Jump to content

Калиакра Рок Фест 20085-ти, 6-ти и 7-ми юли - стадион "Калиакра"


561 replies to this topic

#521 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 09:39

View PostNosferatu, on Jul 11 2008, 22:51, said:

Понеже Сатир винаги има най-точната информация, ако благоволи от къде е толкова сигурен, че такъв представител е нямало ще съм много благодарен.
Много просто - защото, ако имаше такъв представител, нямаше да се спомене и думичка за подобен рекорд. "Гинес" не са случайни хора и да запишеш рекорд в книгата им хич не е толкова лесно и не става с подобни евтини трикове. Концертът имаше не едно и две по-дълги прекъсвания - през които не се свиреше, да не говорим за това със светването на осветлението. Ако ще представителят на "Гинес" да е бил сляп и глух, посмъртно няма да признае 5-часов концерт при такова положение. И т. н.

А опитът да се изкара като доказателство някакво си блогче за рекорди е жалък и смешен :)
Типично по менъуорски :wub:

Утре мога да пусна там информация, че съм поставил рекорд по най-дълго тананикане на "Die for Metal"...
Та-ра-ра...

Brothers stand beside me, there's a battle on
Know my words are true
There's a battle for true metal
They're marching; they're marching on
Me and you..

:lol:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#522 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 12 юли 2008 - 09:43

Омразата край няма :lol:
\m/

#523 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 юли 2008 - 09:53

View PostSatyr, on Jul 12 2008, 10:39, said:

Много просто - защото, ако имаше такъв представител, нямаше да се спомене и думичка за подобен рекорд. "Гинес" не са случайни хора и да запишеш рекорд в книгата им хич не е толкова лесно и не става с подобни евтини трикове. Концертът имаше не едно и две по-дълги прекъсвания - през които не се свиреше, да не говорим за това със светването на осветлението. Ако ще представителят на "Гинес" да е бил сляп и глух, посмъртно няма да признае 5-часов концерт при такова положение. И т. н.

А опитът да се изкара като доказателство някакво си блогче за рекорди е жалък и смешен :)
Типично по менъуорски

сатире, аз не съм го поставил онова блогче като доказателство, а понеже се спомена, се сетих, че ти твърдеше обратното и просто исках да знам защо си толкова сигурен. Някъде да видя да съм написал: "Е видя ли са? тея тук казват, че е имало представител, значи е имало!"? Така че опитът ти да ме опровергаеш, а и продължаването да твърдиш без да имаш каквото и да е сигурно основание за "представителя на Гинес" е жалък и смешен.
И все пак не си съвсем прав, защото един метъл концерт не е нон-стоп свиренето, естествено, че между песните има паузи :> А онова след светването на ламБите не беше голяма пауза бтв :> И пак казвам, докато нямаш точна информация, че такъв представител не е имало не вярвам на нищо, което казваш (естествено, на теб не би следвало да ти пука дали един менъуорски фен ти вярва). Hendy май каза, че скоро ще има такова инфо. А Менъуор вече са били рекордьори на Гинес веднъж, не виждам каква им е причината да лъжат за нещо такова да се изкарват много големи. А и не смятам, че ако е имало представител, той е щях да се покаже на сцената и да каже "Здравейте, я сом от Гинес" :lol:

п.п

View PostSatyr, on Jul 12 2008, 10:39, said:

Много просто - защото, ако имаше такъв представител, нямаше да се спомене и думичка за подобен рекорд.
аз пък винаги като съм слушал, че ще се подобрява/поставя световен рекорд, съм знаел за това преди въпросното събитие, я от вестници, я от телевизия. Как така е нямало думичка да се чуе? Или не те разбирам правилно?

Edited by Nosferatu, 12 юли 2008 - 10:03 .


