Jump to content

30 години по-късно те пак искат да бъдат анархисти в U.K.Sex Pistols празнуват с концерт юбилея на "Never Mind the Bollock


87 replies to this topic

#41 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 18 септември 2007 - 22:07

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 22:47, said:

Ам? Това какво общо има? Питах те нещо конкретно: как така емблематични за пънка фигури любят, тачат и милеят гаражния рок, а не Helter Skelter.

Ами, ще го кажа по-простичко - емблематичните за пънка фигури са немислещи тъпаци! :nono: Ако бяха любили по-качествени и стойностни неща, можеха и просъществуват и за повече от 1-2 албума.

Всичко останало е въпрос на вкус и възприятия! Аз вярвам само на моите! Никакви измислени скалъпени незнайно от кого компилации, сайтове и статии не ме трогват!
Защото слухът ми е изключително остър, а според него, "Helter Skelter" е първото изкристализирало популярно пънк парче от музикална гледна точка! :)

Все прилагателни, които подчертах нееднократно и по-горе. ;)

Edited by violator, 18 септември 2007 - 22:08 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#42 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 18 септември 2007 - 22:11

Господа, опитах се да ви обърна внимание върху една хубава стара група - Blue Cheer.
Така е то.

#43 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 22:13

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 23:05, said:

Този сайт как се казва?

Ето затова аз апелирам да се спре достъпа до интернет на подрастващите... Вие само четете уикита и микита, а не слушате със собствените си уши. Аз цял живот слушам Велвет, фен съм им и то голям. Лу според мен е един от най-влиятелните хора в изкуството за всички времена, но ей богу чак сега разбрах и то благодарение на този сайт, който ти ми линкна, че всъщност той и групата са пънк... :nono:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#44 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 септември 2007 - 22:19

View Postviolator, on Sep 18 2007, 23:07, said:

Всичко останало е въпрос на вкус и възприятия! Аз вярвам само на моите! Никакви измислени скалъпени незнайно от кого компилации, сайтове и статии не ме трогват!

Не е въпрос на вкусове. Въпрос на сетивни факти е. Разбира се, всеки един от нас винаги може да си измисли някаква своя дефиниция за пънк и да изкара дори и Кримсън първите пънкари, но според разпространената версия що е пънк, има хиляди пънкарии преди 1968.

Quote

[i]изкристализирало

Забежките по онова, което ще бъде назовано "пънк" в средата на 70-те, съществуват още от края на 50-те. Десетилетие преди Бийтълс.

Quote

популярно

Популярно за един антипънкар като тебе, защото е записано от Бийтълс. Не мислиш ли обаче, че по въпросите за популярността в пънка трябва да се изказват пънкари?
А Кингсмен са "шумно рокендролче", а не пънк, пък това, че за времето си са абсолютен култ, няма значение?

Quote

музикална

Аз също писах - и за бързото темпо, и за опростената структура, и за вдигането на шум, и за всичко останало. И?

едит: Освен Пистълс (които са продуцентски проект, а не музикална група), коя друга пънк-група е "просъществувала за 1-2 албума"?

Edited by cadaurus, 18 септември 2007 - 22:25 .

violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#45 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 септември 2007 - 22:23

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 23:13, said:

Ето затова аз апелирам да се спре достъпа до интернет на подрастващите... Вие само четете уикита и микита, а не слушате със собствените си уши. Аз цял живот слушам Велвет, фен съм им и то голям. Лу според мен е един от най-влиятелните хора в изкуството за всички времена, но ей богу чак сега разбрах и то благодарение на този сайт, който ти ми линкна, че всъщност той и групата са пънк... :nono:

Линкът има за цел да ти покаже, че мисълта за пънкарското у Велвет съвсем не е еретична. А това какво чувам у тях и що за фен съм им, е нещо, което няма нужда да ми разясняваш, става ли? Прекрасно разбирам, че не би допуснал твоя любима група да има нещо общо с фекалията на име "пънк", без значение как стоят нещата в действителност.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#46 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 18 септември 2007 - 22:30

Господа, опитах се да ви обърна внимание върху една хубава стара група - Blue Cheer...

btw, да използвам повода и да попитам специалистите - този кавър на Baby, Please Don't Go пънк ли е? Или не е, щото има соло китара? :nono:

Edited by georid, 18 септември 2007 - 22:33 .

Така е то.

#47 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 22:31

View Postcadaurus, on Sep 18 2007, 23:23, said:

Линкът има за цел да ти покаже, че мисълта за пънкарското у Велвет съвсем не е еретична. А това какво чувам у тях и що за фен съм им, е нещо, което няма нужда да ми разясняваш, става ли? Прекрасно разбирам, че не би допуснал твоя любима група да има нещо общо с фекалията на име "пънк", без значение как стоят нещата в действителност.

Ей Кадаурусе, успокой се малко бе. Защо се обиждаш без да съм те обидил с нещо? По-горе аз се учудвам на дързоста някой в интернет да сравни Велвет с пънка, защото аз лично никога не съм откривал пънк при тях. Аз лично, Кадаурусе! И къде прочете, че се опитвам да ти разяснявам какъв фен си им ти? Аз дори не знам дали ги харесваш. Аз казах, че аз съм им голям фен, а не ти. Прочети ми мнението пак и не се дръж като дете. А това накрая за фекалията на име "пънк" как пък го извади от устата ми? От мен такова нещо в прав текст няма да чуеш за нито един стил в музиката, дори и да го мисля... :nono:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#48 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 18 септември 2007 - 22:35

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 23:13, said:

