Jump to content

Продажби на албумиSodom или Kreator имат повече?


29 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 October 2008 - 14:18 PM

View Posthendy, on Oct 4 2008, 14:38, said:

според мен Мерито презюмира, че най-великата рок група трябва да е европейска.

Не само презюмирам, но си мисля, че логиката налага този извод. Говорим за рок група в съвременното значение на думата, а не за рок енд рол от 50-те... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 October 2008 - 14:36 PM

View Postwhiplash159, on Oct 4 2008, 14:35, said:

Айде сега ми обясни как това отсяване:

... се връзва с констатацията:

Нещо не разбрах... ;)

Разбирам те, все още не ме познаваш добре и не можеш да откриваш бързо скрития смисъл зад думите ми. Ще се опитам да ти отговоря с цитати от темата:

View Postmarillion, on Oct 4 2008, 13:26, said:

Финални думи, или защо Led Zeppelin са това което са навсякъде по света, но не и у нас?

Какво имам предвид съм убеден, че вече се досетиха поне двама - Гео и Фенката, но нека продължим с цитатите, защото именно следващия ме провокира към изследване на изнесените статистически данни:

View Postgeorid, on Oct 1 2008, 17:18, said:

Както е добре известно, Sodom са стадионна група у нас и клубна група в Германия.

Ако в горното замениш Sodom с Deep Purple, а Германия със САЩ нещата ще придобият завършен вид. :metal:




А сега, да влезе Фенката и нека кавгата да започне сега! ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#23 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 04 October 2008 - 14:57 PM

e на последния концерт Содом тук събраха едва 1700
просто ония концерт от '91 беше първия
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#24 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 04 October 2008 - 14:58 PM

View Postmarillion, on Oct 4 2008, 14:36, said:

А сега, да влезе Фенката и нека кавгата да започне сега! ;)

Не ща кавги аз. ;)

На мен честно казано въпросът с продажбите ми стои някак отвлечен и имагинерен.
Хеле пък в Щатите. Нека си слушат тези консуматори бездуховни най-ного Зеп- само бейл аут за них :metal:

Edited by Hard rock fan, 04 October 2008 - 14:59 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#25 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2008 - 15:33 PM

View Postmarillion, on Oct 4 2008, 15:36, said:

Ако в горното замениш Sodom с Deep Purple, а Германия със САЩ нещата ще придобият завършен вид. ;)

Каква е логиката да заменяме Германия със САЩ след като Пърпъл са английска група? А и съвсем не е вярно така поставеното твърдение, Пърпъл далеч не са клубна група в САЩ, да не говорим пък за стария Пърпъл с Ричи. ;)

#26 edward

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 16 posts

Posted 04 October 2008 - 15:37 PM

Я ги оставете тия Щати, както казва Hard rock fan. Те там малко разбират от музика, пък и малко качествена музика правят. Много ме е яд, че когато се говори за продажби на албуми, главно Щатите се споменават. Я да кажат нещо за България, например ;) Особено преди 10-20 години ;)

#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 October 2008 - 15:46 PM

View PostJimmy Pop, on Oct 4 2008, 16:33, said:

Каква е логиката да заменяме Германия със САЩ след като Пърпъл са английска група?

Имах предвид не буквално, а преносно заменяне, но явно не си ме разбрал правилно... ;)

View PostJimmy Pop, on Oct 4 2008, 16:33, said:

А и съвсем не е вярно така поставеното твърдение, Пърпъл далеч не са клубна група в САЩ, да не говорим пък за стария Пърпъл с Ричи. ;)

За съжаление статистиката казва друго...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2008 - 16:19 PM

View Postmarillion, on Oct 4 2008, 16:46, said:

Имах предвид не буквално, а преносно заменяне, но явно не си ме разбрал правилно... ;)

Разбрах те правилно, но мисля, че това не беше подходящо сравнение, защото даваш пример за Содом, които в родината си са по-малка група, отколкото у нас и затова ако заменим Содом с Пърпъл би трябвало да заменим и Германия с родината на пурплето, а не със САЩ, иначе логиката се губи.

Quote

За съжаление статистиката казва друго...

Коя статистика казва друго и какво точно казва? Ако съдиш по статистиката за продадени албуми в САЩ, в която Пърпъл наистина са доста назад, то аз пък съдя по концертите, които съм гледал на Пърпъл в САЩ, а те нито са малко, нито са в клубове. :) При това говоря и за Пърпъл на Ричи и за Пърпъл на Морз.

