Jump to content

Тома - ГеройМнения за албума


111 replies to this topic

#21 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 19 December 2008 - 23:18 PM

View PostOzzy, on Dec 19 2008, 11:26, said:

Ето какво представлява "авторския" албум "на" Тома. "Неговия" албум или както там се води:

1. Нямам време (музика: Par Henrik Aldeheim, Harry Mikael Sommerdahl, Savan Harish Kotecha; текст: Гергана Турийска: аранжимент: Георги Янев)

2. Лош (музика, текст и аранжимент: Владимир Ампов - Графа)

3. Герой (музика: Ian Thornley, Gavin Brown, Jim Vallance, Chad Kroeger; текст: Гергана Турийска; аранжимент: Георги Янев)

4. Inconsolable (музика и текст: Ronny Vidar Svendsen, Nermin Harambasic, Anne Judith Wik, Robin Jenssen, Martin Kleveland; аранжимент: Георги Янев)

5. Джентълмени (feat. Дичо) (музика: Дичо Христов, Иван Велков; текст: Дичо Христов: аранжимент: Иван Велков)

6. Сега си една (музика: Красимир Тодоров; текст: Милен Петров; аранжимент: Красимир Тодоров и Георги Янев)

7. Няма място в теб (музика: Andreas John, Erik Macholl, Julian Schmidt; текст: Руши Видинлиев; аранжимент: Георги Янев)

8. Пластмаса (feat. Димитър Ковачев - The Funk) (музика и текст: Явор Кирин; аранжимент: Емил Бояджиев)

9. Леден пулс (музика: Blair Mackichan, Brett Rosenberg, Jordan Cook; текст: Тома Здравков; аранжимент: Георги Янев)

10. Мога! (музика: Giordano Colombo & Simone Sassone; текст: Гергана Турийска; аранжимент: Георги Янев)

11. Every 1's a Winner (Hot Chocolate cover) (музика и текст: Errol Brown; аранжимент: Георги Янев)
Щеше ми се в цялата тази върволица от имена веднъж, поне веднъж да прочета "ТОМА". Но не би...
С други думи казано: Тома = наемен певец. Ролята му в албума е същата като на този, който свири на баса. Или този, който свири на китарата. Или този, който свири на барабаните. Демек, това, че на обложката пише ТОМА е лъжа, а българския мюзик айдъл е нищо повече от един клоун и пионка.
До един момент ми беше симпатичен. След дуета с Азис и след като виждам кой стои зад песните на "неговия" албум, вече съм твърдо убеден в "изключителния" му талант и "огромните" му "музикални" възможности.

Уау! Чух че Бруса го бил поканил за съпорт на Мейдън. Момчето се издига бравус :harhar:

#22 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 19 December 2008 - 23:44 PM

С една дума - разочарование.

Мислих си, че има хляб в този "idol", но след "изявата" му преди Whitesnake & Def Leppard мнението ми се промени на 360 градуса. А за т. нар. албум не ми се и говори. Камо ли да го слушам. Загуба на време.

Напоследък в съзнанието ми се върти едно интересно определение - "Пази, Боже, сляпо да прогледа". Тук пишат интелигентни хора. Ще се сетят какво имам предвид.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#23 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 20 December 2008 - 00:23 AM

Не знам за вас обаче аз никога не съм имал каквито и да е очаквания към Тома и затова и албума не ме разочарова, а просто не ми хареса. От момента, в който оная лелка излезе с договора ми беше ясно, че албума ще си е един поп продукт с малко по-рок звучене от стандартното и така и стана. Дори не съм учуден от участието на Дичо и Графа :blink: по-скоро бих се учудил ако не бяха набутани вътре :D
Също така не вярвах и да го оставят да напише каквото и да е в албума. Около него сега е пълно с имидж-мейкъри, композитори и всякаква паплач, която му казва какво да прави и как да го прави, а за съдържанието на договора и евентуални неустойки и прочие не ми се и мисли. След няколко месеца Тома ще мине на задни линии както и предния "мюзик айдъл" и евентуално около третата серия ще се сетят да го канят тук-таме за интервюта от типа "какво се промени за теб" :ninja:
Интересно ще ми е след година-две ако събере своя група и започне да свири истинска авторска музика тогава какво ще издаде. Докано дойде това време обаче ще си слушам музиката, която на мен ми харесва, а "Герой" отива към Recycle Bin-а :rolleyes:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#24 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 20 December 2008 - 00:33 AM

View PostOzzy, on Dec 19 2008, 13:59, said:

Отдавна не съм се смял така на някое интервю :D Този път чак сълзи ми излезнаха :rolleyes:
Взето е от Нетинфо:

"- Тома, дебютният сингъл от албума ти се казва "Герой", чувстваш ли се герой от това, което се случи с теб през тази година?

