Jump to content

NEW MODEL ARMY...


37 replies to this topic

#1 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 06 September 2007 - 17:01 PM

Излишно е точно аз да пиша за новия албум тъй като съм пристрастен по подразбиране, затова и избягвах да отварям тема специално за него...


Стартирам темата за друго.

Параноята и безумието в Щатите вече избива рибата. Вчера стана ясно, че Държаяния департамент са отказали да издадат визи на групата за влизане в САЩ, в резултат, на което цялото есенно турне там е Cancelled.

Освен на сайта им, новината може да прочетете и ето-тук.

Като прочетох причината направо щях да падна:

Quote

The official reason for this was due to their name, the word "Army" apparently raising some manufactured red flag. The State Department literally stated "they may incite terrorism."

Тия хора са изкукали тотално. Кретенията е пълна. Спират ги, защото имат "Army" в името??? Къде отиваме??

Значи ако влизам в Щатите с шъртка на Армията, със сигурност ще ме спрат, защото "подтиквам към тероризъм"??? Да не говорим за ЦСКА - че са цял клуб "на Армията" - няма да ги допуснат никак. Или Хора на Червената Армия...

Да не говорим, че става въпрос за група, която сума ти и пъти е свирила там. Група, която напълно съзнателно реши да спре да свири след 11 септември песента си Vengeance от '84 та година , заради внушенията в нея - просто защото "отмъщението" след 9/11 се превърна в извинение.

Даже и в най-светлите комунистически мечти нямаше чак такава параноя и такива безумия....
nemo me impune lacessit

#2 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 September 2007 - 18:54 PM

Виж, не искам да остана неразбран, но ще се опитам да ти подскажа нещо. Убеден съм, че истината за отказаните визи на групата не е тази или поне тази изглежда налудничава и меко казано "официална"...

Мерките за сигурност в САЩ след 11/09 са известни, но единствено когато посетиш страната разбираш защо е всичко това. Повярвай ми, те има защо да го правят. Поради тази причина можеш да видиш на всяко входно летище хора от различна социална група от депутати до обикновени хипита безропотно да пълзят боси към скенера стиснали чифт обувки в ръка. Можеш да видиш красиви лейдита разкрачени най-безцеремонно и опипвани от мазни дебели негърки за оръжие, бомби, наркотици... Всичко това обаче се прави със съгласието и безрезервното съучастие на същите тези хора - жертви на произвол в нашите очи. Странно звучи, но е факт. Те наистина нямат нищо против, защото тяхните политици или по-скоро тяхното възпитание и патриотично мислене е над тези неща...

Пак казвам, не оправдавам никого. Единственото което знам е, че и аз се възмущавах от всички тези безумни предохранителни мерки, и аз ненавиждах американците по различни причини, но когато стъпих преди години там разбрах защо е всичко това. То се усеща във въздуха, то се вижда в погледите на хората, то се изразява в топлото тенк ю фор йор кооперешън сър промълвено от имигрантския офицер накрая...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#3 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 06 September 2007 - 20:21 PM

Ти като разбра ЗАЩО е всичко това, може ли сега и на мен да обясниш, защото аз пък не успях да разбера, не успявам и от твоите думи? Каква е разликата от това да си стъпил там и просто оттук да виждаш колко е малоумно?

Съвсем сериозно питам.

Според мен американерите не просто са изкукуригали тотално и се излагат, много по-сериозно е - те са се запътили баш натам, откъдето ние се връщаме (надявам се, че се връщаме всъщност), само дето не могат да го разпознаят, защото никога не им се е налагало да го живеят така наречения тоталитаризъм. Лошото е, че и книжки не четат, за да се ориентират по-бързо.
Someone's gonna love me...

#4 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 06 September 2007 - 20:50 PM

@ marillion

Ааа, не, чакай малко!!!

Аз съм последния човек, който ще отрече на американците правото да защитават страната си, както смятат за добре. Ако искат да правят stripsearch на летищата - това си е тяхно право. (доколко е ефективно и какъв е смисълът е друг въпрос) Даже постоянно да стават "случки" като онази с нашия студент и пиличката му - ОК, той би трябвало да внимава и да е готов предварително.

Абсолютно съчувствам на приятелите ми от Щатите, тъй като са принудени да живеят в Оруелската 1984 без никой да ги е питал. Оказва се, че Джело Биафра е бил абсолютно прав - американците участват в един голям Биг Брадър, в който дори не могат да напуснат сами...

