Jump to content

Любим сериал


182 replies to this topic

#121 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 20 March 2010 - 20:40 PM

нов сезон на South park с разбиващ първи епизод, в който извънземен магьосник заразява Земята с вируса на привикването към секса B):lol:
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#122 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 08 June 2010 - 13:55 PM

Изгледах петте сезона на "Bones". Вероятно този сериал е добре познат на съфорумците, бидейки най-доброто лабораторно криминале, произвеждано някога, но все пак ще драсна няколко думи.
Както казах, това е лабораторно криминале. Т.е. от типа на "От местопрестъплението", само че много по-добро. Много, в смисъл на десетки пъти. Първо, въпреки че в почти всяка серия действието се върти около разложен труп, намерен на някое доста интересно място, сериалът далеч не е толкова гнусен, нито се опитва да шокира по евтиния начин на "От местопрестъплението". Все пак не е за гнусливи, де, карантията си е доста натуралистична. Второ, ИМА ГЕРОИ!!! Всичките са добре развити, чудесно изиграни, ярки индивидуалности, и, за разлика от почти всички подобни сериали, тук всеки върши своята работа и не може да замести останалите. За човек като мен, който в продължение на дълги седмици е бил принуден да гледа как детектив Горън от "Закон и ред" влиза в ролята на криминолог, патолог, прокурор, адвокат, преводач, литератор и какво ли не още, но не и в ролята на истински пълнокръвен образ, това беше истински шок. И приятен шок, да кажа, много приятен даже. В "Bones" всеки има своята функция - главната героиня и асистентът й изследват костите на трупа с цел да разберат с какво и как е бил убит, художничката възстановява лицето му, специалистът по буболечки, кал и слуз използва познанията си, за да разбере кога и къде е бил човекът, преди да го убият, агентът от ФБР води разпитите и т.н. Няма да видите агент Буут да проявява от никъде придобити познания по съдебна антропология, нито ще видите антоположката д-р Бренан да иззема функциите на специалиста по буболечки. Примерно. По отношение на научната част сериалът е издържан изключително добре. Естествено, не претендирам да разбирам от разложени трупове, но и не видях явни фантасмагории, на каквито можем да се насладим в "От местопрестъплението".
http://tabernar.com/wp-content/csi.jpg
Така де...
Естествено, сериалът не би бил това, което е, ако не бяха героите, колкото и добре да е подкован научно. А те са прекрасни, както вече казах. В никой друг криминален сериал няма такова развитие на образите. Просто никъде. Сега няма да ги описвам подробно, че ще отнеме много време.
Има и впечатляващи камеота на разни звезди като Стивън Фрай, Робърт Инглънд(Фреди Крюгер, за който не се сеща) и БИЛИ ГИБЪНС, КОЙТО ТРОШИ ФАЯНС С ПРИСЪСТВИЕТО СИ. Така де...
Стига съм го хвалил вече. Гледайте го.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#123 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 11 July 2010 - 08:25 AM

Човек ще помисли, че форумът не гледа сериали...

"Supernatural" определено стана един от любимите ми. Вчера довърших петия сезон. Просто съм възхитен от това, на което станах свидетел в последните няколко месеца. Екшън-фентъзи-хорър-трилър, който е способен едновременно да те събори от смях и да ти смрази кръвта...

Сам и Дийн Уинчестър(съответно Джаред Падалеки и Дженсън Акълс) са двама братя, който обикалят щатите в търсене на демона, убил майка им, като между другото затриват и каквато свръхестествена гадина им попадне пред погледа. Отвреме-навреме се представят за правителствени служители с имена на рок-звезди. Да, това е точно толкова дебилно, колкото звучи, но се вмества доста добре в относително забавния тон на сериала, особено в началните серии. За нещастие една голяма част от музикантите, които споменават, изобщо не са ми известни, но аз тъй или иначе не познавам американския рок особено добре. Дори и извън това има доста забавни лафове и в повечето епизоди ще видите нещо, на което да се разсмеете с глас. Въпреки това обаче на моменти тонът на сериала е МНОГО сериозен, особено към финалите на сезоните, а хорърът е хорър. Не е за гнусливи или хора със слаби сърца. (СПОЙЛЕР)Можете ли да си представите двама влюбени, които буквално се изяждат един друг пред камерата? Или пъхване на нечия ръка в работещ блендер?(/СПОЙЛЕР)

