Jump to content

Новото Миталикапредварителности


512 replies to this topic

#41 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 27 юли 2007 - 16:29

View PostNWOBHM, on Jul 27 2007, 02:04 PM, said:

Няма как всички експерименти да са в "правилната посока". То затова се казва експеримент - не е много ясно какво ще се получи накрая.

Съгласен съм. Когато са били иконоборци са се справили прекрасно. Вече имат други борби, при това от съвсем различно равнище. Например алкохолизма съвсем не е лесен противник :) . Шегата настрана, но едно е да се изкачиш до върха, друго е да се задържиш там.

Правилна посока?За кого е правилна тая посока?И какъв ще да е тоя връх ако мога да попитам?Комерсиален връх ли?Ми St.Anger е продал 4 милиона копия досега.System Has Failed на Megadeth колко е продал?200 000 има ли?Хората ги боготворят,на турнетата след St.Anger стадионите се пукат по шевовете.Според теб на върха ли са?Въпрос на вкус и разбирания пич,примерно за мен всичките албуми на Слейър(без Reign in Blood) са на нивото на St.Anger.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#42 metallica_fan

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 4 posts

Posted 27 юли 2007 - 16:47

Много неща се казаха последните седмици за албума на металика , но в крайна сметка нещата стоят така. Джеймс каза че продуцента им се опитва да ги накара да се чустват така както са се чувствали когато са правили "Master of Puppets". Кърк каза че албума е смесица между "Justice...." и "The Black album". Последно време се разпространи и статията в която се описва как барабаниста на "Velvet Revolver" бивш "Guns n Roses" е чул демо записите на албума тъй като той и Ларс са големи приятели.Коментара по албума е бил следния: "С Ларс Улрих сме близки приятели и той ми пусна част от демо записите на групата.", казва Мат. "Когато ги чух му казах само "Пич, миксирайте това и го пускайте". Беше абсурдно. Демотата бяха извратени. Осем-минутни песни, с рязка смяна на темпото, зверски бързи. Не знам как ще ги свирят на живо.", изказва очарованието си Мат.

"Казах на Улрих, че колкото повече одъртяват, толкова по-бързи стават

#43 NWOBHM

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 57 posts

Posted 28 юли 2007 - 12:44

View Postcygnusx86, on Jul 27 2007, 05:29 PM, said:

Правилна посока?За кого е правилна тая посока?И какъв ще да е тоя връх ако мога да попитам?Комерсиален връх ли?Ми St.Anger е продал 4 милиона копия досега.System Has Failed на Megadeth колко е продал?200 000 има ли?Хората ги боготворят,на турнетата след St.Anger стадионите се пукат по шевовете.Според теб на върха ли са?Въпрос на вкус и разбирания пич,примерно за мен всичките албуми на Слейър(без Reign in Blood) са на нивото на St.Anger.
Искаш да ти дам дефиниции за "посока" и "връх" ли? Ето какво казва тълковният речник :drinks: :
Връх:
1) Най-високата, най-горната част на нещо
2) Тънък, заострен край на предмет.
3) Висша, крайна степен в появата на нещо
Посока:
1) Въбражаема линия, която се следва при движение / направление / насока
2) Географски ориентир
3) Път на развитие

Може би не съм се изразил правилно в предишния си пост. Харесвам новите им албуми - в тях има много добри песни. Те вече са поставили своите "световни рекорди" и всяко следващо тяхно "постижение" ще се сравнява с предишните - това е неизбежно. Това имах в предвид, когато писах за изкачването и оставането на върха. Та в този ред на мисли - според мен са на върха, пич :bomb: .

#44 spiritt1974

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 149 posts

Posted 30 юли 2007 - 21:51

Албумът ще е супер як! Просто защото не могат да си позволят st.anger отново.

#45 sodom

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 143 posts

Posted 30 юли 2007 - 21:53

View Postspiritt1974, on Jul 30 2007, 10:51 PM, said:

Албумът ще е супер як! Просто защото не могат да си позволят st.anger отново.

