Jump to content

Гонят ученици заради дълга коса !!! ( 7мо СОУ )невероятно, но факт!


76 replies to this topic

#1 Black Heart

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 120 posts
  • Gender:Male

Posted 23 ноември 2008 - 23:39

http://www.vbox7.com/play:41b36e28

Директорка на столично училище не допуска в час момчета с дълги коси или бради. Заедно с охраната госпожа Ямболиева проверява външния вид на всеки от учениците. След проверката в клас влизат само тези, които изглеждат прилично според критериите, записани в правилника на училището. Според тях полата на децата трябва да е четири пръста над коляното, късите панталони са забранени, а обеци носят само момичетата.

Бижутата трябва да са малки и да се носят само на ушите. Учениците коментират изискванията като остарели и консервативни. Така например заради педантичния ред в учебното заведение, дванайсетокласникът Боян Дончев е изправен пред избора да скъси косата си или да напусне училище.

В отговор, за да се противопоставят на правилата на ръководството, съучениците на момчето няма да влизат в час, докато директорката не размисли. По техен сигнал образователният инспекторат започва проверка.

Заместник-директорката Маринкова отказа да коментира казуса и обясни, че изискването за дължината на косите е работа на ръководството на училището и ще бъде обсъждано единствено в неговите граници.
22.04 - Fury UK

#2 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 24 ноември 2008 - 02:18

Борете се и не се предавайте. :metal:
\m/

#3 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 ноември 2008 - 03:39

Я, мойто даскало!!! Не мога да повярвам! Момчетата в класа ми до един бяха метъли с дълги коси, аз също съм ходила на даскало в "интересен" вид, никой не е имал проблеми, а директорката си беше същата. Този репортаж е тенденциозна простотия.
Ех, колко спомени събуди това клипче...Този симпатяга ни беше по английски :metal:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#4 New Age Messiah

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 59 posts

Posted 24 ноември 2008 - 03:47

'Тенденциозна простотия' ? Какво искаш да кажеш ?

#5 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 24 ноември 2008 - 11:34

Това ако е вярно тотално са ни върнали в комунизма, ужас! :metal: Аз ходех на училище 90-те и при нас цареше пълна шарения- пънкове, метъли, пък и грънджа беше на мода - и пак си бяхме добри ученици и стана хора от нас...Аз ако съм образователен инспектор на тази директорка такава санкция ще й спретна :metal: , а на мястото на родителите на дългокосото момче направо ще я дам под съд, в държавата ни се толерират всякакви отрепки, а децата да не могат да завършат хахаха, няма такъв абсурд!!!
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#6 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 ноември 2008 - 13:37

Униформи и бой.
Бой и униформи.

Каква е тази разпасаност?
Ред трябва в тази държава :crazy_pilot:
Така е то.

#7 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 24 ноември 2008 - 13:43

Че трябва ред в държавата - трябва, но случаят много ми напомня за поговорката "На гол тумбак чифте пищови" - хайде първо да се сложи ред в далеч по-важни неща, щото колкото до образованието, има много по-наболели въпроси от външния вид на учениците, което само по себе си е нещо крайно неважно според мен.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#8 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 ноември 2008 - 13:46

View PostRebel, on Nov 24 2008, 13:43, said:

Учениците са бъдещето на тази държава.
Възпитание. Правила. Още от кърмаческа възраст. Евгеника! Или Макаренко!
Така е то.

#9 Tempest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 24 ноември 2008 - 13:48

