Jump to content

Brazen Abbot /Joe Lynn Turner, Nikolo Kotzev/ в Берковица28.07.2007, фестивал "Берксток"


22 replies to this topic

#21 Inferno

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 124 posts
  • Location:Black Skies

Posted 30 юли 2007 - 12:58

View PostOzzy, on Jul 29 2007, 04:54 PM, said:

- доста малко публика - максимум 1 000 човека. Половината от тях почти през целия концерт са правили пого и то доста диво, включително и на песни като Can't Let You Go :heart:

Фестивалът името и групите си мени, публиката не ;)
All these things we'll one day swallow whole
Fade out again, Fade out.

#22 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 02 август 2007 - 21:30

View PostOzzy, on Jul 29 2007, 04:54 PM, said:

Явно почти никой от форума не е бил... Както и да е, според информацията, която успях да събера от човек присъствал на концерта, се е случило горе-долу следното:
- доста лош звук. Търнър едва се е чувал, клавириста също. Освен това клавириста е бил доста зле по принцип.
- доста малко публика - максимум 1 000 човека. Половината от тях почти през целия концерт са правили пого и то доста диво, включително и на песни като Can't Let You Go :D
- концерта е продължил малко над 2 часа
- песните на Rainbow, които са били изпяти са: Spotlight Kid, Can't Let You Go, I Surrender, Death Alley Driver
- песните на Deep Purple, които са били изпяти са: Stormbringer, Burn, Highway Star, Smoke On The Water, Black Night /тук Търнър на няколко пъти е объркал текста или не го е знаел - не разбрах точно/. Странно - нито една от тези песни не е изпята от Търнър в оригинал. Обратно - Deep Purple имат доста приятни парчета с Търнър, които обаче не са били пяти. Но то горе-долу така беше и миналия път когато идваха.
- Николо Коцев е свирил като Ричи Блекмор /или поне се е опитвал :P /. Но ние това си го знаеме.
- най-добре като цяло /и свирене и сценично поведение/ е бил басиста на групата.
Общо взето това научих от пряк свидетел на концерта. Повече не знам, защото не съм бил там. Може би Metаl Heart ще ни разкаже повече неща /май тя е била там/, но първо трябва да се прибере във Варна ;)
Прибрах се аз, но няколко дни реанимирах :metal: Като изключим уморителното пътуване от типа "девет дена път с камили" (разбирай няколко смени на влаковете с известни паузи при всяка смяна и непрестанно търчане), останах доволна от Беркрока и градчето по принцип. Да се потопиш в спокойната му атмосфера, макар и за кратко, след лудницата край морето си е направо блаженство :P За звука на концерта не съм съгласна. Според мен беше доста добър - и дума да не става за сравнение с концерта на Мерилин Менсън да речем. Друг е въпросът, че с напредването на годините Джо Лин Търнър е позагубил гласа си и често подканяше публиката да му помага. Най-вече в моментите, когато беше на ръба да издиша... Клавиристът беше втория "наш човек" в групата - уважаваният Нелко Коларов. Нямам никакви забележки към изпълнението му. Вярно е, че свириха над 2 часа, които за мен минаха като миг - вложиха доста хъс, а и публиката не им остана длъжна. Погото не беше много на място, но купон да става. Смятам, че наблегнаха на класиките (които лично на мен вече ми досадиха), защото им е пределно ясна популярността на Пърпъл и Рейнбоу по нашите земи. Повечето бяха оставени за десерт. Мен обаче ме докараха до възторг доста песни на Brazen Abbot, особено една, създадена от Николо Коцев и "неговия добър приятел" Jorn Lande. Класика! За страхотните импровизации на Николо няма смисъл да обяснявам - който го може, си го може и това се усеща. Много ясно, че се е учил от големите, но как се е научил! Публиката ми се стори достатъчна - като хвърлях поглед назад, не виждах края на тълпата. Имаше "дупки" тук таме, но си ги обясних с неравностите на поляната ;) О, басистът направи шоуто :D Развяваше грива почти непрекъснато, правеше диви физиономии и дирижираше феновете с жестове. Към края на вечерта имаше и акустична част, която на фона на облещилата се луна беше доста въздействаща.
Пропуснах да спомена подгряващите групи - първата май беше Инцидент. Хванахме ги някъде по средата, свириха само кавъри. Последва някаква ска група от Сърбия - странен избор при такъв хедлайнер. Разбрахме, че са идвали и предишни години. Изгледахме ги от пейките край кебапчийниците. Рехавата тълпа се посгъсти при излизането на A.X.E. Project, които се представиха повече от добре и според мен бяха най-удачния избор за подгряваща група. Заслужено обраха овациите и ни настроиха на правилната вълна :metal:
Не знам каква е била публиката през миналите години, но този път имаше доста хора, които стъпваха на фестивала за първи път. Разбрахме го по групичките лутащи се фенове в района на гарата, с които обменяхме опит по ориентиране на непознато място :metal: За щастие на препотените фенове имаше работещ фонтан и пълен басейн :( Какво му трябва на човек!

Edited by Metal Heart, 02 август 2007 - 21:42 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#23 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 03 август 2007 - 08:10

А, върна се най-накрая! Чудесен репортаж Metal Heart /не че съм се съмнявал/, благодаря!
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users