, който баш на нашата о.шипка мяза :D мога да постна линк, ако има интерес

Само не виждам защо това да е смешно, самите Manowar не веднъж са говорили за проблемите си с промоутърите в САЩ.

#507 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 11 юли 2008 - 22:00

отностно това дали е имало представител на гинес или не - гарантирам ви сигурен отговор до 1-2 седмици след приключването на МСФ.
Имам кого да питам за достоверна и потвърдена информация.

#508 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 11 юли 2008 - 22:10

и аз съм гледал от клубчета, ама бяха от рода на Астория и нагоре, а не 300 човека, Единствените клипове от малки клубове, които аз съм гледал са били от преди 87-88. но както и да е, това наистина не ги прави смешни. Иначе всички А и не свирят пред много хора в България, а и из цяла Европа.

офф: култово интервю, не го бях гледал :)

п.с и това:
:lol: "Now who's got the silliest clothing, Manowar or the audience ??
Up the Hammers !! "

Edited by Nosferatu, 11 юли 2008 - 22:42 .


#509 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 11 юли 2008 - 23:23

Ти вече няколко пъти се заричаш да не пишеш повече в темата. Не, че нещо, ама ми стана любопитно що тъй пак почваш :lol:

#510 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 12 юли 2008 - 00:00

Направих си труд чак сега по диагонал да изчета коментарите към репортажа в сайта.
УжасТ...сега си припомних защо не чета коментарите към новините в сайта :lol: не завиждам на служебно задължените да ги четат.

Тук поне някакъв възпитан спор тече, а там....скрита зад анонимност каруцарщина и в двата лагера, наред, разбира се, и с културните коментари.

Edited by Hard rock fan, 12 юли 2008 - 00:12 .

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#511 NEVERMORE

    Schecterist

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Carramba, Carajo e Wiskey \m/ \m/

Posted 12 юли 2008 - 00:09

Добре бе, Менъуор, Менуар, Маньовар или както там ги наричате са доста тъпа банда последните 15 години.
За какво е цялата тази драма?? :lol:

#512 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 12 юли 2008 - 01:03

Организацията на "феста" беше под всякаква критика! Не може да очакваш 20 000 човка и да сложиш два кирливи кенефа. На концерта на Def Leppard/Whitesnake имаше десет пъти повече химически тоалетни. А за заведенийцата покрай стадиона, да не говорим. Незнам на кого плащат, но аз ако бях от данъчните и ХЕИ бял свят нямаше да видят. Поне да погледнат какво правят хората в другите държави, ясно е че няма да открият топлата вода, ама Цонко с голямата си уста да си раздвижи малко и мозъка. Разбирам, че се опитва да напълни семейните хотелчета, но така пари не се печелят! Защото може и да не доживее да ги изхарчи.

Концертите добре организирани, с малки забележки към звука на Slayer.

Може би за хардкор феновете на Manowar концерта е бил невероятен, но първите два часа за мен бяха пълна боза. С лигавите сола на Джоуи и безмислено разтягане на песните с дисторжъни и други подобни лиготий.. Добре, че Райно забързваше ритъма на доста от песните, че направи концерта интересен. Публиката беше толкова заспала, че нямам думи.

Концерта на Alice Cooper, беше доста по-добър и от към шоу и от към фенове (8 хиляди викаха като за 20 хиляди). Човека знае как да прави шоу и зрелища. Музикантите се раздадоха и въпреки, че съм слушал 3,4 песни концерта ме изкефи.


За Slayer и In Flames какво да кажа :lol: . Подгрявката добра, но доста кратка и с доста надувки. Надявам се да дойдат на самостоятелен концерт, поне да видим какво наистина могат.
Slayer с доста проблеми с техниката и видимо много изморени, направиха големия взрив. Те и без да свирят публиката щеше да се разбие.


Като заключение съм доволен от организацията на самите концерти, но идеята за фест включва и всички странични неща, които съпътстват концертите. Смятам, че има още доста да се поумува за подобряване на нещата около концертите, стадиона и градчето. За да е удоволствие на всеки през дните на ФЕСТА.

Edited by Code187, 12 юли 2008 - 01:06 .