#524 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 10:05

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 10:53, said:

сатире, аз не съм го поставил онова блогче като доказателство, а понеже се спомена, се сетих, че ти твърдеше, обратното и просто исках да знам защо си толкова сигурен. Някъде да видя да съм написал: "Е видя ли са? тея тук казват, че е имало представител, значи е имало!"?
И все пак не си съвсем прав, защото един метъл концерт не е нон-стоп свиренето, естествено, че между песните има паузи :> А онова след светването на ламБите не беше голяма пауза бтв :> И пак казвам, докато нямаш точна информация, че такъв представител не е имало не вярвам на нищо, което казваш (естествено, на теб не би следвало да ти пука дали един менъуорски фен ти вярва). Hendy май каза, че скоро ще има такова инфо. А Менъуор вече са били рекордьори на Гинес веднъж, не виждам каква им е причината да лъжат за нещо такова да се изкарват много големи. А и не смятам, че ако е имало представител, той е щях да се покаже на сцената и да каже "Здравейте, я сом от Гинес" :lol:
Ако имаше представител на "Гинес", той щеше да бъде видян от някого, разбирай медиите, поне зад сцената. Щеше да им бъде показан, представен. Та нали цялата тая история е с ПР цел. Нищо такова не се случи. Представителите на "Гинес" не се крият и не се пазят в тайна. Нещо повече - за да бъде поставен рекорд за най-дълъг концерт, ще има точни изисквания за това колко точно минути максимум могат да бъдат паузите. Това още бачо ти Неди Крос го каза, като се канеше той да поставя рекорди на "Гинес" (а да видим откъде е гепена идеята), че паузите не трябва да бъдат повече от 5 минути. Последната беше. И също така - интересно би било становището на "Гинес" по отношение на това продължава ли концертът като такъв, когато ДеМайо плещи глупости на сцената. Нещо хич не се "връзва" тук доводът "така е на метъл концерти". Всички сме били на метъл концерти, на които не се плямпа излишно и по такъв начин. Под "концерт" се разбира свирене и малко приказки, с малки паузи. Излезе ли някой да плямпа глупости по-дълго, да прави евала на Цонко и т. н. - край на концерта от гледна точка на рекорда.

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 10:53, said:

п.п

аз пък винаги като съм слушал, че ще се подобрява/поставя световен рекорд, съм знаел за това преди въпросното събитие, я от вестници, я от телевизия. Как така е нямало думичка да се чуе? Или не те разбирам правилно?
Да - не ме разбираш правилно. Ето какво искам да кажа:
Приемаме, че има представител на "Гинес".
На сцената излиза Джоко и казва, че е поставил рекорд на "Гинес", без реално да е поставил такъв.
Какво прави представителят на "Гинес"? Позволява или не позволява подобни своеволия?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#525 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 юли 2008 - 10:15

View PostBlackiel, on Jul 12 2008, 10:43, said:

Омразата край няма :lol:

на обективността казваш - омраза?! :)

Сатир е адски прав, когато оспорва рекордността, акцентирайки на прекъсванията.

за три часово непрекъснато изпълнение на сцена (каквото в случая претендира единствено това на Менуър) има доста примери за сравнение
да вземем турнето на Кюър от миналата година.... и като време и като разточителност на сет листовете. да не говорим за последният, който би изчервил много групи...

#526 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 12 юли 2008 - 10:15

GUINNESS WORLD RECORDS ADJUDICATOR
Note that it is not generally necessary for Guinness World Records Adjudicators to attend
events. If an Adjudicator is not attending your record attempt we will authenticate your
record from our offices in London, UK, using the documentation and evidence that you
will have sent to our office


#527 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 юли 2008 - 10:21

View Posthendy, on Jul 12 2008, 11:15, said:

GUINNESS WORLD RECORDS ADJUDICATOR
Note that it is not generally necessary for Guinness World Records Adjudicators to attend
events. If an Adjudicator is not attending your record attempt we will authenticate your
record from our offices in London, UK, using the documentation and evidence that you
will have sent to our office