Нещата, които споменах в спойлера, са една съвсем малка част от всичко, което може да се види. Кръв пръска в сериозни количества, макар че никога не се прекалява с нея. Убийствата са брутални и режисьорите не са се страхували да ги покажат като такива. Психологическият ужас също не е за подценяване. За него спомагат както убийствената визия, така и чудесната игра на актьорите в главните роли. Сериалът изглежда великолепно както по отношение на специалните ефекти, така и откъм операторска работа, монтаж и т.н. Екшънът е МНОГО динамичен и в това отношение "Supernatural" си слага поне половината кинофилми в малкото джобче, без дори да се препоти - независимо дали говорим за ръкопашни схватки, престрелки или нещо друго. Много сцени, свързани с демоните, са страшно впечатляващи визуално, а концентрираният мрак в много от по-сериозните моменти кара и най-мрачните филми на Тим Бъртън, например, да изглеждат като детски приказки. Не преувеличавам. Що се отнася до актьорската игра, там също могат да се кажат предимно суперлативи. И двамата герои са страхотни пичове. Особено Дийн. И двамата претърпяват сериозно развитие и са, всъщност доста по-дълбоки, отколкото изглеждат в началните епизоди. И двамата са чудесно изиграни. Дженсън Акълс е способен да разкрие цели пластове на образа си само с един поглед. Доста хора критикуват Падалеки(***** фамилията, бтв) за представянето му, но според мен се справя достатъчно добре. Той има доста по-малко за изиграване, де. Критиките ми са свързани с поддържащия каст. В смисъл, Руби, Бела и т.н., които би трябвало да са важни образи, са тотално дразнещи и неубедителни. За щастие нямат много екранно време.

А в четвъртия сезон се появяват ангели. Те къртят мивки. Всичките, без изключение. В този смисъл, добре е да се спомене, че последните три сезона на този сериал изобщо не са подходящи за религиозни хора. Не малко фанатици откровено го мразят заради изказаните намеци и начина, по който са показани ангелите. Едва ли точно в този форум има някой религиозен, но да кажа, де.

Както и да е, препоръчвам го.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#124 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 14 July 2010 - 09:10 AM

Искам да добавя към списъка с любимите ми сериали "How I met your mother".
Много свежа история, мисля че върви по Fox Life в момента.
Omnia mea mecum porto

#125 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 17 July 2010 - 22:03 PM

не се сещам дали сме споменавали King of the Hill...?
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#126 DeadMistress

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 15 posts
  • Gender:Female
  • Location:Sofia

Posted 19 October 2010 - 12:04 PM

Леле :victory: До последно отказвах да загледам BONES . Струваше ми се поредното копие ... Но след коментара на Тигър , определено се замислям . "От Месторпрестъплението" (всичките части) ми е сериал Номер 1 (при все , че не се зарибявам по сериали , дори почти не гледам такива !) .
В този дух е и Numb3rs . И него го харесвам доста . Добро впечатление ми направи също и мини - сериалът на AXN - Harper's Island . Е , жалко , че беше "мини" - само 12 епизода без , изглед за продължение .

#127 2+2=5

    Blasteroid

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 254 posts
  • Gender:Male

Posted 19 October 2010 - 16:13 PM

View PostФайона, on Jul 14 2010, 10:10, said:

Искам да добавя към списъка с любимите ми сериали "How I met your mother".
Много свежа история, мисля че върви по Fox Life в момента.

Няма да си призная без бой, че в момента го следя по Fox Life. :victory:
Доста тъпичък и лигав на моменти по някаква необяснима причина ми е много интересен.
One Shih Tzu ... Seven Psychopaths

#128 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 20 October 2010 - 07:55 AM

View Post2+2=5, on Oct 19 2010, 17:13, said:

Няма да си призная без бой, че в момента го следя по Fox Life. :victory:
Доста тъпичък и лигав на моменти по някаква необяснима причина ми е много интересен.
Аз го гледам понякога по принуда, щото жената зацикля на Фокс Лайф, обаче на мен ми идва в повече и не го изтрайвам. То бива, бива да ми представят някой за мухльо, ама тия бият рекорди. Ако масовия американец е такъв (и то във филма са хора с образование и добра кариера), то се чудя как се движат напред, вместо да се върнат в каменната ера. Но може би не е чудно, че ни навлякоха световна финансова криза, с тия недоразвити мозъци.

#129 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 26 February 2011 - 15:08 PM

Освен класики като Ало,Ало,Приятели,Женени с деца,Двама мъже и половина.
Отскоро имам и друг любим сериал,а именно Синове на Анархията.

Sons Of Anarchy

До сега има издадени 3 сезона.Тази година се очаква 4-ти.
По btv Action дават 1-ви сезон всеки делничен ден от 19:00.

#130 slartibartfast

    fjordgestalter

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 197 posts

Posted 21 March 2011 - 12:14 PM

The Big Bang Theory
Even angels lose their wings, eventually..

#131 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 21 March 2011 - 13:23 PM

View Postslartibartfast, on Mar 21 2011, 12:14, said:

The Big Bang Theory
Много е добър, ама нашите идиоти тука пуснаха само Първи сезон, а той вече е на 4-ти. Ще трябва или да чакам да го закупят или да си го тегля от нета.

#132 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 21 March 2011 - 20:24 PM

Четвъртият сезон е бая странен, между другото. Малко оставаше да ме откаже от сериала, макар че някои от епизодите са направо брилянтни.

