Jump to content

insider's Content

There have been 6 items by insider (Search limited from 25-April 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#94507 Какво звучи в момента?

Posted by insider on 08 April 2012 - 04:06 AM in Общ музикален форум

View PostYanni, on 28 March 2012 - 17:55 PM, said:

Posted Image
OSI - Fire Made Thunder (2012) B)

Най-после! OSI е една от малкото групи, на които харесвам ВСИЧКО. За сефте завъртам току що излезлия им нов албум, но какво начало само! :worship:

Наистина много добър албум! На мен дори ми харесва повече от "Blood" и "Free". Като цяло музикалните идеи на Kevin Moore винаги са се отличавали с една особена индивидуалност и специфика, която няма как да се сбърка.



#90703 Форумна класация за албум на 2011-та година!

Posted by insider on 23 December 2011 - 22:30 PM in Общ музикален форум

1. Ария - "Феникс"
2. Dream Theater - "A Dramatic Turn of Events"
3. Asking Alexandria - "Reckless And Relentless"
4. Redemption - "This Mortal Coil"
5. Opeth - "Heritage"
6. Machine Head - Unto the Locust
7. Pain Of Salvation – "Road Salt Two"

Не мога да се сетя нищо друго, което да ми е направило впечатление...



#88307 PAIN OF SALVATION - 10 г. "METAL KATEHIZIS"

Posted by insider on 09 October 2011 - 21:26 PM in Концерти и фестивали в България

Концертът наистина беше уникален! Нямам какво повече да добавя от това, което Яни е написал.
Не си падам особено по последните два албума на групата, но на живо те звучат много по-добре. А за харизмата на Гилденлоу едва ли биха могли да се намерят думи, които да я опишат... Впечатляваща личност, обсебваща всичко около себе си. Рядко съм срещал хора с подобен магнетизъм и излъчване!



#88145 Новият албум на Ария - "Феникс"

Posted by insider on 03 October 2011 - 05:53 AM in Общ музикален форум

Ето ви възможност да чуете новия албум

http://www.nashe.ru/...hp?playlist=951

Да видим сега добър ли е новия вокалист или не е... :harhar:



#87838 Dream Theater - "A Dramatic Turn of Events" (2011)

Posted by insider on 23 September 2011 - 11:12 AM in Общ музикален форум

Не си позволих да напиша коментар преди да съм чул албума поне 10 пъти. Е, сега са много повече...
И няма как да е иначе, тъй като го въртя непрекъснато и нямам намерение засега да спирам. А такова нещо не ми се беше случвало с албум на ДТ повече от 10 г.
Мнението ми е, че албумът без да е особено оригинален откъм музика и композиране е достатъчно "грабващ" и отговарящ на стандартите, които групата сама постави. В крайна сметка не е чак от толкова голямо значение дали една музика е супер оригинална или не, за да бъде тя хубава. Някой по-горе нарече това "занаятчийство". ОК, така е! Но в случая за мен е по-важна емоцията, която оставя албумът, когато го слушаш, а такава е налице - и в пенето, и в китарите, и във всичко останало. Някак си отсъства студенината, присъстваща в последните албуми, което може би се е дължало на Портной, знам ли...
Албумът ми харесва достатъчно много, за да ми върне отново тръпката към ДТ, изгубена преди доста време.



#87783 Новият албум на Ария - "Феникс"

Posted by insider on 21 September 2011 - 05:18 AM in Общ музикален форум

Аз определено ще се дистанцирам от негативните мнения по отношение на новото парче и новия вокалист. На мен песента ми хареса и като музика и като вокал, което ме кара с нетърпение да чакам "Феникс". Житняков има много чисто пеене, което пасва добре на идейната концепция на Дубинин и Холстинин и те точно затова и са го привлекли. Напомня ми за Кипелов, когато все още имаше хъса и желанието да пее в Ария (т.е до края на 80-те ). Със сигурност привличането му е било добре обмислено, а не "стрелба напосоки", тъй като много добре знаем опита на хората, които "движат" Ария.