indeed :>
Иначе Сатир звучи разумно, но не е адски прав. Искарахте го, като че ли Джоко е разказвал някаква поема между песните, на мен не ми се стори много дълго и разточително плямпане, ама това е може би защото съм бил на концерт на Edguy :lol: . Сатире, ок, обаче погледни и от тази страна - нали не мислиш, че ако Джоко си беше фантазирал за да се прави на голям пред толкова хора за този рекорд, пичовете от Гинес щяха тихо да си стоят в офисите и да не предприемат нищо? Нямаше ли да го поскастрят публиччно, че си позволява много волности? нямаше ли да направят официално изявление, че Джоко никакъв рекорд не е направил всъщност,а само се големее? Все пак това не е метъл събитието на седмицата в метъл кръчмата о шипка ебаси. Този фестивал го знаят вече по цял свят (не казвам, че го слагам до Wacken и другите големи фестове, но наистина доби популярност, щом като чета коментари на фенове от цял свят на разни места, че искат да дойдат в Каварна, България)

#528 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 10:21

View Posthendy, on Jul 12 2008, 11:15, said:

GUINNESS WORLD RECORDS ADJUDICATOR
Note that it is not generally necessary for Guinness World Records Adjudicators to attend
events. If an Adjudicator is not attending your record attempt we will authenticate your
record from our offices in London, UK, using the documentation and evidence that you
will have sent to our office

Добре. Значи, все пак, представител е нямало :)
И какви материали ще представят на "Гинес" - записи и "свидетелски" показания, че е имало голямо прекъсване преди последния половин час, че Джоуи се е лигавил дълго време на сцената и т. н. Хайде да видим ще бъде ли признат подобен "рекорд" :lol:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#529 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 12 юли 2008 - 10:26

AUTHENTICATION
For the purposes of verifying any claim, the following material must be provided:
1. Signed statements of authentication by two independent persons who have
attended the event and can confirm all details of the claim. Where relevant, at least
one of the witnesses should be qualified (or an official) in the record subject area,
e.g. a vet for animal records.
• Such witnesses must have ‘standing’ in the local community, meaning that they must be
prominent and respected. Examples of such persons include public notaries, Justices of
the Peace, police officers, judges, mayors or town councilors, Members of Parliament,
doctors, ordained ministers of religion, newspaper editors, etc. The job or position of
each witness must be clearly stated on his or her witness statement.

+

3. Video footage of the
Record Attempt
on VHS (PAL or NTSC), DVD or CD-ROM.
Where possible, the original footage should also be supplied on DV or Mini DV



+
аз идея си нямам дали ще им се признае рекорда, дали само си плямпат и тн, но ме дразни вашето отношение
Щом са казали, че ще има гинес, значи имат нещо предвид
Можеха спокойно да си свирят и 10 часа без и дума да споменават за рекорд.

#530 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 10:26

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 11:21, said:

indeed :>
Иначе Сатир звучи разумно, но не е адски прав. Искарахте го, като че ли Джоко е разказвал някаква поема между песните, на мен не ми се стори много дълго и разточително плямпане, ама това е може би защото съм бил на концерт на Edguy :) . Сатире, ок, обаче погледни и от тази страна - нали не мислиш, че ако Джоко си беше фантазирал за да се прави на голям пред толкова хора за този рекорд, пичовете от Гинес щяха тихо да си стоят в офисите и да не предприемат нищо? Нямаше ли да го поскастрят публиччно, че си позволява много волности? нямаше ли да направят официално изявление, че Джоко никакъв рекорд не е направил всъщност,а само се големее? Все пак това не е метъл събитието на седмицата в метъл кръчмата о шипка ебаси. Този фестивал го знаят вече по цял свят (не казвам, че го слагам до Wacken и другите големи фестове, но наистина доби популярност, щом като чета коментари на фенове от цял свят на разни места, че искат да дойдат в Каварна, България)
Всъщност, вероятно точно заради това - информацията за такъв рекорд не бе разпространена по стандартните международни канали. Тя бе подхвърлена само на българските медии, като от някои от тях стигна до "Блабърмаут" и до оново блогче и дотам. Дори на официалния сайт на Manowar няма и думичка за никакви рекорди, а нима Джоко е толкова скромен, че да си трае? Ако някаква информация за рекорд на "Гинес", поставен на 5 юли в Каварна мине през големите световни агенции - "Ройтерс", "Асошейтед прес" и т. н., тогава вече "Гинес" сигурно ще реагира. Но ако трябва да реагира на всички Недевци и Джоковци и прочие - край няма да има...

