Jump to content

"Metal Hammer" на български език!


100 replies to this topic

#21 THE DEADMAN

    Bultras

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 390 posts
  • Gender:Male
  • Location:Paradise City

Posted 25 юни 2012 - 12:56

Успех на всички, които ще се занимават с това начинание. Изглежда обещаващо.

#22 Nespithe

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юни 2012 - 16:03

Благодаря за положителната перспектива. :)

#23 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 юни 2012 - 17:50

Три дни, три поредни партита за старта на списанието, на които може да спечелите абонамент за една година :)

http://www.katehizis.com/news/shNews.php?id=22115
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#24 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 22 юли 2012 - 22:58

Честно казано не съм много впечатлен. Признавам не съм детайлно запознат с немското издание, но някой неща не ми харесаха въобще.
За да не съм голословен:
1. Форматът - много неудобно за четене, вярно хартията изглежда луксозна, ама тая тухла накрая няма и 70 страници.
2. Е първи брой, но голяма част е просто някакъв превод. Нека има повече лично мнение. Стилът на всеки автор е много важен за мен, а не уменията му да преведе чуждото писание.
3. Авторите - ами голяма част от старият екип на ХАОС и Нов Ритъм, които отговаряха за екстремния сектор. Е, може да са професионалисти, но още от едно време тия няколко човека ме отблъснаха с надменното си отношение към читателите си и псевдоинтелектуалните си мнения. Със стари курви нов бардак не се прави. Новите за мен автори са се справили добре и им пожелавам успех, както и на членовете на екипа на сайта, които участват в Metal Hammer BG.
4. Ясно, че рекламите са важни за издръжката, ама да не се забравя, че много хора спряха да четат Ритъм именно, защото се превърна в "луксозно" списание на яка хартия и от 70-80 страници едва се събираха 30 за музика. Не го допускайте!
Това е засега от мен. Още веднъж успех в начинанието и дано не хвърлите мнението ми в графата "хейтване".

#25 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 юли 2012 - 09:15

Подробности за брой 2 :)

http://www.katehizis...ws.php?id=22277

Posted Image
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#26 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 23 юли 2012 - 20:06

View PostDouble-D, on 22 юли 2012 - 22:58 , said:

Обещавам да не приемам мнението ти като хейтърско при едно условие. Употребата на клишето "нов бардак със стари курви не се прави" - да ни кажеш - това наизуст ли го говориш или от опит? В смисъл такъв - ти колко нови бардака с нови курви си направил?
И да обсъдим един пример от реалния живот:
Съдружник съм в магазин. Решавам да се отделя и си направя самостоятелен, нов магазин. Кое е по-добре - да взема изцяло нови служители, които нямат никакъв опит в работата в магазин или да привлека от стария магазин служители с опит, които съм преценил като качествени и полезни. Към тях да зачисля новаци, които те да обучават.
Следвайки принципа за бардака - по правило всеки нов бизнес, нова фирма, организация, медия или каквото и да е трябва да се прави със съвсем нови и нямащи опит в същата област хора :lol2:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#27 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 23 юли 2012 - 21:26

Ами какво да ти кажа. Конкретното ми мнение е за авторите, които писаха навремето в ХАОС и Ритъм. Не искам да им цитирам имената, тези които са ги чели навремето знаят за кого говоря. Ти със сигурност си запознат с всички отрицателни мнения, които тези медии натрупаха навремето. Дълбоко убеден съм, че тези хора имат съществен принос за отлива от читатели и крайния провал на тези списания. Това имам предвид със споменатото клише. И като си говорим тия неща за магазини и тн... Защо според теб не казвам лоша дума за главния редактор, за вашите автори или новите таланти, а само за конкретни лица? И нека примера ти стане коректен. Като затвориш магазин или уволниш служителка заради лошо отношение и отлив на клиенти, би ли я назначил в новия си бизнес с цел да привлича такива? При все, че е с опит каква полза би имал ти? Опита с промоутърите с отменените концерти и наглото им отношение в последствие (пак няма да споменавам имена) е подобен пример. И нека не превръщаме мнението ми в глупава полемика. Мисля, че съвсем коректно написах какво имам като критика и считам, че може да бъде градивна. Смятам, че за над 15 години четене и колекциониране на списания съм изградил някаква "читателска култура", за "фестивалната"... това е друга тема.

#28 Nespithe

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 147 posts
  • Gender:Male

Posted 23 юли 2012 - 22:58

Харесва ми накъде отивата темата. :russian:

#29 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 24 юли 2012 - 06:13

View PostDouble-D, on 23 юли 2012 - 21:26 , said:

3. Авторите - ами голяма част от старият екип на ХАОС и Нов Ритъм...
Конкретното ми мнение е за авторите, които писаха навремето в ХАОС и Ритъм... Дълбоко убеден съм, че тези хора имат съществен принос за отлива от читатели и крайния провал на тези списания.

