Jump to content

Сатанизмът в метъл музиката


117 replies to this topic

#41 Nwarth

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Southernmost

Posted 21 September 2007 - 13:26 PM

ЛаВеизмът е идеология, сатанизмът е религия. Последователите на Ла Вей не вярват в Сатаната, а сатанистите (наричани уж дяволопоклонници) вярват :Р. Има десетки прочити на думата сатанизъм, специално за блек метъла Йорънимъс си създава свой собствен като се присмива на шведските блек групи, които използват идеите на Антон ла Вей. Обясни към коя точно философия/идеология/религия си, защото сигурно не съм единствения, който от любопитство е обикалял из сайтове в търсене на различни виждания за сатанизма и близките му вярвания :Р. Просто кажи името й, сигурно ще се сетя, иначе объркваш всички във форума или това е великата сатанинска цел ;Р.

#42 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 21 September 2007 - 14:04 PM

View PostNwarth, on Sep 21 2007, 14:26, said:

ЛаВеизмът е идеология, сатанизмът е религия. Последователите на Ла Вей не вярват в Сатаната, а сатанистите (наричани уж дяволопоклонници) вярват :Р. Има десетки прочити на думата сатанизъм, специално за блек метъла Йорънимъс си създава свой собствен като се присмива на шведските блек групи, които използват идеите на Антон ла Вей. Обясни към коя точно философия/идеология/религия си, защото сигурно не съм единствения, който от любопитство е обикалял из сайтове в търсене на различни виждания за сатанизма и близките му вярвания :Р. Просто кажи името й, сигурно ще се сетя, иначе объркваш всички във форума или това е великата сатанинска цел ;Р.
Тва предполагам е към мен.
Сатанизъм и дяволопоклонничество не са едно.
За ЛаВеизъм за пръв път чувам. Самичт Лавей има хубави идейки, но Сатанизмът не започва и свършва с него :worship: Казах, че няма да се обяснявам, а и това не е предмет на настоящата тема. :)

#43 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 23 September 2007 - 13:43 PM

View Postiilnd, on Sep 20 2007, 12:44, said:

О, мой боже, правий боже!

Не ти, що си в небесата,

а ти, що си в мене, боже -

мен в сърцето и в душата...



Не ти, комуто се кланят

калугери и попове

и комуто свещи палят

православните скотове;



не ти, който си направил

от кал мъжът и жената,

а човекът си оставил

роб да бъде на земята;



не ти, който си помазал

царе, папи, патриарси,

а в неволя си зарязал

мойте братя сиромаси;



не ти, който учиш робът

да търпи и да се моли

и храниш го дор до гробът

само със надежди голи;



не ти, боже на лъжците,

на безчестните тирани,

не ти, идол на глупците,

на човешките душмани!



А ти, боже, на разумът,

защитниче на робите,

на когото щат празнуват

денят скоро народите!



Вдъхни секиму, о, боже!

любов жива за свобода -

да се бори кой как може

с душманите на народа.



Подкрепи и мен ръката,

та кога въстане робът,

в редовете на борбата

да си найда и аз гробът!



Не оставяй да изстине

буйно сърце на чужбина,

и гласът ми да премине

тихо като през пустиня!...
Христо Ботев
:) Аплодисменти, Mr. Риков, за най-смисленото изказване :D в тази държаща приза за най-безсмислена тема във форума.

Edited by Hard rock fan, 23 September 2007 - 13:48 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#44 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 23 September 2007 - 15:54 PM

View Postalice, on Sep 21 2007, 13:45, said:

...някакви чичковци или пъпчиви страхли...
От така предложените категории си избирам "някакъв чичко".

Някаквият чичко ще те помоли да направиш компромис с езотеричното си високомерие и да ми дефинираш "Сатанизъм", бил той религия, философия или съкровена интимна изповед, БЕЗ да използваш какъвто и да е термин, присъщ на каквато и да е монотеистична религия. В частност - на християнството.

Направи го!

Аммаха ....! :metal:

Edited by georid, 23 September 2007 - 16:11 PM.

Така е то.

