Jump to content

Метълът е вече мода?


52 replies to this topic

#1 Aredhel

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts
  • Gender:Female
  • Location:Berlin

Posted 25 юни 2008 - 12:58

Нов послушник,нова тема :P
В последно време забелязвам две тенденции-по улиците виждам или господа,облечени в бонбонено розово или такива с фланелки на метъл-групи,черепи;окичени с разни вериги и всичко от този род...Всъщност последните са само сред господата-всякакъв народ,а последно видях 4 годишно детенце с фланелка на Iron Maiden :bye: .
От друга страна една приятелка,която си имаше слабост към силиконените повелителки на магистралата,замаскирани като певици,изведнъж се оказа върл фен на Металика и от месеци си има билет за пред сцената за концерта им.
Дотук нищо лошо,но ясно е,че не черната тениска прави метълиста.Зачудих се дали метълското общество наистина увеличава своята численост или просто е модерно да се правиш на метълист в момента.

П.П.Съжалявам,ако темата е глупава,повтаряща се или не е за тук :D

#2 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юни 2008 - 13:07

Явно е така :bye: Щом още един от Ямбоооол е града се регистрира във форума :P Пък и забелязвам в пъти повече младежчета с метълски тениски да пъплят наляво надясно и да се събират на групички из парка :D

#3 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 25 юни 2008 - 13:08

Обичам общи теми!
Rock n' Roll

#4 Змей Горянин

    стъписващо зъл

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 892 posts
  • Gender:Male

Posted 25 юни 2008 - 13:23

Метълите, които на външен вид не приличат на метъли са много повече от неметълите, които на външен вид приличат на метъли. Подозирам дори, че са повече и от класическите неметъли. Не знам обаче, дали този факт има някаква връзка с поставената тема :)
... Through dreams I influence mankind...

#5 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 25 юни 2008 - 13:30

View PostЗмей Горянин, on Jun 25 2008, 14:23, said:

Метълите, които на външен вид не приличат на метъли са много повече от неметълите, които на външен вид приличат на метъли. Подозирам дори, че са повече и от класическите неметъли. Не знам обаче, дали този факт има някаква връзка с поставената тема :)

Тук си абсолютно прав! На определена възраст вече много фактори заставят да смениш черната тениска на някоя група, а и честно казано лично аз не обичам клишетата, пък било и тези на любимата музика. А и личният ми опит ме е убедил, че хора, на които на пръв поглед не личи, че са от "наште", разбират и се интересуват в пъти повече, отколкото някои от хората с "праведния" външен вид. Колкото до темата - носенето на тениска на Металика може и да е станало мода покрай концерта, но това нищо не означава....

Edited by Rebel, 25 юни 2008 - 13:30 .

The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#6 Aredhel

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 7 posts
  • Gender:Female
  • Location:Berlin

Posted 25 юни 2008 - 14:50

View PostJavor, on Jun 25 2008, 14:07, said:

Явно е така :D Щом още един от Ямбоооол е града се регистрира във форума :P Пък и забелязвам в пъти повече младежчета с метълски тениски да пъплят наляво надясно и да се събират на групички из парка :metal:
Ама сега съм по-модерна от другите,какво знаят те :D

Иначе ако цялата показност е само заради фукане...не виждам много смисъл и някак нещата се изместват от музиката към сравняване на кой му е по-озъбен черепа и кой има повече джунджурии и средователно е по-голям фен на някоя група. :)

#7 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 25 юни 2008 - 16:32

View PostAredhel, on Jun 25 2008, 15:50, said:

Анякак нещата се изместват от музиката към сравняване на кой му е по-озъбен черепа и кой има повече джунджурии и средователно е по-голям фен на някоя група. :)
И такива има...обикновено 'любовта' им към музиката/модата отминава за 1-2, макс. 3 години...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#8 newpower

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 25 юни 2008 - 17:17

истински фен те незнаят кво е сложи ли си няква фанелка и смоа тва смао защото има харесва и вече даже младото поколение много почна да слуша метал. а аз честно тея емота или метали които се се обличат като емота не ги признавам просто тва са едни деца които просто не са още неузнати. и кво и аз сам малак и аз на тяхната възраст , но за мен тва не е стил за мен метълат е нещо повече и не е начин на живот :D . та просто исках да кажа че повечето "метълчета" още не са се осъзнали но и тогава ще доиде времето . чакаите доакт сам почнал да отвора една тема. аве много от вас са почнали да слушат метъл от малки но и те тогава са слушали 5 банди на кръст но са се развивали развивали и така се е получило . и аз иамм тениски носа си ги често защото исакм да виждат хората по какво си падам какво харесвам искам да ме знаят какво слушам искам да им го втълпа . та истенския метъл н е е този дет е почнал да слуша метъл на 18 и просто дето си има дълга коса иснеския метъл не е фука че е метъл иснеския метъл си знае и нкои неможе да го разобеди инстенския метъл не е смао дрехи и гримове :metal: тука малко се поувлякоф та и аз може да не сам истински ако ме погледнете но и моито време ще доиде и тоава някои от вас които ме познават и ще ме познават ще си кажат тоя сам го гледал от самия му разтеж и винаги е бил верен на метъла. аре може да има много правоспини гречки , но засажеление еаз сам просто идиота от класа :)

#9 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 юни 2008 - 17:33

Да започнем едно по едно.