Оптимистът казал: Може, може и по-зле..... ;) ;)

#46 dqdo

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 70 posts

Posted 06 август 2007 - 00:05

Изчерпана група.Амин.Мечтая да възкръснат. :huh:

#47 Opushead

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 26 септември 2007 - 01:06

Ами аз пак мисля че новият дългоочакван албум ще е нещо от рода на St.Anger , понеже прослушах някоитехни студийни творения, ето и линкове:
http://vbox7.com/play:dfb59b82
http://vbox7.com/play:fd240d8a
http://vbox7.com/play:5f7ca257
но тук имаме по-различни рифове:
http://vbox7.com/play:cde347d2

#48 пияница на грил

    Хемул

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 192 posts

Posted 26 септември 2007 - 09:06

View PostOpushead, on Sep 26 2007, 02:06, said:

Ами аз пак мисля че новият дългоочакван албум ще е нещо от рода на St.Anger , понеже прослушах някоитехни студийни творения, ето и линкове:
http://vbox7.com/play:dfb59b82
http://vbox7.com/play:fd240d8a
http://vbox7.com/play:5f7ca257
но тук имаме по-различни рифове:
http://vbox7.com/play:cde347d2
зле е :)
tiuriuliu biurgiurdiuliu.Рейс 305 е ПОДВОДНИЦА!!!
АЛКОХОЛЪТ В МАЛКИ ДОЗИ Е ПОЛЕЗЕН ВЪВ ВСЯКАКВИ КОЛИЧЕСТВА
powered by ВИП СУЛЮ
http://www.myspace.com/anchorheaddarthmetal

#49 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 26 септември 2007 - 10:00

View Postпияница на грил, on Sep 26 2007, 10:06, said:

зле е :)
Не те е срам! Металика са велики! И чалга да просвирят, пак ше ги слушам! Знаеш ли, че Металика са велики, а? Ако ги нямаше тях, нямаше да има други метъл групи! И са велики! Тея, дето плюете по Металика станали ли сте известни колкото тях, за да имате основание да приказвате така, а? Ама Металика са велики! И изобщо - това е най-великата банда на света! Защото са велики! :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#50 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 26 септември 2007 - 10:06

Това е един много грозен джангър.
\m/

#51 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 26 септември 2007 - 10:13

View PostMo6no, on Jul 26 2007, 16:23, said:

В Ст. Ангър има някои положителни неща.
Естествено!
Нямаше нито едно соло!
Мечтая си за още един такъв албум на Металика!
Отново ще им стана върл фен :)
Next One Is Real

#52 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 септември 2007 - 10:26

Абе някой казали, че Металика са велики? :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#53 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 26 септември 2007 - 11:05

Едно време имаше една велика траш група, наречена Metallica. За жалост тя отдавна вече не съществува...

#54 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 26 септември 2007 - 11:06

View PostBlackiel, on Sep 26 2007, 11:06, said:

Това е един много грозен джангър.


:)
...But grey is still black...

#55 Fester Addams

    True Poser

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 277 posts

Posted 26 септември 2007 - 11:11

Аз изобщо не съм сигурен,че това са металика.Особено на парчето,в което има и вокали съм почти убеден,че не пее Джеймс Хетфийлд.
Шоу да става!

#56 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 26 септември 2007 - 12:45

^не, тва са некви пичове, дето от концертните записи слушат парчетата и ги свирят после... :yes: Разтърси се из You Tube ще видиш концертни записи на новите песни :)

#57 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 26 септември 2007 - 13:13

View PostAggressive Perfector, on Sep 26 2007, 12:05, said:

Едно време имаше една велика траш група, наречена Metallica. За жалост тя отдавна вече не съществува...

Металика никога не са се смятали за траш група.Така,че няма нищо вярно в това което си написал.

"We never thought of ourselves as a ‘thrash band.’ We were always an American band with British and European metal influences",Lars Ulrich

А и тия неща дето ги е постнал пича очевидно не са Металика.Така,че айде изчакайте да излезе албума пък тогава плюйте.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#58 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 26 септември 2007 - 13:39

Те и St Anger определиха за най-тежкия албум евър, тъй че... :D

Слушал ли си въобще албумите от Kill 'em All до ...And Justice For All (черния не го включвам, защото той наистина сериозно бяга от траша)??? Не били траш... Сега остава да кажеш и че са хеви метъл и те признавам. :) Ама не, те Металика са най-оригиналната банда на света и не се вписват в никое течение... И Хамет е най-добрия китарист евър. И Ларс Улрих е най-добрия (има хора, които го твърдят :no: ). :P :lol: :lol:

А колкото до новите песни... Явно някой не чете постовете ми или го мързи да търси в You Tube...




Чухте ли ги? Та новият албум щял да е траш, а?!? :blush:

#59 cygnusx86

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 323 posts

Posted 26 септември 2007 - 14:09

View PostAggressive Perfector, on Sep 26 2007, 14:39, said:

Те и St Anger определиха за най-тежкия албум евър, тъй че... :P

Верно?Пък аз да не знам...