Rock n' Roll

#513 lordi

    -

  • Енориаши
  • PipPip
  • 74 posts

Posted 12 юли 2008 - 03:36

Аз така и неразбрах къде ги видяхте тези 20 000 човека.
Светът е пълен с тъпаци, които си мислят, че светът е пълен с тъпаци :)

#514 Glarusa

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 1 posts

Posted 12 юли 2008 - 04:14

Яко! Чета Ви от както съществувате (сайта) като воайор, не се намесвам, интересна ми е играта на Егота и на ИЦСИУВЗЗНС (Изградена Ценностна Система И Утвърдени Възприятия За Заобикалящата Ни Среда)!!! Пичове, на форума има много малко хора, които наистина знят къде се намират, и какво им харесва. Няма да цитирам, нали Ozzy & Satyr? Има и други но не това е събджекта на риплая. Та :
В годината с най-много концерти най-много качествени такива (за Мен) се получават най-смотаните изказвания които съм виждал от както този сайт съществува. Фенове на Меноуър плюят Меноуър, фенове на Леппард плюят Леппард, Змии плюят Змии, щото видите ли - "те правят маратон на наш гръб, а ние как сточески ги издържахме";"ох заваля баси тъпия концерт, целия съм мокър" ;"Ковърдейл си лиже пръстчетата като 16-годишен"
не съм хейтър и няма да изпадам в конкретика но искам да кажа на всички брадъри ъф метъл :
Меноуър са намерили нишата на бойкия и патетичен рок за да си набавят продажби - факт!!!! Факт е че се отблагодаряват на клиента- мен и теб ( и оня от Унисон дето продаваше за оригинал, а ги правеше до казана с ракия)!. Имаме сделка, искаш хеви метал, искаш да сме цяло и братя, аз и ти (продавач-клиент) - here we are, my brother! Оня пял 50 минути, оня нямал контакт с публиката, оня бил статичен,
не казал тенк ю. Ми на ти, Меноуър го направиха, опитаха се да направят повече за теб, Хейтърю! за същите пари, тоест, без пари по всякакви стандарти. Ма пак ревете! Къде Ви е идеята бе, мекерета? На концерт сте с програма - ТОВА ИСКАМ ДА СЕ СЛУЧИ - щото така ми е кеф?!?!?!
БайДъВей Меноуър не сами били никога любима група, но евала на пичовете, и на вокала, няма залитане на гласа!!!!!!!!! на Тези години- ТОВА Е АКЦЕНТА, и шоуто, за което сте дошли...да не би да не го направиха? Или искате да пита - Ти, Митко от Провадия, какво искаш да направя за да ти оправдая 30-40-50-те левчета, че съм закъсал и не мога без тях????? Те бяха себе си, а Вие не сте и не Бяхте!!!!!! Тръгнахте си!!!! Щото... плажуване и пиклива бира е по-важно!!!!! или просто не можете да стоите до късно??? з-з-з-з-з-з тръгвам на хейтене....
Диф лапад и Уайтснейк (wet, wet wet бяха запланувани) но си останахме само с дъжда....
Е? Ковърдейл това, Лепард това СМЕ онова, Македония другото!!!! Да, Митко от Провадия - нарочно е !!!!!! Нарочно ги забавиха на македонската граница Мите, нарочно и дъжд пуснаха мама, само и само да не ги чуеш, па ко ги чуеш да настинеш. Е няма угодия, факт България сме все пак! Концерта беше чутовен, нито уайтснейк нито лепърд ми са фейвъритс, ама си свириха и пяха от сърце!!!!!! А аз пичове, търся хора които ми свирят от сърце, а не гонещи класация на MTV или свирейки на бедро знойни красавици с IQ 24. Искам идея, искам жар, искам раздаване!!!! Аз го получвам, отишъл съм за идеята!!!! за музиката!!! а не да покажа колко са стари вокалите, колко лигава им била музиката, отишъл съм да видя ДОКАЗАЛИТЕ СЕБЕ СИ, а НЕ ДА ДОКАЗВАМ СЕБЕ СИ!!!!
Мога още много да пиша, но знам че няма кой да ме чете, но искам да Ви кажа :
и Туистед и Уасп и Кис и Меноуър и Алис и Слейър и Лепард и Снейк и Министри направиха събития -за мен!!! чаках ги за глътка от тях, за допир с тях - получих го. дадоха ми това, кото беше и е за мен идея, докоснаха ме, платиха ми затова че аз им платих (няма безплатен обяд). И се радвам че дори и на 40 години, получих това, което трябваше да получа преди 25 години, и Вие получавате това овреме а ревете като нащипани сервитьорки - майната Ви, кенефи!!!!