- Целият ми албум се казва "Герой". И Тома-Рок-офанзивата ще ви откъсне шибаните главички! Ще вземем геройски скалпа на безсмислената писнала ни музика и ще върнем рока на предни позиции. Герой не се става ей така, мен хората ме избраха - и аз съм длъжен да спечеля битката. Тя не е само моя, а на всички фенове на праведната музика!

- Почитателите ти чакаха дълго този албум, струваше ли си?

- Е, колко дълго? Минаха само няколко месеца от победата ми в "Мюзик айдъл". По-бързо от това кой го може??? Не се сещам аз лично. U2 бачкат върху един албум по две години.

- Предполагам, че ти също си го чакал дълго - струваше ли си?

- Много ясно! Сега съм супер доволен и определено си струваше. Записах 11 парчета, работих с едни от най-яките музиканти в България, благодарение на моите продуценти от "Вирджиния рекърдс". Сега ще избухнем и наживо с новите парчета.

- Имаш ли си любима песен от албума?

- Всички са ми любими, но има една супер специална за мен - казва се "Леден пулс". Едно много симпатично момче ми написа текста, ха-ха. Сетихте ли се? Аз съм автор на текста на това парче! Погъделичка ме още първия път, когато я чух и нямаше как да не се надъхам за текста. Има и още няколко много здрави парчета, които наистина много харесвам - "Пластмаса", "Няма място в теб", "Герой", разбира се. И последното парче в албума - кавър на един смазващ световен диско хит. Но сега е в метъл версия и ще трепе отново!

- Сцената и музиката са пред теб, какво очакваш от себе си занапред и готов ли си да го постигнеш?

- Аз не очаквам, аз искам и правя! Завладявам! Нали съм герой, как иначе?! Очаквам феновете да харесат и слушат албума ми, да имам много живи участия, свирения, концерти и джънгър! Това искам и така ще бъде! Ще обикаляме и ще покоряваме с рока в сърцата ни. Никога няма да се откажем от това!"

:D :D :D :ninja: :blink:

Когато чете подобни неща, човек се замисля. Спомня си, че по подобен начин говорят някои от любимите му музиканти - онези, които издадоха албума с дръзкото заглавие "Kings of Metal", онези, които са най-тру, най-могъщи и най-силни. Метъл-героите. Онези, чиято позьорщина(съжалявам за грозната дума, но по-подходяща не намерих) всъщност много харесва. Човек се замисля. И установява, че само те могат да направят така, че това да му хареса. Осъзнава, че едно двайсетгодишно хлапе не може и не трябва да се държи по подобен начин. Осъзнава, че певецът, когото е подкрепял с цялото си сърце, онзи, който взриви залата с невероятното рок-изпълнение, онзи, който го накара да се кефи на символа на чалгата, вече си е отишъл. От него е останала само позата. И на човека това не му харесва.

Предполагам, че никой разумен не е очаквал Тома на тези години и с никаквия реален опит зад гърба си да бъде велик композитор или текстописец. Но и никой не би трябвало да очаква току-що появил се на сцената изпълнител без една авторска песен да говори по подобен начин. На мен ми изглежда като нескопосано копие на Manowar. Не знам кой му е казал да се държи така, но е сбъркал прекалено много. Жалко.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#25 Ice-9

    Леко со секирата како

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 190 posts
  • Gender:Male
  • Location:Somewhere in the Heart of the Summer

Posted 20 December 2008 - 01:09 AM

View PostДжуджето_GIMLY, on Dec 20 2008, 00:23, said:

Не знам за вас обаче аз никога не съм имал каквито и да е очаквания към Тома и затова и албума не ме разочарова, а просто не ми хареса. От момента, в който оная лелка излезе с договора ми беше ясно, че албума ще си е един поп продукт с малко по-рок звучене от стандартното и така и стана. Дори не съм учуден от участието на Дичо и Графа :D по-скоро бих се учудил ако не бяха набутани вътре :D
Също така не вярвах и да го оставят да напише каквото и да е в албума. Около него сега е пълно с имидж-мейкъри, композитори и всякаква паплач, която му казва какво да прави и как да го прави, а за съдържанието на договора и евентуални неустойки и прочие не ми се и мисли. След няколко месеца Тома ще мине на задни линии както и предния "мюзик айдъл" и евентуално около третата серия ще се сетят да го канят тук-таме за интервюта от типа "какво се промени за теб" :ninja:
Интересно ще ми е след година-две ако събере своя група и започне да свири истинска авторска музика тогава какво ще издаде. Докано дойде това време обаче ще си слушам музиката, която на мен ми харесва, а "Герой" отива към Recycle Bin-а :rolleyes:

Ойе :blink:

#26 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 20 December 2008 - 02:35 AM

View PostТигър, on Dec 20 2008, 01:33, said:

Когато чете подобни неща, човек се замисля. Спомня си, че по подобен начин говорят някои от любимите му музиканти - онези, които издадоха албума с дръзкото заглавие "Kings of Metal", онези, които са най-тру, най-могъщи и най-силни. Метъл-героите. Онези, чиято позьорщина(съжалявам за грозната дума, но по-подходяща не намерих) всъщност много харесва. Човек се замисля. И установява, че само те могат да направят така, че това да му хареса. Осъзнава, че едно двайсетгодишно хлапе не може и не трябва да се държи по подобен начин. Осъзнава, че певецът, когото е подкрепял с цялото си сърце, онзи, който взриви залата с невероятното рок-изпълнение, онзи, който го накара да се кефи на символа на чалгата, вече си е отишъл. От него е останала само позата. И на човека това не му харесва.

Предполагам, че никой разумен не е очаквал Тома на тези години и с никаквия реален опит зад гърба си да бъде велик композитор или текстописец. Но и никой не би трябвало да очаква току-що появил се на сцената изпълнител без една авторска песен да говори по подобен начин. На мен ми изглежда като нескопосано копие на Manowar. Не знам кой му е казал да се държи така, но е сбъркал прекалено много. Жалко.
True words, Brother! (простете лекия офтопик в поста по-надолу, няма да се повтори)
И основната разлика - Тома печели измислен СМС конкурс и му назначават некадърен Пи Ар екип, а при споменатата група нещата не са така. Те си извоюват всичко сами. Говорят, както говорят, защото имат самочувствието че сами са се издигнали само с помощта на феновете и на своята вяра. Без разни Пи Ари, мениджъри, побутвания и дуети с Азис.
Една кратка история точно по този повод:
Един брат от форума на Manowar беше пуснал интервю с някакъв мениджър, който е работил с Кисс. Разговора беше предимно за тях, но по едно време каза че съвсем за малко е менажирал именно Manowar. Ако не знаете първият им албум е издаден от EMI. От там назначават него да ги движи. По едно време преди един гиг от по-висшите в EMI отиват при нашите и им казват "Трябва да промените това и това". Естествено дружината им отвръща цитирам "Screw you we're not gonna do this". Тогава шефа отива при мениджъра и казва "Сваляме ги от лейбъла". От тогава Джоуи движи всичко.
Та това момче НЯМА право да приказва така. Добре правиш рок. Браво! Но ти си само наемен певец. Не си никой още. Защо големите са големи. Сами си пишат музиката и сами си я пеят. Но нашите олигофрени взеха поп практиката и създават Chainsaw Charlie's Morgue (сещате се от The Crimson Idol).
\m/

#27 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 20 December 2008 - 11:06 AM

