Jump to content

Метъл кръчмета в София


83 replies to this topic

#21 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 11 ноември 2008 - 14:53

View PostMartinOwaR, on Nov 11 2008, 13:59, said:

Казаха ми, че мястото е добро. Попретъпкано е било, но с хубава музика (метъъъълчеее :D ), обстановка и сравнително незадимено. А и Лавеле е наблизо, петък-събота ще направим мини маратон :worship:
аз бях на откриването, наистина не е лошо кръчмето
но наистина по едно време стана мнгоо претъпкано
като цени прилично
като обстановка не можах да обиколя много, но общо взето стандартното, нарисувани стени, дървени пейки и маси, тва което ме учуди че при толкова много хора и два кенефа нямаше опашка. а да поне като за първи ден вентилацията работеше отлично
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#22 Fanatik_Priest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 140 posts
  • Gender:Male

Posted 11 ноември 2008 - 19:37

На мен пък ми се струва, че този, който е измислил името е бил фен на сериала Туйн Пийкс - най-големият ужас за сумата подрастващи. :D
You Rock! ™
I Rock! ®



#23 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 12 ноември 2008 - 13:18

View PostAbadon, on Nov 11 2008, 14:53, said:

като цени прилично
Около 10-15 минути редене на опашка и размахване пари , за да ми вземат 3.5 лв за една българска бира?
За 2 лв на 50 метра по-надолу получавам същата бира в нищо неразличаваща се обстановка без чакане и бутане. :P
Типична дупка, клуб ала-Адамс 3 - почти няма шанс да си хванете маса с приятели и да седнете като бели хора, ако това стане се надвиквате с музиката, задушено е, наливната вода има цвят и цена на бира :no:
3/10
Comfortably Numb

#24 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 12 ноември 2008 - 13:21

View PostUndertow, on Nov 12 2008, 13:18, said:

Около 10-15 минути редене на опашка и размахване пари , за да ми вземат 3.5 лв за една българска бира?
За 2 лв на 50 метра по-надолу получавам същата бира в нищо неразличаваща се обстановка без чакане и бутане. :P
Типична дупка, клуб ала-Адамс 3 - почти няма шанс да си хванете маса с приятели и да седнете като бели хора, ако това стане се надвиквате с музиката, задушено е, наливната вода има цвят и цена на бира :no:
3/10
ми не знам, може и да си изпуснал Виденовите години, когато реденето на опашки си беше изкуство. но на мен ми взеха 2лв. за бутилирана Ариана
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 12 ноември 2008 - 13:40

Опашките бяха по Лукановото време, бе. По Виденово време нямаше опашки. Просто нямаше и стоки, за които да се редиш :no:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 12 ноември 2008 - 14:07

View PostSatyr, on Nov 12 2008, 13:40, said:

Опашките бяха по Лукановото време, бе. По Виденово време нямаше опашки. Просто нямаше и стоки, за които да се редиш :no:

Не баш. По Луканово нямаше стоки, а опашките с купонче в ръка, бяха за една стока, която се докарва на два деня в магазина и предварително не се знае дали е салам, сирене или олио (примерно).
По Виденово имаше стоки (като изключим хляба :ninja: ), но нямаше кинти, моята заплата беше по-малка от цената на килограм кашкавал :P
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#27 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 12 ноември 2008 - 14:16

View PostSatyr, on Nov 12 2008, 13:40, said:

Опашките бяха по Лукановото време, бе. По Виденово време нямаше опашки. Просто нямаше и стоки, за които да се редиш :no:
дам моя грешка
така беше Луканов
много добре си спомянм как с баща ми сме ставали 4 през ноща да се редим пред някъв магазин на другия край на София където имало слух че ще докарат нещо, не знам от къде и кой ги пускаше тези слухове обикновено се оказваха верни ама не винаги
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#28 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 12 ноември 2008 - 15:18

View PostHard rock fan, on Nov 12 2008, 14:07, said:

Не баш. По Луканово нямаше стоки, а опашките с купонче в ръка, бяха за една стока, която се докарва на два деня в магазина и предварително не се знае дали е салам, сирене или олио (примерно).
По Виденово имаше стоки (като изключим хляба :P ), но нямаше кинти, моята заплата беше по-малка от цената на килограм кашкавал :no:

Да, така е. Александър Каракачанов беше първия демократично избран кмет на София. Прочу се с въвеждането на купоните за храна. Баба ми казваше, че по време на войната е било далеч по-добре организирана купонната търговия.

