Jump to content

Защо (не)харесвате MUSE?


243 replies to this topic

#241 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 октомври 2009 - 20:42

View PostSailing Ships, on Oct 15 2009, 20:33, said:

И при мен реакцията е такава, но повече от минута на всяка песен не успях.

Знаеш ли, разчитам на интелекта ти и се надявам да ме разбереш правилно. Това което ще кажа сега няма нищо общо с MUSE. Не мисля, че е сериозно да се опитваш да добиеш представа за дадена група, като прслушваш по една минута от всяка песен. Такова едно изказване ми се струва смешно и звучи обидно от устата на един меломан, искрено се надявам да е някаква шега от твоя страна. Наблюдавам музикалните ти вкусове и ми прави впечатление изключителната разнордност. В този смисъл, лично аз не виждам причина да продължаваш да се мъчиш с MUSE в тази тема. Явно те не са за теб, пусни си някой любим шансон или любима рок песен и забрави, че Матю и Ко. съществуват. Същото се отнася и за всички останали, които не потърсиха диалог в темата. Хубаво е да има добронамереност и опит за взаимна толерантност. Мисля че това се получи в диалога ни със Свил, Ози, Сатир, отчасти Stavrogin, какво пречи на останалите да се държат коректно, все пак ние сме меломани, а не противници в някаква глупава игра... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#242 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 15 октомври 2009 - 21:28

Много ми е неприятно да чета как съвсем целенасочено се оплюва една от любимите ми групи. Но това не е толкова интересно, мен кучетата ме яли... Друго е, което се набива на очи: повечето от разписалите се в темата проявяват кошмарна нетолерантност, понякога откровена заядливост, без намерение за водене на нормална дискусия в добрия тон, какво в повечет случаи. Все още мисля, че тук сме се събрали сравнително интелигентни хора, който могат да преценят кога да изкажат мнение и кога да си спесят ненужно такова. Мога да гарантирам, че ако се отвори тема за Slipknot, в нея определено няма да присъства мое мнение, или пък такова на marillion. ;) Давам произволен пример...

Аз лично не забелязах някой, който да се опитва да убеди друг в това, че MUSE са велики, колосални, неповторими и най-чудесни на света. Изказваме лични мнения, цитираме такива на известни личности и това е. Каква е тази злоба, какво е това чудо? :o Искам да попитам кому са сторили нещо лошо? И защо непрекъснато се предъвква абсурдното сравняване с U2? От къде дойде, че наистина не разбрах? :yes:

Приключвам по тема с извода от т. нар. ни "дискусийка" и от предвижданите резултати от анкетата: MUSE са едни шибани хомосексуални бездарници, за никъв чеп не стават, а тези, дето ги харесват са ебати заблудените копелета! :) Доволни ли сме? Лека и безаварийна... -_-
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#243 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 15 октомври 2009 - 21:34

Първо, живеем в свободна страна и не си ти човекът, от когото ще се ръководя какво да слушам, какво да чета, къде да гледам или да пиша.

Второ, спести си лъхащата ирония спрямо 'някой шансон' (едва ли някога си слушал Garou или Patrick Fiori, за да се увериш, че нямат нищо общо с Joe Dassin например) или с 'рок песен'. Това пък на мен ми се струва смешно и обидно. Аз да съм коментирал твоите вкусове откъм музика и групи, въпреки че повечето и след 10 г. слушане няма да ми харесат?

Трето, аз не съм ничий противник - казвам, че съм си направил труда да чуя за какво се води този спор. Аз съм човек, който от 30 секунди може да хареса нещо или - не. Просто ме грабва или не ме привлича.Не ми трябва 1 месец, за да го преосмисля и да пиша хиляди слова за него.

Четвърто, диалогът беше между мен и duende. Не виждам причина да се месиш и да ми даваш съвети. Аз да постъпвам с теб по този начин?!

Последно, има и други меломани по свой си начин и ни остави да преценим за себе си. Това, че нещо се харесва от някого, не означава, че мнението му е меродавно и важи за всички.

Edited by Sailing Ships, 15 октомври 2009 - 21:39 .

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#244 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 октомври 2009 - 22:23

Извинявай, явно те надцених, няма да се повтори... :yes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users