В случая обаче става въпрос за съвсем друго нещо.
Известно е, че американската стратегия за сигурност граничи с параноята. И това е нормално след 9/11. Но се отива по-нататък като в името на същата тази сигурност се нарушават основни човешки права, и се налага безподобна и безсмилена цензура - без никакво обяснение. Да, така е - по закон, те не трябва да ти дават обяснение никакво. Просто ти казват: "Опитайте пак като се промени ситуацията Ви. Следващия моля..." Никой не ти обяснява - каква ситуация, какви неща?

И на мен не ми се вярва, че са спряли групата само заради името им (макар че това се цитира като официален отговор), но е ясно, че група с такива песни като "51st state of America", "Fireworks Night", "Vengeance", "Here Comes The War", "Apocalypse Dreams", "All Consuming Fire", Flying Through the Smoke" и текстове като "...The fire catches when your back is turned аnd now we watch as the city burns..." (Brother) - едва ли е спряна просто ей-така.
В случая, обаче това е пълна глупост и безумие.

Това не е прецедент - спират масово известни музиканти и групи, особено рок, пънк или метъл групи, които в текстовете си изразяват критики към Щатите (дори да е било преди 25 години). И после говорим за "СВОБОДАТА НА СЛОВОТО".... Смешно някак.
От всичко това страдат феновете в Щатите... Както ние едно време като не идваха западни групи.

А какво да кажем за онзи безумен списък със 150 песни, забранени за излъчване по радиостанциите - в които влизат "Seek & Destroy" и "Fade To Black" на Metallica, сума песни от Megadeth, AC/DC, Alice In CHAINS, SOAD и кой ли не - в това число "A Day In Life" на Beatles (?!?!?), "Stairway To Heaven" на Цепелин (?!?!?!) и ЦЯЛАТА дискография на Rage Against The Machine...
Аз наричам това - пълно безумие, не знам какво е твоето мнение...

А да изброявам ли цензурираните филми????

И това идва от държава, която се има за флагман на свободата на словото!?!?

Пак ти казвам - нямам нищо против правото им да се защитят, само че поредицата "малки" компромиси с всички останали права - няма да доведат до нищо хубаво който и да е.

А ето го и сайта на Имиграционните, в който се обяснява за визите

Гледай само за "entertainer":

Quote

Q4 What will be procedure for filing P-1petition for an entertainer?

........

When the application is being filed on behalf of an entertainment group, the petition must include details about each person’s length of membership in the group. The petition must also demonstrate the group’s sustained international recognition. .....

[indent]The group has and will continue to perform a starring role in productions or events with a distinguished reputation, evidenced by reviews, advertisements, press releases, contracts, or endorsements,
The group has international recognition, evidenced by reviews in papers, trade journals, etc.,
The group has and will continue to perform a starring role in productions or events with a distinguished reputation, evidenced by articles in newspapers, trade journals, etc.,
The group has had commercial success
The group has gained significant recognition for achievements from leaders in the field, or
The group commands a high salary compared to others similarly situated [/indent]


Както се казва... без коментар!

Edited by mabon, 06 September 2007 - 20:51 PM.

nemo me impune lacessit

#5 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 06 September 2007 - 21:06 PM

View Postreader, on Sep 6 2007, 21:21, said:

Ти като разбра ЗАЩО е всичко това, може ли сега и на мен да обясниш, защото аз пък не успях да разбера, не успявам и от твоите думи? Каква е разликата от това да си стъпил там и просто оттук да виждаш колко е малоумно?

Съвсем сериозно питам.

Според мен американерите не просто са изкукуригали тотално и се излагат, много по-сериозно е - те са се запътили баш натам, откъдето ние се връщаме (надявам се, че се връщаме всъщност), само дето не могат да го разпознаят, защото никога не им се е налагало да го живеят така наречения тоталитаризъм. Лошото е, че и книжки не четат, за да се ориентират по-бързо.

В общи линии, и аз казвам абсолютно същото само дето използвах 3 тона повече думи. :metal:)

Те даже живеят в един вид "ъпгрейднат" тоталитаризъм (поучил се несъмнено от грешките на нашия), в който се поддържа някаква "опозиция" критикуваща и оплюваща (пример: Майкъл Мур) - за да се пунтира някаква демокрация. В същото време на хората се обяснява, че за да се защитят тяхните права по-прекрасно, те .... трябва да се откажат от тях доброволно.

Сума ти пари на данъкоплатците (даже не мога да започна да си представям колко) отиват, за да оправдаят една метафора - тази безумност "война срещу тероризма". Все едно като убият Осама, или децата му до 5 коляно - оп, тероризъм няма никога повече да има ????
Обаче като се включи и цензурата - и то напълно неоправдана и безумна (като например да се заличи и да не се виждат Световния Търговски Център на филми или клипове, все едно го е нямало), заприличва на трагикомедия...