#29 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 October 2008 - 16:43 PM

Явно с теб отново не можем да се разберем. :)
Да опитаме ли за последен път? ;)

View PostJimmy Pop, on Oct 4 2008, 17:19, said:

Разбрах те правилно, но мисля, че това не беше подходящо сравнение, защото даваш пример за Содом, които в родината си са по-малка група, отколкото у нас и затова ако заменим Содом с Пърпъл би трябвало да заменим и Германия с родината на пурплето, а не със САЩ, иначе логиката се губи.

В цялата тази работа не са важни нито страните, нито групите за които говорим. Идеята ми беше съвсем друга. Примерът на Гео със Содом, ме подсети за всички онези аномалии които правят дадена група ужасно влиятелна в България, докато в същото време тази група не се радва на подобно влияние в останалия свят. Говорим за надценените групи, и ако помниш навремето имахе тема по този въпрос, където лично аз застъпих тезата, че Пурплето са супер-надценена група в България, а на запад от Калотина са съвсем обикновена хард-рок група, позабравена отдавна от мнозина. На другия полюс са Зепелин. Те са в известна степен подценявани и недоразбрани в България, за сметка на останалия свят, където са канонизирани от години...

Ферщеензи? :lol:

View PostJimmy Pop, on Oct 4 2008, 17:19, said:

Коя статистика казва друго и какво точно казва? Ако съдиш по статистиката за продадени албуми в САЩ, в която Пърпъл наистина са доста назад, то аз пък съдя по концертите, които съм гледал на Пърпъл в САЩ, а те нито са малко, нито са в клубове. :) При това говоря и за Пърпъл на Ричи и за Пърпъл на Морз.

Аз съдя по единствения обективен сравнителен критерии - продажбите на плочи. За концерти статистика не е изнесена по-горе от Гео, а и според мен няма никаква полза да бъде направено в тази конкретна тема озаглавена "Продажби на албуми".

Да попитам още веднъж:

Ферщеензи? :lol:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#30 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 04 October 2008 - 17:08 PM

View Postmarillion, on Oct 4 2008, 17:43, said:

Явно с теб отново не можем да се разберем. :)
Да опитаме ли за последен път? :lol:
В цялата тази работа не са важни нито страните, нито групите за които говорим. Идеята ми беше съвсем друга. Примерът на Гео със Содом, ме подсети за всички онези аномалии които правят дадена група ужасно влиятелна в България, докато в същото време тази група не се радва на подобно влияние в останалия свят. Говорим за надценените групи, и ако помниш навремето имахе тема по този въпрос, където лично аз застъпих тезата, че Пурплето са супер-надценена група в България, а на запад от Калотина са съвсем обикновена хард-рок група, позабравена отдавна от мнозина. На другия полюс са Зепелин. Те са в известна степен подценявани и недоразбрани в България, за сметка на останалия свят, където са канонизирани от години...

Ферщеензи? :)



Пак казвам, че те разбрах напълно още първия път накъде биеш. Просто примерът с размяната на групите и страните ми се стори поставен не по най-правилния начин, вероятно само така си мисля. :D А въпросната тема си я спомням добре и продължавам да твърдя, че макар и до известна степен понадценена в България спрямо останалия свят, Пърпъл изобщо не са "съвсем обикновена хард-рок група на запад от Калотина", дори и днес да е позабрвена. Разбирам, че не ти харесва особено творчеството на въпросната формация, но подценяваш влиянието й в световен мащаб повече отколкото би трябвало. За Цепелин си прав и нямам обяснение и аз за този факт. :lol: Както и да е, отплеснах се.

Quote

Аз съдя по единствения обективен сравнителен критерии - продажбите на плочи. За концерти статистика не е изнесена по-горе от Гео, а и според мен няма никаква полза да бъде направено в тази конкретна тема озаглавена "Продажби на албуми".

Статистиката е за статистиците, аз си създавам впечатления от това, което съм видял и чул. А то поне на мен ясно ми показва, че въпросната група далеч не е с клубен статус където и да било, а напротив, пълни (и е пълнила в още по-голяма степен в миналото) стадиони и зали.

Quote

Да попитам още веднъж:

Ферщеензи? :lol:

Поласкан съм от това, че ми говориш на Вие, но няма особена нужда. ;)

Edited by Jimmy Pop, 04 October 2008 - 17:09 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users