Jump to content

Sade в София29.10.2011г. - "Арена Армеец София"


33 replies to this topic

#21 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 август 2011 - 10:11

View PostOzzy, on Aug 26 2011, 01:47, said:

След като бях в залата да я разгледам, си мисля, че реално сцената трябва да е по-назад, отколкото е дадено на схемата, защото трибуните които са зад сцената могат да се "прибират" и освобождават допълнително място. Виж на отсрещната страна сектори 1.1, 1.2, 1.3 и 1.4 в жълто - те могат напълно да изчезнат и това става за около десетина минути. На тяхно място би трябвало да е сцената (в конкретния случай в другия край на залата).
Да, това, което казваш, изглежда логично. Може и схемата нарочно да изглежда така, за да създава впечатление, че местата по 70 лв. са твърде близко встрани от сцената и следователно неудобни. Това ще се огледа и на ЖМ Жар.
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#22 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 август 2011 - 10:27

View PostJurisprudent, on Aug 26 2011, 11:11, said:

Това ще се огледа и на ЖМ Жар.
Именно. До тогава няма как да знаем със сигурност...
I don't know how I managed it...

#23 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 септември 2011 - 08:04

Както и предполагах най-евтините и най-шибаните билети от по 70 лева са на привършване (става въпрос за тези, които са на първия етаж. За гълъбарника билети от 70 лева има бол). Останали са едва 6 бройки (от около 100). Друго нещо обаче е доста по интересно...

Ден след концерта в София, Sade ще пее и в Белградска Арена (на 30.10.). И познайте: там билетите са............ точно така - доста по-евтини. Започват от 68 лева (при нас от 70 лева), но приключват на 133 лева (тук на 200 лева). По-интересно е разпределението по сектори:
- билет за първите редове пред самата сцена ще ви излезе 133 лева в Белград и 200 лева в София;
- за най-хубавите места по трибуните ще платите 107 лева в Белград и 170 лева в София;
- в средата на терена билетите струват 114 лева в Белград и 170 лева в София;
- билетите, които са на първия етаж на трибуните точно срещу сцената (най-отдалечените от нея) са 87 лева в Белград и 110 лева в София

И т.н. ;)
I don't know how I managed it...

#24 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 05 септември 2011 - 18:09

Не е пряко свързано с концерта, но от около 15 дни две песни на Шаде ме изкъртват ежедневно, по няколко пъти:
Is it A Crime?
Love is Stronger Than Pride
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#25 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 24 октомври 2011 - 16:08

Не остана... :harhar:

"Остават броени дни до дългоочакваното гостуване на богинята на соул музиката Шаде на 29 октомври в Арена Армеец, София. След дълго отсъствие, Шаде триумфално се завърна тази пролет на музикалната сцената с впечатляващи концерти, които са уникална комбинация от класическото й звучене и новаторска визия.

Българската публика ще стане свидетел на един невиждан спектакъл. Подготовката за него започва два дни преди събитието.

Петдесетчленният екип на Шаде пристига в София на 27 октомври заедно с 20 ТИР-а сценична техника. Част от нея е впечатляващият подиум с хидравлични платформи, включващ и огромен екран по цялата му дължина. Феерични австрийски завеси ще обграждат сцената от двете й страни. Върху тях ще бъде прожектирана забележителната мултимедия, дело на талантливата световно известна Софи Мюлер. Режисьорката от британски произход е създател на едни от най-ефектните видео клипове за последното десетилетие. Юритмикс, Гарбидж, Ноу Даут, Софи Елис Бекстър и набралата скоро популярност Ели Гулдинг са само част от имената, доверили се на режисьорския й замах.


Шаде пристига в София заедно с диджея Рос Алън. Англичанинът е част от екипа на мега звездата и я придружава по време на цялото й европейско турне.


Алан ще представи един изпълнен с ритъм и разкошни мелодии диджей сет, който ще подготви публиката за уникалното шоу на Шаде.


Интересът бе повече от очакван. Ограничено количество билети за събитието все още могат да бъдат закупени на цени от 130 до 170 лева."

I don't know how I managed it...