#45 Guest_RocknRollNigger_*

  • Гости

Posted 23 September 2007 - 17:00 PM

View Postalice, on Sep 21 2007, 15:04, said:

Тва предполагам е към мен.
Сатанизъм и дяволопоклонничество не са едно.
За ЛаВеизъм за пръв път чувам. Самичт Лавей има хубави идейки, но Сатанизмът не започва и свършва с него :metal: Казах, че няма да се обяснявам, а и това не е предмет на настоящата тема. :metal:


Да, хубави идеи има ЛаВей, например правене на повече парички посредством PR агента Marilyn Manson.. :metal:

#46 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 23 September 2007 - 17:40 PM

View PostKristin, on Sep 20 2007, 16:41, said:

Добавете ме към "нисшите" духом... протестантка съм, ама не ми пречи да слушам каквото ми се слуша...
мда... :metal:

#47 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 23 September 2007 - 18:04 PM

View Postalice, on Sep 20 2007, 16:54, said:

Подкрепям Змея и Стиф .
Много , ама много са ми смешни разни тийнове, които "слушат" блек, обаче после вечер се молят и целуват кръстчето :metal:
Аз съм Сатанистка, друг е въпросът колко са осведомени хората какво означава това, но не мисля да просветлявам никого.
Да почваме пак темата за идеология и музика?! Сатъра кво ще каже? Не е задълже да си Сатанист, за д аслушаш блек, но блекът и християнството определно не си подхождат
Teach children to worship Satan
И, покорно моля, някакви чичковци или пъпчиви страхли тийнове да не ме пращат да се покая
ахахахахахах :metal: :lol2: омфг омфг омфг

View Postalice, on Sep 21 2007, 13:45, said:

Монотеизъм означава вяра в един бог. В Сатанизма няма богове. Това е и отговорът ми към Свил - Сатанистите не вярват в Сатана
екекеке :metal: :lol2: ъъ кои сатанисти? :>


View Postalice, on Sep 21 2007, 13:48, said:

Сатанизмът не е религия, а философия.
:haha: :lol2: сатанизма според антон лавей може би, но както ти дори сама каза, като по този начин си противоречиш без да се усещаш, сатанизма е много преди ЛаВейчо, който не е нищо повече от един смешник със смешни дрехи, намерил начин да изкара пари, именно защото това, което правил, е екзотично. жалък цирков дресьор и полицейски фотограф.
като цяло, даваш да се разбере, че си на вътре в тези неща, а не като тийнейджърите които слушат блек и после целуват кръстчето (omg ahahah lol roflmao) ама явно нещо не си в час...та...извинявай:>

View PostNemesis, on Sep 21 2007, 01:25, said:

защото не мисля че има такава религия и всъщност не мисля че има общности които да изповядват такова нещо като сатанизма.
ами...отвори си очите, това, че ти не мислиш, че такива индивиди съществуват незначи, че наистина не съществуват :>> нали знаеш за щрауса дето си заравя главата в дупката.

View PostNemesis, on Sep 21 2007, 01:25, said:

те са по-точно антихристи, а не сатанисти, те отричат религията, защото според тях тя слага много окови и рамки за човечеството и пречи на хората.
Ето така го възприемам аз, в метъла /и особено блека от скандинавските страни/, съществува отричането от религията като отричане а не като сатанизъм или тем подобни глупости и измислици. :yes:
има и такива, но и такива, които наистина религиозни сатанисти, които си почитат тъмни сили съвсем по религиозен начин, точно както християните и други религиозни хора из цял свят. :> да, и в метъла също.
месс - кажи ми, от твоя житейски опит натрупан до сега, можеш ли да ми посочиш тези безсмислици в библията?

Edited by Nosferatu, 23 September 2007 - 18:14 PM.


