Jump to content

Warlord's Content

There have been 31 items by Warlord (Search limited from 21-април 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#111293 Метълът и емото.

Posted by Warlord on 28 октомври 2014 - 15:29 in Общ музикален форум

В Русия доколкото помня направо я забраниха със закон емо-културата. Правилно или прекалено консервативно - пак предмет на дискусия ;)
Тука в нашата сладка толерастка родина такива неща естествено немогат да се случат, но за щастие емовците залязоха също толкова бързо колкото и изгряха. Макар че според мен не изчезнаха напълно, а по-скоро се трансформираха в готици (малко общо имащи с първите такива от 90-те) и индъстриъл маняци (също малко общо имащи с първоначалните такива) общото е че отново възрастовата група на фенската маса е най-вече пубертетско-тийнейджърска, че момчетата и момичетата трудно се различават, стремят се да изглеждат максимално екстревагантно, като за предпочтане са садо-мазо стайл облеклата и тн.
Абе с други думи жалкари винаги ше си има, което е хубаво - трябва да има и на какво да се смеем в сивото прозаично ежедневие :)



#111098 Blodsvept Over Europe Tour 2013 (Fintroll, TYR, Skálmöld)

Posted by Warlord on 08 септември 2014 - 10:15 in Концерти и фестивали в чужбина

Обявиха втори концерт за Румъния, на следващия ден в Букурещ на фестивала Metalhead Meeting
Posted Image



#111095 Vikings

Posted by Warlord on 08 септември 2014 - 10:07 in Кино

Етелстен отново при Егберт? Бахти и двойното агентче - сървайвър ше се извади тоя :)



#111094 Metaldays 2015

Posted by Warlord on 08 септември 2014 - 10:03 in Концерти и фестивали в чужбина

Възможно е да се посети, но е още много рано да се предвиди каквото и да било.



#110804 Game of Thrones

Posted by Warlord on 09 юли 2014 - 09:07 in Кино

Що винаги обвиняват режисиора за смъртоманията след като той само следва сюжета на книгите? :)



#110803 Blodsvept Over Europe Tour 2013 (Fintroll, TYR, Skálmöld)

Posted by Warlord on 09 юли 2014 - 08:56 in Концерти и фестивали в чужбина

И така, Финтрол пак идват в Румъния, на 26 септ., тоя път в Тимишоара за да празнуват 10 г. от Тролхамарен-а. Нашите промоутъри пак нанкат. Не е ли време да им проглушим леко ушите????



#110609 Game of Thrones

Posted by Warlord on 14 юни 2014 - 07:16 in Кино

Според мен по-големия минус на епизода беше влизането на оня неандерталски трол през вратата. Защо влезе сам? Ония стоте хиляди с факлите къде блеяха през това време? Героичните защитници при оная решетка и да го бяха пуснали - просто щяха да му видят сметката вътре.



#110601 Game of Thrones

Posted by Warlord on 13 юни 2014 - 11:13 in Кино

View PostТракторист-камикадзе, on 12 юни 2014 - 21:45 , said:

Обсадата на King's Landing към края на втори сезон беше подобна. В съвременното кино е някакво правило "ако ще има меле, да бъде по тъмно", защото явно се снима по-лесно. Но тук, за радост, сцените бяха достатъчно осветени, за да се вижда какво става на екрана. По-голямата част от холивудските продукции в днешно време се ограничават до непрогледна тъмнилка, звук от кютек и тук там проблясване я на нож, я на пистолетен огън. :mamba:

Друго ми е интересно. Не е ли тъпо да направиш ебати яката крепост, на върха на стената, с кули, падащи котви и какво ли още не, и накрая да оставиш една врата най-отдолу на нивото на земята.
В действителност строели ли са се такива крепости, или тая щото е литературна, и трябва да се даде сюжетна възможност и на лошите... :secret:
Другия варянт е да е осветено - обаче камерата да се тресе все едно снимаш с канго и пак никакви детайли да не могат да се уловят ;)

Иначе какво имаш предвид - дали са се строели толкова високи крепости ли? Не са 1-о защото технически е невъзможно, (допреди откриването на цимента), просто в един момент камъните в основата ще подадат под тежестта на горните. Пирамидалните конструкции естествено правят изключение, защото там тежестта се разпределя равномерно върху все по-голяма площ камъни надолу. И 2-о така ще бъде по-неефективна за отбрана, колкото и странно да звучи на пръв поглед. Ако кулите са толкова високо, колкото са на въпросния Вал, и за стрелците и за балистите и буретата ще бъде много по-трудно да улучват. И съответно долу по-необезпокоявано ще атакуват портата. Колкото до портата - няма начин крепост без порта, но си има всевъзможни похвати тя да бъде отбранявана.

То това далеч не е единствената нереалистичност от която страда сериала, но винаги си има готово оправдание - щом е фентъзи значи всичко може :)



#110419 Концертният живот у нас през 2013 г.

Posted by Warlord on 24 май 2014 - 22:01 in Концерти и фестивали в България

Quote

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2014-та?
...
3. ЛЮБЭ

Трябва да внимавам какво си пожелавам...