Последният ъпдейт на сайта на Manowar е от 7 юли - два дни след "рекорда". И ни обясняват, че на "Magic Circle" фестивала щяло да има някаква си автентична викингска церемония. Явно това им е по-важно от "рекорда" :lol:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#531 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 10:29

View Posthendy, on Jul 12 2008, 11:26, said:

аз идея си нямам дали ще им се признае рекорда, дали само си плямпат и тн, но ме дразни вашето отношение
Щом са казали, че ще има гинес, значи имат нещо предвид
Можеха спокойно да си свирят и 10 часа без и дума да споменават за рекорд.
Е как защо - заради ПР-кампанията на фестивала. И "гепиха" идеята от приказките за рекорди на "Гинес" на Неди Крос. Както гепиха идеята за "уникалните барабани на Дейв Лобмардо, каквито няма на целия Балкански полуостров" от подобно ПР-съобщение на "Тангра" за концерта на Молотов.
ПР-ът не е лесна работа. Съчиняваш, съчиняваш и нещо все не стига. Тогава почваш да се оглеждаш, да видиш какво са съчинили другите и си чопваш това-онова, което ти харесва :lol:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#532 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 юли 2008 - 10:29

View PostSatyr, on Jul 12 2008, 11:21, said:

Добре. Значи, все пак, представител е нямало :)
И какви материали ще представят на "Гинес" - записи и "свидетелски" показания, че е имало голямо прекъсване преди последния половин час, че Джоуи се е лигавил дълго време на сцената и т. н. Хайде да видим ще бъде ли признат подобен "рекорд" :lol:

мда, и все пак може и да е имало :wub: виждал съм други рекорди на гинес в България и въпреки, че е обявявано, че е имало представител на Гинес, то той в никакъв случай не е бил център на внимание и не са го показвали да го видят всички и тн.
Колкото до рекорда и да не го признаят заради това, че някоя пауза е била с 1 минута по-дълга от колкото трябва, това си е чиста дребнавост пред факта, че Manowar наистина направиха 5 часов концерт.
А за доказателства, да, предполагам някой зад сцена е записвал видео, аудио и др, в продължение на целия концерт, които да изпратят на гинес после. А и 8-9 (!) хиляди свидетели има все пак :>

#533 hendy

    manowarrior

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 530 posts
  • Gender:Female

Posted 12 юли 2008 - 10:33

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 11:29, said:


.
А за доказателства, да, предполагам някой зад сцена е записвал видео, аудио и др, в продължение на целия концерт, които да изпратят на гинес после. А и 8-9 (!) хиляди свидетели има все пак :>

Нийл Джонсън беше там със сюрия оператори, поне 10 пъти говорих с него, че и интервю ми взе :lol:
достатъчно доказателства има, че е имало концерт, хахаха
щото след много четене по форумите вече и в това взех да се съмнявам, дали не съм сънувала нещо :)
всъщност сме отишли, Джоуи ни е поприказвал малко, ударили са едно соло на барабаните и сме се прибрали да спим :wub:

#534 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 10:36

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 11:29, said:

мда, и все пак може и да е имало :) виждал съм други рекорди на гинес в България и въпреки, че е обявявано, че е имало представител на Гинес, то той в никакъв случай не е бил център на внимание и не са го показвали да го видят всички и тн.
Къде съм казал, че трябва представителят на "Гинес" да се покаже на всички? Казах че трябва все на някого да се покаже - най-вече на медиите. Това в Каварна не стана.

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 11:29, said:

Колкото до рекорда и да не го признаят заради това, че някоя пауза е била с 1 минута по-дълга от колкото трябва, това си е чиста дребнавост пред факта, че Manowar наистина направиха 5 часов концерт.
А за доказателства, да, предполагам някой зад сцена е записвал видео, аудио и др, в продължение на целия концерт, които да изпратят на гинес после. А и 8-9 (!) хиляди свидетели има все пак :>
Кой отрича, че общото времетраене на концерта е било 5 часа? Няма такова нещо. Говорим дали е или може да бъде рекорд на "Гинес". Нека са го записвали, нека пратят записа - при първата по-голяма пауза, ако не по-рано, то при появата на кмета на сцената, дотам с рекорда. Ето това се опитвам да обясня.

