Jump to content

Президентът Обама


57 replies to this topic

#21 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 06 November 2008 - 11:06 AM

View PostJimmy Pop, on Nov 6 2008, 10:43, said:

Любопитно ми е да разбера в какво точно се изразява тази криза на европеидната раса? :wacko:
В намаляването й :metal: И намаляването на влиянието й очевидно
Това уж в кръга на шегата, но май натам отива светът...

Edited by Rebel, 06 November 2008 - 11:08 AM.

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#22 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 November 2008 - 11:10 AM

Хубав анализ на Светослав Терзиев - един много умен автор:
http://www.segabg.com/online/article.asp?i...id=5&id=0000902
Така е то.

#23 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 November 2008 - 11:15 AM

View PostJimmy Pop, on Nov 6 2008, 10:43, said:

Любопитно ми е да разбера в какво точно се изразява тази криза на европеидната раса? :wacko:

Ами, мисля, че е очевидно. Най-малкото е достатъчно да споменем за кризата на идеи обхванала нашата раса през последните години. Икономическата експанзията на Китай и останалите азиатски страни го доказва. За другата, релегиозната експанзия от ислямистките организации не ми се говори, защото темата ще придобие друг отенък...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#24 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 November 2008 - 11:21 AM

View Postgeorid, on Nov 6 2008, 11:10, said:

Хубав анализ на Светослав Терзиев - един много умен автор:
http://www.segabg.com/online/article.asp?i...id=5&id=0000902

Предполагам имаш предвид този анализ?

EDIT: нещо линка се прецаква... :wacko:

Edited by marillion, 06 November 2008 - 11:22 AM.

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 06 November 2008 - 11:26 AM

View Postmarillion, on Nov 6 2008, 11:15, said:

Ами, мисля, че е очевидно. Най-малкото е достатъчно да споменем за кризата на идеи обхванала нашата раса през последните години.
Мен не ме е обхващала никаква криза на идеи. Имам такива в изобилие. И съм европеид :metal:

View Postmarillion, on Nov 6 2008, 11:15, said:

Икономическата експанзията на Китай и останалите азиатски страни го доказва.
Хе-хе, че на какво се дължи тя, ако не на Запада? Ако всички концерни, компании и прочие не си произвеждаха стоката в Китай заради евтината работна ръка, каква икономическа експанзия щаха да видят? :wacko:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 November 2008 - 11:28 AM

View Postmarillion, on Nov 6 2008, 11:15, said:

Най-малкото е достатъчно да споменем за кризата на идеи обхванала нашата раса през последните години.
О, ноу, плийз.

Ето тази дискусия:
http://forums.katehi...p?showtopic=435

е една от станалите класически в историята на Катехизиса. Там щяхме да се избием :wacko:, после си стиснахме ръцете и животът продължи. Викам, да не я почваме отново.
Така е то.

#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 November 2008 - 11:34 AM

View Postgeorid, on Nov 6 2008, 11:28, said:

Викам, да не я почваме отново.

Съгласен! :metal:

Относно анализа на Светослав Терзиев. Не съм запознат доколко достоверен е цитатът на Барак Обама от 9 април 2008, когато в качеството си на сенатор заръчва на новата посланичка на САЩ у нас следното:

"Госпожо Макълдауни, ще трябва да работите агресивно, за да гарантирате, че отстъплението от демокрацията, което се случи в някои други части на Източна Европа, няма да се повтори в България. Институциите и правосъдната система на страната ще се нуждаят от вашата подкрепа и помощ, за да запази България курса към пълна евроатлантическа интеграция".

Доста обезпокоителни слова бих казал аз... :wacko:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 November 2008 - 12:09 PM

View Postmarillion, on Nov 6 2008, 11:34, said:

Не съм запознат доколко достоверен е цитатът на Барак Обама от 9 април 2008
Напълно достоверен :wacko:.

Ако трябва да изведем по-обща картина от анализа на Терзиев:

Щатите са основен износител на демокрация по принцип. Но демокрацията не е от съществено значение, когато става въпрос за стратегически интереси. Пакистан е авторитарна държава с утвърдена практика на политически убийства и прочее. Саудитска Арабия е средновековна абсолютна монархия. ОК, затваряме си очите, защото тези държави са важни за нашите стратегически интереси.