Цялата тази TOMA-кампания е един голям ташак. :ninja:
Не искам да обиждам момчето, той най-вероятно няма абсолютно никакво влияние върху случващото се около него - прави квото му се каже, щото иначе кръгом обратно към Пазарджик. :D
Тези, които го лансират обаче, са нищо повече от малоумници. Истината е, че Тома беше избран за Музикален Идол от рокаджиите у нас, а в момента на капутите от Вирджиния им е през онова за тях. В момента таргета са тийновете, но тези до 16 г., дискарите и чалгарите. Щото са много ебаси, адски много и кльопат лъскавини. Тука няма рок, братко, да не говорим за метъл. Тома е чисто и просто поп-еднодневка, каквото и да прави, докато е с тия смешници е обречен да си остане такъв... :blink:
Не му се сърдете, дори и интервютата са му подадени отгоре, сигурен съм. :rolleyes:
:D
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#28 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 20 December 2008 - 14:39 PM

Ми да го видим утре вечер във Фрактура какви ще ги говори...
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#29 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 20 December 2008 - 19:16 PM

Т.нар. имидж мейкъри на Тома са пълни малоумници. Държанието му е тъпо. За мен, а и повечето от нас тук във форума, човека яко преиграва и дразни. За по-възрастни хора, като баща ми например, той създава яко негативен имидж на рокери, метъли и т.н. Изрази, като "ще ви откъсна шибаните главички" определено не предразполагат. Изобщо не ми е ясно, защо като си метъл, трябва да се държип като идиот, според някои псевдо специалисти.
Албума не съм слушал и нямам намерение. Чух само заглавната песен, много ми е поп-рок. Не ми допада.

#30 Blackiel

    Bastard

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 755 posts
  • Gender:Male
  • Location:Düsseldorf, DE

Posted 20 December 2008 - 21:49 PM

View PostSvil, on Dec 20 2008, 20:16, said:

Чух само заглавната песен, много ми е поп-рок. Не ми допада.
Е то и на Сото новият солов албум (Beautiful Mess) е много поп-рок, ама от класа :rolleyes:
\m/

#31 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 20 December 2008 - 22:31 PM

Направих грешката да даунлоудна албума и да се опитам да го слушам. Не стана. Съжалявам. Бях решил да чуя още две песни, преди да отпиша Тома като изпълнител за доста време напред. Налетях право на "Пластмаса" и "Every`s A Winner". Ужасни са. Не знам... В състезанието ми беше фаворит, макар че след като изпя песента на Whitesnake, започна вече да прекалява с позата, преглътнах дуета му с Азис, искрено се радвах, когато разбрах, че ще подгрява любимата си група, беснях по всевъзможни форуми срещу плювните, които се изсипваха по негов адрес... И сега, слушайки този албум, аз се чувствам предаден. Защото всичките нерви, които изхабих в негова подкрепа, отидоха за "творение", което може да мине за рок само пред някой полуглух почитател на Анелия. Защото в оригинала на "Обичам те" има повече рок. Защото човекът може много повече...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#32 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 21 December 2008 - 10:55 AM

Сънувах странен сън -
всички ние бяхме големи жълти тикви,
които спокойно си растяха в задния двор
на естрадната музика.
Един ден стопанинът дойде, огледа ни,
откъсна ни, наряза ни на парчета,
поръси ни хубаво със захар,
изпече ни в една фурна,
натовари ни на една талига
и тръгна по белия свят да ни продава.
Мене ме продаде на две момчета с кожени якета -
те ме опитаха и ме изплюха - не обичали сладко.
В този миг аз се събудих и изкрещях:

Не е лесно, не е лесно да си тиква....


Предполагам, че повечето от хората, които са се събрали в този форум знаят от къде е горният цитат. За останалите да кажа: това е началната рецитация от песента "Не е лесно" на Ера. Ако отнесем историята на Тома към тази кратка "приказка" то мисля, че всеки намира идеалното си място в нея: Тома като тиквата, ние като момчетата с кожените якета и продуцентите лансиращи изпълнителя като Стопанина. А на повечето от нас номерата със захаросаните тикви не ни минават. Защото някой на високо се надява, че като си е подбрал модерната напоследък целева аудитория на рок феновете ще може да прекара триковете си и тук. Е не - няма да го бъде. Поне аз отказвам да ме третират като гъба и да ме поливат с надеждата от мен да излезе един голям, тлъст гъбок, отказвам да ми пробутват чалга модели. Тъй като албумът "на" Тома до голяма степен е изграден точно на такъв модел: "намери-не-особено-известна-песничка-и-й-лепни-български-текст". По същото време навсякъде се лансира, че "Герой" е първият солов албум на Тома и като разбереш малко повече за песните и ти става едно кисело... Но основният процент от хората не се интересуват, не искат да търсят, а само да консумират.