А на мен ми намирисва и на дискриминация и нацизъм - иначе не мога да си обясня как едни чужди групи са спирани заради текстовете им, изискват да имат големи доходи и заплати и известност, а в същото време никой не закача чичо Ал Йоргенсен, който се къса да критикува и осмива Буш по всякакъв начин.
nemo me impune lacessit

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 06 September 2007 - 21:27 PM

Ще се опитам да го кажа по друг начин...

Представи си, че си американец роден през 60-те. Настроен и възпитан патриотично от татко или батко ти ветеран от Виетнам, както и баща ти храбър тиловак от Корея. Растеш в свят, който се променя към по-добро с всеки изминал ден. Баща ти кара готин шево с цяла предна седалка на която можеш да натискаш мацките, когато пораснеш. Имаш видео, нещо недостижимо за европееца. Имаш около стотина лайняни канала по телевизията. Да, вече сме в осемдесетте и ти си тинейджър жаден за рок енд рол. И ти го имаш този рок енд рол - всеки ден можеш да ходиш на концерт с гаджето или най-малкото на кино на открито с колата на баща ти...оная с готината задна седалка. :metal: Така неусетно от младеж се превръщаш в мъж, а по-късно в глава на семейство. Как ще възпиташ синът си? Да се страхува от съучениците си ли? Кой? Той, чистокръвният американец, който може да си позволи всичко? Този, който е непобедим досега в битка. Този срещу страната на който никой никога не е посмял да се опълчи? Няма как да стане тази работа...

Изведнъж СССР се разпада и ти се озоваваш без единственият си повод за страх - или по-скоро желание за страх, каквото желязната завеса буди у теб. Лека полека не остават врагове, а оттам и притеснения. Летаргията те обзема и ти си викаш ебати в каква демокрация живея. Цената на бензинът е нещо, което никой никъде не обсъжда, защото няма смисъл да обсъждаш нещо в което не виждаш причина за притеснение. Стандарта ти на живот е по-висок от средностатистическия европеец с висше образование, а ти си................................прост гумаджия, бачкащ от пет години в собствена гумаджийница. Все пак достатъчно бачка за някой друг преди да започнеш собствен бизнес - цели три години!! Някой каза, че е завършил Университет... На кой му пука?

И тогава се случва немислимото - някой си позволява да разруши близнаците. :metal: Не че ти знаеш кои са близнаците, но е достатъчно че някой се е опитал да посегне на твоя живот, който тате ти обеща да бъде вечен и безпроблемен. Какво ще направиш? Ами, ще се страхуваш... Ще се страхуваш повече от всеки друг на тази Земя, защото никога не си изпадал в подобна ситуация. Никой, никога не е посягал на страната ти, на бъдещето на децата ти, на всичко свято около теб... И ще се съгласиш на всичко, което правителството или шибания СНН съобщава, предлага или налага с мотива за твое добро е. Да, това е тяхната работа - да решават тези въпроси, а твоята работа е да лепиш гуми и ти го знаеш и си горд от това...

...И през цялото това време ти си един обикновен, ограничен в общата си култура средностатистически американец, чиито илюзии са разбити от някакви утрепки на които дори не знаеш името да не говорим за страната от която идват или идеите които изповядват. Я, някакъв дипломат от страна с непроизносимо име от бившия СССР дошъл на родеото, за да изпее американския химн...нашият химн, мамка му, не техния! Чудесно, нека го направи, та той е симпатяга - само дето името му е странно............Борат.

Мисли...
Мисли по американски.
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 06 September 2007 - 21:33 PM

View Postmabon, on Sep 6 2007, 22:06, said:

Честно казано щеше да ми е ужасно смешно, ако не беше толкова тъжно. Жалка история, за съжаление без очевиден щастлив край. Един мой приятел предвижда революция там по някое време, но според мен съвсем не е толкова сигурно. Преди известно време четох едно мнение на Georid, той обясняваше (нека ме поправи, ако греша), че инстински свободен и щастлив човек е онзи, който напълно е приел в себе си системата - когато се достигне това състояние, всичко си идва на мястото. Извинявам се, ако не цитирам съвсем точно. И аз съвсем сериозно ги виждам онези как са достигнали тази мечтана степен на "свобода".

Я разкажи малко за тези New Model Army - доколкото знам са ти много любими.
Someone's gonna love me...

#8 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 06 September 2007 - 21:43 PM

View Postmarillion, on Sep 6 2007, 22:27, said:

:metal:
Тъй, тъй, а дали е тъй :metal: По-точно казано да, така е от гледна точка на обикновения американер, който дори не усеща как собственото му правителство го манипулира и насажда същия този страх.

