Jump to content

литературата и музиката


29 replies to this topic

#21 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 11 септември 2007 - 12:05

Библията (макар че, повтарям Пияница на грил). Ще спомена Пейн Ъф Салвейшън (косвено, само по-запознатите с Библията усещат някакви взаемки), Мортификейшън (брях, тия от де съм ги чувала...), Пеабъл Он Дет (е крисчън метълче са някво...нещо такоз, ама май не са много метъл)...
Ъндъроут (тия преди са били блекари, ся са некво имоу...)
мени морс...
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#22 Guest_Regen_*

  • Гости

Posted 13 септември 2007 - 12:41

Ъ, ми..
Айсд Ърт с емблематичния Хорор ШоЛ(пюър фентъзи), Демонс Енд ВизарТс (с още по-фентъзи) и още един куп Шаферски работи също май е редно да се споменат тука. Ама ме мързи да изброявам поименно. [: Вий си знаете. Кой не знае има Википедерия.

#23 AngelOfDarkness89

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 30 posts

Posted 19 септември 2007 - 22:02

Аз се сещам само за оная прословута книга, наречена "Paradise Lost", дала името на едноименната група... А, чакай малко! И "Blind Guardian" имат много песни по "Властелинът на Пъстените" :)

#24 King of a Shadow

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 184 posts

Posted 17 октомври 2007 - 13:39

Demons and Wizards...абсолютен доминант е любимата ми книга Тъмната Кула(Кинг),но са вдъхновени и от Вълшебникът от Оз,Портрета на Дориан Грей...
Things are not what they used to be
Missing one inside of me
Deathly lost, this can't be real
Cannot stand this hell I feel

#25 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 01 март 2008 - 20:40

Я каква хубава темичка. ще се включа с няколко впечатления:

ICED EARTH - Dantes Inferno
SEPULTURA - цял албум направиха по Дантевия Ад - страхотно произведение!
RUNING WILD облякоха Островът на съкровищата на РЛСтивънсън
IRON MAIDEN - The Loneliness of the Long Distance Runner - Силитоу и неговата Самотния бегач на дълго разстояние, макар тук приликите да са бегли
AHAB - The Call of the Wretched Sea - изкъртващ дуум дет по Моби Дик

и въобще много други.
GRAVE DIGGER например - цял албум направиха по Пръстена на Нибелунгите на Вагнер (да, не е книга), да не споменаваме легендите за крал Артур и другите исторически събития.


TANKARD - Space Beer, песента въобще не е за тук, ама ме кефи :metal: и какъв просташки клип има... :metal:

#26 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 март 2008 - 18:28

http://www.katehizis...ct.php?nid=6937
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#27 Нещото което вие в нощта

    Принц

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 689 posts
  • Gender:Male

Posted 23 март 2008 - 22:50

View PostSatyr, on Mar 23 2008, 18:28, said:


Добре го е написал Maldoror, даже много. Доста сериозни познания и в двете области(разбирай SF и Митал), като за вторите се знае отдавна, а за първите само можеше да се предполага. Личи си все пак, че статията е предназначена в по-голяма степен за SF фенове с интерес към метъла, а не толкова за метъли, които попрочитат Лъфкрафт и Муркок(все пак е включена във фанстатичен сборник). : )
Ние ще влезем в забравата
с поредния номер и код.

#28 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 02 август 2009 - 12:31

Разчовърквам малко стара тема, надявам се няма проблем... :yes:

Интересно, до сега не беше споменат Animals (1978) на Pink Floyd, вдъхновена от Оруеловата "Ферма на животните".
А и като по-пресен пример - последните три албума на Amorphis, доколкото съм чел, са базирани на Калевала - финландския народен епос. Сега, не знам дали произведението ги е вдъхновило и са (за)пис(в)али нещо различно от цялостната му концепция, но пак в тази идейна ниша или са се базирали на герои и моменти от книгата. Не съм я чел, но съм й хвърлил око. Някой ден се надявам да стигна и до нея.

И да попитам нещо феновете на Dredg, ако има такива тук. Имат ли някакво влиятения от Pictures of an Exhibition на Мусоргски? Питам, защото при El Cielo (2002) и The Pariah, The Parrot, The Delusion (2009) има подобни на Promenade преходи (в El Cielo това са Brushstroke и Stamp of Origin в TPTPTD във всичките им части). Направи ми впечатление и направих аналогия с произведението на Мусоргски, а и по принцип Dredg имат силна арт насоченост в музиката си...

#29 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 09 август 2009 - 15:52

View Postfantucho_, on Aug 2 2009, 13:31, said:

Разчовърквам малко стара тема, надявам се няма проблем... :blink:

Интересно, до сега не беше споменат Animals (1978) на Pink Floyd, вдъхновена от Оруеловата "Ферма на животните".
А и като по-пресен пример - последните три албума на Amorphis, доколкото съм чел, са базирани на Калевала - финландския народен епос. Сега, не знам дали произведението ги е вдъхновило и са (за)пис(в)али нещо различно от цялостната му концепция, но пак в тази идейна ниша или са се базирали на герои и моменти от книгата. Не съм я чел, но съм й хвърлил око. Някой ден се надявам да стигна и до нея.

И да попитам нещо феновете на Dredg, ако има такива тук. Имат ли някакво влиятения от Pictures of an Exhibition на Мусоргски? Питам, защото при El Cielo (2002) и The Pariah, The Parrot, The Delusion (2009) има подобни на Promenade преходи (в El Cielo това са Brushstroke и Stamp of Origin в TPTPTD във всичките им части). Направи ми впечатление и направих аналогия с произведението на Мусоргски, а и по принцип Dredg имат силна арт насоченост в музиката си...

Ба човек, чета, чета и стигам до твоя пост и се оказва, че ти вече си казал почти всичко, което исках аз да спомена :D При dredg El Cielo е вдъхновен най-вече от картината на преподобния Дали - Dream Caused by the Flight of a Bumblebee around a Pomegranate a Second Before Awakening
А как се прави (такъв!) албум по нея, ни нам... :)

А сега трябва да си понапъна сънения мозък, за да загрея нещо друго освен Animals (което е ясно) и dredg-овете ... Maybe later (:
walk into the jaws of hell.

#30 Jimmy Pop

    пишман-естет

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1122 posts
  • Gender:Male

Posted 28 октомври 2009 - 02:16

Сещам се за една песен на американските прогресив рокаджии Ambrosia, която е по текст на Кърт Вонегът - "Nice, Nice, Very Nice" от първия им албум. Също така се оказа, че има и група с името Кърт Вонегът. :harhar: От Калгари и свирят нещо, наречено "modern fiction". :D





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users