Jump to content

Мюзик Айдъл...Някой гледа ли го?


120 replies to this topic

#41 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 14 March 2009 - 00:36 AM

Махнаха фаворита ми-англичанката, как не ги беше грях :( От мъжете ми направиха впечатление точно тези, които изброихте досега, а от жените-пеят, но нито една не ме грабва с някаква наистина впечатляваща дарба и характерен глас. Досега запомних само 13-годишната, наистина е изключителна, другите...


колкото до предварителните кастинги: ужасих се да видя толкова много хора с психически отклонения, как могат някои да го намират за смешно, трагично е!

Edited by foreigner, 14 March 2009 - 00:37 AM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#42 Pinky

    a pig

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 365 posts
  • Gender:Female

Posted 14 March 2009 - 01:45 AM

Аз че телевизия не гледам - така си е, освен на вечеря, но този пич, който пя Фреди ... О_о Е те тфа се казва музикант - техниката и гласа за световна сцена ги има, определено; вече за идеи не зная, но освен, че направи жест спрямо онзи другия, но и такова изпълнение :( Евала! Но според мен не е за мюзик айдъл, трябва му нещо по-сериозно. :D
walk into the jaws of hell.

#43 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 March 2009 - 08:56 AM

Забелязвам, че и тук сте впечатлени от момчето, което пя безсмъртната Love Of My Life. Всъщност този момък за малко да се самоубие по същия начин, по който мнозина дръзнали да пеят песни на Фреди са го правили хиляди пъти след смъртта му. Само, че напук на традицията, "нашето" момче оцеля и то не защото пя превъзходно, а защото подплати изпълнението си с изключителен пиано аранжимент на композицията, допълващ и завършващ брилянтното му сценично поведение. Браво!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#44 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 14 March 2009 - 22:07 PM

View PostMetal Heart, on Mar 13 2009, 22:21, said:

От моите пък единия го изгониха, според мен незаслужено :( Не се вписа в педалската им картинка :D Преценете сами - цък...
Съжалявам, ама той се държа като идиот. Не му е виновна песента. А и така откритото плюене по съотборника не му беше в полза. Сега, вярно, че онзи беше гнусен *****, обаче въпреки това рябваше да се опита да се сработи с него. А не го е направил. Да не говорим, че "Елмаз и стъкло" си е, всъщност, доста мъжка песен. Нежна и лирична, да, но нали все пак някои от най-коравите метъли имат и най-нежните балади(визирам основно Metallica и Manowar тук, но не само тях). Мен лично ме подразни фактът, че гнусният лигав ***** изобщо си помисли да я пее.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#45 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 15 March 2009 - 11:57 AM

View PostТигър, on Mar 14 2009, 22:07, said:

Съжалявам, ама той се държа като идиот. Не му е виновна песента. А и така откритото плюене по съотборника не му беше в полза. Сега, вярно, че онзи беше гнусен *****, обаче въпреки това рябваше да се опита да се сработи с него. А не го е направил. Да не говорим, че "Елмаз и стъкло" си е, всъщност, доста мъжка песен. Нежна и лирична, да, но нали все пак някои от най-коравите метъли имат и най-нежните балади(визирам основно Metallica и Manowar тук, но не само тях). Мен лично ме подразни фактът, че гнусният лигав ***** изобщо си помисли да я пее.
Съжалявам, мислех си, че това е конкурс за пеене, съчетано с визия :( И не смятам, че онова женственото момченце, което продължи, има повече гласови данни и по-добра визия от Николай. Това е личното ми мнение и никой не ангажирам с него.
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#46 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 15 March 2009 - 16:12 PM

View PostMetal Heart, on Mar 15 2009, 11:57, said:

Съжалявам, мислех си, че това е конкурс за пеене, съчетано с визия :( И не смятам, че онова женственото момченце, което продължи, има повече гласови данни и по-добра визия от Николай. Това е личното ми мнение и никой не ангажирам с него.