От тази гледна точка дискът е прекрасно изработен. Защото ако забравим всичко друго (автори на песни, поведение на изпълнителя, реклама и т.н.) и разглеждаме само музиката то "Герой" е един добър диск. Има си хващащи песни, сносен звук, даровит певец (трудно някой може да ме убедени, че Тома не може да пее) изобщо всичко, което е нужно за един приятен радиофоничен поп-рок албум. Но когато започнем да редим и останалите парчета от пъзела се вижда друго, което онзи ден обсъждахме с @Violator-а. Че това е един лъскав продукт, че всеки сносно пеещ и добре изглеждащ младеж може да е на мястото на Тома и резултатът щеше да е абсолютно един и същ. Няма значение дали изпълнителят се казва Драган, Петкан, Тома или Илиян... все тая. Различен цвят на опаковката, а съдържанието - еднакво. И Стопанинът си мисли, че като е със захар ще се хареса на всички. Еми няма.
Толкова за продавача.

А на Тома мога само да пожелая да се събуди по-бързо и да разбере, че "не е лесно да си тиква".
ПИСУК!

#33 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 21 December 2008 - 15:54 PM

Не съм слушал този албум. Нямам и намерение да го правя занапред. Вярвам ви напълно и не се нуждая от доказателства за думите ви. От друга страна ми е крайно интересен дебатът който водите в тази тема. Всъщност не разбирам какво сте очаквали от този маркетингов продукт? :ninja:

Преди много време, в една друга тема, написах следното:

View Postmarillion, on Jun 3 2008, 10:19, said:

Още в началото споделих, че според мен Тома е чудесен за вокалист на рок-група. Нищо повече от това. Не го виждам със самостоятелна кариера зад гърба си, но ако се събере с качествени музиканти може да направи чудеса...

Тогава все още искрено се надявах Станислава Армутлиева най-после да подходи творчески към поредната си "златна кокошка" и разбере, че Тома не е изпълнител за солова кариера. Тома има нужда от група зад гърба си. :blink:

И след като нито “Вирджиния рекърдс”, нито Тома направиха нещо, за да се случи, ето това нещо:

View Postmarillion, on Jun 6 2008, 14:13, said:

Сега нека да видим какво ще се случи и дали Тома ще се справи с трудната задача да сформира качествена група и намери подходящата публика... :D

...аз наистина не виждам какво още може да се каже по темата. Тома се превърна от потенциално добър фронтмен, на потенциално интересна нова българска рок група, в ненужен маркетингов проект с предизвестен край.

Изводите от цялата тази история за мен са поне два. Първият извод е, че хубавицата от “Вирджиния рекърдс” няма никакво намерение да подпомага раждането на нова силна българска рок група. Вторият извод е, че Тома наистина не притежава нужния потенциал, за да оползотвори това което му се предложи на тепсия от хората през месец юни тази година... :rolleyes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#34 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 21 December 2008 - 22:20 PM

View Postmarillion, on Dec 21 2008, 15:54, said:

Изводите от цялата тази история за мен са поне два. Първият извод е, че хубавицата от “Вирджиния рекърдс” няма никакво намерение да подпомага раждането на нова силна българска рок група.
Че то има ли някой който да иска да подпомага този стил в България???И зне мога да разбера защо част от рок феновете са очаквали Тома да се окаже Месията на тази музика у нас,като тук все още на дневен ред са чалга проститутките и наркоманизираните фолк заведения.Мисля,че от написаното от всички нас до тук едно е ясно - ТОМА Е ПОЗЬОР!!! Със сигурност фактор е и договорът с Вирджиния,а много се съмнявам че те биха издали и промотирали някакъв бурен метъл или хард рок.Все пак и те са хора и искат да папкат прасенца на Коледа.Едва ли е случайно това,че албумът е издаден сега.Хем преди празниците,хем преди "Героят" да е напълно забравен...
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#35 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 24 December 2008 - 00:22 AM

