Jump to content

Обичаш ли да се заслушваш или чакаш да те грабне от първия път?


52 replies to this topic

#41 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 13 февруари 2009 - 21:38

Пак изкопахме стара тема...

По принцип заслушването е според това, какъв стил ще слушам. Например за АС/DC не ми трябва особено вглъбено заслушване - рокясвам и докато решавам задачи по висша алгебра, но например не ми идва да слушам Marillion в работата (затова напоследък толкоз много траш мина през системата ми :metal: ). Искам да си позволя лукса да отделям часове САМО на слушането на (и потъването в) музиката. Да съм със слушалки, разположен комфортно, със затворени уши, без никакви разсейвания... само музика. Уви истината е леко различна - още съм млад и слушам музика, докато чета неща в интернет, докато програмирам, докато решавам задачи за университета, докато съм на работа, докато съм в градския транспорт... общо взето долнопробно качество на слушане.

Или ако трябва да обобщя: в годините на моята младост слушам музика като Geddy, но ми се ще като поулегна да слушам като marillion.
You Rock! ™
I Rock! ®



#42 Rozanna

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 85 posts
  • Gender:Female

Posted 25 февруари 2009 - 12:41

Обичам да се заслушвам и да потъвам в музиката. За мен това е начина да уловя емоциите идващи от това, което слушам. Но понякога се оставям музиката да ме грабне от първият път, особено ако става въпрос за нещо ново и непознато за мен например. Случва се наистина нещо да ми хареса от раз, тогава се заслушвам и по-сериозно. И все пак, зависи от настроението ми. Има групи/албуми, които слушам просто за фон, защото са приятни и ненатоварващи, не те карат да се замисляш, а просто ги слушаш.
Има групи/албуми, които не могат да бъдат слушани, просто ей така само заради едното слушане.
Този който се усмихва, вместо да се гневи, е винаги по-силният!

#43 AngelFrost

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 92 posts

Posted 25 април 2009 - 13:08

По принцип от раз чакам да ме грабне дадена група,но има и изключения.

#44 Evil14

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 113 posts

Posted 25 април 2009 - 13:17

еми аз обичам да отделям повече време на музиката слушам нещо около 3- 4 пъти докато не ми хареса/хареса такаче определено обичам да се потапям в музиката както е казано в 2 поста по нагоре някои групи не могат да бъдат слушани еи така трябва да им се отдели повече време

#45 MadButcher

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 41 posts

Posted 26 април 2009 - 21:59

Зависи, има неща ,които ме грабват от самото начало, а на други им трябва време, зада ги оценя.
Nazis Raus !

#46 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 01 май 2009 - 15:05

Определено трябва да се заслушаш, иначе може да изпуснеш много!
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#47 Mortician

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts

Posted 04 май 2009 - 16:28

Което ми е харесало като музика,ме е грабнало от "пръв поглед",пардон първо чуване! :worship:

#48 Fak_yu!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 187 posts
  • Gender:Male

Posted 04 май 2009 - 18:15

View PostMortician, on May 4 2009, 17:28, said:

Което ми е харесало като музика,ме е грабнало от "пръв поглед",пардон първо чуване! :worship:

Ако слушаш само това, което те грабва от първия път си изпуснала много, защото любов от пръв поглед, пардон, от първо слушане няма. :worship:
Да летиш с неподозиран устрем, обхванат от непозната жизнена енергия, към все по-достойни и по-човешки дела, към живот без слабости, страдания и болки, към света на освободения от грубите прояви на високомерие и хегемонизъм човек, на еснафското съществуване и плесента от отживелиците на миналото - това е безценният дар на планината. Съзнаваме ли го?!

#49 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 04 май 2009 - 18:31

View PostFak_yu!, on May 4 2009, 19:15, said:

защото любов от пръв поглед, пардон, от първо слушане няма. :worship:
За да се влюбиш от пръв поглед, трябва добре да се вгледаш втори път.
Много я харесвам тая сентенция. Това по повод жените. :D
Виж музиката е нещо съвсем различно и аз лично смятам, че в нея има любов от първо слушане. :worship:

#50 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 19 май 2009 - 13:52

View PostSvil, on May 4 2009, 19:31, said:

Виж музиката е нещо съвсем различно и аз лично смятам, че в нея има любов от първо слушане. :metal:


Определено, :metal: на мен повечето ми любови музикални са от първо слушане.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#51 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 19 май 2009 - 22:09

И при мен е така.

Или се получава веднага, или слушането по няколко пъти с единствената цел да се хвана за нещо е безполезно.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#52 stalkera

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts

Posted 25 май 2009 - 20:41

Заслушвам се-иначе няма как да оценя дадената песен-НЕВЪЗМОЖНО!!!

#53 Вирджиния

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 36 posts
  • Gender:Female

Posted 05 юли 2009 - 07:54

Има доста песнички чието начало е доста смотано . Но предпочитам да я чуя цялата преди да си правя изводи. :metal:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users