View Posthendy, on Jul 12 2008, 11:33, said:

достатъчно доказателства има, че е имало концерт, хахаха
Айде, стига извъртали :lol:
Сега излиза, че искаме да кажем и че не е имало концерт. Имаше, но чисто време около 3 часа и половина, може би. Останалото бяха приказки, стържене по струни, провлачени краища на песните и т. н.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#535 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 юли 2008 - 10:46

ee стига бе, ти пък свали час и половина :) не отричам, че имаше такива неща (и на мен много не ми се нравят. И без това е много шумно, пък тези микрофониии... ) но чак да са час и половина били :lol:

#536 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 12 юли 2008 - 10:48

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 11:46, said:

ee стига бе, ти пък свали час и половина ;) не отричам, че имаше такива неща (и на мен много не ми се нравят. И без това е много шумно, пък тези микрофониии... ) но чак да са час и половина били :)

ами то времето е минало неусетно бре.... :wub:
ето затова следващата година да направят меноуъруикееенд. три дни яли, пили, пели и се веселили....
подобно на мерилиънските в Холандия. аз пък - три. направо - пет дни. ще го земем този Гинес, мамка му :lol:

Edited by wiktory, 12 юли 2008 - 10:49 .


#537 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 10:50

View PostNosferatu, on Jul 12 2008, 11:46, said:

ee стига бе, ти пък свали час и половина :wub: не отричам, че имаше такива неща (и на мен много не ми се нравят. И без това е много шумно, пък тези микрофониии... ) но чак да са час и половина били :lol:
Интересно ми е какво ще се получи, ако съберем студийното времетраене на 40-те и кусур песни в сетлиста. Ясно, че на концерт не цепят секундата, но поне приблизителна представа може да се придобие. Естествено, нямам нито време, нито намерение да правя аз това :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#538 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 12 юли 2008 - 11:25

View PostSatyr, on Jul 12 2008, 11:50, said:

Интересно ми е какво ще се получи, ако съберем студийното времетраене на 40-те и кусур песни в сетлиста. Ясно, че на концерт не цепят секундата, но поне приблизителна представа може да се придобие. Естествено, нямам нито време, нито намерение да правя аз това :lol:
и аз за това си мислих и събрах студийното време на всички песни, без удължаването, дандъниите и речите и стана точно 3 часа и 31 минути, хех, за това си прав.

#539 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2591 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 12 юли 2008 - 11:57

"Калиакра Рок Фест 2008" през очите на един фен
един напълно субективен разказ, който не претендира за историческа достоверност :lol:

Част трета (последна)

07.07.2008 г.