Абсолютно си прав, само че лично аз успях да преброя словом и цифром 3 (трима) от "старите курви" от ХАОС и Ритъм в екипа на Метъл Хамър... Трима от 15? Както си го написал, излиза, че едва ли не болшинството от екипа на "новия бардак" е съставен от онези надменни и провалящи списания псевдоинтелектуалци, а то - 3 от 15... Не ми се вижда кой знае какъв проблем. Или греша? :rolleyes:

#30 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2012 - 07:14

View PostDouble-D, on 23 юли 2012 - 21:26 , said:

Отговаряш ми частично, не напълно, но да не забиваме повече в онази тема. ОК.
За 15 години четене и колекциониране на списания трябва да си разбрал и още нещо - списанията ги затриват преди всичко слаба редакционна политика (която не се определя от отделните автори в тях), икономически фактори - отлив на рекламодатели и др. И като очевидец на събитията мога да ти кажа, че причината за спирането на "ХАОС" е опитът му да "завладее" чужбина, ставайки англоезично издание, върху което не виждам как некадърността, или каквото там, на авторите му е повлияла :rolleyes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#31 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2012 - 11:22

Posted Image

Satyr (лявостоящият) в действие. Posted Image
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#32 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2012 - 12:15

Какво искаш да кажеш с това?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#33 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 юли 2012 - 12:37

View PostSatyr, on 24 юли 2012 - 12:15 , said:

Какво искаш да кажеш с това?

Колегата вероятно иска шеговито да онагледи приложената по-горе аналогия "нов бардак със стари курви", прилагайки снимка на знаменита сцена от филма "Taxi Driver", в който Харви Кайтел играе сводник. По тази логика, ето я моята любима Озя:

Posted Image
-----------------------------------------
Слушай силно!

#34 Roy

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 705 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2012 - 12:57

Точно така. Стана ми смешно, че част от екипа на списанието бе сравнен с дами в напреднала възраст, със съмнителен морал и богат сексуален опит.
By and large, jazz has always been like the kind of a man you wouldn't want your daughter to associate with.

Duke Ellington

#35 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2012 - 19:40

Както казах нямам никакво желание,а и време да влизам в глупави спорове. Щом толкова се хващате за някакъв израз, го забравете. Вече писах, че споделям личното си мнение и дадох някаква критика. Дали сте съгласни или не си е ваша работа. Но начина на отклоняване и неприемане на такава е типично нашенски и затова нищо в тая държава не се получава. Ясно ми беше, че като си напиша мнението ще скочите като ужилени, но се надявах все пак и да обърнете внимание и на другите точки като формат, статии и тн, а не да си обясняваме дали изразът с курвите е правилен или не. Спирам да пиша по темата освен, ако няма намерения да се води нормален разговор без жалки опити за иронизиране.

#36 jasta

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 260 posts
  • Gender:Male

Posted 24 юли 2012 - 19:53

В този форум няма да намериш разбиране пич.

#37 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 24 юли 2012 - 20:36

View Postjasta, on 24 юли 2012 - 19:53 , said:

В този форум няма да намериш разбиране пич.

Ако в този форум не проявявахме разбиране към инакомислещите, както и ако не толерирахме много високи нива на свобода на словото, ти специално щеше да си изритан преди 200 поста. И то не по модераторска инициатива, а под натиска на общественото мнение. Което е много по-тежък и обективен довод.

Може би ти убягва обстоятелството, че никой не те е докарал и съответно не те държи насила тук. В този форум си на гости. А културният човек, когато е под чужд покрив, най-малкото не си позволява да обижда в прав текст домакините си. Особено пък когато няма никакви основания за това. Съобразявай се!
-----------------------------------------
Слушай силно!

#38 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2134 posts
  • Gender:Female

Posted 24 юли 2012 - 20:39

View PostDouble-D, on 24 юли 2012 - 19:40 , said:

Спирам да пиша по темата освен, ако няма намерения да се води нормален разговор без жалки опити за иронизиране.
Ти си този, който проваля нормалния разговор с грубости и вулгарни определения още в първото си мнение. Освен това си несъобразителен, сред тримата от списание "ХАОС" има и жена. Накратко - плачеш за съд.
Hedniska Blod

#39 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 24 юли 2012 - 22:03

View PostDouble-D, on 24 юли 2012 - 19:40 , said:

Така е. Влиза някой, "отваря" се грубиянски за нещо и като му се отговори по подобен начин се фръцка. Класика :)
А пък това за формата, че бил неудобен за четене е най-върховната ти глупост. Щото тогава 90% от списанията на пазара са в "неудобен за четене формат". Ама или си падаш по джобните дамски издания, или за това са виновни "старите курви", които правят тези 90% от списанията у нас и които са толкова закостенели, че не признават джобния формат :lol2:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#40 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 24 юли 2012 - 22:17

Изобщо не знам защо му се връзвате... Човекът очевидно е влязъл с цел да нахрани списанието поради някакви си негови причини и е видно, че е невъзможно да се води разговор с него. Още с първия си пост показа, че е лично засегнат от някой от бившите хаосници и иска да си го върне. На такива дребнави коментари не трябва да се обръща внимание...

Успех на списанието и с нетърпение очаквам да започнат материалите за българските групи. :)
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users