Jump to content

John Lawton и Б.Т.Р. в Бургас05.08.2007, фестивал "Бургас и морето"


28 replies to this topic

#21 The_Snake

    наполовина инженер

  • Енориаши
  • PipPip
  • 110 posts

Posted 05 August 2007 - 23:02 PM

View PostNWOBHM, on Aug 5 2007, 23:21, said:

Само едно нещо не ми е ясно - защо Наско не се скри зад сцената, а остана отпред да пречи на човека да пее :huh: ?

Явно плана е бил да пеят заедно... :D или поне Наско не би пропуснал такава възможност. :D Иначе, на мен ми хареса подбора на песните. :D
Love and hate and human sexual nature
This power is sustained by endless violence and pain
A cycle I can't understand...

#22 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 06 August 2007 - 08:21 AM

Да, и на мен концерта ми хареса. Няколко неща ми направиха впечатление:
За пръв път чувам свестен звук на концерт излъчван по БНТ. При това пряко. Бях се отказал да вярвам, че това може да се случи, но те ме опровергаха баш когато не очаквах.
Силно съм впечатлен от гласа на John Lawton - запазил си го е, пее без грешка. Удоволствие беше да го наблюдава човек. Пък и изпълни само хитови парчета /което се очакваше/, така че удовоствието беше двойно.
Колкото до Наско - не знам дали чак толкова се натиска да пее на една сцена с John Lawton, при положение, че това му е 237-я концерт заедно с него. Просто те така си пеят - Наско е отзад като бек вокал и от време на време излиза по-напред за някоя и друга реплика.
Групата си свири перфектно, но няма и как да е иначе - това е най-концертиращата група у нас и е нормално да са толкова обиграни. Друг е въпроса, че са на второ място по продължително НЕиздаване на албум и свирене на общо взето едни и същи песни по концертите /след Ахат/, но случая снощи не беше такъв.
Последното нещо, което ми направи впечатление беше НАЙ-ЗАСПАЛАТА публика на земята. Като изключим няколкото десетки рок фена отишли на соцреализма "Бургас и морето" единствено и само заради John Lawton, които знаеха за какво става въпрос, останалите зрители просто спяха. Включително и тъй наречените ни "звезди" седнали на първите редове, които операторите така често ни показваха. Тотално не познаване на текстовете с изключение може би на припева на Free Me /сигурно защото е доста сложен/. Но все пак не трябва да се сърдим на публиката - нормално е като си отишъл да гледаш Йорданка Христова, Орлин Горанов и Роси Кирилова и изведнъж Easy Livin' ти се стовари отгоре да седиш като в небрано лозе...
Общо взето, чудесен концерт /макар и само около 40 минути/ на Б.Т.Р. и John Lawton.

Edited by Ozzy, 06 August 2007 - 08:23 AM.

I don't know how I managed it...

#23 simantex

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 06 August 2007 - 09:11 AM

Моето впечатление :брилянтен Джон Лоутън.БТР- за сетен път се убедих че това е група с много късмет и малки възможности.Без клавириста и барабаниста просто бяха загубени.Звука -далеч от истината но този път по добре от всякога.Публиката -просто отлично.След 40 не може да се мяткаш чак толкова много.Като цяло мисля че физиономията на Румен Бояджиев /в публиката/изразяваше най точно това което се случваше.

#24 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 06 August 2007 - 09:41 AM

Клавиристът наистина беше много добър. Направиха страхотни импровизации с Лоутън, истинско удоволствие. :metal:
Omnia mea mecum porto

#25 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 06 August 2007 - 12:35 PM

Аз концерта го гледах на хапка и на пийка, не чух много звука, но видях всичко. Беше добър концерт. От свирене не разбирам, но момчетата от БТР са сред най-добрите музиканти в България. Това, че на някой не им харесва да ги гледа на толкова много концерти е разбираемо, но и музикантската завист се усеща определено. Хората се забавляваха имаше хора които бяха отишли за старите шлагери и певци имаше и тазкива специално за Джон Лоутън и БТР. Не може да очакваш на такова мироприятие всички да скачат да си направят пого примерно или да изразяват емоцийте си като 15 годишни хлапаци. Пък и не беше самостоятелен концерт беше рецитал. Чудя се кога така наречените ни композитори, певци и музиканти ще измислят нещо хубаво и ще осмислят съществуването на такива фестивали (като Бургас и Морето)
От българската музика имаше някой големи издънки :rolleyes: и имаше проблеми със звука.
Rock n' Roll

#26 NWOBHM

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 06 August 2007 - 12:54 PM

View PostThe_Snake, on Aug 6 2007, 00:02, said:

Явно плана е бил да пеят заедно... :D или поне Наско не би пропуснал такава възможност. ;) Иначе, на мен ми хареса подбора на песните. :angry:
По-скоро плана на Наско е да "обере машалата" :D . А за подбора на песните - синтезирана класика :rolleyes: !

#27 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 06 August 2007 - 13:04 PM

View PostCode187, on Aug 6 2007, 13:35, said:

да си направят пого

На концерт на John Lawton? :rolleyes: Би било наистина интересно :angry:
I don't know how I managed it...

#28 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 06 August 2007 - 13:23 PM

View PostOzzy, on Aug 6 2007, 14:04, said:

На концерт на John Lawton? :rolleyes: Би било наистина интересно :D
Е щом на Brazen Abbot са се опитвали :angry:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#29 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 06 August 2007 - 13:28 PM

View PostOzzy, on Aug 6 2007, 14:04, said:

На концерт на John Lawton? :rolleyes: Би било наистина интересно :angry:


Имах предвид, като начин за изразяване на емоция и фенщина!
А като си спомням, че на Балканджи и Васко Кръпката (Цвете за Гошо) имаше пого няма нищо интересно би било тъпашко :D

P.S. И аз участвах в погото, но си е тъпашко в общи линий за такъв тип концерти ;)
Иначе по БНТ видях един дядо който беше отишъл да слуша старите ипълнители на Бургас и Морето. Ако беше станало пого можеше и да развърти бастуна :D. Но иначе си гледаше като теле железница, концерта на Джон Лоутън и БТР.
Rock n' Roll





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users