Jump to content

Kaloyanis's Content

There have been 27 items by Kaloyanis (Search limited from 20-април 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#109545 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 27 февруари 2014 - 22:19 in Концерти и фестивали в България

:) Интересно, дали Лацио е от ранга на Базел ? :)



#107558 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 19 септември 2013 - 21:17 in Концерти и фестивали в България

Ти си умно момче, или поне претендираш да си такова, ще се сетиш сам ;)



#107556 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 19 септември 2013 - 20:33 in Концерти и фестивали в България

Някой нещо за Лудогорец искаше да каже :secret:



#107549 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 19 септември 2013 - 08:13 in Концерти и фестивали в България

Интересно, след снощните мачове от Шампионска лига, дали някой ще продължи да се бъзика, че Лудогорец са отпаднали от Базел :lol2:



#107268 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 01 септември 2013 - 17:39 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 01 септември 2013 - 17:32 , said:

^^А ти мислиш ли, че Уотърс се интересува от партиите в България?

Благодаря Ви за времето, което отделихте за отговор на моите мнения, както и за вниманието Ви :) Предлагам да прекратим дискусията, която си е донякъде и офтопик :) Признавам се за победен ! :)



#107267 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 01 септември 2013 - 17:36 in Концерти и фестивали в България

View PostSatyr, on 01 септември 2013 - 17:32 , said:

А този висш функционер на свобода ли е? Че е и депутат даже. Той лично пращал ли е по лагери, убивал ли е хора? По какъв точно критерий магическият екип за достъп до Роджър Уотърс трябва да го отсее? Критерий "висш функционер на бивша комунистическа партия"? Това е просто нелепо. А бай Митьо от Надежда 2 откъде да знаем, че не е излежал присъдата си сериен убиец, участващ в програма за временна трудова заетост на рецидивисти. И кво праим тогава, ако магическият екип за достъп до Роджър не го е отсял? Тюхкаме се по форумите "как може Р.У. да се среща с такъв човек" :D

Или се правим на интересни или наистина не се разбираме кой какво казва :)

Стана ми интересно да прочета мнението на феновете на Роджър Уотърс относно "поклонението" му и хората, които са присъствали там - това е - не е имало тюхкане :) Виждам, че се опитваш да се майтапиш, както стана и в темата с Рамщайн и тяхното посещение в чалга клуб :) Добре - аз нямам проблем с това :)

Още веднъж - важното е, че сте си изкарали яко на концерта ;)



#107264 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 01 септември 2013 - 17:26 in Концерти и фестивали в България

View PostSatyr, on 01 септември 2013 - 17:23 , said:

И по твоята логика - която и да е звезда не може никога по никакъв начин да се срещне/седне до човек, който изповядва противни на нейните възгледи. Помисли малко и сам ще се сетиш, че това просто НЯМА КАК да стане. Един световноизвестен музикант на турне се среща и сяда до хиляди хора. Какъв ще е този екип, който да отсее "политически некорекните" от тези хора? Това, извинявай, са пълни глупости. И те не смущават душевния ми мир, а елементарната ми способност да разсъждавам :)

Мислех, че тук говорим за висш функционер на социалистическа (бивша комунистическа) партия, а не за бай Митьо от Надежда 2 или за момчето, което строи сцената в поредната държава ;)



#107262 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 01 септември 2013 - 17:19 in Концерти и фестивали в България

View PostSatyr, on 01 септември 2013 - 17:14 , said:

Не. Искаме да кажем:

1. Роджър Уотърс е отишъл да посети гроба на британски военен, а не на среща с някого си там. Колко и какви други хора е имало на това място по същото време е страничен въпрос. Роджър не е отишъл на "Позитано" 20 и не се е срещнал с целия ВС на БСП, нали?
2. Когато звезда от ранга на Роджър пристигне в някоя държава за концерт, всякакви лепки се опитват да се прикрепят/спечелят изгода от това. И, в крайна сметка, Роджър не е Господ. Ако беше - тогава щеше с рентгенов поглед да вижда отвътре кой е зъл и кой не и с магическа пръчка да отстранява нежеланите в минимум 1 километър околовръст.
3. Не е по протокола, освен ако въпросното лице не проявява агресивно или друго неприемливо поведение, ако се приближи някой до Роджър, той, ако го разпознае като нежелан, да го изрита като мръсно куче.

По твоята логика, Роджър, понеже е велик, свръхбогат и т. н. никога и по никакъв начин не може да бъде доближен от кофти човек. Бил той комунист, сериен убиец, корпоративна акула или каквото и да е.
Е, не се ли сещаш, че това няма как да стане?!?