Виж сега, на мен от четвъртък(нали?), когато пя песента на Били Айдъл, той най-много ми хареса. Наистина ми се искаше да продължи. Но с песента на БТР всички се изложиха. Оня лигльо - защото реши, че песента е лигава и е точно за него, Николай - защото реши, че песента е лигава и не подхожда на истински мъж като него, другите двама - и те, само дето не помня вече поради каква причина. Между другото, гнусния лигав *****, ако говориш за него, също го скъсаха. Поне с такива спомени съм останал. А и да, откритото плюене по съотборника и нежеланието да се сработи с него, пък било и поради тази причина, може да донесе само негативи.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#47 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 15 March 2009 - 17:42 PM

View PostТигър, on Mar 15 2009, 16:12, said:

Между другото, гнусния лигав *****, ако говориш за него, също го скъсаха. Поне с такива спомени съм останал. А и да, откритото плюене по съотборника и нежеланието да се сработи с него, пък било и поради тази причина, може да донесе само негативи.
Всъщност говорех за другия женствен, не за най-големия лигльо. По нищо не личеше, че се е представил по-добре от Николай, поне от това, което чухме по телевизията. Още повече, че това го каза най-голямата уста в журито (в буквален смисъл), а за мен тя е никоя. Беше повече от ясно, че от толкова различни участници не може да се направи никакъв екип, та това си беше истинското закопаване, а не кой какво казал. Няма случайни неща :(
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#48 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 15 March 2009 - 20:40 PM

Е, как можаха да изхвърлят Димитър (този, който пя 'Love Of My Life')?! :(

Имаше много по-слаби певци на кастингите. Част от тях преминаха нататък и това ще се види на малките концерти.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#49 whiplash159

    The Grim Squeaker

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2592 posts
  • Gender:Male
  • Location:Ankh-Morpork

Posted 15 March 2009 - 20:58 PM

Мани, и на мен току-що ми го казаха (забравих да го гледам). Още по-тъпо е, че са пуснали двамата олигофрени барабар с кандидатки, които значително отстъпваха на Димитър по певчески качества.

И сега к'во? Ще слушам някакви некадърници за сметка на истински можещи хора. Глупаво :(
ПИСУК!

#50 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 15 March 2009 - 21:27 PM

1. Доволна, че минаха напред Ели Раданова (най-после й запомних името, русичката симпатяга с голям талант от Силистра); Драго (момчето с дълга коса, металиста); Рут (не разбрах от къде е, ама гласът й е убийствен), момчето от Македония (Is this love); 13 годишното момиче.
2. Бясна съм че не пуснаха напред Димитър (момчето с Love of my life.) :( И тая пача тъпа седнала да обяснява, че жените не били припадали по него. Дейби чалгаджийката проста. :D Ама за сметка на него пуснаха двамата слабоумни цигани.

И да, пуснаха доста по-слаби от него.

Edited by Hard rock fan, 15 March 2009 - 21:36 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#51 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 15 March 2009 - 22:12 PM

View Postwhiplash159, on Mar 15 2009, 20:58, said:

И сега к'во? Ще слушам някакви некадърници за сметка на истински можещи хора. Глупаво :(
Смяташ да продължаваш да го следиш ли? Аз лично не! :D

#52 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 15 March 2009 - 22:57 PM

Доводът, че по него не въздишали жените, няма как да го приема като сериозен. Това е музикален формат, а не модно ревю или кастинг за кинопродукция.

ОК, визията има значение, но през миналите години и издания на Music Idol кои бяха секссимволите, че аз не мога да се сетя?! :(

Момчето си пееше повече от прилично, прояви се като джентълмен и имаше място дори във финалните 12. Каквото и да става, желая му успех! :D

Edited by Sailing Ships, 15 March 2009 - 22:59 PM.

So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#53 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 15 March 2009 - 23:25 PM

"Дамата" в журито е невероятно неадекватна. Още ме е яд за македонеца, който пя Bed of Roses, и когото тя не пусна, защото не й бил интересен... :( :D
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#54 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 16 March 2009 - 00:06 AM

View PostSailing Ships, on Mar 15 2009, 22:57, said:

Доводът, че по него не въздишали жените, няма как да го приема като сериозен. Това е музикален формат, а не модно ревю или кастинг за кинопродукция.

В това шоу:

"Това е музикален формат = модно ревю или кастинг за кинопродукция. "

Тоест, в Западна Европа и Америка.