#26 Florimel

    архиепископ

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 642 posts
  • Gender:Female
  • Location:Amber

Posted 29 октомври 2011 - 23:49

Специален поздрав за колегата Ozzy и за всички, които се насладиха на божествения глас на Шаде тази вечер. Аз нямам думи да опиша възхищението си :rolleyes:

#27 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 30 октомври 2011 - 00:06

Това беше "няма-такъв-концерт". Как ме е яд, че си седнах на тъпото място, а не се помотах на терена, да си намеря нещо по-прилично. Кой пуска местата отстрани на сцената за продажба и кой ги дава на журналистите пък точно? Как се чува ЗАД колоните? И как пишеш репортаж, като не можеш да обхванеш какво става на сцената като цяло? Виждах идеално как работят техниците, как слиза и се качва Шаде, как се подготвят музикантите, ама не това ми беше целта. Както и да е :rolleyes: Невероятен концерт, направо ми се прииска да си купя билет за следващата дата :spiteful:
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#28 dikata

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 21 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 30 октомври 2011 - 09:00

Явно сме били в един сектор(310),щото и аз се уредих със служебен пропуск в последният момент..... :rolleyes:
Харесаха ми доста,като цяло и ме върна в стари спомени за една невероятна фенка на Шаде,която я обожаваше......... :rabbi:
Особено впечатления ми направиха саксофоните и вече съжелих,че се изциганих и не си купих по-скъп билет за Том Джоунс.......... :spiteful:

Edited by dikata, 30 октомври 2011 - 09:04 .


#29 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2011 - 09:17

View Postnousha, on Oct 30 2011, 00:06, said:

Кой пуска местата отстрани на сцената за продажба и кой ги дава на журналистите пък точно? Как се чува ЗАД колоните? И как пишеш репортаж, като не можеш да обхванеш какво става на сцената като цяло?
Че защо си стояла там? Моят билет беше за място, което е едва ли не ЗАД сцената. Там изобщо не съм стоял. Първо си намерих доста по-хубаво място, но все пак и то беше отстрани на сцената и се падах зад колоните, а там звукът не беше особено добър. На втората песен се преместих при местата от 170 лева и до края на концерта се наслаждавах на чудесен звук и визия. Да, и в двата случая, в които се преместих, седях на пътеките (стълбите) между секторите, защото свободни места нямаше никъде (втори по ред напълно разпродаден концерт за СМЕ в "Арена Армеец"), но какво от това? В крайна сметка с билет от 70 лева гледах концерта от най-хубавите места на трибуните. А на който не му се седи на стълбите, просто отива прав на някой от входовете, които са с добра визия към сцената - и без това много хора от скъпите сектори го направиха, за да могат спокойно да си танцуват, без да пречат на никой около себе си. :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#30 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2011 - 09:50

Sade
Live In Sofia, Bulgaria
29.10.2011 - Arena Armeec


1. Soldier of Love
2. Your Love Is King
3. Skin
4. Kiss of Life
5. Love Is Found
6. In Another Time
7. Smooth Operator
8. Jezebel
9. Bring Me Home
10. Is It a Crime
11. Love Is Stronger Than Pride
12. All About Our Love
13. Paradise
14. Nothing Can Come Between Us
15. Morning Bird
16. King of Sorrow
17. Sweetest Taboo
18. Moon and Sky
19. Pearls
20. No Ordinary Love
21. By Your Side
Encore:
22. Cherish the Day

Нели, мерси за поздрава. За мен песента на вечерта беше "Love Is Found". Съшо както и в Прага :rolleyes:
Независимо дали музиката на Sade допада на зрителя или не, концерт от такава класа се случва доста рядко в България. Говоря за техническата страна на нещата - визията, хореографията, прожекциите върху завесите, които създаваха усещане за 3D, вдигащите се платформи на музикантите, гигантския екран и т.н. Концерт от световна класа. :spiteful:
Що се отнася до самата музика - аз съм фен на Sade от поне 20 години и за мен лично е все едно дали ще гледам неин концерт в опушен бар с малка сцена или така, както снощи. И в двата случая бих се чувствал еднакво добре.

Това, от което съм изключително изненадан и не очаквах - посещаемостта. При тези цени (между другото - абсолютно същите са както в Прага), очаквах полупразна зала. По време на концерта се опитвах с поглед да намеря празни места - нямаше. Абсолютно разпродадена "Арена Армеец". В началото, докато чаках да отворят вратите, чух резговор между охранителите. Единият попита колко хора ще има на концерта, а другият му отговори: "Шефа ми каза, че са продадени 12 500 билета". Не знам това до колко е вярно, но така или иначе залата беше пълна на 100 процента.
I don't know how I managed it...

#31 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 30 октомври 2011 - 10:31

Smooth Operator
Jezebel
Is It a Crime
Morning Bird
No Ordinary Love
By Your Side
Cherish the Day
I don't know how I managed it...

#32 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 30 октомври 2011 - 11:32

Снимки
Oще снимки

Edited by Jurisprudent, 30 октомври 2011 - 11:39 .

Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#33 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 30 октомври 2011 - 18:05

+ Коментари
1
2
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#34 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 30 октомври 2011 - 18:25

View PostOzzy, on Oct 30 2011, 09:17, said:

Че защо си стояла там?

Беше ми ужасно неудобно да вдигам хората, за да изляза - естествено, намирах се в средата на реда :rolleyes:
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users