Не, моята логика е, че когато имаш позиция по даден въпрос и я отстояваш, особено в своето творчество - внимаваш с кого се срещаш и до кого сядаш. Особено ако си световноизвестен музикант - свръхбогат, можещ да си позволи достатъчно голям екип, който да следи за тези неща ;)



#107261 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 01 септември 2013 - 17:16 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 01 септември 2013 - 16:55 , said:

Не. Но Янаки (в случая) първо представлява България, после БСП.
Вече писах, че Роджър може изобщо да не е имал представа кой го придружава. Също така вече ти писаха, че Янаки някак се е уредил да се изтъпани там (за което Родж хабер си няма как).


Не определя и му е все едно, освен ако не иска да се срещне специално с някой по конкретна причина.

С риск да се повторя :)

Странно ми е - имаш си политически възгледи, но как да кажа - гледаш на тях по на едро - пък за такива моменти (разни "дребни" срещи) - карай да върви, какво значение има кой е до мен и ме придружава ;) На мен поне така ми звучи ;)

Ако ми позволите една вметка - избирателно да се отговаря на други мнения е доста удобно ;)

Съжалявам, че смутих душевния Ви мир, ще се постарая занапред да е по-рядко :)



#107256 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 01 септември 2013 - 15:47 in Концерти и фестивали в България

Аз вече обясних, пробвам за последен път.
Р.У. не определя с кой ще се срещне тук, освен ако няма специална среща с конкретно лице. В случая не знам като какъв е представен Стоилов, но ако е представен като член на управляващата партия, за Р.У. е официален представител, убежденията му са без значение. "Присъствието ви е нежелателно" ще предизвика скандал (не с БСП, а с България). Както вече казах (всъщност аз казах вече повечето от тези неща), вътрешната политика на България не работа на Р.У.

Питах те, ходил ли си някъде в командировка като официален представител на нещо - не отговори, вероятно не си.
Представи си следната ситуация: Отиваш като представител на търговска компания, ти си имаш някакви възгледи. Там те посреща някакъв местен представител, на който не харесваш възгледите. Възгледите обаче не са целта на срещата. Как си представяш да кажеш "С този няма да говоря заради възгледите му." и да провалиш сделката? Ситуацията не е съвсем същата, но е подобна.



Това пък каква връзка има?
Попитах какво разбираш под фашизъм, не какво е имало в Германия (немци, бира и наденички :harhar: ).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Как точно "Присъствието Ви е нежелателно" отправено към Янаки Стоилов или който и да е член на БСП ще предизвика скандал с България ? :) БСП = България ли е според Вас ? :) Или която и да е политическа партия ? :)

Примера който давате с командировката не е удачен :) Ако аз отида на посещени в чуждестранна фирма и целта ми е на всяка цена да установя бизнес отношение с тези хора - да, вероятно ще преглътна някои неща. Само че конкретната ситуация, която обсъждаме в момента не е такава :)
Пак да попитам - как точно ще стане скандал с България, ако се каже на представител на БСП - "Вие не сте желан тук" ? И как точно БСП ще попречи на осъществяването на концерта ? :) Виж, ако в договора на музиканта предварително е записано, че трябва да присъства на среща с представители на българските политически партии - това е друга работа ;)

П.С. Искате да кажете, че музикант от величината на Роджър Уотърс, който си е "навил на масрафа" не определя къде, кога и с кого да се среща ? :)



#107251 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 01 септември 2013 - 07:29 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 31 август 2013 - 21:13 , said:

Вече ти написахме, че не Уотърс определя с кой местен ще се срещне, дори често не знае кой какъв е от местните, представят му се, чува някакво име и обяснение, подава ръка и толкова. Викат му протокол.
Другите неща също се обясниха по няколко пъти.
Между другото, ако си ходил командировки в чужбина или си се срещал с чуждестранни официални представители на нещо у нас, трябва да знаеш как ставата тези неща. Ако нямаш такъв опит - поразпитай и ще ти стане ясно кое защо така става.


Какво разбираш под фашисти и фашистко правителство?