#110236 Game of Thrones

Posted by Warlord on 29 април 2014 - 09:58 in Кино

И в тоя сезон масовите бойни сцени продължават да куцат, т.е. те са просто загатнати. При положение, че историята е за мащабна гражданска война с много движение на армии, битки, обсади и при положение, че имат немалък бюджет за статисти и компютърна обработка продължавам да не си обяснявам защо го правят така. Т.е. възможните обяснения са 2: Или скатават от бюджета или са некадърни да свършат работата както трябва.



#110235 SPIRIT of Burgas 2013

Posted by Warlord on 29 април 2014 - 09:27 in Концерти и фестивали в България

То и Сонисфиъра и Каварната стават все по-скучни, по-скъпи и по-непосещаеми. Аз в последните години общо взето се преориентирах изцяло към фестивали в чужбина и отвреме навреме разходка по локални мини фестчета, тип Мездра рок



#110021 Суеверни ли сте?

Posted by Warlord on 05 април 2014 - 12:25 in Общ форум

Аз пък продължавам да твърдя, че дори и напълно убедените в несъстоятелността на суеверието антитеисти в разглежданите случаи чувстват известен подсъзнателен дискомфорт, макар и да не си го признават :)
Аз си признавам, че го чувствам, и вече поясних защо е така - остатъчен инстинкт който еволюцията все още не е затрила. А иначе също смятам суеверията за пълен булшит, както и религиите, дори всъщност не съм и атеист. Атеизма също е вид вяра и религия - вярваш, че няма богове. Докато аз не вярвам, че няма богове. Просто не ми пука. :)



#110016 Суеверни ли сте?

Posted by Warlord on 04 април 2014 - 23:35 in Общ форум

violator искаш да ми кажеш, че пиеш сам и в пълна тишина - непозволявайки никой да те чукне защото е суеверно и безсмислено?!?! Не ти вярвам :)



#109999 Суеверни ли сте?

Posted by Warlord on 04 април 2014 - 12:04 in Общ форум

Е колкото и да си незапознат с някаква масова съвременна технология със сигурност ще имаш бегла представа какво представляват и горе-долу на какъв принцип работят, откъде са се взели и тн. Докато първобитния човек не е знаел например защо има ден и нощ, защо звездите светят, какво представляват те и тн. Не че му е трябвало да ги знае тия неща, но явно са го вълнували. Е сигурно и сред първобитните е имало непукисти като тебе :) обаче е факт че се зараждат примитивните религии - анимизъм, слънцепоклоничество, които определено са свързани с тези феномени и стремежа да бъдат обяснени и овладяни.
Иначе и аз не съм съвсем наясно например какво точно се случва с андронния колайдер в ЦЕРН и това не ме притеснява. Но не става въпрос точно за това. Суеверието е по-точно свързано с веригата от случайности, която движи събитията. Напълно случайна ли е или по някакъв начин е направлявана. Естествено ти сам нареждаш нещата в живота си, но през цялото време си съпътстван от събития независещи от теб, които обаче все пак ти се случват. Донякъде и безсилието ти да им влияеш те подтиква да си суеверен - да плюеш зад гърба, да скръстваш пръсти, да стискаш пълци, да чукаш на дърво - всеки го прави, макар и мислено ;)



#109995 Суеверни ли сте?

Posted by Warlord on 04 април 2014 - 10:45 in Общ форум

Ами то генетически е заложено на човека да е суеверен. Дори и хората твърдящи че не са суеверни всъщност са суеверни, просто в различна степен се подават на суеверието ;) А суеверието се е появило с появата на абстрактно мислене при човека, общо взето откогато е станал човек практически. Защото му е заложено да търси връзка и логика в нещата дори и когато ги няма. Което е породено предимно от незнание и от страх и интерес към неизвестното. С напредъка на науката когато много основни неща вече са обяснени религиите и суеверията значително са отстъпили, но тъй като никога няма да бъде обяснено всичко те винаги ще си съществуват.



#109994 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Warlord on 04 април 2014 - 09:58 in Общ музикален форум

Е тва е клип момци, е тва:

https://www.youtube....h?v=SahpP3IrkOg



#109993 Vikings

Posted by Warlord on 04 април 2014 - 09:57 in Кино

Мхм, събитията се развиват с голям размах, във всяка серия има баталии, актьорите са пичове, появяват се и нови (Бьорн). Така трее ;)



#109691 Vikings

Posted by Warlord on 10 март 2014 - 23:20 in Кино

Е това е практика от зората на киното, предполагам не очакваше тия 4 години от живота на Рагнар да бъдат филмирани ден по ден като в Биг брадър ;)
Раздвижването на дракарите винаги силно повдига настроението, експлорърщината - също, особено когато експлорват с меч/секира в ръка :)



#109645 Vikings

Posted by Warlord on 06 март 2014 - 00:30 in Кино

Практика за честа смяна на жените - да, ама за две едновременно не съм чувал. При ярловете и конунгите сигурно е имало, но пак си е била само една официална (законна) имаща право на наследство, имущество, сина й да бъде следващия ярл и тн., останалите са се водили робини, наложници или там както са си ги наричали ;)