Quote

Слушал ли си въобще албумите от Kill 'em All до ...And Justice For All (черния не го включвам, защото той наистина сериозно бяга от траша)??? Не били траш... Сега остава да кажеш и че са хеви метъл и те признавам. :)

Първите 4 албума ги определям просто като метъл.Не като траш метъл или какъвто и да било метъл.

Quote

А колкото до новите песни... Явно някой не чете постовете ми или го мързи да търси в You Tube...




Чухте ли ги? Та новият албум щял да е траш, а?!? :blush:

Ми първата песен честно ти казвам определям я като траш,поне според твоята логика това би трябвало да е траш метъл.Щото не разбирам как определяш първите 4 албума като траш,а тази песен като нещо друго.Втората песен е некъв гаден пънк,признавам без бой.Само дето казаха,че тези песни няма да влязат в албума...И да те попитам между другото къде въобще някой от членовете на Металика твърди,че новият албум щял да бъде траш????То за тоя албум досега не са казали абсолютно нищо.Само,че песните щели да бъдат дълги и Хамет споменава,че му звучали като смесица между Justice-a и черния албум.
"9.29. Сражавайте се с онези от дарените с Писанието, които не вярват в Аллах и в Сетния ден, и не възбраняват онова, което Аллах и Неговият Пратеник са възбранили, и не изповядват правата вяра докато не дадат налога безусловно и с покорство."

#60 Aggressive Perfector

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 145 posts

Posted 26 септември 2007 - 16:55

Quote

Първите 4 албума ги определям просто като метъл.Не като траш метъл или какъвто и да било метъл.
Така,
KILL 'EM ALL е всепризнат заедно със Show No Mercy на Slayer за албумът, сложил основните рамки на траша. Без повече коментар. :)
RIDE THE LIGHTNING надгражда върху дебюта, като изчиства влиянията и очертава пътя на групата - траш, но не като траша на Slayer, а траш с повече мелодии, с дълги, мелодични сола...
MASTER OF PUPPETS вече докрай ошлайфа нещата, довеждайки ги до перфекционизъм. В музикално отношение няма голям напредък от предишния албум, просто запълва и най-малките празнини, оправя и най-малките грешки, абе... Велик албум.
...AND JUSTICE FOR ALL е различният албум - Metallica пак са си Metallica, отново свирят траш и размазват главата ти, но разчупват рамките, които те самите са създали ( :blush: ). Експериментален, музикантски албум.

И да ти дам собствената си дефиниция за траш (тъй като сигурно ще ме питаш): обикновено бърза музика, с праволинейни ударни (имам предвид, без много различни фигури както при техничния дет примерно. Става въпрос за вариации на обикновен ритъм - каса, соло, каса, соло; понякога и с двукасия), технични рифове с много "стъргане" и бързи сола.

Quote

Ми първата песен честно ти казвам определям я като траш,поне според твоята логика това би трябвало да е траш метъл.

Тц. Първата песен си е баш все едно е взета от Load или Reload...

Quote

Само,че песните щели да бъдат дълги и Хамет споменава,че му звучали като смесица между Justice-a и черния албум.

За обещанията може и да си прав... Аз лично се водя от следното:

"Разполагаме с 22 песни, като възнамеряваме да запишем между 12 и 14, а в диска ще вкараме 9 или 10 парчета, в зависимост от окончателното им звучене след смесването и мастеринга(...) Музиката е наистина тежка и различна от всичко, което сме композирали досега. Ще има и китарни сола. И качеството на звука ще е по-добро - този път работим с продуцента Rick Rubin (SLIPKNOT, SYSTEM OF A DOWN, AUDIOSLAVE и др.) (...) Чувстваме, че новият материал е много, много силен. Лично аз бих го поставил в малката ниша между "...And Justice for All" (1988) и "черния албум" (1991)..." (Kirk Hammet).

Само че тия песнички не ми звучат нито като Джъстис, нито като черния. Едната си е все едно директно от Load, а другата е пънк рок (казвам го без капка обида за пънка - обожавам го, но МЕТАЛИКА бяха траш... някога).

Значи остава варианта тези две песни да са най-шитливите, които са написали и просто да ни будалкат, защото са изготвили истински добър албум... Ще видим през 2008. Само че ако пак се оакат, ше ме черпиш една бира... :P





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users