8:30 – на касетофона в колата явно е взел да му се сдава багажа защото сега свири 5-10 секунди и умира. И после пак 5-10 секунди и пак умира... и пак ... Вкусът в устата ми навява мисли, че снощи съм вечерял умрели катерички, а размърдването води до известни болки от схващанията. Тук е мястото да предупредя: не спете в спален чувал ползвайки издута раница за възглавница защото последствията могат да са крайно неприятни. При все условията, на които врата ми бива подложен по време на доста от концертите явно вече мускулите ми в тази част от тялото са свикнали и с по-странните движения и силови натоварвания. Вземам четката и пастата за зъби и се отправям към гробищата – див метълизъм – а от там се показват същества, които спокойно могат да минат за зомбита изскочили от филм на Джон Ромеро. Което ми напомня за случка, която ми сподели съфорумникът Digger разказана му от местен полицай. Та полицаят говорил, че бил много изненадан как покрай феста не се случвали никакви произшествия... с малки изключения. Като например фенът, който намерили да спи пиян в един гроб. И това ако не е екстремизъм... ;)
Заради работните ми задълженията на следния ден решаваме, че тази вечер няма да спим в лагера. След бърза закуска (кебапчета с хлебче, какво друго???) сгъваме палатката скорострелно, а аз правя сложни изчисления на ум дали ще мога да хвана нужната ми маршрутката в 10:30. Не успях. Наложи се два часа да чакам на автогарата за връзка с Шабла и през това време си мислех, че е крайно време община Каварна да вземе да помисли за извънреден транспорт най-малкото в рамките на феста защото повечето връзки с околните градове са редки и ако изпуснеш някоя набелязана изпадаш в моята ситуация – да чакаш бая време. За сметка на това намирам сродни души и така времето минава малко по-бързо. Към 13:00 вече съм в Шабла и се опитвам да обясня на родителското тяло, с което не сме се виждали от три седмици, чрез жестове, че ми е крайно трудно да говоря и затова да не ме пита нищо. Родителското тяло продължава да пита. Оставям го в другата стая и със сетни сили се добирам до постелката за следобедна дрямка. О, леглооооооооо...
Два часа и половина по-късно се чувствам доста по-добре. Забирам съседа с когото ще бъдем на концерта и скачам в колата любезно предоставена ми за ползване от баща ми за вечерта :D Решавам че трябва да заредя и понеже държа на качеството се завъртам през каварненския Petrol на изхода в посока Варна, но там ни посреща бележка “НЯМА БЕНЗИН”. Може и братята по оръжие да не са успeли да последват призивът на Joey от преди две вечери, за изпиването на всичката бира, но определено бяха успели да “изпият” нещо – бензина. Один ще е доволен.
Паркирам близо до стадиона и намирам щанда със стари броеве на “Про-рок” за да попълня част от липсите в колекцията. Мятам ги в колата и бегом към капанчетата. С Риков се сбогувахме още предната вечер (той трябваше да се подготвя за пътуване към Бед Аролсен), но останалите пророци са тук и даже са увеличили бройката си. Отнякъде се появява Stiff понесъл надуваема китара тип “Kerry King”, закупена от Белгия(!!!), надува я, а останалите поемаме задължението да й се радваме.
true poser of clay 1 :)
true poser of clay 2
true poser of clay 3
Малко по-късно се срещам с една луда тълпа софиянци, пътуващи редовно за концертите в Каварна и след дълго и изтощително чакане за ползване на тоалетната в задната част на спортната зала най-после се предвижваме към входа. Влизането е абсолютно безаварийно и бързо си намираме места почти до оградите леко вляво от сцената.

Slayer / In Flames
В дъното на сцената бяха дигнати светлини, чийто ефект така и не можахме да усетим защото In Flames се появиха по светло. Но... За мен това беше най-силната изява на банда на феста и като цяло най-силната вечер. В рамките на един час шведите показаха как се поднася прекрасния им мелодичен дет метъл на живо – “пламъците” бяха като перфектна машина. Бях чувал, че Anders понякога звучи зле по концерти, но тук както ревовете му, така и мелодичното пеене бяха безупречни. Jesper Strömblad и Björn Gelotte (на чието лице почти през цялото време грееше сияйна усмивка под гъстата брада) жулиха онези омагьосващи мелодии, които познаваме от студийните записи, а “Only for the Weak” (и особено онова покъртително соло в средата) ми докараха почти оргазмен екстаз :D Сет-листа им бе съставен от 13 парчета (можете да ги видите по-долу) като акцентът беше поставен основно върху по-късните им творби (след 2000 г.), но феновете ги приеха с готовност – пееха на припевите и развяваха коси, а имаше и няколко опита за крауд-сърфънг. Настроението просто извираше от сцената, поемаше се от публиката и се връщаше назад. И така в рамките на 50-60 минути в края, на които дори на смръщената физиономия на басистът Peter Iwers се появи доволно изражение. Имаше благодарности както от тяхна страна така и от наша. Шведите се скриха, а аз поне ги изпратих с надеждата скоро да ги видя като headliner-и. Ето и обещания списък с изпълнени песни:

01. Cloud Connected
02. The Mirror's Truth
03. Trigger
04. Colony
05. Disconnected
06. Transparent
07. Delight and Angers
08. Only for the Weak
09. Graveland
10. Come Clarity
11. The Quiet Place
12. Take This Life
13. My Sweet Shadow

