Jump to content

Roger Waters в София30.08.2013 г., стадион Васил Левски


1508 replies to this topic

#81 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 08 ноември 2012 - 14:45

Съгласен съм с Ози за евентуалните причини за ниска посещаемост. Да, аз знам кой е и бих отишъл на концерта, ама едно е да имаш 3-4-5 концерта от по 40 лв които искаш да посетиш, друго е да има 3-4-5 на тройна цена.

И да - ако трябва да избирам между Стоунс, Депеш, Бон Джоуви и Роджър(най-вече защото нямам любима банда от тях) нещата стават сложни.

#82 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 ноември 2012 - 14:54

Аз бих посъветвал всеки един от "неутралните" меломани да разглежда предстоящото събитие като представление, а не като рок концерт, защото наистина става дума за представление, което съчетава почти всички познати изкуства на човечеството...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#83 Seaborn

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Gender:Male

Posted 08 ноември 2012 - 17:00

View PostJoey, on 08 ноември 2012 - 13:51 , said:

Толкова хора викаш, хммм! Аз пък разпространих новината измежду всички познати и приятели, които малко или много имат досег с рок музиката. Преобладаващия разговор беше:
- И Роджър Уотърс ще идва в България!
- Кой!?
- Басиста на Pink Floyd.
- Aaaa, super!

Това е все едно да представиш Пол Маккартни като басиста на Бийтълс. ;) Аз също мисля, че подценяваме българския фен. Според мен не е възможно Роджър Уотърс с турне The Wall да събере по-малко от 20-25 хиляди, като това е песимистична прогноза. Иначе мнението ми съвпада почти на 100% с това на marillion - Floyd имат много широка публика в България, включваща всички фенове на рок музиката, голяма част от метъл феновете, както и не малка част от неопределените кибици. Хората не са толкова глупави или изолирани, за да не разберат, че концерт от това турне на Роджър е най-близкото до Pink Floyd, което могат да видят. Дано да се потвърждава скоро, с което да ни се отвори възможност да влезем в ролята на "свидетели на Уотърса" сред всякакви приятели и познати. Тръгвам от врата на врата...
Windy bus-stop. Click. Shop-window. Heel.

#84 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 08 ноември 2012 - 17:14

View PostOzzy, on 08 ноември 2012 - 14:12 , said:

Ако това се случи, то това ще бъде поредното доказателство, че в България 99% от хората са олигофрени. Турнето "The Wall" премина през цялото земно кълбо и навсякъде беше рекламирано като "Roger Waters - The Wall Tour". Никъде по плакати, реклами и медии не се споменаваше за Pink Floyd (или ако се споменаваше, то беше между другото) и навсякъде зали и стадиони се разпродаваха. Само тук, на нашенския олигофрен, трябва специално да му обясниш кой е тоя, кой албум ще свири, че ще го свири целия и какво ли още не :lol2:
Не мисля, че българската публика е толкова проста. Ако за този (евентуален) концерт няма достатъчно продадени билети, то за мен причините ще бъдат три:
- кризата
- цените на билети
- пренаситената концертна програма в България
А не незнание за какво става въпрос. Пак казвам - ако причините не са тези, които посочих, а са незнание, то това означава, че сме олигофрени. При това ЕДИНСТВЕНИТЕ олигофрени на земното кълбо.

Да напълно вярно, просто отбелязвам, че мнозинството хора реагират на името Pink Floyd, а не Roger Waters. A на линка по-долу може да видите резултатите от цялото турне до момента, включително и средната посещаемост, която в Европа рядко надхвърля 25 000 души. http://en.wikipedia.org/wiki/The_Wall_Live_%28concert_tour%29

Insane in my brain

#85 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 ноември 2012 - 17:17

От толкова изписано по темата още ли не е станало ясно, че в Европа турнето през 2011 г. беше само в зали и тепърва ще навлиза на стадиони през настоящата 2012 г.?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#86 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 08 ноември 2012 - 17:27

View Postmarillion, on 08 ноември 2012 - 17:17 , said:

От толкова изписано по темата още ли не е станало ясно, че в Европа турнето през 2011 г. беше само в зали и тепърва ще навлиза на стадиони през настоящата 2012 г.?

