Jump to content

Форумна класация за албум на 2012-та година!Тема за обсъждане


152 replies to this topic

#141 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 16 януари 2013 - 19:33

Мен ме радва големият брой предложения - цели 320 албума. :) Миналата година бяха малко повече, но все пак - доста доволно.

А за тесните и широките кръгозори и предложението да са валидни само класации с поне пет албума - първо трябва да се изясни как гледате на класирането. Дали като на нещо, което по-скоро дава представа за музикалния вкус на форума, или като меродавна класация на най-добрите албуми. Предвид чисто фенския характер на класацията, първото ми се струва по-реалистично. :)
There's a devil crawling along your floor

#142 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 16 януари 2013 - 19:39

View Poststormbringer, on 16 януари 2013 - 17:38 , said:

Ozzy - специално за теб

Е, аз очевидно нямам предвид този състав на французите от Бирмингам, щом говоря за предстоящия да излезе през 2013-а година албум :lol2: Иначе, да, чувал съм го това изпълнение, никак не е лошо B)
I don't know how I managed it...

#143 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 16 януари 2013 - 19:42

View PostVaskes, on 16 януари 2013 - 19:33 , said:

А за тесните и широките кръгозори и предложението да са валидни само класации с поне пет албума - първо трябва да се изясни как гледате на класирането. Дали като на нещо, което по-скоро дава представа за музикалния вкус на форума, или като меродавна класация на най-добрите албуми.
... или като на състезание, в което е задължително "твоята" група да спечели - в който случай наистина е по-добре да не даваш точки на други.

И все пак не само фен на Manowar даде точки само на една група.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#144 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 16 януари 2013 - 20:08

Quote

или като на състезание, в което е задължително "твоята" група да спечели - в който случай наистина е по-добре да не даваш точки на други

Ако искам задължително да набутам мойте, без да давам точки на други потенциални победители, ще изчакам Змея да си пусне класацията, и ще попълня мойта с произволни групи оттам. :ninja:
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#145 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1987 posts
  • Gender:Male

Posted 16 януари 2013 - 20:19

И това върши работа.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#146 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 16 януари 2013 - 20:52

я! Rush!
Нямам впечатление много народ наоколо да ги харесва, но явно достатъчно народ е харесал достатъчно новия албум.
Пък самия резултат не ме интересува - в края на краищата това е субективна класация, а пък аз си харесвам бандата без значени каква е класацията. Но класацията ми е интересна, защото показва доста широки и разнообразни интереси :)
Иначе ме е яд че не изчаках с пускането на моята класация, защото в последствие чух някои нови неща (WARTIME!), които биха я променили (без първото място на Rush, хахах), но това не е от толкова голямо значение...

Edited by Geddy, 16 януари 2013 - 20:54 .

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#147 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 16 януари 2013 - 21:32

View PostRob Roy, on 16 януари 2013 - 11:23 , said:

А не е ли възможно просто да им е харесал въпросният музикален албум? Или отново ще дъвчем темата за възможността хората да възприемат различно едно и също нещо? Аз поставих на първо място албум който считам за слаб, но това не означава, че не ми е харесал.
Може и да ти хареса слаб албум. Гласуването е обикновено по харесване. Обективно погледнато албумът на Gojira (например) е страшно силен, но на мен такава музика не ми допада и не съм го включила в класацията си. Но точно в случая с Manowar се е получило това от цитата на Тигър.

View PostТигър, on 16 януари 2013 - 19:42 , said:

... или като на състезание, в което е задължително "твоята" група да спечели - в който случай наистина е по-добре да не даваш точки на други.
Именно заради това съм против "класация" с един албум.
Hedniska Blod

#148 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 17 януари 2013 - 08:55

View PostOverhate, on 16 януари 2013 - 20:08 , said:

Ако искам задължително да набутам мойте, без да давам точки на други потенциални победители, ще изчакам Змея да си пусне класацията, и ще попълня мойта с произволни групи оттам. :ninja:
Не си прав, един от албумите беше посочен и от някой друг! :)
... Through dreams I influence mankind...

#149 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 17 януари 2013 - 10:12

View PostЗмей Горянин, on 17 януари 2013 - 08:55 , said:

Не си прав, един от албумите беше посочен и от някой друг! :)

Остаряваш! :P
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#150 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 17 януари 2013 - 12:15

View PostHeathenHeart, on 16 януари 2013 - 21:32 , said:

Обективно погледнато албумът на Gojira (например) е страшно силен,


Какво значи „обективно погледнато”. Това, че е на първо място в нашия форум? Албумът е убиец, но „обективно погледнато” е най-слабия албум на франсетата от From Mars to Sirius насам, доколкото „обективно погледнато” е мнението на разни музикални спецове, както и масовото фенско мнение из разни сайтове за рейтване, които са ми попадали. Не че ми пука за това, но не мисля че въобще може да има обективен поглед над такава материя.
Май малко се хванах за думата... :spiteful: :P
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#151 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 17 януари 2013 - 12:33

^
Обективно погледнато си напълно прав. :P

#152 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 17 януари 2013 - 13:41

View Postincarnate, on 17 януари 2013 - 12:15 , said:

Какво значи „обективно погледнато”. Това, че е на първо място в нашия форум? Албумът е убиец, но „обективно погледнато” е най-слабия албум на франсетата от From Mars to Sirius насам, доколкото „обективно погледнато” е мнението на разни музикални спецове, както и масовото фенско мнение из разни сайтове за рейтване, които са ми попадали. Не че ми пука за това, но не мисля че въобще може да има обективен поглед над такава материя.
Май малко се хванах за думата... :spiteful: :P
Обективният поглед е нещо такова: някой е сготвил перфектно нещо, което не обичам. Лошо ли е яденето? Според мен - не. Яденето е хубаво, но аз не ям това. Пак става въпрос за вкус.
Hedniska Blod

#153 Velvet Thorns

    jedi knight

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 599 posts
  • Gender:Female
  • Location:Glee Anselm
  • Interests:paradise lost | doom metal | death metal | stoner metal | sludge metal | progressive metal | black metal | gothic metal | scandinavian metal | drone metal | post metal | industrial metal | cyber erotica | photography | body modification

Posted 23 януари 2013 - 14:07

View Postviolator, on 16 януари 2013 - 09:56 , said:

Смятам, че тазгодишният Топ 10 си е направо комплимент за вкусовете на този форум. :yes:
колко е приятно сам да се похвалиш :}}} :lol:
in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head this all is in my head...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users