Jump to content

Reviews


258 replies to this topic

#21 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 28 февруари 2011 - 12:24

Абсолютно нищо подобно!

Posted Image

:huh: :yes:
Don't mistake lack of talent for genius.

#22 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 28 февруари 2011 - 18:07

Вие пък за една грешка сумати коментари изписахте ... то е ясно че съм искал да напиша 1988 ...

#23 Vivi

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 77 posts
  • Gender:Female

Posted 28 февруари 2011 - 18:19

Важното е да са забавни. Не че са :yes:

#24 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 28 февруари 2011 - 18:30

Пич, браво за желанието. Но...., трябва малко да си обогатиш речника, например думата "риф" или "рифове" ти се повтаря около 15 пъти за ревюто. Бих те посъветвал също така и да си прочиташ произведението след като си го написал, защото определено имаш доста странни изказвания. Продължавай да опитваш или както казва един приятел: "Не може цял ден да целиш с копие и нито веднъж да не уцелиш целта"

Успех с журналистическата ти кариера, хихи :yes:

Insane in my brain

#25 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 28 февруари 2011 - 18:44

Благодаря за съветите.Ще гледам следващото ревю да е по добро от последното и ако на някой не му харесва темата просто да я игнорира.Също така съм отворен и за съвети които биха ми помогнали.Нека всички гледаме позитивно на нещата направил съм тази тема с цел забавление не за да ставам журналист :yes:

#26 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 28 февруари 2011 - 19:33

Аз нищо не разбирам от музиката, която представяш тук, но ми хареса добронамереността с която посрещна критиките и най-искрено ти желая успех в усъвършенстване на писмения изказ - продължавай смело напред!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#27 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 01 март 2011 - 00:03

View PostThrasheer, on Feb 28 2011, 18:44, said:

Благодаря за съветите.Ще гледам следващото ревю да е по добро от последното и ако на някой не му харесва темата просто да я игнорира.Също така съм отворен и за съвети които биха ми помогнали.Нека всички гледаме позитивно на нещата направил съм тази тема с цел забавление не за да ставам журналист :worship:

A OK, аз само се бЪЛзикам.... :worship:

И нека препинателните знаци бъдат с теб! :worship:

Insane in my brain

#28 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 01 март 2011 - 10:52

Immortal е блек метъл банда от Норвегия създадена през 1989 година.Днешното ревю ще е на техния албум At The Heart of winter който е издаден през 1999г.Този албум е класика според мен ... просто е невероятен ! Те са една от малкото блек групи която не стана комерсиална .. аз лично за друга не се сещам .. Аббат е гениален китарист и за мен поне най добрия блек вокал.
Албумът се състои от 6 песни.
Първа е Withstand The Fall Of Time - Смразяваща песен ... песните на Immortal не са много разнообразни от към китари (малко рифове) но пък поне са направени страхотно че чак и атмосфера да придават :worship:. Такава песен е и Withstand The Fall Of Time има около 4-5 рифа но те са страхотни.Барабаните през повечето време са бързи и те както китарата са малко еднообразни.
Solarfall има мелодично интро.Към 2-рата минута има и чиста част която е приятна за слушане и междувременно придава мрачна атмосфера която лично мен ме кара да се чувствам добре :worship:
Tragedies Blows At Horizon е песен с леки траш елементи.Както в Solarfall и тя има приятна чиста част.Има кратко мелодично соло след това невероятна чиста част към края на песента.Финалът е мощен и брутален заради граченето на Аббат.
4-тата песен се казва Where Dark And Light Dont Differ - Добра песен.При припева има мелодичен ритъм.Тук солото отново е кратко но и също така звучи страхотно.
Идва време и за песента носеща името и на албума ха .. At the heart of winter е безпорен фаворит в албума ! Интрото е просто UNREAL ... Песента започва с чиста китара съпровождана от синтезатор.След това започва и "тежката" част.Тук вече има повече рифове и разнообразни барабани което прави песента още по интересна.Солото лично за мен е най добро от всички в албума.
Наред е последната песен от албума носеща името years Of Silent Sorrow - Тук отново има траш елементи какво в Tragedies Blows At Horizon.Има и традиционни за блек метъла рифове (подобни рифове като на Burzum). Доста силна песен щеше и перфектна да е ако имаше соло ..

