Jump to content

Roxette в София29.05.2011 - стадион "Г. Аспарухов"


117 replies to this topic

#41 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 17 ноември 2010 - 17:29

View Postforeigner, on Nov 17 2010, 16:59, said:

Еми докато промоутърите ни продължават да си избиват разходите с високите цени на билетите (което не позволява провеждането на много концерти), а не с броя на публиката, така ще е. :wacko:
Според мен има и друга причина за това - липсата или минималното участие на спонсори... В кризата големите рекломодатели са съкратили бюджетите си за спонсорство и организаторите се принуждават да сложат високи цени, за да им излезе сметката. Но специално за Роксет, ако бяха направили концерта на стадион с по-евтини билети, предполагам, че крайният финансов резултат щеше да бъде същият заради по-големия брой зрители. Зала 1 е с ограничен капацитет и съответен брой билети, които съвсем скоро ще бъдат изчерпани (като гледам схемата на местата). Може би пак има проблем с разрешителните на стадионите :huh:
P.S. Вече и най-скъпите билети (по 150 лв) са Продадени/ не налични.

Edited by Metal Heart, 17 ноември 2010 - 17:41 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#42 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 17 ноември 2010 - 17:38

Абе не знам, ама аз като си спомня блажените времена, когато една ученическа стипендия(21 лева) ми стигаше за концерт на група като Helloween с все таксито и бирата, се чувствам направо дърт. А това беше преди има-няма четири-пет години...

А билетите за Roxette са наистина безумно скъпи. Сравнението с Джон Лорд беше по повод факта, че шведите нито са музиканти от снобско-ценителския тип, каквито са Лорд, Ал ди Меола и т.н., нито са особено актуални между младите хора към днешна дата. Roxette са напълно комерсиални и са били на върха на славата си по времето на младостта на родителите ми. Сега, ясно е, че аз на тоя концерт няма какво да търся, но все пак...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#43 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 17 ноември 2010 - 17:51

View PostТигър, on Nov 17 2010, 17:38, said:

А билетите за Roxette са наистина безумно скъпи. Сравнението с Джон Лорд беше по повод факта, че шведите нито са музиканти от снобско-ценителския тип, каквито са Лорд, Ал ди Меола и т.н., нито са особено актуални между младите хора към днешна дата. Roxette са напълно комерсиални и са били на върха на славата си по времето на младостта на родителите ми. Сега, ясно е, че аз на тоя концерт няма какво да търся, но все пак...
Това може да се обясни и с презумпцията, че родителите, които са харесвали Роксет навремето (а покрай тях и техните деца) са по-платежоспособна публика от "младите хора към днешна дата", разбирай учащите.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#44 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 17 ноември 2010 - 19:20

View Postforeigner, on Nov 17 2010, 16:59, said:

Не. Мисля, че се изразих достатъчно ясно, но все пак:
Промоутърът х тук не иска да спечели 30 000 от 10 концерта. Той иска да спечели 30 000 от един. Х не иска да сложи нормални или, пази боже, ниски цени на билетите и да привлече много публика - х иска да сложи скъпи билети. Следователно публиката е по-малко, по-малък е и броят на организираните концерти, тъй като публиката в България просто не може да си позволи да плаща високите спекулативни цени на х за всеки концерт. После се чудим защо n на брой групи ни подминават всяка година, а не пропускат Гърция, Турция, Румъния и Сърбия. Еми докато промоутърите ни продължават да си избиват разходите с високите цени на билетите (което не позволява провеждането на много концерти), а не с броя на публиката, така ще е. :wacko:
Ами, това е ново 50 тогава :huh:
Защото - факт - броят на концертите в последните години расте главоломно, както и са ти обърнали внимание :metal:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#45 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 ноември 2010 - 19:27

Расте, но едва ли само на мен ми прави впечатление колко и какви банди ни подминават, а свирят във всички други източноевропейски страни.

Edited by foreigner, 17 ноември 2010 - 19:27 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#46 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 17 ноември 2010 - 19:32

Демек - вместо 60-70 концерта на чужди групи годишно, ти искаш 150-200 такива? Дори и с цени, наполовина на сегашните, ще си доволна ли тогава?

В разписанията на групите България не е наравно с Чехия, Полша и др. страни от Централна Европа, а с Румъния, Гърция, Турция, Сърбия. При сравнение кои групи свирят там, а тук не - имаме и минуси, и плюсове.
И пак питам - искаш ли по 150-200 концерта на година? :wacko:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#47 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 17 ноември 2010 - 19:44

Според мен с Форинър имаме един и същ проблем. Неговото име е "проблем на малцинството". Тя е по-млада и все още нетърпелива. С течение на годините ще свикне и вместо да си трови нервите ще осъзнае, че посещение на концерт на любима група в чужбина е двойно удоволствие. Хем виждаш нещо ново, хем се наслаждаваш на перфектен звук и изпълнение пред публика от типа "band of brothers". Да живеят родните промоутъри, да живее и вкусът на масовия рок фен в страната...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#48 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 17 ноември 2010 - 20:18

И аз имах този проблем като минавах често покрай един шоурум на "Мазерати", добре че го преместиха на майната си и сега там показват японски автомобили :wacko:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#49 Abadon

    приятел на Чубака

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 577 posts

Posted 17 ноември 2010 - 21:40

View Postforeigner, on Nov 17 2010, 16:59, said:

Не. Мисля, че се изразих достатъчно ясно, но все пак:
Промоутърът х тук не иска да спечели 30 000 от 10 концерта. Той иска да спечели 30 000 от един. Х не иска да сложи нормални или, пази боже, ниски цени на билетите и да привлече много публика - х иска да сложи скъпи билети. Следователно публиката е по-малко, по-малък е и броят на организираните концерти, тъй като публиката в България просто не може да си позволи да плаща високите спекулативни цени на х за всеки концерт. После се чудим защо n на брой групи ни подминават всяка година, а не пропускат Гърция, Турция, Румъния и Сърбия. Еми докато промоутърите ни продължават да си избиват разходите с високите цени на билетите (което не позволява провеждането на много концерти), а не с броя на публиката, така ще е. :wacko:
eстествено че ще иска да спечели 30 000 от 1 сигурен концерт, отколкото 3 000 от 10 несигурни концерта. ако и 10 те бяха сигурни промоутърът, който и да е той щеше да ги направи, никой не бяга от сигурни 30 000. това че не канят групите които теб те кефят е друг въпрос. едиствените които правят фенски концерти са РеАкт и Мост ъф Ивъл. и до като при първите това е начин на живот и не е проблем на Хейтбрийд да спят на дивана в хола. за другите всеки път са обвинявани че са ненаяли се копелета, въпреки че хората в залата са обидно малко за групите които канят. кофти че не си в техния таргет
Знаете ли че ...

Мириса на пламъка от запалката мирише на изгорели косми от носа.

#50 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 17 ноември 2010 - 21:57

View Postmarillion, on Nov 17 2010, 19:44, said:

С течение на годините ще свикне и вместо да си трови нервите ще осъзнае, че посещение на концерт на любима група в чужбина е двойно удоволствие.
А, това ми е ясно вече, само че невинаги мога да наместя финансите. Но определено вече ще имам наум концертите в Ройъл Албърт Хол като по-изискана алтернатива на тези в зала 1 на НДК, още повече и цените на билетите се оказва, че са еднакви. :wacko:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#51 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 17 ноември 2010 - 22:12

View PostТигър, on Nov 17 2010, 17:38, said:

Абе не знам, ама аз като си спомня блажените времена, когато една ученическа стипендия(21 лева) ми стигаше за концерт на група като Helloween с все таксито и бирата, се чувствам направо дърт. А това беше преди има-няма четири-пет години...
А... чакай сега, ти скоро не твърдеше ли, че си на моята възраст? 4-5 +18, за да си ученик, значи сега си на колко? 23-24?

#52 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1988 posts
  • Gender:Male

Posted 17 ноември 2010 - 22:15

24 направих преди два месеца. Нямам спомен да съм твърдял, че съм на твоята възраст - най-малкото защото не те знам на колко години си.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#53 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 17 ноември 2010 - 22:17

View PostТигър, on Nov 17 2010, 22:15, said:

24 направих преди два месеца. Нямам спомен да съм твърдял, че съм на твоята възраст - най-малкото защото не те знам на колко години си.
Ами някоя от темите за Helloween и Дерис. Няма значение, за мен вече се изясниха музикалните ти предпочитания, оказал съм се прав :wacko:

#54 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 17 ноември 2010 - 22:58

View PostAbadon, on Nov 17 2010, 21:40, said:

едиствените които правят фенски концерти са РеАкт и Мост ъф Ивъл.
И "АБВ Про" :wacko:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#55 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 22 ноември 2010 - 12:02

Всички билети са свършили, според Ticketpro. Да видим сега какво следва: ще изскочат ли още или каквото било, било. Все пак не става дума за стадион...
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#56 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 04 декември 2010 - 09:10

Роксет са голяма група, концертът отива на стадион :harhar:

http://www.katehizis...ws.php?id=17083
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#57 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 04 декември 2010 - 09:26

View PostSatyr, on Dec 4 2010, 09:10, said:

Роксет са голяма група, концертът отива на стадион :harhar:

http://www.katehizis...ws.php?id=17083
Инфото ми е било съвсем вярно, Ози, имаш да черпиш, баце :yes:

#58 Depositus Cordis

    I might be a dog

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 593 posts
  • Gender:Male

Posted 04 декември 2010 - 10:43

View PostSatyr, on Dec 4 2010, 09:10, said:

Роксет са голяма група, концертът отива на стадион :yes:

http://www.katehizis...ws.php?id=17083

Нали обраха хората със скъпи билети хайде сега на стадион, че и в А сектор цени 80-100 лв(което е отсреща). А и концерт на стадион със столове?!
Извинявайте, ама подобни места(все пак по-далече защото е по дължината на стадиона) за 2 дни на Сонисферата бяха по толкова пари.
Аз съм с абонаментна карта на Левски за Б, там дали ше пускат :harhar:

#59 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 04 декември 2010 - 11:33

View PostSatyr, on Dec 4 2010, 09:10, said:

Роксет са голяма група, концертът отива на стадион :yes:

http://www.katehizis...ws.php?id=17083
Логично решение. От една страна е добре за феновете, които останаха без билети, от друга столчетата на стадиона ще дойдат малко излишни :harhar: Ясно е, че няма идеален вариант, освен ако в самото начало не бяха обявили концерта на стадион, а разходите за столчета да ги бяха приспаднали от цената на билета...

Edited by Metal Heart, 04 декември 2010 - 11:34 .

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#60 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 04 декември 2010 - 22:06

View PostDepositus Cordis, on Dec 4 2010, 10:43, said:

Нали обраха хората със скъпи билети хайде сега на стадион
Това не е за пръв път, ама май с толкова скъпи билети е за първи.
В този контекст, предлагам Хелоуйн и Стратовариус да ги местят на някоя поляна на Витоша - по-финлански някак си става като за края на януари. :harhar:
Hedniska Blod





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users