Само искам да цитирам един от т.нар. founding fathers, Бенджамин Франклин:

Those who would give up Essential Liberty to purchase a little Temporary Safety, deserve neither Liberty nor Safety.
:metal:
Someone's gonna love me...

#9 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 06 September 2007 - 22:05 PM

View Postmarillion, on Sep 6 2007, 22:27, said:

Мисли...
Мисли по американски.
Ай бегай от тука ве. Баси капацитета по всичко се извъди. Бил там, видял това онова. Що за простотии. Мислех подробно да анализирам мнението ти, но просто не виждам смисъл. Това дето си го писал са пълни глупости. Да забранят на групата да свири в щатите, заради името е просто безумие и е ясно на всички. Ти ми намеси Виетнам, СССР, патриотизъм и прочее тъпотии. А всичко е чисто и просто пропаганда на издухана върхушка дето я е страх да не изпусне голямата лапачка и насажда параноя. Изобщо мненията ти все по-малко ми харесват.

#10 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 06 September 2007 - 22:16 PM

@ marillion

Извинявай, но не виждам как това, което си написал има връзка с горното ти оправдаване на мерките им с "те има защо да го правят".

Аз пак дебело подчертавам, че не правя обобщения за "средностатистическия американец" или за какъвто и да е обобщаващ образ на американец - а за военното лоби, което в момента тласка тази държава в една параноична утопия, от която няма да излезе в обозримото бъдеще.
Не обвинявам американците - напротив - може би за мой късмет, или защото си подбирам средата, американците, с които комуникирам преценяват ситуацията много трезво и реално, и противно на изградения (от кой ли??) стереотип се интересуват изключително много от събитията в Европа и по света, опитвайки се да четат между редовете и зад информационните емисии новини.

Слава богу - вече имаме интернет, и невежеството няма извинение - можеш директно от първа ръка да прочетеш нечие мнение за каквото и да е събитие.

Възможно е да си абсолютно прав, говорейки за "средния" американец, но аз избягвам да "осреднявам" хората по подобни признаци. Може би, затова и не схващам какво общо има написаното от теб, с факта, че управлението на тази държава взема нелогичното, безумно, безсмислено и с нищо необосновано решение да спре една група музиканти да свири на американска земя ?? Откъдето и да го погледна - това е ксенофобия и параноя. Да не говорим да ги обвиняват - само въз основа на песните им, че "they may INCITE TERRORISM"????

Не знам как ти наричаш това? Предполагам по тази логика всички национални химни трябва да се забранят в Щатите, тъй като "they may incite antiamericanism"...
Пълни глупости...

За New Model Army - утре... сега ми се омота главата нещо. :metal:) Не са ми "много", а най-любими. Дълга история...

Edited by mabon, 06 September 2007 - 22:23 PM.

nemo me impune lacessit

#11 NRain

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 23 posts

Posted 07 September 2007 - 00:17 AM

Тук има тема за Ню Модъл Арми!
И аз ги харесвам.

Интересната ви дискусия ми напомни стария съветски списък на "сатанински" групи, който ако не се лъжа е бил и в списанието по едно време...сещате се.

Quote

За New Model Army - утре... сега ми се омота главата нещо. ) Не са ми "много", а най-любими. Дълга история...

Да не забравиш, че си обещал, ей :metal:
Brains are frying while the kings and queens are dying,
Satan won the race and the miracle mile.
Somebody raped my tapeworm abortion,
Come on motherfuckers and deliver the cow!

#12 Mekong Delta

    Стара жица

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 308 posts
  • Location:Thrash Metal Universe

Posted 07 September 2007 - 04:05 AM

View Postmarillion, on Sep 6 2007, 22:27, said:

Ще се опитам да го кажа по друг начин...

Представи си, че си американец роден през 60-те. Настроен и възпитан патриотично от татко или батко ти ветеран от Виетнам, както и баща ти храбър тиловак от Корея. Растеш в свят, който се променя към по-добро с всеки изминал ден. Баща ти кара готин шево с цяла предна седалка ,на която можеш да натискаш мацките, когато пораснеш. Имаш видео, нещо недостижимо за европееца. Имаш около стотина лайняни канала по телевизията. Да, вече сме в осемдесетте и ти си тинейджър жаден за рок енд рол. И ти го имаш този рок енд рол - всеки ден можеш да ходиш на концерт с гаджето или най-малкото [ на кино на открито с колата на баща ти...оная с готината задна седалка. :lol: Така неусетно,от младеж се превръщаш в мъж, а по-късно в глава на семейство. Как ще възпиташ синът си? Да се страхува от съучениците си ли? Кой? Той, чистокръвният американец, който може да си позволи всичко? Този, който е непобедим досега в битка. Този, срещу страната на който никой, никога не е посмял да се опълчи? Няма как да стане тази работа...