Вижте на какво попаднах в Замунда:

crouly said:

...нямам думи... а парчето с д'Фънк- "ПЛАСТМАСА" го има качено тук от преди повече от три години и със сигурност това не е ТОМА или ФЪНКАРА !!! Хората които са се заиграли през 2005г. (а можеби и по-рано) са се справили далеч по-добре !!! И аз подкрепям мнението че дует с АЗИС би бил по-успешен, вместо за пореден път да се ВЗИМА НЕЩО НА ГОТОВО и по този начин да се печели слава на чужд гръб !!!**********

На мястото на звездичките имаше линк. Не съм чул оригиналното парче все още, но ще видим... Трети кавър за момента.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#36 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 24 December 2008 - 16:25 PM

Прости им Господи, те просто са Вирджиния рекърдс!!!! :lol:

Няма да коментирам, защото мнението ми е много отрицателно. Само се надявам Тома
по скоро да се осъзнае и да направи нещо авторско, а не този комерс.... shittt.

Оценка -90/10

Insane in my brain

#37 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 25 December 2008 - 20:42 PM

За разлика от повечето пишещи тук (да не кажа всички), първо чух семплите от албума на mp3.bg (благодарности на форумеца, който пусна линка), после реших, че си струва да си го купя, посетих най-близкия магазин и вече съм горд собственик на албума на първия музикален рок идол на България :yes: Изненадващо добре изпипано издание за нашите стандарти - пластмасова кутийка с картонен калъф, луксозна книжка от около десетина страници с много снимки на Тома, текстовете на песните и пълна информация за авторите на всяко парче (за който го интересува). Относно музиката - изслушах албума на един дъх, много приятен мелодичен рок, изпълнен с кадифения глас на идола :blush: С други думи - получих това, което търсих - перфектно изпълнение на Тома във всяко едно отношение. Не ме интересува дали песните са негови или чужди, по-важното е, че той ги е изпял доста добре. Комерс или не, албумът определено става за слушане, от начало до край. За който има желание да го чуе, останалите да не си губят времето с коментари на нещо, за което си нямат и идея как звучи.

Edited by Metal Heart, 25 December 2008 - 21:04 PM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#38 maleficio_of_hate

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 10 posts

Posted 27 December 2008 - 01:24 AM

Ето го въпросния Тома
ToMa
Thornley

Хората по форумите струват повече

#39 Wrong Decision

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 3 posts

Posted 27 December 2008 - 03:08 AM

Аз също съм "горд собственик" на албума на Тома. По мое лично мнение албумът никак не е лош въпреки, че можеше да е и доста по-добър. Да започна с това което не ми харесва. Не ми харесва това, че продуцентите явно имат много ниско мнение за рок и метъл феновете в България тъй като са се опитали да ги впечатлят с твърде глупаво и твърде изкуствено твърдо звучащи песни като дуета с Фънки "Пластмаса" и кавъра на "Еvery 1's A Loser". Също така има и 2-3 безлично звучащи песни като например дуета с Дичо "Джентълмени". От друга страна обаче в албума има поне 4-5 доста яки парчета, които биха допаднали на всеки средностатистически рок (за съжаление, не и метъл) фен. Лични фаворити са ми "Мога" и особено началната песен "Нямам време". Баладата "Inconsolable" също е доста приятна, въпреки че не е много рок. Относно това, че песните са "купени", а не са авторски аз не съм отрицателно настроен, ако финалният резултат е добър(какъвто е според мен), няма значение дали песните са писани от неизвестни чуждестранни музиканти или от неизвестни български такива. А и варианта всички песни да бяха написани от Дичо и Графа не ми се вижда по удачен. На фона на затъващия български рок пазар, албума е светлина вкрая на тунела. Заедно с "Герой" си купих и новият албум на Щурците "Каменното цвете" и смея да кажа, че албума на Тома в много отношения е по-добър. Не бих си позволил да сравнявам Щурците и Тома, вторият едва ли някога ще постигне това, което първите са постигнали, но като изслушах двата албума един след друг си дадах сметка, че в наши дни в нашата страна дори за една доказана група с 40-годишна история е трудно да направи качествен и в същото време добре продаваем рок албум и на фона на този факт албума на Тома е глътка свеж въздух. Няма да съветвам никой да си купува или тегли "герой", защото ще се обремени с очаквания и те да не се оправдаят напълно, имайки се предвид, че музикалните предпочитания на повечето хора в този форум клонят към метъл, а не рок музиката, ако трябва да се избира между тях, колкото и да е нелепо това. Единствено се надявам, да спрете да плюете албума само заради напълно неадекветните медийни изказвания на Тома и дебютния сингъл, който според мен не е сред най-добрите песни в албума.