При Виденов имаше стоки, но нямаше пари. Всичко се продаваше в долари. Синът ми беше пеленаче, а аз ходех и купувах от пазара памперси и детски храни срещу долари. Нямаш ли долари, детето ти няма храна и пелени...

Какви времена бяха!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#29 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 18 ноември 2008 - 16:24

View PostAbadon, on Nov 12 2008, 13:21, said:

ми не знам, може и да си изпуснал Виденовите години, когато реденето на опашки си беше изкуство. но на мен ми взеха 2лв. за бутилирана Ариана

За бира ли си говорим и ли за Ариана, дай да уточним? :crying: Аз говорех за Столично Тъмно.
А определено ситуацията там от годините наподобяваха Виденовите, защо да съм ги изпуснал?
Comfortably Numb

#30 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 18 ноември 2008 - 17:08

Не знам за вас,но аз свързвам понятието 'кръчме' най-вече с приятно изкарване,почивка,компания.Няколко са факторите това да се случи - музиката,разбира се, както и ЗВУКЪТ. Давам конкретен пример с Лавеле - ми готино кръчме като цяло,но като вляза вътре не минава и час и главата започва да ме цепи от отвратителните колони,поставени на гладкия под и музиката,пускана много често от ютуб. Затова и спряхме да ходим там.Отивам уморен след работа и си тръгвам размазан с главоболие.Е не става така ! Не знам защо,но до сега в София не съм срещал кръчме,където е помислено за това. Ще кажете Адамса на Врабча... е да,ама аз съм висок около 190,което означава,че на не малък процент от площта,където мога да застана,винаги имам колона до главата си.Не е изчислено разположението и на първата маса се чува неква музика смесена с шума от клиентите.Дупката .. там коментарът е излишен.Не съм ходил в новото кръчме на Стамболийски и искрено се надявам там нещата да стоят по малко по-различен начин.Адамса на Пироткса - да,там наистина е по-добре,защото самото заведение е от тези,в които наблягаш повече на приказката,яденето и пиенето.Останалите неща остават на по-заден план,а и винаги може да излезеш на мастите отвън ако е по-топло.Същото мога да кажа и за Спорко,където ми харесва повече,може би заради липсата на чувството,че си под земята.

#31 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 19 ноември 2008 - 10:16

Еми Комаре, СПОРКО си остава дъ Бест , каквото и да си говорим.
Но все пак трябва да правил разлика между Клуб и Кръчма.Мразя клубовете в София щото са направени по някакъв дискотечен пример.Не можеш да се чуеш с никой, тъмно е , опушено е, шумно е, редиш се за пиене като просяк и не на последно място надценки от рода на 300% както в Адамс 3.
Comfortably Numb

#32 Ahriman

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 14 posts

Posted 21 декември 2008 - 03:54

Адамса до 1АЕГ е добър. Тва новото Блек лодж не ми се нрави. Интериора не е лош, някъв демоничен, ам шефа растафар и се слушат често Soulfly, Slipknot, Machine Head. Поне да разнообразяваха малко :rolleyes:

#33 rainheart

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 5 posts

Posted 24 януари 2009 - 18:37

Предлагам да направиме база данни с кръчмите, както и техни допълнителни кординати (много полезни за резервации, където е възможно) ;) :o

#34 Agony and Ecstasy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 24 януари 2009 - 21:44