#48 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 23 September 2007 - 18:39 PM

View PostNosferatu, on Sep 23 2007, 18:40, said:

мда... :metal:

Мда, я :metal:
Без да съм протестантка, католичка или православна (е, православна съм по кръщение, но тъй или инак с антиклерикални, но не и атеистични убеждения) се разпознах незабавно в нисшите духом. :metal:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#49 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 23 September 2007 - 19:35 PM

Ами ок да приемем че съществуват но и така да е не ми пука особено защото аз от сатанизъм не се интересувам и не мисля че някога ще се интересувам. :metal:
Също така не ми казвай да си отварям очите защото точно някви непознати от някви форуми са възможно най-неподходящите хора да ми казват какво да правя и как да го правя... първо и преди всичко защото не ме познаваш, ще се огранича само с тази причина. :metal:
Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#50 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 23 September 2007 - 19:57 PM

View Postalice, on Sep 20 2007, 16:54, said:

Аз съм Сатанистка, друг е въпросът колко са осведомени хората какво означава това, но не мисля да просветлявам никого.

Аз бих искала да бъда просветлена в нещо друго: като каква точно философия се явява сатанизмът (разбрахме, че не било религия)?
Нещо школа да посочиш, авторитетни нейни представители (да речем най-изявените), основни и уникални собствени идеи и т.н.

Щото те и източните религии ПРЕТЕНДИРАТ да са философии, и дъновизмът има същите претенции, явно и сатанизмът не остава по-назад.

Edited by Hard rock fan, 23 September 2007 - 20:26 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#51 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 23 September 2007 - 20:20 PM

View PostHard rock fan, on Sep 23 2007, 20:57, said:

Аз бих искала да бъда просветлена в нещо друго: като каква точно философия се явява сатанизмът (разбрахме, че не било религия)?

Най-дълбоко просветление ще получиш от следния текст на групата Гилотинатор (сборна формация от добричко-балчишки тру сатанисти от началото на 90-те):
"По-гадният от Сатаната каза,
- Ще заразя за хората с проказа.
Ракията им ще изпия.
Пирон в гъз*т им ще забия."

Ето ти и Философия и Култ и всичко на куп :metal: :metal: :metal:

Edit: Всъщност, за да сме съвсем коректни, става върпос за втората половина на 80.

Edited by dave, 23 September 2007 - 20:46 PM.

Next One Is Real

#52 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 23 September 2007 - 20:37 PM

View Postdave, on Sep 23 2007, 21:20, said:

Най-дълбоко просветление ще получиш от следния текст на групата Гилотинатор (сборна формация от добричко-балчишки тру сатанисти от начлото на 90-те):
"По-гадният от Сатаната каза,
- Ще заразя за хората с проказа.
Ракията им ще изпия.
Пирон в гъз*т им ще забия."

Ето ти и Философия и Култ и всичко на куп :metal: :haha: :lol2:

Изкл. уникална идеология, бих я нарекла сатано-българонародопсихологична.
Протоидеята й (така както на мен ми се струва) е:
"Когато цъфнат теменугите и грейно синьото небе
та-ра-ра-ра-ра-ра на другите и гледай ти да си добре". :metal:

Има и фолкбазиране върху друга една филофска мисъл:
"Не щем на мене да ми е добре, сакам на Вуте да е зле".

Но тези протоидеи, в посочената от теб философска школа, са обогатени с тру сатанизъм, а именно: зло заради самото зло :metal:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#53 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 23 September 2007 - 22:27 PM

Сатанизмът е дотолкова филосовия доколкото се философства за него по интернет -
на живо не може щото феновете му бързо губят желание за разговор "на високо интелектуално равнище" :>

инак хора всекакви има разни дет чакат извънземните други сатаната трети спасителя - секи луд с номера си.

#54 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 23 September 2007 - 23:21 PM

View PostNemesis, on Sep 23 2007, 20:35, said:

Ами ок да приемем че съществуват но и така да е не ми пука особено защото аз от сатанизъм не се интересувам и не мисля че някога ще се интересувам. :)
Също така не ми казвай да си отварям очите защото точно някви непознати от някви форуми са възможно най-неподходящите хора да ми казват какво да правя и как да го правя... първо и преди всичко защото не ме познаваш, ще се огранича само с тази причина. -_-
:metal: :metal: :worship: haha няма как, ще припадна от смях. Ок, връщам си думите назад, не си отваряй очите. Всъщност това което казваш, е доста абсурдно, защото аз всъщност не ти казвам да НАПРАВИШ нещо наистина. ..О Господи, колко мъка има по този свят. Та, след като не ти пука за сатанистите, и не се интересуваш, и не мислиш, че ще се заинтересуваш, защо даваш такива крайно абсурдни мнения като "абе те не съществуват наистина в този смисъл". И пак казвам... малко странно е, че приемаш нещата така, като казах "отвори си очите", да не мислиш, че искам да те просветлявам? Ахаха, че защо на мен ще ми пука за няква от някъФ форум?