Дано не отнеса много критики за това ревю и ако имам правописни грешки да не ми се сърдите хаха.Албума е един от най-силните на Immortal и заслужава внимание ! 10/10

#29 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 март 2011 - 13:13

Струва ми се, че ако ще правиш ревюта за албуми, излезли преди толкова много години, по-уместно би било да кажеш нещо допълнително за тях, освен описание на това какво представляват песните, които, тъй или иначе, вече сме слушали многократно. Дори и за ново излезли албуми добрите писачи на ревюта не си позволява такива буквални изразни средства. Да, вярно е, че когато албумът е току що излязъл едно кратко ревю в 15 изречения може да е съвсем изчистено, но пак трябва да създава някаква тръпка и интерес. Трябва да има индивидуалност. Иначе с това, последното ти ревю, аз мога даопиша 90% от блек метъл албумите :worship: Освен това, доколкото разбирам, това са ти любими албуми, би било интересно да разкажеш нещо по-интересно за тях, което не влиза в общата култура на метъл фена, или това, което може да се разбере с просто преслушване на въпросния албум. Не знам за колко време Violator пише едно ревю, но съм сигурен, че го обмисля поне няколко дена активно, и кой знае колко време е размишлявал над групата, като цяло. И - да, писането, дори и на ревюта, не е лесна работа, иначе и аз щях да напиша едно - две :worship: . Но, време имаш, нормата по 1 албум на ден ти си я сложи... ние не бързаме. За запетайките и т.н. си знаеш. Аз няма да пиша повече в темата, за да не изглеждам като дърт критикар. Като видя нещо качествено, ще се обадя, за да те поздравя :worship:
ПП: струва ми се, че си още млад - дерзай и не унивай от критиките. След 10 години Сатир ще ти даде да пишеш екстремните ревюта в сайта :)
... Through dreams I influence mankind...

#30 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 март 2011 - 13:25

View PostЗмей Горянин, on Mar 1 2011, 13:13, said:

За запетайките и т.н. си знаеш.
Мислиш ли? :worship: Посочи една :worship:
I don't know how I managed it...

#31 Vivi

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 77 posts
  • Gender:Female

Posted 01 март 2011 - 13:59

View PostOzzy, on Mar 1 2011, 13:25, said:

Мислиш ли? :worship: Посочи една :worship:
Например запетаите пред "но" и "която"?

#32 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 01 март 2011 - 14:08

Аз лично откривам ДВЕ:

View PostThrasheer, on Feb 26 2011, 03:35, said:

Препоръчвам ви албума .. много е добър .. 8,5/10

View PostThrasheer, on Feb 28 2011, 11:27, said:

Албума е много добър PURE траш е според мен и е много по добро от днешните бози! 9,5/10
:worship:
I don't know how I managed it...

#33 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 01 март 2011 - 15:13

View PostOzzy, on Mar 1 2011, 13:25, said:

Мислиш ли? :worship: Посочи една :worship:
"Знае си" в смисъл, че знае, че трябва да поработи над пунктоацията. При това не само по нея, но да не задълбаваме :worship:
... Through dreams I influence mankind...

#34 Vivi

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 77 posts
  • Gender:Female

Posted 01 март 2011 - 15:31

Моля те, моля те, моля те! ПунктУация.

#35 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 01 март 2011 - 16:20

Донесъл чукчата свой роман в една редакция. Редакторът го прочел и му казва:
- Разберете, слабо е. Трябва да четете класика. Чели ли сте Достоевски, Толстой, Тургенев?
- Не! Чукча писател, не читател.
--------------

Пенчо бре, чети! (ревютата на Violator)
Пенчо не чете.

Та така...
Hedniska Blod

#36 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 01 март 2011 - 18:09

View PostЗмей Горянин, on Mar 1 2011, 13:13, said:

Струва ми се, че ако ще правиш ревюта за албуми, излезли преди толкова много години, по-уместно би било да кажеш нещо допълнително за тях, освен описание на това какво представляват песните, които, тъй или иначе, вече сме слушали многократно. Дори и за ново излезли албуми добрите писачи на ревюта не си позволява такива буквални изразни средства. Да, вярно е, че когато албумът е току що излязъл едно кратко ревю в 15 изречения може да е съвсем изчистено, но пак трябва да създава някаква тръпка и интерес. Трябва да има индивидуалност. Иначе с това, последното ти ревю, аз мога даопиша 90% от блек метъл албумите :worship: Освен това, доколкото разбирам, това са ти любими албуми, би било интересно да разкажеш нещо по-интересно за тях, което не влиза в общата култура на метъл фена, или това, което може да се разбере с просто преслушване на въпросния албум. Не знам за колко време Violator пише едно ревю, но съм сигурен, че го обмисля поне няколко дена активно, и кой знае колко време е размишлявал над групата, като цяло. И - да, писането, дори и на ревюта, не е лесна работа, иначе и аз щях да напиша едно - две :worship: . Но, време имаш, нормата по 1 албум на ден ти си я сложи... ние не бързаме. За запетайките и т.н. си знаеш. Аз няма да пиша повече в темата, за да не изглеждам като дърт критикар. Като видя нещо качествено, ще се обадя, за да те поздравя :worship:
ПП: струва ми се, че си още млад - дерзай и не унивай от критиките. След 10 години Сатир ще ти даде да пишеш екстремните ревюта в сайта :)
Направи едно ревю .. чувствай се свободен :yes: .. И добре специално преди да направя следващото ревю ще почета малко от ревютата на Violator

#37 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 01 март 2011 - 22:49

Не виждам смисъл от снизхождение когато имаме пред себе си толкова висока концентрация на некадърност. Защото именно некадърност е думата която обяснява най-кратно, точно и съдържателно съчетанието от неграмотност, небрежност, беден речник и липса на въображение или стил в опитите на автора на темата да напише ревю. От времената на римската империя са достигнали до нас множество мисли, една от които гласи, че докато ораторите се създават, то поетите се раждат такива. Бих добавил, че това за поетите важи и за писателите. Това е талант който може да бъде развит само от онези които притежават заложба му. Останалите биха могли най-много да стигнат до някакво посредствено ниво на изказа. От своя страна едно такова ниво е напълно възможно да им носи някакви дивиденти, но и е по-вероятно да бъдат бързо забравени след няколкократна употреба.