Изведнъж СССР се разпада и ти се озоваваш без единственият си повод за страх - или по-скоро желание за страх, каквото желязната завеса буди у теб. Лека-полека не остават врагове, а оттам и притеснения. Летаргията те обзема и ти си викаш : " ебати в каква демокрация живея ". Цената на бензинът е нещо, което никой никъде не обсъжда, защото няма смисъл да обсъждаш нещо, в което не виждаш причина за притеснение. Стандарта ти на живот е по-висок от средностатистическия европеец с висше образование, а ти си................................прост гумаджия, бачкащ от пет години в собствена гумаджийница. Все пак, достатъчно бачка за някой друг преди да започнеш собствен бизнес - цели три години!! Някой каза, че е завършил Университет... На кой му пука?

И тогава се случва немислимото - някой си позволява да разруши близнаците. :metal: Не че ти знаеш кои са близнаците, но е достатъчно че някой се е опитал да посегне на твоя живот, който тате ти обеща да бъде вечен и безпроблемен. Какво ще направиш? Ами, ще се страхуваш... Ще се страхуваш повече от всеки друг на тази Земя, защото никога не си изпадал в подобна ситуация. Никой, никога не е посягал на страната ти, на бъдещето на децата ти, на всичко свято около теб... И ще се съгласиш на всичко, което правителството или шибания СНН съобщава, предлага или налага с мотива за твое добро е. Да, това е тяхната работа - да решават тези въпроси, а твоята работа е да лепиш гуми и ти го знаеш и си горд от това...

...И през цялото това време, ти си един обикновен, ограничен в общата си култура, средностатистически американец, чиито илюзии са разбити от някакви Отрепки, на които дори не знаеш името, да не говорим за страната, от която идват или идеите, които изповядват. Я, някакъв дипломат от страна с непроизносимо име от бившия СССР дошъл на родеото, за да изпее американския химн...нашият химн, мамка му, не техния! Чудесно, нека го направи, та той е симпатяга - само дето името му е странно............Борат.



Ах, как не обичам менторски тон.... :metal: :metal:
Не знам за другите, но аз нищо не разбрах от постовете ти...да оправдаваш едно безумие (както съвсем уместно го назова Свил) със спорно колко правдиво описание на манталитета, на средностатистическият американец, за мене е пълен абсурд...

Сега се сещам, че на огромните абсурди, случващи се къде ли не, по телевизията, в горният десен ъгъл слагат една лента БЕЗ КОМЕНТАР.....


щях да забравя:

Quote

Мисли...
Мисли по американски.

ми по писането ти, разбирам,че явно ти си го постигнал..
...But grey is still black...

#13 mutant

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 71 posts

Posted 07 September 2007 - 06:00 AM



We interrupt this program with a special bulletin...
America is now under martial law.
All constitutional rights have been suspended
stay in your homes,
do not attempt to contact loved ones,
insurance agents
or attorneys
SHUT UP!

Do not attempt to think, or depression may occur
stay in your homes
curfew is at 7 pm sharp after work
anyone caught outside the gates of their subdivision sector
will be shot!

Remain calm, do not panic.

Your neighborhood watch inspector will be around to collect urine samples in the morning
Anyone caught interfering with the collection of urine samples
will be shot!

Stay in your homes, remain calm.
The number one enemy of progress is questions.
National security is more important that individual will.
All sports broadcast will proceed as normal.
No more than two people may gather anywhere without permission.
Use only the drugs prescribed by your boss or supervisor.
SHUT UP!
BE HAPPY!

Obey all orders without question.
the comfort you've demanded is now mandatory.
BE HAPPY!
At last, everything is done for you...

-Jello Biafra

Edited by mutant, 07 September 2007 - 06:04 AM.


#14 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 September 2007 - 08:40 AM

View Postmabon, on Sep 6 2007, 23:16, said:


Възможно е да си абсолютно прав, говорейки за "средния" американец, но аз избягвам да "осреднявам" хората по подобни признаци. Може би, затова и не схващам какво общо има написаното от теб, с факта, че управлението на тази държава взема нелогичното, безумно, безсмислено и с нищо необосновано решение да спре една група музиканти да свири на американска земя ?? Откъдето и да го погледна - това е ксенофобия и параноя. Да не говорим да ги обвиняват - само въз основа на песните им, че "they may INCITE TERRORISM"????

Не знам как ти наричаш това? Предполагам по тази логика всички национални химни трябва да се забранят в Щатите, тъй като "they may incite antiamericanism"...
Пълни глупости...