#55 Nemesis

    Tormentor of Christian Souls

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 240 posts
  • Location:Where it's cold and it's dark ...

Posted 24 September 2007 - 00:49 AM

Еми именно защото и ти не се интересуваш от някФа и аз не се интересувам от някъФ и точно поради тази причина не е нужно да ми даваш съветчета, нали? Защитавай си позицията и не злобей, че вече стана банално тва отношение. :)

Edited by Nemesis, 24 September 2007 - 00:50 AM.

Every time this year

this dark fog will appear

up from the tombs it comes

to take one more life that

can be near ...

#56 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 24 September 2007 - 08:04 AM

View PostNemesis, on Sep 24 2007, 01:49, said:

Еми именно защото и ти не се интересуваш от някФа и аз не се интересувам от някъФ и точно поради тази причина не е нужно да ми даваш съветчета, нали? Защитавай си позицията и не злобей, че вече стана банално тва отношение. :metal:
хаха...no comment :>>
edit: ok, дай да ти отговоря все пак :)
Ти не разбра ли, че никой не ти дава никакви съветчета бе, нито приятелски нито други видове съветчета.
Това "отвори си очите" беше просто предложение, което да ти намекне да не говориш за неща, за които си нямаш и най-малката представа, защото нали знаеш като каква изглеждаш после в очите на другите когато кажеш някоя голяма глупост? и така, гледай с какъв тон аз започнах, а ти как започна да се заяждаш, не е хубаво така :metal: :worship:

Edited by Nosferatu, 24 September 2007 - 08:26 AM.


#57 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 24 September 2007 - 10:14 AM

View PostNosferatu, on Sep 23 2007, 19:04, said:

ахахахахахах :) :metal: омфг омфг омфг
екекеке :worship: -_- ъъ кои сатанисти? :>
:metal: :lol2: сатанизма според антон лавей може би, но както ти дори сама каза, като по този начин си противоречиш без да се усещаш, сатанизма е много преди ЛаВейчо, който не е нищо повече от един смешник със смешни дрехи, намерил начин да изкара пари, именно защото това, което правил, е екзотично. жалък цирков дресьор и полицейски фотограф.
като цяло, даваш да се разбере, че си на вътре в тези неща, а не като тийнейджърите които слушат блек и после целуват кръстчето (omg ahahah lol roflmao) ама явно нещо не си в час...та...извинявай:>
ами...отвори си очите, това, че ти не мислиш, че такива индивиди съществуват незначи, че наистина не съществуват :>> нали знаеш за щрауса дето си заравя главата в дупката.

има и такива, но и такива, които наистина религиозни сатанисти, които си почитат тъмни сили съвсем по религиозен начин, точно както християните и други религиозни хора из цял свят. :> да, и в метъла също.
месс - кажи ми, от твоя житейски опит натрупан до сега, можеш ли да ми посочиш тези безсмислици в библията?
Чудесно! Точно такива отговори очаквах. Затова и писах, че няма да просветлявам никого...
Знаеш ли кое е парадоксалното - че сатанистите са много много по-толерантни от християните и това прозира чудесно през реакциите в тази тема - защото аз се изказах за своите убеждения и помолих да не ми бъдат налагани чужди, а точно това се опитват праведните християнчета тук. Аз никъде не написах, че християните са боклуци, докато срещнах иронични забележки по повод сатанизма. Сатанизмът очевидно много ви пречи, защото там го няма стадното мислене и всеки е свободен да има свои убеждения- право, което вие нямате.
Мисля, че още в първото си изказване писах, че не смятам да обяснявам нещо лично, каквото е моята философия за живота...Сгреших, опитвайки се да разсея някои митове около сатанизма, но аз съм си виновна... :D
Във всеки случай, смятам, че тукашните християни ( а и не само тукашните) трябва да преразгледат за себе си понятия като "толерантност" и "уважение", както и цялостното си християнско поведение. :yes:

#58 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 September 2007 - 10:24 AM

Мъ чакай, бе, момиче :) Кой сега е тръгнал да подиграва, опонира, противопоставя и нетолерира?
Освен това не съм християнин.
Освен това съм пушач и знам колко нетолерантни могат да бъдат непушачите.

Имах съвсем конкретен въпрос. И той е, поствам го отново:

View Postgeorid, on Sep 23 2007, 16:54, said:

Някаквият чичко ще те помоли да направиш компромис с езотеричното си високомерие и да ми дефинираш "Сатанизъм", бил той религия, философия или съкровена интимна изповед, БЕЗ да използваш какъвто и да е термин, присъщ на каквато и да е монотеистична религия. В частност - на християнството.

Така е то.

#59 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 24 September 2007 - 10:40 AM

View Postalice, on Sep 24 2007, 11:14, said:

Във всеки случай, смятам, че тукашните християни ( а и не само тукашните) трябва да преразгледат за себе си понятия като "толерантност" и "уважение", както и цялостното си християнско поведение. :)

Виж сега Алис, християните не се делят на тукашни и някакви други - иноземни, извънземни и т.н. Християните са християни навсякъде по света. Тях ги обединява една обща вяра. Личното ми мнение е, че соца допринесе за отлива на хората към църквата у нас. Моята прабаба беще родом от Охрид и си спомням, че в онези години не пропускаше празник без посещение на църква. Така и обаче не ме научи мен, а дъщеря си /моята баба/ още по-малко. Защо така се получи аз не знам, но това което знам е, че българина попринцип е толерантин към всяка една религия. Може би тази толерантност иде от непознаването на религията, но това е друга тема. Това, което се опитвам да ти кажа е, че според мен никой тук не те убеждава в обратното. Напротив, на мен лично ще ми бъде крайно интересно да разбера мотивът ти да избереш "Сатанизмът", ако въобще има такова понятие. В твоят мотив обаче аз съзирам по-скоро желание да бъдеш различна отколкото истинска вяра в тези идеи. Не е ли така скъпа Алиса, която не иска да си играе с чичковци, а предпочита да бъде в страната на чудесата? :worship:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#60 Guest_alice_*

  • Гости

Posted 24 September 2007 - 11:53 AM

View Postgeorid, on Sep 24 2007, 11:24, said:

Мъ чакай, бе, момиче :) Кой сега е тръгнал да подиграва, опонира, противопоставя и нетолерира?
Освен това не съм християнин.
Освен това съм пушач и знам колко нетолерантни могат да бъдат непушачите.

Имах съвсем конкретен въпрос. И той е, поствам го отново:

Мисля, че сте останали с грешното впечатление, че съм се засегнала/обидила и т.н.
Няма такова нещо, въпреки че, ако вземах насериозно това, което казвате, би било да е така.
Знам как изглеждам във вашите очи - двайсет и не-знам-си-колко годишно момиче, което се опитва да бъде различно и неповторимо и се прави на интересно, говорейки за нещо, които не са ви ясни, но не ви се струват читави. Ами - ок, лично мнение, аз тук видях доста нападки. И просто ви посочих как, бидейки хриястияни, вие сте, извинете ме за израза, "коне с капаци".
Нека ви изненадам- не принасям в жертва нито новородени, нито девици...Ако ме видите на улицата няма да заподозрете, че вярванията ми съвпадат с така наречения сатанизъм.
Сатанизмът не е вяра дявола.
Сатанизмът е начин да уважаваш себе си и да изразяваш себе си. Имаш свободата ти да определяш правилата - кое е лошо и кое добро. Затова, вижданията на различните сатанисти не съвпадат напълно, но ги обединява една основна идея.
Аз не смятам да пиша повече по-темата, изказах се отдавна.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users