#515 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 12 юли 2008 - 07:48

Прочетох те ве, как няма те прочета. В тая култова тема всичко чета :lol:
Кефиш, дръзновен си! И нещата са както ги казваш. Ама една причка пролет не прави, а в госините на "демокрация" всеки е със собствено мнение и което е по-важното има право на грешно такова... та остави ги да си спорят младежите :)

#516 Tempest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 12 юли 2008 - 07:50

Амииии.... всичко е много хубаво, има дори опит за позитивизъм , поучителни нотки също...ама с този завършек цялото мнение заприлича точно на кенеф...пък и като за дебют малко грозно така да се говори. Но като изключим "майната Ви, кенефи!!!!", съм съгласен с много неща...не че си ме питал, ама аз да си кажа.

#517 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 юли 2008 - 08:16

View PostSvil, on Jul 12 2008, 00:23, said:

Ти вече няколко пъти се заричаш да не пишеш повече в темата. Не, че нещо, ама ми стана любопитно що тъй пак почваш :lol:
верно е, не се сдържам, извинен ли съм?

#518 Warlord

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 181 posts

Posted 12 юли 2008 - 08:24

Quote

Тук хейтърстване или просташки и заяждащи се изказвания не търпим
Хахаха, докато виж всичките ви читатели и потребители съвсем справедливо са длъжни да търпят същото от ваша страна. Не само във форума ами и в списанието се долавят такива елементи. Явно наистина си вярвате на приказките за обективност, но всъщност така си вкарвате автогол. Поне това е моето мнение.

Аз в сериозни списания лични, субективно-хейтърски мнения никога не съм срещал!

#519 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 12 юли 2008 - 08:35

Днес Ерик Адамс става на 56 години!
(хич не му личат)
да ни е жив и здрав и да ни радва още дъъълги години :) :wub:

Ерик ще отпразнува рождения си ден днес със своето семейство - феновете и ще пее 3 часа за втора поредна вечер на МСФ. (снощи ми се обадиха по време на Blood of my Enemies - супер звучеше :lol: )

#520 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 12 юли 2008 - 09:09

За някакви си десетина часа съвсем се разпуснахте, за това почвам наред:

View PostNEVERMORE, on Jul 12 2008, 00:09, said:

Менъуор, Менуар, Маньовар или както там ги наричате са доста тъпа банда последните 15 години.
Сякаш си новорегистрирал се. Знаеш, че ако не харесваш дадена група, това не означава, че можеш тук да я обиждаш. Така засягаш феновете и. Ако не ти харесва - кажи защо, аргументирай се. Така само с обиди е кофти някак си...

View PostGlarusa, on Jul 12 2008, 04:14, said:

Къде Ви е идеята бе, мекерета?

майната Ви, кенефи!!!!
За първо изказване - прелест! И понеже ти е първо - получаваш САМО ЕДНО ЕДИНСТВЕНО предупреждение. Повече няма да има, воайоре. Дори няма да ти редактирам мнението - нека си седи така и да четат хората колко образовано и културно можеш да се изказваш.

View PostWarlord, on Jul 12 2008, 08:24, said:

Не само във форума ами и в списанието се долавят такива елементи. Явно наистина си вярвате на приказките за обективност, но всъщност така си вкарвате автогол.
Би трябвало отдавна да си разбрал, че сайта/форума нямат нищо общо със списанието. За положението в списанието питай списващите там. За положението в сайта/форума мога да кажа следното: на 100% обективен не може да бъде никой. Аз твърдя, че тук се опитваме да бъдем в болшинството случаи обективни поне на 95%. Понякога става, понякога не. Нормално. Но наистина се стараем. Това е мойто мнение.


И към всички: не се опитвам да се правя на интересен - ако не искате темата да бъде заключена и с разговорите тук за Калиакра Рок Фест 2008 да приключим, поозаптете се малко и дайте да си говорим като нормални, културни и възпитани хора, а не като хамали на Централна гара.
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users