Още веднъж подчертавам, не оправдавам американците или техния начин на мислене, начин на живот и каквото и да е. Това, което се опитвам да направя е да мисля от тяхна гледна точка, тогава когато се налага да дискутираме подобни въпроси. И пак ти казвам, не вярвам отказът за издаване на входни визи за групата да се дължи на цитирания от теб като официален. Сигурен съм, че има нещо друго.

За "средния" американец. Ами той е, Америка. И слава богу, защото само си представи какво щеше да се случи ако едничкия процент интелектуалци управляваха страната. Средният американец от средния запад, ако щеш, печели избори и определя съдбините на тази страна. Затова и тези съдбини са малко странни, смешни и глуповати за много хора...

За химна - алегорията беше с филма Борат, а не с нещо друго - предполагам си го гледал...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#15 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 September 2007 - 09:01 AM

View PostSvil, on Sep 6 2007, 23:05, said:

Ай бегай от тука ве. Баси капацитета по всичко се извъди. Бил там, видял това онова. Що за простотии. Мислех подробно да анализирам мнението ти, но просто не виждам смисъл. Това дето си го писал са пълни глупости. Да забранят на групата да свири в щатите, заради името е просто безумие и е ясно на всички. Ти ми намеси Виетнам, СССР, патриотизъм и прочее тъпотии. А всичко е чисто и просто пропаганда на издухана върхушка дето я е страх да не изпусне голямата лапачка и насажда параноя. Изобщо мненията ти все по-малко ми харесват.

Svil, не си разбрал думите ми за съжаление. Цялата история описана от мен по-горе има една едничка цел. Да те потопи за миг в живот при който думичката страх не съществува. Един ден тя изплува на повърхността и немислимото се превръща в реалност. Можеш ли да си го представиш за момент?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#16 Guest_RocknRollNigger_*

  • Гости

Posted 07 September 2007 - 09:36 AM

Човече, ти така ли и не разбра, че почти никой тук не те приема на сериозно и че забавляваш почти всички с почти винаги претенциозно-наставническите си, "вижте-ме-колко-съм-видял-чул-и-живял" изказвания.. Почти?

#17 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 07 September 2007 - 12:21 PM

View Postmutant, on Sep 7 2007, 07:00, said:

Stay in your homes, remain calm.
The number one enemy of progress is questions.
National security is more important that individual will.
All sports broadcast will proceed as normal.
No more than two people may gather anywhere without permission.
Use only the drugs prescribed by your boss or supervisor.
SHUT UP!
BE HAPPY!

Да, Биафра умее да ги заковава по онзи типичен за него иронично-трагикомичен стил.

National security is more important that individual will.
SHUT UP!
BE HAPPY!


То не че ние не сме тръгнали по същия път, все още в по-лека форма. Стойте си в къщи и гледайте телевизия - това е реалността. Постоянно ти се втълпява "Да би мирно седяло - не би чудо видяло" - тъй че какъв избор имаш освен да си безумно "щастлив", да гълташ реланиумчета, да гледаш Слави и да коментираш с комшийката на семки и леблебия "какви са крадци и престъпници тия..."...:metal:



Quote

И пак ти казвам, не вярвам отказът за издаване на входни визи за групата да се дължи на цитирания от теб като официален. Сигурен съм, че има нещо друго.

Не знам защо реши, че АЗ го цитирам като официален - аз ти дадох линка, там си пише всичко. Просто цитирах единственото що годе обяснение, излязло в мрежата. И ако пуснеш един гугъл, ще го намериш вече и на доста други места.
Официално обяснение няма и няма и да има.
Аз ти писах по-горе, кое е "нещо другото". Ако си слушал NMA, ако си чел текстовете на Джъстин Съливан - щеше да ти абсолютно ясно, кое е "другото". И то е най-примитивна и безумна ЦЕНЗУРА!!! Не знам как по-различно да ти го напиша.

През 80-те години администрацията на Рейгън на 3 пъти им отказва визи. Явно за 20 години - нищичко не се е променило в Щатите. НАпротив - 11 септември им даде безумното "извинение" още по-драстично и безцеремонно да цензурират и режат.
nemo me impune lacessit

#18 mabon

    от Клана Морна <TYPE O PUROGATIV>

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 139 posts

Posted 07 September 2007 - 14:45 PM

Понеже тази тема заби в едни неща, които са малко по-далеч от групата и музиката им – да се върна на това, което за мен е основното за тази тема. B)

Та.... за NEW MODEL ARMY мога да говоря/пиша безкрайно. Как иначе като от 16 години съм вървял до това, което съм сега, до голяма степен и заради тях. А и това не е група, за която може да се говори - ей-тъй, между-другото, с два лафа...