#109632 Vikings

Posted by Warlord on 05 март 2014 - 10:56 in Кино

Той Рагнарчо и за мюсюлманин се цанеше леко по едно време, ама не мина номера :) Въпреки турските сериали в1 еп. сезона изглежда обещаващ с оглед на предстоящото им турне из Европа :dwarf:



#109561 Out and Loud 2014

Posted by Warlord on 28 февруари 2014 - 14:08 in Концерти и фестивали в чужбина

http://www.outandloud.eu/

Ей на туй фестивалче у Швабско съм се наточил да ходя. Ще има от пиле мляко, че и от крава яйце :)

ALL WILL KNOW
AMON AMARTH
ARCTURON
ARKONA
ARSIRIUS
ARVEN
BEHEMOTH
BLACK MESSIAH
BLEEDING RED
BLIND GUARDIAN
BLOOD CEREMONY
BLOODSPOT
BLOODY HAMMERS
BURDEN OF LIFE
DELAIN
DIABOLOS DUST
DIE APOKALYPTISCHEN REITER
DORO
DUST BOLT
ENSIFERUM
FLOTSAM & JETSAM
FREEDOM CALL
GRAVE
HAL OF BULLETS
HATE
LEGACY OF VYDAR
LEGION OF THE DAMNED
MAJESTY
MILKING THE GOAT MACHINE
MOONSPELL
MYNDED
NECROTTED
NOCTE OBDUCTA
ORDEN OGAN
PARADOX
PARASITE INC.
POWERWOLF
RAGE
ROTOVATHOR
SASQUATCH
SAXON
SEPULTURA
SHATTERED
SOLSTAFIR
SOULBOUND
SPIRIT OF THE FUTURE SUN
STORMWARRIOR
SUICIDAL ANGELS
SUNDOWN
THE JANE DOE INCIDENT
THE LAST HANGMEN
THYRFING
VADER
XANDRIA
...and many more.



#109560 Кой къде беше през...2013...

Posted by Warlord on 28 февруари 2014 - 13:45 in Концерти и фестивали в България

Ето го и моя отчет. Никой не може да ме обвинява вече в стилово еднообразие :)

Maras, Aeon Arcanum
Sabaton, Eluveitie, Wisdom
Trollfest, Arkona, Primal fear, Grave Digger, Leningrad Cowboys, Accept, Dragonforce (Vizovice, Czech Republic)

Elvenking, Rage & Lingua Mortis Orchestra (Vizovice, Czech Republic)
Moonspell, Lordi, Yngwie Malmsteen, Masterplan (Vizovice, Czech Republic)
Powerwolf, Avantasia (Vizovice, Czech Republic)
Aca Lukas & Dejan Lazarević brass band (Gucha, Serbia)
Dejan Petrović Big Band, Hypnotized (Gucha, Serbia)
Boban & Marko Marković (Gucha, Serbia)
Goran Bregović's Orchestra for weddings and funerals (Gucha, Serbia)
Fintroll, TYR, Skálmöld (Bucharest, Romania)
Orphaned land
Boban & Marko Marković



#109559 "Kavarna Rock - 2014"

Posted by Warlord on 28 февруари 2014 - 13:39 in Концерти и фестивали в България

Дам, лайнъпа определено ме успокоява - до сега се намираше поне по 1 група за която да съжалявам поне малко, че ще пропусна, ама тоя път вече нема проблеми :)



#109533 "Kavarna Rock - 2014"

Posted by Warlord on 26 февруари 2014 - 13:56 in Концерти и фестивали в България

Е предполага се, че ше ме разбереш. Крайно недостатъчно фолк е за мен ;) и да - отдавна не е имало и траш концерти като се замисля. Ся не тръгвайте да ми пробутвате Sepulturi разни - и тук предполагам е ясно какво имам предвид



#109519 "Kavarna Rock - 2014"

Posted by Warlord on 26 февруари 2014 - 03:10 in Концерти и фестивали в България

Тоя през 2010 беше именно последната Каварна, която посетих. Оттам нататък започна рязък спад и като организация, групи, посещаемост... та въпреки че дотогава се беше превърнало в традиция лятото винаги да сме на Каварна започнах все повече да се ориентирам към чуждестранни фестивали. Кофти ама кво да прайш, само заради "подкрепете българското" не става.
Но да 2010 няма да се забрави - немския траш на куп + Корпиклаани за първи път! Незнам кой е мрънкал за ранния час и стиловата несъвместимост, ама се получи идеално. Така и не се повтори...
Сабатон - ясно. Усетих се че ше ме изконтрите за това, ама вече пуснах поста и ме домързя да едитвам :) ми тех сме ги гледали незнам колко пъти вече, освен тва не свирят в типично скандинавси стил, само една вайкинг песньовка имат така измежду другото и ако оставим настрана, че леко се разпаднаха вече солидно почват да се осират и комерсиализират.