Е стана разбира се, просто показвам суха статистика за тура, а както знаеш където е имало голям интерес са правени по две дати в зала. Просто мисля, дано не съм прав, че този концерт не е подходящ за стадион в България.

Insane in my brain

#87 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 08 ноември 2012 - 17:31

Подходящ / неподходящ - това е положението. Сега турнето е на стадиони. Аз лично предпочитам неподходящ концерт на Roger Waters в България, отколкото никакъв концерт на Roger Waters в България :rolleyes:
I don't know how I managed it...

#88 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 ноември 2012 - 17:37

^^ И това вече беше обсъдено. Лично аз също смятам, че далеч по-добър вариант за България като цяло, бяха два поредни концерта на Родж в новата зала, но по обективни причини това вече не може да се случи. "Керванът" за Европа вече е настроен за стадиони, няма как да се направи изключение и да се извадят от нафталина старите декори за зала...

По-интересна е статистиката от "бокс офиса" изнесена в "уикито". Обърнете внимание, че средната цена на билет за шоуто е около 100$ независимо от това дали става дума за САЩ, Западна Европа, Южна Америка или Източна Европа. Нещо повече, потвърждава се личното ми впечатление, че най-евтини бяха билетите за концертите в Милано. Това по всяка вероятност би превърнало билетите за концерта в София (с предполагаема цена от 70 до 180 лева) в едни от най-евтините за турнето...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#89 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 08 ноември 2012 - 17:50

View Postmarillion, on 08 ноември 2012 - 17:37 , said:

^^ И това вече беше обсъдено. Лично аз също смятам, че далеч по-добър вариант за България като цяло, бяха два поредни концерта на Родж в новата зала, но по обективни причини това вече не може да се случи. "Керванът" за Европа вече е настроен за стадиони, няма как да се направи изключение и да се извадят от нафталина старите декори за зала...

По-интересна е статистиката от "бокс офиса" изнесена в "уикито". Обърнете внимание, че средната цена на билет за шоуто е около 100$ независимо от това дали става дума за САЩ, Западна Европа, Южна Америка или Източна Европа. Нещо повече, потвърждава се личното ми впечатление, че най-евтини бяха билетите за концертите в Милано. Това по всяка вероятност би превърнало билетите за концерта в София (с предполагаема цена от 70 до 180 лева) в едни от най-евтините за турнето...

Другото впечатляващо е броя на публика в Буенос Айрес, 430 000 души, като там средната цена на билета е 88 долара.

Insane in my brain

#90 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 ноември 2012 - 17:55

Става дума за 9 (с думи: ДЕВЕТ) поредни концерта на легендарния стадион на Ривър Плейт "El Monumental".

Edited by marillion, 08 ноември 2012 - 17:56 .

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#91 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 08 ноември 2012 - 18:06

View Postmarillion, on 08 ноември 2012 - 17:55 , said:

Става дума за 9 (с думи: ДЕВЕТ) поредни концерта на легендарния стадион на Ривър Плейт "El Monumental".

Да не бях обърнал внимание, че са толкова на брой. Аз си мислех за 5 дати, все пак стадиона на Ривър Плейт е огромен, очевидно не изпълват до максимум капацитета му. Това потвърждава думите на Marillion, че организаторите не разпродават целия капацитет, за да е комфортно на публиката.