Не знам дали да обяснявам кои и какво са Армията. Има си Уикипедия – ето го линка, там си пише много неща, които са изключително точни. Още първото изречение: “They are widely known for their unwavering commitment to their original vision of music and performance and their ethical code.” казва най-основното. Освен това:

Quote

Their music is often regarded as intense, angry, and powerful, some might even say militant. However their repertoire is much wider and more subtle than that and also includes quieter, more emotive and softer material often performed acoustically.

Quote

As a music group, New Model Army also stand out because they tend to see themselves as an organisation rather than a business

Posted Image


Това е сайта им, а това тук – майспейс страницата им. В майспейс има няколко неща от новият албум HIGH.

Групата съществува вече 27 години, основана от Джъстин Съливан и Робърт Хийтън през ’80 година. Роб вече 3 години не е между живите (R.I.P., Rob).
Няма да се впускам в дълго описание на огромната им дискография. Това е група, която е емблема за това – какво е “ъндърграунд” и какво значи думата “култов” – чието значение днес така се е размило. Това е група, за която може и да не сте чували, заради старателното им и безкомпромисно странене от всичко що е “комерсиализъм”, “поп-култура” и “музикален бизнесссс”. Точно затова те са по-популярни сред ъндърграунд музикалните среди, и имат такава сплотена и следваща ги навсякъде публика.
Имат абсолютното признание и на колегите си… Ако сте слушали “The Hunt” от CHAOS AD на Sepultura, “I Love The World” от Manic Impression на Anacrusis, или “Master Race” на Skyclad – това са все кавъри на песни на New Model Army. The Hunt е също кавърирана и от The Rawside в албума им The Outlaw, a Vagabonds - от немската група Bardic

По моето скромно мнение групата има 3 специални неща, които безкрайно я отличават от всички останали рок групи:

1. Текстовете на Джъстин Съливан. Вярно, че в Англия по традиция има доста талантливи поети-бардове (Мориси, Фиш, Мартин Гор, Ник Холмс – да не ги изброявам, че ще пропусна много) – но за мен Джъстин е един от най-талантливите поети, раждани някога на Острова. Способността му да разказва истории звучащи едновременно яростно, енергично, мрачно, красиво и истински; пълни с надежда или с красиви образи – горчивосладки какъвто е и живота. Може би затова – мога да намеря стих от негова песен за всяка ситуация от живота; а да не говорим ,че имам чувството, че някои песни е писал специално описвайки събития от моя живот. Интересно, че и много други хора се чувстват така...

2. Безкомпромисни по отношение на музиката. И до сега журналисти и музикални “експерти” се чудят в какъв жанр да ги набутат – рок, пънк, готик, фолк-рок, даже джаз. Те не се вписват в нито едно определение, което е и най-страхотното в тази група. Всяка песен звучи различно, въпреки това отчетливо по техен начин, заради гласа на Джъстин предполагам. Тази безкомпромисност преминава и в концертите им, и в текстовете, и в отношенията към феновете, и към заобикалящия ги свят. Това показва нещо много рядко срещано в съвременния музикален свят, в който успехът задължително се измерва само в пари – ХАРАКТЕР. Те не са се “продали” 27 години, и няма и да го направят.

3. Само една дума – the Family! Тоест феновете им. NMA Семейството са състои от едни от най-сърдечните, верни и в същото време безкомпромисни хора, които въобще съществуват като музикални фенове. Няма много групи, които могат да се похвалят със същото (не искам да отварям пак болната за мен тема с “феновете” на Металика). Има всякакви възрасти, цели семейства, от всякакви държави... Познавам хора на почти 50 години, които в началото на 80-те са подскачали в погото на гребени, а сега със същата страст се кефят с децата си на HIGH. С такива фенове една група е наистина силна! Всъщност Джулз го е описала доста по-добре от мен ей-тука.

Джулз Денби известна в ъндърграунд средите, освен като изключителна поетеса и писател, е и автор на целият им артуърк – обложки, т-шърти, татуировки, много плакати, и е дългогодишна приятелка на Джъстин, както и мениджър на една новоизгряла, и любима Брадфордска пънк-“сензация” – NYAAA.