А тук просто е "зрелище без хляб" за изтрормозена публика, с печалба от мимолетен албум и отмиване по течението.


Съмнявам се, че господин "Love of my life" си е мечтаел да продължи в Music Idol. Едвал и му е бригало толкоз. Просто се е възползвал от предоставеното му рекламно време и се е надявал да бъде забелязан по национален ефир за бъдещи участия и проекти. На местно ниво.

#55 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 16 March 2009 - 00:16 AM

Съдейки от реакцията му, след като напусна залата, в която се помещаваше журито, му пукаше. И то доста.

Ако можеш, намери си някакво повторение на предаването и ще видиш, че съм прав.

Но съм и съгласен с теб, че от последвалата реализация за всеки 'Idol' не може да се измъкне нещо повече един от форсиран, от бизнес гледна точка, албум, който ще заплети няколкостотин 14-годишни деца в големия град.
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#56 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 16 March 2009 - 14:30 PM

View Postforeigner, on Mar 15 2009, 23:25, said:

"Дамата" в журито е невероятно неадекватна. Още ме е яд за македонеца, който пя Bed of Roses, и когото тя не пусна, защото не й бил интересен... :worship: :metal:


Абсолютно, аз като го чух изпълнението на момчето, бях сигурна, че ще мине и като го отрязаха, доволно дълго се дзверех невярващо. :metal:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#57 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 16 March 2009 - 20:30 PM

View PostHard rock fan, on Mar 16 2009, 14:30, said:

Абсолютно, аз като го чух изпълнението на момчето, бях сигурна, че ще мине и като го отрязаха, доволно дълго се дзверех невярващо. :worship:
И беше в пъти по-добре от другия македонец, когото пуснаха :metal:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#58 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 16 March 2009 - 22:08 PM

Толкова ме е яд за Драго :worship:

На практика съм от хората, които НЕ пускат СМС-и (като принцип), но съм изневерявала на принципа си два пъти: веднъж за Тома и този път за Драго. :metal:

Според мене тази вечер от мъжката част той най-малко заслужаваше да отпадне.

От мацките ми харесаха Ели, Марина и Виктория.

btw...мисля, че трябваше да отпадне малката Симона.
Тя има страхотен глас....но не е за това шоу. Какви бяха тея бъзици с педофила :metal:
Тя си е още дете, рано й е да бъде на тази сцена в това шоу.

Edited by Hard rock fan, 16 March 2009 - 22:15 PM.

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#59 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1990 posts
  • Gender:Male

Posted 17 March 2009 - 11:01 AM

Искам да споделя, че изключително много ми е писнало от личната драма на сляпата. Наистина. Наречете ме коравосърдечен, ако щете, мислете си каквото искате. Просто ми писна. Да му се не знае! Това е състезание за музика, не за сърцераздирателни драми. Не мога да й чуя пеенето от обясненията колко й бил тежък животът и колко не знам си какво си. Личната ми преценка показва, че до момента в шоуто са отделили близо десет пъти повече време на разказите какъв изверг е бившият й приятел, отколкото на изпълненията й. Съжалявам. Дразня се.

Иначе конкретно за вчерашния концерт. Не знам. Трябваше да изгонят друг. Просто трябваше. Не и Драгомир. Не и при положение, че Пламен е в шоуто благодарение на него. Не и когато само в две от мъжките изпълнения усетих някакъв живот и неговото беше едното(другото беше на македонеца с песента на Джордж Майкъл). Не сега. Не знам, де, може и аз да съм нещо пристрастен, все пак дългокосите трябва да се подкрепяме, ама той най-много ми хареса. Трябваше да разкарат някой друг. Първия македонец, може би, или Пламен, макар че ми беше симпатичен, или някое от момичетата, чиито изпълнения не можах да запомня - т.е. без Ели Раданова и Симона. Не знам...
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#60 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 17 March 2009 - 13:06 PM

В друг форум видях: има виртуална петиция за връщането на Димитър Атанасов в МА.

Линк на петицията: http://bgpetition.com/da_vyrnem_Dimitar_At..._vMA/index.html

Не съм фен на петициите, но подписвайки я, си изразих отношението към неговото отстраняване.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users