Аз пък току-що завърших превода на първия сезон на популярния в близкото минало сериал "Lovejoy". Близкото минало беше горе-долу когато бях във втори клас, но още тогава адски много му се кефих. Има защо. Сега в пространни ревюта няма да се впускам, но бих го препоръчал с чиста съвест на всеки, който иска да се позабавлява. Много е труден за превеждане, между другото - дори "Доктор Хаус" не ми се е опирал толкова. Можете да видите в сайтовете за субтитри какво съм правил.

Изгледах и нещо друго, което е адски готино и го препоръчвам силно - "The Adventures of Brisco County Jr." с Брус Кембъл. Страхотна комбинация от екшън, уестърн, комедия, фантастика, крими, фентъзи, романтика и още какво ли не. Велико е!!! И доста интелигентно, всъщност, макар и да не е хич претенциозно. Трябва да се види.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#133 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 21 March 2011 - 20:58 PM

Приключенията на Бриско Каунти Младши вървяха, когато бях 2-3 курс в университета. Доста го гледахме тогава. 93-94 година нямаше все още толкова телевизионни канали и гледахме почти всичко, което се излъчваше.
Спомням си една привечер, идват внучките на хазайката, поредния епизод таман започва. От вратата се чува, бабооо, пускай телевизора, че Дриско Каунти започва B)

#134 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 28 March 2011 - 12:57 PM

View PostSvil, on Mar 21 2011, 14:23, said:

Много е добър, ама нашите идиоти тука пуснаха само Първи сезон, а той вече е на 4-ти. Ще трябва или да чакам да го закупят или да си го тегля от нета.
че кво му е на тегленето от нета... аз така си гледам всички любими сериали... иначе трябва да им търпиш безумния превод и дублаж... WEEDS например, който е толкова як, съм го засичала по БГ телевизии и направо не мога да го позная...
на BIG BANG пък биха му се загубили 100% от диалозите и актьорската игра, които го правят гениален!
но той мисля, че сега е в пауза..
в момента много напрегнато следя Fringe и Clone Wars, които се надпреварват какви ужаси и мистики да измислят... :worship:
едит: а, и Californication - там очаквам всеки момент глупостите на бившия агент мълдър да достигнат апогей в последната серия за сезона :)

Edited by Velvet Thorns, 28 March 2011 - 13:03 PM.

in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#135 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 28 March 2011 - 13:52 PM

View PostVelvet Thorns, on Mar 28 2011, 13:57, said:

в момента много напрегнато следя Fringe ...
Тоя трябваше да го спрат на 2-ри сезон. Третия съвсем го окепазиха в опитите си да надминат Lost по увъртян сценарий...отказах му се преди средата...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#136 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 28 March 2011 - 15:38 PM

View PostVelvet Thorns, on Mar 28 2011, 13:57, said:

че кво му е на тегленето от нета...
Нищо лошо, само дето не ми остава време и това дето съм изтеглил да изгледам...

#137 Curunir

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts
  • Gender:Male

Posted 30 March 2011 - 09:53 AM

Истинска кръв - по-добър не се сещам!
Fear is necessary to separate those who are willing to be guided by those who are ready to guide others.

#138 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 30 March 2011 - 11:25 AM

^ "Кръвни връзки", например. :huh:

Аз явно гледам твърде много сериали. :lol: Всякакви криминални, и "Доктор Хаус", разбира се. "От местопрестъплението" ми е любим, най-вече - вариантът в Маями, понеже Дейвид Карузо просто е роден за тази роля. Смятам за предимство, че, с всичките джаджи, които използват във филма, могат почти да се броят за нАучна фантастика, на която също съм почитателка. В този жанр, за мен "Лекс" си остава ненадминат, като оригиналност, визия и сарказъм. "Стар трек" също е абсолютна класика в епизодите с Патрик Стюарт.

Нищо не ме е разсмивало, както "Ало! Ало!", и сега, след като спряха "Двама мъже и половина", комедията съвсем умря за мен. :(
Don't mistake lack of talent for genius.

#139 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 30 March 2011 - 13:01 PM

View PostCurunir, on Mar 30 2011, 10:53, said:

Истинска кръв - по-добър не се сещам!
Много ми е трудно да се съглася. Сериалът не е нищо особено, дори и да не вземаме предвид колко се изтърка вече тази (френдли) вампирска тематика.

#140 Curunir

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts
  • Gender:Male

Posted 31 March 2011 - 20:14 PM

View PostSvil, on Mar 30 2011, 14:01, said:

Много ми е трудно да се съглася. Сериалът не е нищо особено, дори и да не вземаме предвид колко се изтърка вече тази (френдли) вампирска тематика.

Точно нам френдлито хич го няма. А щом 4 ти сезон правят значи се гледа, и далеч от изтъркване.
Fear is necessary to separate those who are willing to be guided by those who are ready to guide others.





4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users