България не е от стратегически интерес, разбира се, но е от регионален тактически интерес. Затваряме си очите, щом може да се полза за плацдарм и за акумулиране на про-западни (разбирай - не-руски) интереси.

Обама поставя съвсем друг акцент.

Ще видим. Надеждата на повечето балкански политици - изразена полугласно или намекната, бе за победа на Маккейн.

Нека да не забравяме, че именно демократът Клинтън тръгна да демократизира Сърбия с бомбардировачи.
Така е то.

#29 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 06 November 2008 - 14:23 PM

Ей...всички забравихме да честитим на Брунга
:mamba:

Кога бяха тъжните и тежки времена на памукоберачеството и блуса, кога събратят му стана лидер на света :ninja:

А, инак и аз като Мерилиъна мисля, че хич не е случаен и плод на еуфоричността народна, изборът на Обама. Без изобщо да съм привърженик на теориите на конспирацията, ето какво мисля:
Тази кампания, която наложи "харизматичността" на Обама и създаде "Обамомания"за скромните 700 милиона (поне толкова май бяха публично оповестени), които той не си е извадил от джоба, не е целяла да хвърля пари на вятъра. Опростенчески казано, контролиращите големите кинти и голямата власт, контролираха и избора на президент.
А беше нужен точно Обама...понеже имиджът на най-демократичната държава беше сериозно подложен на съмнение в последно време и анти-американски настроения царяха и сред най-верните и съюзници. Освен това, самите американци, предполагам, са били сериозно демотивирани в традиционно патриотичната си нагласа и вяра в "американската мечта".
Америка имаше нужда да бъде отново "бяла :D и добра": за пред своите и за пред света.
И идеята да го постигне с избор на афроамериканец за президент е ПР кампанията на века :yes:

Edited by Hard rock fan, 06 November 2008 - 15:16 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#30 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 November 2008 - 17:13 PM

View PostHard rock fan, on Nov 6 2008, 14:23, said:

:ninja:

Обама е поп звезда.
Маккейн не е поп звезда. Той е трю.
Така е то.

#31 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 06 November 2008 - 17:16 PM

View Postmarillion, on Nov 6 2008, 11:15, said:

Ами, мисля, че е очевидно. Най-малкото е достатъчно да споменем за кризата на идеи обхванала нашата раса през последните години.

В коя точно сфера се наблюдава тая криза на идеи у белите? И коя е расата със свежите идеи, необхванати от криза? Питам в позицията си на човек без изтънчен всеобхватен прогресарски поглед, защото като такъв аз за сега чувам само за финансофа криза, а дори и нея трудно усещам. А и тя едва ли може да се припише едностранно на бялата раса.

Quote

Икономическата експанзията на Китай и останалите азиатски страни го доказва.


Тук Сатир много добре ти е отговорил...

Quote

За другата, релегиозната експанзия от ислямистките организации не ми се говори, защото темата ще придобие друг отенък...

Това ми е несериозно да го коментирам.

#32 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 06 November 2008 - 17:20 PM

View Postgeorid, on Nov 6 2008, 17:13, said:

:mamba:

Обама е поп звезда.
Маккейн не е поп звезда. Той е трю.

Обама е Ейси/Диси-то на Америка.
Маккейн е Моторхед-ът.

:ninja:

#33 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 November 2008 - 17:27 PM

View PostJimmy Pop, on Nov 6 2008, 17:16, said:

чувам само за финансофа криза, а дори и нея трудно усещам. А и тя едва ли може да се припише едностранно на бялата раса.
Финансовата криза е криза на капитализма. А капитализмът е измислен от белите мъже, за експлоатира белите мъже в неравностойно положение, жените, небелите, животните и растенията.

Нека да помним какво е казал Карл Маркс: в крайна сметка капитализмът ще се самоизяде от алчност.

Венсеремос!

За ислямския свят:
Той е по-млад и сега изживява своето Средновековие. През X-XI век е изживявал своята Античност - Арабия е била люлка на култура и наука и пазител на древните европейски открития. По това време Западният свят е изживявал своето Средновековие и е организирал изтребления за неверниците.

Епохи, какво да ги правиш. Всеки свят трябва да извърви своя път.
Така е то.

