Jump to content

Bon Jovi около БългарияЗагреб, Истанбул, Букурещ, Атина


86 replies to this topic

#81 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 25 юли 2011 - 19:21

View Posthendy, on Jul 25 2011, 20:16, said:

интересно, стори ми се че я видях някъде из сетлистовете по-назад, но може и да се бъркам :)

Не, не бъркаш, аз също погледнах и установих, че действително са изпълнявали тази композиция по време на тура. Лично мен този факт ме озадачава. Вярно че като цяло групата е Джон, но все пак при толкова богат репертоар да включиш в сетлиста и нещо от самостоятелното си творчество е меко казано странно или пък крайно егоцентрично...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#82 glimpse

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 46 posts
  • Gender:Female

Posted 25 юли 2011 - 19:21

Аз съм другата която страда за Blaze of Glory :P За мен това е уникално парче, което никога няма да ми омръзне. В сетлиста от Истанбул я има, hеndy.
Различни хора, различни вкусове :) аз се потрисам като чуя Have a nice day .... за мен е нелепо парче.

Edited by glimpse, 25 юли 2011 - 19:23 .

When I was a child, I caught a fleeting glimpse, out of the corner of my eye...

#83 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 26 юли 2011 - 04:33

На концерта, на който бях я изпълниха Blaze Of Glory и мога да кажа,че беше една от песните ,на които най-много се израдвах .Доста спомени са свързани с нея и с времето ,когато излезе, така че за мен има огромна сантиментална стойност - отделно като композиция и текст е много силна. Съжалявам може би само за Bed Of Roses като гледам сетовете от останалите дати , която ми е на сърце по същите причини.

#84 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 26 юли 2011 - 08:47

View Postmarillion, on Jul 25 2011, 19:36, said:

Ако не се лъжа ти си втората в темата, която съжалява за липсата на Blaze of Glory в сетлиста и ми стана интересно на какво се базира едно подобно желание - все пак става дума за композиция от самостоятелното творчество на Джон, да не говорим, че въпросната ми докарва уртикарии, но това вече си е субективно мнение...
И аз съжалявах (ама само малко) за "Blaze of Glory". И ще обясня защо. Първото ми съзнателно сблъскване с Bon Jovi беше сборния албум "Cross Road", който ми беше подарен горе-долу тогава когато излезе - '94-'95 г. В тази компилация песента присъстваше и от тогава винаги я свързвам с групата. Едва по-късно разбрах, че това парче е от самостоятелното творчество на Jon. За мен обаче фактът, че бандата включва това парче в споменатото издание и го изпълнява по концерти показва ясно, че парчето ляга достатъчно добре и в репертоара на Bon Jovi. Вероятно има известен вътрешен натиск от страна на вокалиста, но пък не виждам това да се е превърнало в ябълка на раздора за последните 20-тина години.
ПИСУК!

#85 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 юли 2011 - 11:14

Бях в казармата когато излезе "Blaze of Glory". Прослушах групата като всички от моето поколение с помощта на MTV и "Runaway". Вторият албум на момчетата от Джърси, Slippery When Wet, ме превърна във фен на Bon Jovi. В този албум фигурира и великата "Wanted Dead or Alive", която поне според мен казва всичко в тази стилистика. Може би затова "Blaze of Glory" (въпреки огромния комерсиален успех) винаги ми се е струвала като бледо копие на оригинала и така си ми остана в съзнанието през годините... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#86 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 26 юли 2011 - 12:05

"Slippery When Wet" е третият албум на Bon Jovi след едноименния (1984) и "7800° Fahrenheit" (1985).

А за "Runaway"... Прекрасна песен. Ето тук може да видиш как ни я представи групата в Букурещ.

P.S. Под клипа има линк, който е за playlist-а с целия концерт, разделен на отделните песни :)
ПИСУК!

#87 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 26 юли 2011 - 12:54

View Postmarillion, on Jul 26 2011, 12:14, said:

Бях в казармата когато излезе "Blaze of Glory". Прослушах групата като всички от моето поколение с помощта на MTV и "Runaway". Вторият албум на момчетата от Джърси, Slippery When Wet, ме превърна във фен на Bon Jovi. В този албум фигурира и великата "Wanted Dead or Alive", която поне според мен казва всичко в тази стилистика. Може би затова "Blaze of Glory" (въпреки огромния комерсиален успех) винаги ми се е струвала като бледо копие на оригинала и така си ми остана в съзнанието през годините... <_<
"Wanted Dead or Alive" ми е любимото парче на Bon Jovi, а "Blaze of Glory" е нещо като негово продължение или предисловие, но се връзват смислово. Явно не е някакъв пролем, че "Блейза" е от самостоятелен албум на Джон. В този албум има е една много хубава балада - Санта Фе, която не я виждам по сетлистите. Като доста хора и аз имам сантименти свързани с Bon Jovi, пък тази песен, I'll Sleep When I'm Dead, е направо за мен, много обичам да спя и все ми е малко, ще се наспя като хвърля топа, хахаха. :harhar:
Hedniska Blod





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users