Човекът е музикант - не политик, официален представител на някоя страна, който идва с конкретна цел тук (Не, че изнасянето на концерт не е конкретна цел, но... :)). При това - един от най-известните рок музиканти в света. Предполагам си има екип, който се грижи и организира такива посещения и срещи (като това на гроба на майора). На мен просто ми е странно как не е проверено какви хора също ще присъстват на това "поклонение" - говорим за човек, функционер на социалистическа (бивша комунистическа) партия, която е виновна за смъртта на стотици хиляди хора в България. И в крайна сметка, ако му се каже (на Янаки Стоилов) - присъствието Ви е нежелателно - какво ще последва ? Може би БСП ще предотвратят концерта ? :)
Странно ми е - имаш си политически възгледи, но как да кажа - гледаш на тях по на едро - пък за такива моменти (разни "дребни" срещи) - карай да върви, какво значение има кой е до мен и ме придружава ;) На мен поне така ми звучи ;)
Темата се измести много, в крайна сметка е важно Вие -като фенове - да сте доволни, а очевидно сте ;)

П.С. В Германия фашизъм не е имало - идеологията се нарича националсоциализъм. За повечето хора е едно и също, но разлика има ... ;)



#107232 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 31 август 2013 - 20:46 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 31 август 2013 - 20:36 , said:

Обществото, в което живее Роджър Уотърс до голяма степен е надживяло разделението на сини, червени, пембени и т.н.
Роджър Уотърс едва ли определя придружаващите го местни, за него Стоилов е официално лице и толкова. Освен това Уотърс, независимо от надписа "Оставка" изобщо няма намерение да се бърка в българската политика. Текстовете на Пинк Флойд са насочени против диктатурата изобщо, а антифашистките настроения бяха видни в цялото шоу. Франк Томпсън е бил антифашист, според мен Уотърс го приема като такъв и както вече се писа - като английски военен загинал у нас. По време на концерта Уотърс спомена за посещението си в Литаково и каза, че Томпсън обичал България. Не знам дали последното е вярно, но е говорел български. Всички тези неща взети заедно (вкл. написаните от другите отговорили ти) правят поклонението пред паметника на майор Томпсън нещо напълно естествено за Роджър Уотърс.

Моето виждане явно е извратено ;)

Съжалявам, че се повтарям, но - Ако си известна личност и имаш позиция по дадена въпроси, позиция, която изразяваш и чрез твоето творчество - трябва да внимаваш с кого се срещаш и до кого сядаш ;)

Ако аз съм фен на Роджър Уотърс, неговото творчество е изиграло голяма роля при формирането ми като личност и го наричам Господ (къде шеговите - къде сериозно) - няма да се почуствам приятно, направо ще ми загорчи, когато видя негова снимка до функционер на социалистическа (бившка комунистическа) партия ;)

П.С. В Бълария фашисти / фашистко правителство не е имало ;) Но това е друга тема... ;)



#107227 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 31 август 2013 - 20:24 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 31 август 2013 - 20:18 , said:

Дали? Гледах всички възможни репортажи - Янаки там не го видях. Нека в мен да е грешката и да не съм го видял. Нека да е бил там. Това означава ли, че той ПРИДРУЖАВА Господ или просто е бил там, за да прави пиар на партията си?

https://fbcdn-sphoto...811365641_n.jpg

Може би аз гледам прекалено идеалистично на нещата, но все пак - това, че Франк Томпсън е английски военнослужещ, променя ли факта, че е бил комунист ? Идеология, срещу която са насочени голяма част от текстовете на Пинк Флойд :)

Все си мисля, че когато си известна личност трябва да внимаваш с кого се движиш и до кого сядаш... ;)



#107222 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 31 август 2013 - 20:03 in Концерти и фестивали в България

Как се обяснява следната случка:

Роджър Уотърс посещава гроба на комуниста Франк Томпсън придружен от Янаки Стоилов, а вечерта по време на концерта излиза надпис "Оставка" ? :)

Не се заяждам или дразня, просто ми е интересно да чуя мнението на хората, които пишат тук :)



#107144 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 29 август 2013 - 11:27 in Концерти и фестивали в България

View Postmarillion, on 26 август 2013 - 10:42 , said:

Не съжалявай и по още една тема. Тази история с децата е пълен булшит. Всъщност всичко е на плейбек и децата само танцуват на сцената.