Insane in my brain

#92 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 08 ноември 2012 - 18:28

View PostOzzy, on 08 ноември 2012 - 14:12 , said:

Ако това се случи, то това ще бъде поредното доказателство, че в България 99% от хората са олигофрени. Турнето "The Wall" премина през цялото земно кълбо и навсякъде беше рекламирано като "Roger Waters - The Wall Tour". Никъде по плакати, реклами и медии не се споменаваше за Pink Floyd (или ако се споменаваше, то беше между другото) и навсякъде зали и стадиони се разпродаваха. Само тук, на нашенския олигофрен, трябва специално да му обясниш кой е тоя, кой албум ще свири, че ще го свири целия и какво ли още не :lol2:
:yes: :yes:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#93 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 08 ноември 2012 - 18:53

Мисля, че най-евтините билети бяха в Загреб - най-скъпите седящи места в залата, съответно местата с възможно най-добрата видимост - 55 евро.

Относно посещаемостта на стадиона в Аржентина, а и на който и да е друг стадион - при болшинството стадионни концерти от това турне, за да не кажа всичките, местата, които са долу на терена са СЕДЯЩИ. Т.е. долу има многократно по-малко публика, отколкото си представяте.
I don't know how I managed it...

#94 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 08 ноември 2012 - 20:00

View PostOzzy, on 08 ноември 2012 - 18:53 , said:

Относно посещаемостта на стадиона в Аржентина, а и на който и да е друг стадион - при болшинството стадионни концерти от това турне, за да не кажа всичките, местата, които са долу на терена са СЕДЯЩИ. Т.е. долу има многократно по-малко публика, отколкото си представяте.

Което, както вече ти казах в друг разговор, нямам идея дали ще може да бъде осъществено на "Васил Левски". Миналата година СМЕ имаха проблем с осигуряването на подвижните столове за концерта на Стинг и наеха известно количества от нас, ако не се лъжа ставаше дума за 2 000 стола. Не казвам, че това няма да се случи и сега, но ми е трудно да си представя как ще бъдат подредени да кажем около 5 000 пластмасови столчета на терена на "Васил Левски". Да не говорим за евентуалното им привързване със "свински опашки" заради изисквания на пожарникарите. Абе, със сигурност ще бъде интересно, а лично аз се моля за зона за правостоящи на терена, разположена веднага след евентуалната "оркестрина" със столчета. Със сигурност оттам ще бъде най-добре да се наблюдава това представление...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#95 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 08 ноември 2012 - 20:08

Те до столовете да го добутат - все отнякъде ще ги намерят и все някак си ще ги вържат. Точно 5000 бяха столовете на "Герена" за Стинг - имаше си ги и си бяха вързани със свински опашки. Това не е проблем. Или поне не нерешим.
I don't know how I managed it...

#96 OBender

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 35 posts

Posted 09 ноември 2012 - 08:25

На мен ми се струва че това е от малкото концерти в които е най удачно да си на седящите встрани по на височко на средна дистанция, даже лееко по-назад. Ако си долу в предната част ще станеш разноглед от всичките чудесии които трябва да обхванеш с поглед, а колкото и да си близо Роджър едва ли ще го виждаш добре. А и чисто музикално няма какво да гледаш на сцената. Както споменахте това бие на представление, а не на концерт.

#97 Karolina

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 102 posts
  • Gender:Female

Posted 09 ноември 2012 - 11:21

http://sme.bg/bg/news/402

#98 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2590 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 09 ноември 2012 - 11:32

ЙЕЕЕЕЕЕЕЕ! Този път отивам да го гледам отпред. Предният път видях цялото шоу като го гледах от подобаващо разстояние, но този път отивам да пея на ушенце на Waters (горкият той :D )
ПИСУК!

#99 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 09 ноември 2012 - 11:35

Тъкмо щях да кажа, че този път прес релийза е горе-долу сносен и прочетох за "учителя марионетка Пинк" в края на материала... :blush:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#100 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 767 posts
  • Gender:Male

Posted 09 ноември 2012 - 11:52

Имам една седмица да реша дали искам да съм близо до Roger или да гледам цялото СТАДИОННО шоу от разстояние .... Дано обявят и другите дати от турнето, за да ги завъртя нещата :)
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users