Преди всичко авторът на темата трябва да се запознае (и научи) с граматиката на българският език който предполагам му е майчин. Без това просто е невъзможно да се говори за сериозен авторски труд. Допускането на толкова много грешки загрозява смисълът на словото и измества акцента от това което авторът се опитва да изрази. Тук е мястото да напиша, че познавам малцина души които не правят грешки докато пишат. За мое съжаление не съм сред тях. Признавам си.

На второ място бих посъветвал автора да се опита да облагороди собственото си въображение когато иска да изрази нещо. Това е по-трудно от колкото да се научи човек да не допуска граматически грешки, но отново е нещо без което няма как да бъдеш стилен автор. За целта бих предложил стимулиране на мозъчната дейност посредством изкуство и социални контакти с хора на изкуството. Струва ми се, че това са най-стимулиращите начини (без да се вреди на здравето на автора). Склонен съм да се съглася с критика по този абзац.

На трето място ще посоча спешната нужда от обогатяване на речниковия запас на автора. Както активния, така и пасивния такъв. Тук най-голямата опасност е от претрупване на речта при което изреченията натежават от собствените си конструкции. За нагледен пример бих посочил един от най-известните сладкодумци - Рей Бредбъри. Когато не е ограничен в рамките на един разказ Бредбъри често се опиянява и олива в собственото си богатвство от изразни средства, а това понякога натежава в очите на читателя. Чувството за усет обаче не е нещо за което се учи от дебелите книги или поне аз не съм чел все още за него. Тоест то би трябвало да се възпита в самият човек в следствие от собственото му критическо мнение. За това са нужни време и осъзнаване на собствените грешки.

На последно място, но не и по значимост, ще посоча, че човек трябва да е внимателен и прецизен в делата си, дори ако става въпрос за написването на един пост. Не винаги ще има възможност за това да поправяш вече стореното от себе си, заради което е добре да се мисли внимателно преди да се действа.

С това мисля, че изчерпах каквото имах да казвам по темата.
Пожелавам успех и вдъхновение на авторът й.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#38 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 01 март 2011 - 23:10

Мерси за съвета все пак но в по горните си коментари писах че правя всичко за удоволствие .. не съм тръгнал да правя книги или нещо подобно .. според мен такива критики са излишни но ако все пак ви преча ще прекратя блестящата си кариера :crying:

#39 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 02 март 2011 - 08:22

Аз също се опитвам да пописвам ревюта. Понякога си ги харесвам, понякога - не толкова. Но за мен това не е лесна работа, отнема ми време (което в повечето случаи нямам). Тъй като често се захващам с групи, които не пеят на английски, освен информация за групата ми се налага да ползвам речници, а понякога да попрочитам и това-онова за историята на съответната държава. И най-вече - стремя се да свеждам граматическите и всякакви езикови грешки до минимум, защото иначе нещата стават за смях. Та идеята ми е, че дори за удоволствие (както и аз пиша), нещата трябва да имат "вид на изглед".
Hedniska Blod

#40 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 02 март 2011 - 08:57

View PostThrasheer, on Mar 1 2011, 23:10, said:

Мерси за съвета все пак но в по горните си коментари писах че правя всичко за удоволствие .. не съм тръгнал да правя книги или нещо подобно .. според мен такива критики са излишни но ако все пак ви преча ще прекратя блестящата си кариера :)
Не. Не пречиш на никого. И те насърчавам да продължаваш! Откакто си започнал тази тема аз чакам с голямо нетърпение всяко следващо твое ревю. Това го казвам съвсем сериозно. :crying:
Бих искал да те помоля, да споделиш и нещо повече за себе си. Все пак отваряш тема, в която пишеш ревюта на албуми. Четат те десетки, а вероятно и доста повече хора. Та си мисля, че е редно все пак да кажеш нещо повече за теб: Откъде си? На колко си години? Учиш ли? Ако да - в кой клас си? Не си длъжен, разбира се. Но за мен, а и вярвам за много други хора, би било интересно.

Чакам следващото ти ревю, което, ако се вярва на думите ти "специално преди да направя следващото ревю ще почета малко от ревютата на Violator". На мен лично ми е адски любопитно как твоят стил ще се съчетае с този на Violator. :lol:
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users