Аз също смятам, че въпреки недъгавата съдебна система г-жа Ямболиева ще гризне дръвцето при всички положения...Единственото което трябва да се направи е да бъде дадена под съд.
Аз също бях подстриган и то 91 година. Бъдещата ми тогава класна се случи да е отговорничка /или не знам точно как се казваше/ на ученически лагер. Нормално е в тази възраст /13-14/ да сме правили малко повече простотийки на лагера, но за нещастие се случи точно тя след това да ми бъде класна. Извика нашите и им каза, че за да бъда в нейния клас трябва да се подстрижа. Наприказва им сума ти глупости, половината от които бяха откровени лъжи и така ме принудиха да се подстрижа. Същата тази мастия ми поиска да прочете книгата на Рей Чарлс "Братко Рей" и от тогава не съм я виждал. Скоро се наложи да си я купя от нета. Такива като Ямболиева и моята бивша класна Атанасова трябва да гният по кофите ако искаме в тази страна да няма такива олигофрени!!! Пред нея също има избор- или да се застреля или да отиде до най-близкото сметище и да се самозапали ритуално! :crazy_pilot:
А на учениците от 7-мо искам да им кажа, че края на това безобразие се вижда, бъдете сигурни. След като се е вдигнал шум, никой няма да я остави да си разиграва коня, ако ще и да е любовница на Сергей.

#10 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 24 ноември 2008 - 13:57

Възпитание в никакъв случай не е равно на потискане на индивидуалността. Децата са бъдещето на държавата и именно затова трябва да се възпитат като свободномислещи граждани с право на избор и като хора със собствена индивидуалност и мислене. Униформите са унифициране, потискане на индивидуалността, вкарване в стадото. Така не се поощряват инакомислещите и креативните, тоест същото това бъдеще на мизерната ни държавица.
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#11 Tempest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 24 ноември 2008 - 14:38

Униформите са друга бира!

#12 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 ноември 2008 - 14:50

View PostNew Age Messiah, on Nov 24 2008, 03:47, said:

'Тенденциозна простотия' ? Какво искаш да кажеш ?
Това, че аз всъщност никъде не виждам доказателство за обвиненията на въпросните ученици. Не са ми показали тайно заснето видео, в което "Желязната лейди" е хванала ножици и им реже косата насила. Имаме няколко интервюта на фона на тухлата на Пинк Флойд и това е. Снимали са забраните за закуски и това за пропусквателния режим, които си ги имаше още като постъпих. Не видях напечатана забрана относно дългите коси? Ямболиева казва, че въпросният Дончев има право на избор и че няма да бъде допуснат с дълга коса, което просто ме кара да мисля, че няколко ученика са извършили някаква върховна простотия, в центъра на която е той и докато са му чели конско, са засегнали и косата му и сега това се раздухва от медиите и го превръщат в онеправдан бунтовник, без да се споменават истинските му провинения. Завърших през 2007 и пича съм го засичала достатъчно често по коридорите в продължение на години, през цялото време той си беше с дълга коса, как така изведнъж това се превърна в проблем? Единственият случай, в който са гонили ученици, беше една чистка в английската паралелка, когато хванаха половината клас в час по биология пияни да играят хазарт. Ямболиева е свестен и разбран човек, Маринкова-също. Имала съм проблеми с учители и винаги, когато са стигали до тях двете, всичко се е оправяло. Маринкова ми преподаваше Етика и право, на тетрадката по въпросния предмет си бях залепила снимка на Дейвид Байрън по гол задник, защо не ми направиха проблем? Защо не направиха проблем на съучениците ми, които ходеха с дълги коси? Имайте предвид, че когато ученик защитава директорката на училището си, това означава нещо.
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#13 Tempest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 24 ноември 2008 - 14:57

Ако имаше нещо друго г-жа Ямболиева мисля, че щеше да го спомене. Достатъчно време се перчеше пред камерата, какъв интерес има да крие "истинското провинение"?
Не я познавам тази Тачър, но съм "имал честта" да познавам поне 2-3 слабоумници с подобни псевдоморални възгледи.

#14 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 ноември 2008 - 15:03

View PostTempest, on Nov 24 2008, 14:57, said:

Ако имаше нещо друго г-жа Ямболиева мисля, че щеше да го спомене. Достатъчно време се перчеше пред камерата, какъв интерес има да крие "истинското провинение"?
Не я познавам тази Тачър, но съм "имал честта" да познавам поне 2-3 слабоумници с подобни псевдоморални възгледи.
Тя може и да е споменала, но просто да са го изрязали, това журналята го правят често.