#40 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 27 December 2008 - 08:13 AM

View PostWrong Decision, on Dec 27 2008, 03:08, said:

Аз също съм "горд собственик" на албума на Тома. По мое лично мнение албумът никак не е лош въпреки, че можеше да е и доста по-добър. Да започна с това което не ми харесва. Не ми харесва това, че продуцентите явно имат много ниско мнение за рок и метъл феновете в България тъй като са се опитали да ги впечатлят с твърде глупаво и твърде изкуствено твърдо звучащи песни като дуета с Фънки "Пластмаса" и кавъра на "Еvery 1's A Loser". Също така има и 2-3 безлично звучащи песни като например дуета с Дичо "Джентълмени". От друга страна обаче в албума има поне 4-5 доста яки парчета, които биха допаднали на всеки средностатистически рок (за съжаление, не и метъл) фен. Лични фаворити са ми "Мога" и особено началната песен "Нямам време". Баладата "Inconsolable" също е доста приятна, въпреки че не е много рок. Относно това, че песните са "купени", а не са авторски аз не съм отрицателно настроен, ако финалният резултат е добър(какъвто е според мен), няма значение дали песните са писани от неизвестни чуждестранни музиканти или от неизвестни български такива. А и варианта всички песни да бяха написани от Дичо и Графа не ми се вижда по удачен. На фона на затъващия български рок пазар, албума е светлина вкрая на тунела. Заедно с "Герой" си купих и новият албум на Щурците "Каменното цвете" и смея да кажа, че албума на Тома в много отношения е по-добър. Не бих си позволил да сравнявам Щурците и Тома, вторият едва ли някога ще постигне това, което първите са постигнали, но като изслушах двата албума един след друг си дадах сметка, че в наши дни в нашата страна дори за една доказана група с 40-годишна история е трудно да направи качествен и в същото време добре продаваем рок албум и на фона на този факт албума на Тома е глътка свеж въздух. Няма да съветвам никой да си купува или тегли "герой", защото ще се обремени с очаквания и те да не се оправдаят напълно, имайки се предвид, че музикалните предпочитания на повечето хора в този форум клонят към метъл, а не рок музиката, ако трябва да се избира между тях, колкото и да е нелепо това. Единствено се надявам, да спрете да плюете албума само заради напълно неадекветните медийни изказвания на Тома и дебютния сингъл, който според мен не е сред най-добрите песни в албума.
Чудесно и изчерпателно мнение.Много се зарадвах от факта по който защитаваш тезата си.Все пак за всеки влак си има и пътник.Ще си позволя да не се съглася само с едно от написаните неща от теб.И това е сравнението между албума на Тома и този на Щурците.По никакъв критерий не смятам,че неговият е по-добър.Разликата е там,че Щурците са направили албум,който е напълно характерен за тях,с много от старите им похвати,с много мисъл и с чудесни аранжименти.Основната разлика между двете тави е в музиката.Тази на Тома се приближава максимално до модерните западни изисквания за комерсиален рок - нещо ,което на мен лично не ми се нрави.А Щурците са направили това,което винаги е впечатлявало феновете им - не са се поддали на модерните влияния,нито пък да са задълбали в миналото.Но тук всичко е въпрос на вкус.Идеята беше,че с целият този медиен шум около победителя от Мюзик Айдъл,неадекватните му интервюта,откровенно слабото му представяне на концерта на Уайтснейк и Деф Лепард мирише на поза и не добре оформена рекламна кампания.Предполагам че 13 годишните му фенки ще са основните купувачи на продукта му.Но като цяло Тома изглежда като една кукличка на конци.

P.S. Албума на Щурците се казва "На прага на сърцето" :blush:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users