Що се отнася до моето пристрастяване, аз за първи път чух Армията през ’91 ва с “Impurity” на една 90-минутна касета. През миналата година имах изключителното щастие и късмет да ги гледам на живо в един клуб в Истанбул, и не само това, но и след концерта да пийваме в близък ресторант цяла нощ с групата по повод 50-годишния рожден ден на Джъстин. Това не мога да го опиша... Представете си, че в продължение на 15 години сте слушали една група, възприемали сте текстовете и музиката им като ваша собствена, подскачали сте на купони на HERE COMES THE WAAAAR, преживявали сте най-мрачни и болезнени моменти, слушайки FATE (“I put my arm into the roaring flame, I felt the pain as it started to burn. I did the same thing over and over again, and never ever wanted to learn…”) – и една нощ, седите с тези хора на една маса, и обсъждате всякакви теми от 30 години насам.
На другата сутрин като се сетих, просто седях и си мислех – “Ебаси, вече каквото и да стане – мога да се умра усмихнат и доволен” (Единственият друг път преди това, когато съм имал подобно усещане беше след Металика през ’99 та в Пловдив).

Тази година през декември пак ще има концерт в Истанбул и аз ЩЕ СЪМ ТАМ!!! Дори сега си мисля дали да не отскоча и до Рим за концерта им на 30-ти октомври.

Новият албум HIGH е страхотен – има онова характерно за великите албуми, хамелеонско качество с всяко слушане да откривам нещо ново, с всяко слушане да расте вътре в мен, като дървото на обложката... Ето и едно ревю , което напълно подкрепям и споделям като мнение.

Wired вече я пуснаха за свободен даунлоуд на сайта си.

В този мрачен септемврийски следобед топ 5 от албума са ми:

1. Sky In Your Eyes
2. No mirror, no shadow
3. Rivers
4. Into the wind
5. One of the Chosen

Най-вероятно утре топ 5 на любимите ми песни от албума да е по-различен....

Няколко мои любими NMA песни за гледане (поздрав за всички, които ги харесват), слагам и текстовете, защото те са изключително важна част от песните...:

THE HUNT - за тези свикнали със Сепултурския вариант... :russian:)) Тази песен е от 85-та година, но се вижда, че и през 2006-та звучи по същия МОЩЕН начин.

WHITE COATS - видеото към песента, с Джъстин, Роб и Мууз Харис сред Брадфордски пейзажи, а тук таме се мярва и Джулз за малко. Обожавам я тази песен. Ето и текста.

GREEN & GREY - след смъртта на Роб през 2004 Джъстин я свири на погребението му, и оттогава - това е "песента на Роб"! Задължителна за всеки концерт. Ето го и текста.

CHANGING OF THE LIGHT - от соловия албум на Джъстин. Огромнейша моя любимост... текста е невероятен

CASLEN - още една любима песен. В LOST SONGS е инструментал, но тук е във варианта от сингъла от 2006 - с текст...

CASLEN

I love the things that I have made
Lights upon the sky, spinning all the while
And all the places that I’ve been
Are easy to forget
Just like the way that she used to smile

And everything is witnessed
Through moving panes of glass
Winter sunlight flashing through the trees
Christmas lights and snow to come
Falling soft and silent like a wish
Or a blanket on the years

Sleepless dreams like drunkards
Trying to stagger home
All across the empty land
And the things that I was sure of
Are buried safe away
Deep in the frozen ground



стига толкова засега... :metal:
nemo me impune lacessit

#19 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 September 2007 - 17:02 PM

Благодаря ти за прекрасното инфо-презентация на New Model Army. Личи си, че си голям фен на групата и на места в текста ти откривам желание да кажеш нещо повече, но те спира евентуалното обвинение в прекомерна фенщина. И аз съм имал такива моменти... Както и да е, за мен NMA до този момент бяха само име познато, но никога не проверено в действителност. Твоето мнение ме заинтригува до такава степен, че реших да им "хвърля едно ухо" на майспейската страница, която си линкнъл по-горе. Да ти кажа, наистина съм приятно изненадан. Може и да не съм прав, но в музиката им усещам уклон към дарк уейв периода от 80-те, който толкова харесвам - The Cure, The The, Sisters Of Mercy, The Mission... Сигурно обаче греша, това са няколко парчета и аз не съм достатъчно добре запознат с материята... Това което ме заинтригува най-вече в твоето експозе беше акцента върху текстовете на бандата. Знаеш, че и аз съм доста чувствителен по темата и изповядвам религията хубав текст + добра музика = некомерсиален продукт. От чутото определено Rivers и Breathing ми звучи най-близко до музикалната ми кръвна група. Харесват ми наистина. И сега, когато имаш горе-долу представа от нещата които харесвам би ли ми препоръчал някой албум на New Model Army от който бих могъл да стартирам пътешествието си?
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#20 reader

    s'duh

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 226 posts

Posted 07 September 2007 - 18:40 PM

Благодаря B) :metal:
Someone's gonna love me...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users