Първо - всяко изречение започва с главна буква. Преди препинателни знаци като точка, запетая, удивителен и въпросителен не се оставя интервал, а само след тях.

Следващ урок - утре :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#10 newpower

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 25 юни 2008 - 18:13

А! Мерси за урока, ще чакам следващия с нетърпение! :)

#11 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 25 юни 2008 - 18:16

Моля, само преди това да се убедим, че си усвоил и този.

Тъй като за правописните грешки от тук нататък ще е трудно да се обясняваме, може да си исталираш спел-чекър. Това е програма, която проверява правописа :)
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#12 newpower

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 22 posts

Posted 25 юни 2008 - 18:20

А може ли да ми кажеш откаде да я сваля или форума я има! Защото попринцип сам много зле с писането.Общо казано :)

#13 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 25 юни 2008 - 20:40

Quote

Защото попринцип сам много зле с писането.Общо казано

Не бих казал по принцип, а въобще :) Но, както се казва, винаги има надежда.

Браво за изискването да се пише на български и то правилно! Говоря като филолог, а не като музикален фен, съфорумец и интернет потребител.

Edited by Sailing Ships, 25 юни 2008 - 20:41 .

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#14 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 25 юни 2008 - 20:49

Аз съм метъл под прикритие, както се изразихте вие... По дрехи не можеш ме различиш от средностатистическо момиче (изключвам всички онези имоута, фйешъни и т.н.). Просто се обличам обикновено, не нося някакви гривни с шипове, не си боядисвам косата черна, не гледам злобно всеки срещнат и имам всичко на всичко две тениски на любима група...
Лелей, вече се чудя дали съм метъл... Както и да е. Аз съм метъл (и рок) фен. Просто обичам музиката. Лошото е, че са малко хората, които всъщност обичат музиката... От там идва проблема, не от това кво обличат, носят и правят... Малко хора обичат музиката... :)
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#15 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 25 юни 2008 - 21:00

View PostKristin, on Jun 25 2008, 21:49, said:

....имам всичко на всичко две тениски на любима група...
Аз и тениски още нямам. :crying:
Someone's gonna love me...

#16 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 25 юни 2008 - 21:00

Към Kristin

Изрази много точно това, което аз мисля по зададената тема. Само че моите тениски са малко повече :crying:, но това е без значение. Най-важното нещо е да обичаш музиката, защото тя е нещо неописуемо, нещо прекрасно, даващо свобода, сила, воля, формира определени устои, начин на мислене и пр. От значение е да се замислиш за всяка думичка в текста. Да се заслушваш във всеки тон.

А въпросът за това кой как се облича, как гледа, как се държи е само подробност.

Edited by Sailing Ships, 25 юни 2008 - 21:01 .

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#17 Kristin

    (баш) философ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 628 posts

Posted 25 юни 2008 - 21:06

View PostSailing Ships, on Jun 25 2008, 22:00, said:

Най-важното нещо е да обичаш музиката, защото тя е нещо неописуемо, нещо прекрасно, даващо свобода, сила, воля, формира определени устои, начин на мислене и пр. От значение е да се замислиш за всяка думичка в текста. Да се заслушваш във всеки тон.

Абсолютно, малко или много тя те формира като личност, тя може да те променя или утвърждава... обогатява, храни душевно... Значи много!
Aз конструирам всеобщото като избирам себе си!

#18 the_mess

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 228 posts
  • Interests:Metal,Computer Games,Art!

Posted 25 юни 2008 - 22:09

Хах от километри се забелязват лапетиите дето слушат само и единствено следните групи:Slipknot,Korn,Cradle of Filth,Metallica,Motorhead и Dimmu Borgir.Е преди седмици си седя аз на парапета на стълбите на салона на ПГ и неква групичка 5-то класници ли 6-то класници ли бяха ме гледат и ми викат:Ти метъл ли си?! а аз си бях с Криейтърката тениска и с гривни на Слейър и Дистръкшън...Аз им отговарям:Тъй кат ме гледате?и те:Слушаш ли Слипот?
:crying:
Don't try to tell us
What is right for us
We don't give a fuck anyway
Don't try to steal
Imagination from us
Things we believe
We will never betray!!!

#19 Geddy

    Спасителя в RUSH-та

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1053 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock, Progressive Metal, Heavy Metal, Hard Rock, Jazz, Jazz-Rock, Prog-Folk, Folk-Rock...

Posted 25 юни 2008 - 23:47

View Postthe_mess, on Jun 25 2008, 23:09, said:

Slipknot,Korn,Cradle of Filth,Metallica,Motorhead и Dimmu Borgir.
Е то аз тука не виждам метъл освен Моторхед и Димму (които пък са си блек)

View PostHeathenHeart, on 28 януари 2013 - 13:29 , said:

Бира, водка и прогресив са вредни за здравето. В най-добрия случай водят до тенис. :harhar:

#20 Digger

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 430 posts

Posted 26 юни 2008 - 08:19

View PostGeddy, on Jun 26 2008, 00:47, said:

Е то аз тука не виждам метъл освен Моторхед и Димму (които пък са си блек)


То и Моторхед не са точно метъл. Но по принцип сте прави. Не е необходимо да си накичен от главата до петите с нашивки и железария, за да чувстваш музиката.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users