Вижте, аз самата бях голям ръб в училище. Особено големи проблеми имах с учителите ни по информатика, които с изключение на един, бяха пълни кретени. Първата я бях нарекла курва не само в очите й, ами и пред класната и Маринкова, по втория бях метнала стол. Еми завърших си съвсем нормално, без абсолютно никакви проблеми. Даже при въпросния пич, по който метнах стола, после доказаха нещата, в които го обвинявахме и го разкараха. 5 години съм учила във въпросното училище, познавам обстановката перфектно, продължавам да поддържам контакти с някои от учителите си и с класната ми и не съм съгласна с това, да го представят като някаква каторга. За 5 години също не съм видяла "подобни псевдоморални възгледи" в Ямболиева. Истината е някъде там, но определено не в този репортаж.

Edited by foreigner, 24 ноември 2008 - 15:04 .

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#15 Tempest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 24 ноември 2008 - 15:14

Съгласен съм, че журналистите от трите национални телевизии често правят скалъпени едностранни репортажчета. Но все пак репликите на г-жа Ямболиева няма как да се изфабрикуват, а те бяха достатъчно гадни - или се подстригва, или напуска институцията. Каквото и да е направил, това не е начина според мен. А освен това откакто ти си завършила е възможно при г-жа Ямболиева да са настъпили необратими хормонални промени характерни за всяка жена в една определена възраст :crazy_pilot: Още по-лошо би било ако за едни може, а за други -не.

#16 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 24 ноември 2008 - 15:19

^Като всеки добър директор на място, тя е строга, да. Продължавам обаче да твърдя, че този репортаж няма нищо общо с действителността, в която живеех 5 години. Ще си направя собствено разследване по случая. :crazy_pilot:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#17 Tempest

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 61 posts

Posted 24 ноември 2008 - 15:34

View Postforeigner, on Nov 24 2008, 15:19, said:

Ще си направя собствено разследване по случая. :vinsent:
Точно това щях да ти предложа :crazy_pilot: Ще чакаме инфо по случая.

#18 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 24 ноември 2008 - 17:14

View PostRebel, on Nov 24 2008, 13:57, said:

Възпитание в никакъв случай не е равно на потискане на индивидуалността. Децата са бъдещето на държавата и именно затова трябва да се възпитат като свободномислещи граждани с право на избор и като хора със собствена индивидуалност и мислене. Униформите са унифициране, потискане на индивидуалността, вкарване в стадото. Така не се поощряват инакомислещите и креативните, тоест същото това бъдеще на мизерната ни държавица.
Именно външния натиск за унификация и за потискане на индивидуалността изгражда различие и отвоюва независимост.

Характер се изгражда в сблъсъка система - личност.
Системата потиска, личността търси себеизява напук на системата.

При липса на система липсва и съпротива - т.е. липсва притискащия фактор, който те кара да отсояваш себе си, да си различен, да си личност. Ако няма срещу какво да се бориш - каква ти креативност, какво себеизграждане, какъв характер.
Така е то.

#19 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 24 ноември 2008 - 18:51

Кой знае какъв гамен е хлапето, че не го пускат в час. Преди 6,7 години също имаше забрана за къси гащи и дълги коси! Ходил съм както си искам никой не ме е спирал, изкарвах си шестиците и се напивахме като смокове и ходихме по концертчета.
Тази разюздана тълпа от лигави хлапета нищо добро не я чака. Тази анархия ще ги довърши. Безотговорността не е свобода, това е глупост. Да се вземат малко в ръце родителите, че ги чака един безмислен живот ако не си възпитат децата както трябва. Стига с тази анархия, така няма да стигнем до никъде.
Rock n' Roll

#20 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 24 ноември 2008 - 18:54

View Postgeorid, on Nov 24 2008, 17:14, said:

Именно външния натиск за унификация и за потискане на индивидуалността изгражда различие и отвоюва независимост.

Характер се изгражда в сблъсъка система - личност.
Системата потиска, личността търси себеизява напук на системата.

При липса на система липсва и съпротива - т.е. липсва притискащия фактор, който те кара да отсояваш себе си, да си различен, да си личност. Ако няма срещу какво да се бориш - каква ти креативност, какво себеизграждане, какъв характер.

Абсолютно съгласен!
Rock n' Roll





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users