Jump to content

Roy's Content

There have been 7 items by Roy (Search limited from 20-април 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#113459 Game of Thrones

Posted by Roy on 29 август 2016 - 10:20 in Кино

Вчера догледах края на шестия сезон. Не съм чел книгите, нито ми допада фентъзи, но сериалът ми харесва. Интересно ми е колко се различава от литературния си първообраз. Има ли много непоказани или променени сюжетни линии и/или неразвити персонажи? Предполагам, че накрая отделните сюжетни линии няма да прелеят в общ грандиозен финал. Би било клиширано. Харесва ми, че някои истории са толкова автономни, сякаш не касаят борбата за трона или заплахата от нашествието на бродниците.



#112952 Филми с атеистична тематика

Posted by Roy on 24 януари 2016 - 10:46 in Кино

Ще спомена само един филм, макар да не е за широката аудитория (за разлика от вече споменатите):

"Begotten" (1990; E. Elias Merhige)

Филмът започва със самоубийството на Бог. Отново предупреждавам, че този филм не е за всеки.



#112549 Къде сме ние? БГ изкуството между граничните 1944 г. - 1989 г. и след това.

Posted by Roy on 28 септември 2015 - 16:06 in Кино

Встрани от темата:

С чешката сцена не съм запознат, освен с Mahagon, но Полша има страхотна джаз сцена. Особено ню джазът им е трепач.



#112527 Къде сме ние? БГ изкуството между граничните 1944 г. - 1989 г. и след това.

Posted by Roy on 27 септември 2015 - 11:51 in Кино

Югославия е "дала" само една група с принос към музиката - Laibach. Останалото е въпрос на личен вкус.



#112510 Къде сме ние? БГ изкуството между граничните 1944 г. - 1989 г. и след това.

Posted by Roy on 26 септември 2015 - 08:41 in Кино

Сравненията между България и Югославия/Сърбия са безсмислени. Политиката на Тито е била прецедент за целия бивш Източен блок.

Най-популярната гръцка арт рок група е Aphrodite's Child, откъдето започват кариерите на Демис Русос и Евангелос Папатанасиу (или Вангелис, макар първоначално това да е било име на проект за самостоятелните му записи). Друга забележителна група от онова време са Socrates Drank The Conium, макар да са по-блусарски ориентирани. Възможно е да има и други изпълнители в тази ниша.



#112476 Джazz ли бе, да го опишеш!?

Posted by Roy on 23 септември 2015 - 11:37 in Музика

И аз прослушах джаз покрай арт рока. В началото слушах предимно джаз фюжън, а когато започнах и да го чувам, все по-рядко слушах отново такава музика. Същото важи и за арт рока. Малко джаз фюжън и арт рок изпълнители все още ми доставят удоволствие с музиката си.

По-лежерно, както писа Жорж.

Posted Image

А тромпетът на Марсалис дотъркаля есента. Само с най-красивите ноти.



#112401 David Gilmour

Posted by Roy on 15 септември 2015 - 12:09 in Концерти и фестивали в чужбина

Обществена тайна е, че Гилмор е като МакКартни или Клептън - приятно солово творчество, но на концертите се ходи заради други песни. Онези, старите, от преди соловите албуми. Иначе и аз харесвам самостоятелните "тави" на Гилмор, както и колаборацията му с The Orb.