Някой май се е опитал да уреди своето чедо да е на сцената :pioneer: :neo:



#106255 "Sofia Rocks - 2013"

Posted by Kaloyanis on 29 юли 2013 - 11:29 in Концерти и фестивали в България

Съдейки по коментарите - да, с такова впечатление оставам ;)



#106253 "Sofia Rocks - 2013"

Posted by Kaloyanis on 29 юли 2013 - 11:19 in Концерти и фестивали в България

Аз лично не бих се почувствал приятно, ако някоя от групите, които харесвам, се появи в заведение тип "Син Сити" ;)

За мен рок/метал музиката не е просто музика, от там идва цялата разлика ;)



#106245 "Sofia Rocks - 2013"

Posted by Kaloyanis on 29 юли 2013 - 08:01 in Концерти и фестивали в България

View PostOzzy, on 28 юли 2013 - 16:55 , said:

^^
Зависи какъв е по-върлият фен:
1. Такъв, който е напълно наясно, че Rammstein (или която и да е група/музикант) си нямат хал хабер какво е чалга и как тя се приема от българските метъл фенове и същевременно знае, че чужденците приема този тип музика/заведения за свързани с Ориента (а чужденците-западняци принципно си падат по Ориента, когато идват по тези географски ширини) и не на последно място съзнава, че болшинството хетеросексуални мъже, биха изчукали поне половината посетителки/певици/барманки/сервитьорки/танцьорки от чалга заведенията с голямо удоволствие
или
2. Такъв, който е кон с капаци.

Тоест, музиканта може да се кефи на чалга заведения, но ако прави "мега-гига-якото" метал шоу - все тая брат, важното е купон да става ? :>
Интересно, ако Роджър Уотърс се появи в Син Сити след концерта, какви биха били коментарите - може би същите, кой знае ;)



#106232 "Sofia Rocks - 2013"

Posted by Kaloyanis on 28 юли 2013 - 16:50 in Концерти и фестивали в България

Интересно, как ли се възприема това от "по-върлите" фенове на групата ;) Имам предвид посещението на Рамщайн в чалга клуб ;)



#105742 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 05 юли 2013 - 15:11 in Концерти и фестивали в България

Сега погледнах кой е организатора на събитието - СМЕ(х) ;) 2005г. на концерта на Мегадет се разигра идентична ситуация, маааалко по-различна :) 1 час преди концерта се появи някакъв човечец с еееееей такъв топ "покани" и ако билета (понеже не помня колко точно струваше) беше 30 лв, той ги продаваше по 10 :D
Толкова за "фестивалната" и всякаква друга култура :)



#105737 Roger Waters в София

Posted by Kaloyanis on 05 юли 2013 - 14:27 in Концерти и фестивали в България

Я сега кажи какъв процент взимаш от организатора ? :D



#105041 Deep Purple в Пловдив

Posted by Kaloyanis on 04 юни 2013 - 15:02 in Концерти и фестивали в България

View PostSatyr, on 04 юни 2013 - 14:48 , said:

Едното не противоречи на другото :)

А неофициалната история, позната в академичните среди на историци, на която аз се позовавам, е много по-реална от учебникарската.

Кои са Те, ако не е тайна (историците) ? :)



#104656 Bon Jovi в София

Posted by Kaloyanis on 18 май 2013 - 21:10 in Концерти и фестивали в България

Нещо по темата:

До последно се чудих дали да посетя концерта. По-скоро исках да заведа приятелката ми и бях решил, ако ще ходим, да взема билети от по 140 лв (някъде отпред беше това)..Сега като чета отзивите, добре, че съм спестил почти 300 лв...
Много се извинявам, обаче при такива цени на билетите (не само за "предните" места) всичко трябва да е на 6+..А както се оказва накрая - не е ;)



#104655 Bon Jovi в София

Posted by Kaloyanis on 18 май 2013 - 21:04 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 18 май 2013 - 20:22 , said:

^Като гледам как бъркаш неща с почти 20 годишна разлика по време на случване, не си бил свидетел на нито едното.
А като цяло не си схванал и идеята на написаното от мен. Не изразява жалби по онези времена, а че нещата много са се променили - факт.

Да, аз съм от Бусманци и там доматите ги ядем с колците, а картофите ги вадим с бомби ;)



#104653 Bon Jovi в София

Posted by Kaloyanis on 18 май 2013 - 19:51 in Концерти и фестивали в България

View PostHeathenHeart, on 18 май 2013 - 19:15 , said:

^Други бяха времената едно време. :) Да докопаш нов албум беше голяма радост, после се записваше и презаписваше от човек на човек. На ръка преписвахме текстовете на песните, скоро намерих едни такива в стара кутия. Сега вече се препуска из албумите 5 за 4.

Ех, а едно време как се даваха луди пари за снимка на рок/метал група от западно списание ; а как биеха печати за къси поли и режеха прилепнали дънки, а как сега всичко е пластмасово, пък "едно време" беше трю \m/ ...