Вчера си говорих с един приятел относно "The Black Lodge". Беше останал с доста кофти впечатление.
За самото местенце - нищо лошо. Но пък хорицата, които се събирали там били от типа на "аз съм лошият гаден метъъъл, много готин и зъъл и съм много по-трю от теб!".
Общо взето били някакви отворковци. И вместо да се чувстваш нормално и на място, ти е тъпо и дразнещо, защото всеки втори те гледа злобно. Така или иначе, това не е мое впечатление. Макар да ми поохлади желанието, ще отида да видя какво представлява.
Лавалето смърдеше много здраво. Първият път, когато отидох, останах с що-годе добро впечатление. Вторият път обаче... хаха. Явно хорицата, които се събираха често там бяха правили някакви мизерий и какво ставаааа... Отивам аз там с един приятел за втори път (!), при което чакаме да отворят заедно с компанийката, която принципно се събира в заведението.
По едно време идва шефката и започва да им крещи за глупостите, които са правили миналата вечер и на половината казва, че няма да им позволи да влезнат отново. При което аз и моят приятел решаваме все пак да игнорираме всичко това и тръгваме навътре, но дъ бос явно реши, че съм страшно редовен посетител, че даже и аз съм бил замесен в работата миналата вечер и нямало как да ни пусне. От тогава не съм стъпвал там, а нямам и намерение.
Бил съм в Крос Пойнт и останах с много добро впечатление. Готина атмосвера, готина музика. Много приятно. :metal:
Ха-ха... сега се сетих! Някой знае ли дали "Амстердам" още съществува? Беше точно до старото ми училище, сутрин често съм виждал доста странни неща (субекти) там. :metal:

Edited by Agony and Ecstasy, 24 януари 2009 - 21:50 .


#35 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 24 януари 2009 - 22:21

View PostAgony and Ecstasy, on Jan 24 2009, 21:44, said:

Готина атмосвера, готина музика.
атмосФера

#36 Agony and Ecstasy

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 8 posts

Posted 24 януари 2009 - 22:38

View PostSvil, on Jan 24 2009, 22:21, said:

атмосФера



Point taken. Ще внимвам повече с правописа... :metal: :metal:

#37 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 25 януари 2009 - 14:56

The Black Lodge не е нищо особено, единственият му плюс е, че пускат по-разнообразна и тежка музика от други такива заведения, там чух даже Муунспел, което си мислех, че освен вкъщи и евентуално на техен концерт, няма как да ми се случи :metal: Това, което е отвратително за мен е, че вентилацията е нулева и може да умреш от цигарения дим. Почти няма място за сядане по бара и отивайки там да се видиш с приятели евентуално ще клечиш на крак и ще крещиш в ушите на хората, тъй като децибелите са с една идея по-високи от необходимото. По принцип не се заяждам никога за цени, всеки си преценява какво да пие, но ми прави впечатление, че са на нивото на заведения, които предлагат повече като обстановка. Един бар като Фенс, където хем си слушаш и музика на живо е с по-ниски, но както казах за мен това не е толкова меродавно, ако обстановката ми е приятна. Като цяло смятам за положително да има повече такива места, но не е лошо да са ок не само като музика.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#38 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 22 април 2009 - 15:34

Аз хода предимно в Блек Лодж и Адамс-а(до паметника Левски).Преди ходех и в Лавеле,ама то много опусте вече. :)
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#39 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 11 май 2009 - 12:47

View PostAhriman, on Dec 21 2008, 04:54, said:

Тва новото Блек лодж не ми се нрави. Интериора не е лош, някъв демоничен, ам шефа растафар и се слушат често Soulfly, Slipknot, Machine Head. Поне да разнообразяваха малко :)

че кво лошо :P иначе смятам, че е доста разнообразна музиката там и съответно не може да съвпадне 100% с ничий вкус... от последното си ходене си спомням True belief, но така или иначе това е просто най-яката песен на света
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...

#40 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 14 май 2009 - 12:37

В Блек Лодж пускат почти всичко,но се акцентира върху блек и детметъла. "Строежа" готино ли е?
Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!







1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users