#34 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 06 November 2008 - 17:36 PM

View Postgeorid, on Nov 6 2008, 17:13, said:

:ninja:

Обама е поп звезда.
Маккейн не е поп звезда. Той е трю.

:mamba: Еми така е.

И то от типа "проект" поп звезди (подобно на Спайс Гърлс :yes: )
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#35 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 November 2008 - 17:42 PM

View PostHard rock fan, on Nov 6 2008, 17:36, said:

И то от типа "проект" поп звезди (подобно на Спайс Гърлс :mamba: )
:ninja:

Рано или късно ще се разберат и създателите на проекта. Кой е Master of Puppets винаги е бил вълнуващ въпрос.
Така е то.

#36 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 06 November 2008 - 17:53 PM

Но ето, гледам сега, че сред феновете пак е възникнало някакво неразбиране по същността на въпроса кой е трю и кой не.

Posted Image
Така е то.

#37 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 November 2008 - 18:32 PM

View PostJimmy Pop, on Nov 6 2008, 17:16, said:


Това ми е несериозно да го коментирам.

Попринцип е несериозно да се коментира каквото и да е било, стига човек да се придържа стриктно към основния принцип на институцията BBC:

"Коментарът на ВВС е, че не прави коментар!"

Това горното буквално лепне във въздуха на небезизвестната Буш Хаус в което съм се убедил лично при посещението ми там през 1992. :ninja:

Иначе, нека да принизим нещата до общовалидни категории.

Сериозни:
1. За първи път чернокож е избран за Президент на най-влиятелната страна в света.
2. За първи път чернокож стана световен шампион във Формула 1.

Несериозни:
1. Black Ice на AC/DC продължава да чупи рекорди, а името не е случайно избрано според мен.
2. В един друг форум прочетох, че Нострадамус бил предсказал, че "ще дойде ден в който черен мъж ще поеме царството на света. Той е Антихриста. Тогава ще настъпи апокалипсис за всички".
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#38 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 06 November 2008 - 18:51 PM

View Postmarillion, on Nov 6 2008, 18:32, said:

2. В един друг форум прочетох, че Нострадамус бил предсказал, че "ще дойде ден в който черен мъж ще поеме царството на света. Той е Антихриста. Тогава ще настъпи апокалипсис за всички".

Ето, че и ти го поставяш в категорията "несериозни". :mamba: Религиозния въпрос. Макар, че зави в съвсем друга посока, ама айде.

Или се опитваш закодирано да намекнеш, че АЦ/ДЦ са месиите и проповедници на Луцифер, а самият той току-що бе избран за шеф на света? Защото ако е така трябва да намериш доводи да обориш Георид, който твърди, че Обама не е трю, а дяволът както знаем Е! :ninja:

#39 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 November 2008 - 18:57 PM

View PostJimmy Pop, on Nov 6 2008, 18:51, said:

Ето, че и ти го поставяш в категорията "несериозни". :D Религиозния въпрос. Макар, че зави в съвсем друга посока, ама айде.

Предсказанията на Нострадамус нямат нищо общо с "религиозния въпрос". :yes:

View PostJimmy Pop, on Nov 6 2008, 18:51, said:

Или се опитваш закодирано да намекнеш, че АЦ/ДЦ са месиите и проповедници на Луцифер, а самият той току-що бе избран за шеф на света? Защото ако е така трябва да намериш доводи да обориш Георид, който твърди, че Обама не е трю, а дяволът както знаем Е! :ninja:

Не се бях замислял какво се опитвам да намекна казвайки нещо в прав текст, но никога не е късно да се опитам да погледна на думите си и от твоята гледна точка... :mamba:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#40 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 06 November 2008 - 19:18 PM

View Postmarillion, on Nov 6 2008, 18:57, said:

Предсказанията на Нострадамус нямат нищо общо с "религиозния въпрос". :yes:

А моята реплика, която ти беше цитирал в предния пост беше отправена точно към него. Щом отговорът ти няма нищо общо с религиозния въпрос, защо ме цитираш и говориш за нещо съвсем различно? :D

Quote

Не се бях замислял какво се опитвам да намекна казвайки нещо в прав текст, но никога не е късно да се опитам да погледна на думите си и от твоята гледна точка... :mamba:

Просто се старая да извадя квинтесенцията от прогресивните ти слова, за което няма да искам хонорар. :ninja:





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users