Сцената се изчисти от всичко излишно, осветлението бе свалено, а междувременно мракът ни погълна. Разстла се пушек, светлините станаха призрачни и в един момент загаснаха. Интро и после изригване. Зазвуча “Disciple”, а във въздуха се разхвърчаха тела. Настана сеч. Slayer олицетвориха името на пъривя си албум – “Show no Mercy”, а аз се чувствах така сякаш съм онова лице на обложката на “Vulgar Display of Power”. Удар – “Chemical Warfare”! Удар – “War Ensemble”! Без спирка и без прошка. В погото се влизаше трудно... и още по-трудно се излизаше защото крака и ръце бяха преплетени в едно. Отгоре валеше пръсканата от охранителите вода, а ние си представяхме, че е кръв. И макар, че им личеше, че са уморени (мисля, че това им беше пета поредна вечер с концерт) американците не намаляха темпото. Крещяхме срещу религията (Religion is hate/Religion is fear/Religion is war/Religion is rape/Religion's obscene/Religion's a whore – “Cult”), крещяхме текстове за войната (Memories can't ignore/Anguish of before/Satisfy the scorn/Rise ghosts of war – “Ghosts Of War”), надавахме предсмътни викове (“Die by the sword”) или просто ревяхме: “SLAYEEEEEEEEEEEEEEEEEEEER”. Добре, че дойде тежката “Dead Skin Mask”, че в един момент направо не можеше да се диша. Музикантите бяха относително статични – Tom Araya в центъра, Jeff Hanneman в ляво (точно пред нас), Kerry King в дясно и барабанното чудовище Dave Lombardo в зад сета си – но пък това им създаваше един особено зловещ ореол. А и така конструкцията мелеше идеално. Последните четири песни ни довършиха и разнесоха по краищата на стадиона опосканите вътрешности, а ние се влачихме облени в кръв... ъъъъъ, тоест вода. С бавни крачки се отправиме към изхода.
По-долу: сет-листа на Slayer.
01. Darkness Of Christ (Intro)
02. Disciple
03. Cult
04. Chemical Warfare
05. Ghosts Of War
06. War Ensemble
07. Jihad
08. Die By The Sword
09. Spirit In Black
10. Postmortem
11. Captor Of Sin
12. Dead Skin Mask
13. Hell Awaits
14. South Of Heaven
15. Raining Blood
16. Mandatory Suicide
17. Angel Of Death

След концерта се виждаме със Satyr, а малко по-късно за последен път тези дни минавам покрай стадион “Калиакра” за да си взема довиждане както с него така и с почти всички познати, които все още са на каварненска земя.
Чудя се дали да резюмирам това, което се случи. Май няма смисъл. В горния разказ съм споделил почти всичко интерсно около тези три дни - така както го видях, така както го усетих. Слушах любима музика, срещмнах се с хора, с които по друг начин трудно можем да се съберем на едно място.. и се кефехме заедно. А музиката в крайна сметка е за да събира хората, не за да ги разделя и преди всичко да ги забавлява. Добре е да не го забравяме…
После към Шабла.
На следващата сутрин към Варна.
И пак циклещия работен режим.
Довиждане... до следващият концерт ;)

P.S. Извинявам се на всички, които горните три извънредно дълги поста са ги отегчили. Просто след феста от вътре ми напираше да пиша. Явно ми е подействало вдъхновяващо :wub: . Та седнах и го написах (това, събрано на едно място са 9 WORD-овски страници). Мислех да го постна за рекорд на Гинес за най-дълъг концертен дневник ама не знам дали ще ми го признаят заради многото нови редове покрай сет-листовете ;) . Но да се върна на основното. Какато съм написал в подзаглавието и заглавието това беше субективният разказ за “Kaliakra Rock Fest 2008” през погледа на един фен ;) .
ПИСУК!

#540 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 юли 2008 - 13:05

Мдаам :D
http://www.katehizis...ct.php?nid=8128

Айде да си играем на познаванка какви може да са причините :D
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users