Аз цял живот слушам Велвет, фен съм им и то голям. Лу според мен е един от най-влиятелните хора в изкуството за всички времена, но ей богу чак сега разбрах и то благодарение на този сайт, който ти ми линкна, че всъщност той и групата са пънк... :nono:
Първото изречение и половина мога дса кажа и аз.
Втората половина на второто изречение мога да перифразирам:
"но ей богу чак сега разбрах, че не ми е трябвал никакъв сайт, който да ми линкнеш, за да разбера, че всъщност той и групата са (прото)пънк (както и много други прото-та)... "

Както каза ВайлЮ - въпрос на възприятия...
Next One Is Real

#49 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 22:35

View Postgeorid, on Sep 18 2007, 23:30, said:

Господа, опитах се да ви обърна внимание върху една хубава стара група - Blue Cheer...

btw, да използвам повода и да попитам специалистите - този кавър на Baby, Please Don't Go пънк ли е? Или не е, щото има соло китара? :nono:

Е Гео, то още в началото на клипа си пише, че е rage, а ти пънк та пънк... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#50 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 18 септември 2007 - 22:37

View Postgeorid, on Sep 18 2007, 23:30, said:

Господа, опитах се да ви обърна внимание върху една хубава стара група - Blue Cheer...

Ху керс за Блу Чиър, след като имаме Айрън Бътерфлай? :nono:
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#51 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 18 септември 2007 - 22:40

View Postdave, on Sep 18 2007, 23:35, said:

Първото изречение и половина мога дса кажа и аз.
Втората половина на второто изречение мога да перифразирам:
"но ей богу чак сега разбрах, че не ми е трябвал никакъв сайт, който да ми линкнеш, за да разбера, че всъщност той и групата са (прото)пънк (както и много други прото-та)... "

Както каза ВайлЮ - въпрос на възприятия...

Покрай Вас ще взема да прослушам на стари години и истински пънк, не само (прото)пънк... :D

А само като си помисля, че вчера имах идея да пусна една нова тема за Велвет. Щях да започна с: и след като разнищихме прога, джаза и пънка, не е ли време да отпочнем авангарда... :lol:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#52 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 18 септември 2007 - 22:51

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 23:40, said:

Покрай Вас ще взема да прослушам на стари години и истински пънк, не само (прото)пънк... :D

А само като си помисля, че вчера имах идея да пусна една нова тема за Велвет. Щях да започна с: и след като разнищихме прога, джаза и пънка, не е ли време да отпочнем авангарда... :lol:
Велвет са толкова авангард, колкото и пънк - прото.
Ама ако искаш за авангарда да си говорим - тук съм;
BTW, като каза авангард, знаете ли, че само преждевременната раздяла на CAN през 79 е попречила на Джонката Лайдън да пее в бандата.
Да не говорим, че Magma е една от любимите му банди :D .
Тъпо копеле с татуировка... -> по-прото казано от "емблематичнен за пънка немислещ тъпак" :lol:
Next One Is Real

#53 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 19 септември 2007 - 08:07

View Postmarillion, on Sep 18 2007, 23:40, said:

и след като разнищихме прога
О, не. Тука си на милиарди светлинни години от истината. РАЗНИЩВАНЕ на прога? В този форум?! След стотина години може би, но сега.... тц. Тук прога се разнищва на всеки 6 месеца и това е от 5 години насам. Не виждам каквато и да е било причина това да свърши в обозримо бъдеще.
В тази връзка съм мега учуден... Направо същисан! Момчета, темата е вече цели 3 страници и Вие все още не сте започнали да говорите за прог?! Изписахте хиляди думи и все още не сте добутали нещата до там, че Пистълс са прог?! И пънка като цяло е базиран на прога?!?! Сигурни ли сте, че сте добре? Това са неща доста нехарактерни за Вас и аз лично започвам да се притеснявам... Сигурни ли сте, че Ви няма нищо?
:D :lol: :lol:
I don't know how I managed it...

#54 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 19 септември 2007 - 09:20

Quote

според разпространената версия що е пънк, има хиляди пънкарии преди 1968.

Както казах и по-горе, аз на версии и теории не вярвам. Дори ги намирам за вредни. Говорили сме си много пъти, знаеш как разсъждавам.
Колкото и да са разпространени тези теории. Който и да ги е създал. Особено пък когато става дума за подобна не особено сложна музика, чийто анализ е повече от елементарен. Всеки меломан с малко слух може да си го направи сам, не му трябват група учени от БАН, за да му казват кое е първо, кое второ. Музиката е изкуство - най-добрият съветник в случая е сърцето.

Парчетата, които ми пусна по-горе, категорично не ми минават за пънк. На МЕН. Ако ще и най-именитият специалист по пънка в света да си го е написал на челото черно на бяло, че именно ТОВА е архаичният пънк, щом сам не намирам тази версия за убедителна и го чувам някъде другаде този първи пънк, няма жива сила, която да ме убеди в противното. :lol:

И това не го казвам, защото съм се запънал като осел на мост или нещо такова. Ако беше така, нямаше изобщо да си направя труда да ги чуя. Внимателно ги прослушах, по няколко пъти. Там пънк не чух. Или поне не достатъчно изплувал на повърността над рок н рол парадигмата.

Quote

Не мислиш ли обаче, че по въпросите за популярността в пънка трябва да се изказват пънкари?

Ми, не! Досега не съм срещал пънкар /слушащ само пънк и производни и нищо друго анархист/, които да има изострени възприятия и трезв поглед върху музиката изобщо.
Обективен поглед върху развитието на музиката могат да имат хора, които обръщат подобаващо внимание на колкото се може повече стилове и подстилове в рока и метъла. Които понаглеждат и в двора на другите жанрове дори /класика, джаз, етно, електроника/...
Пънкарите не са ми направили впечатление на хора с особено разчупено музикално и музикантско мислене. Как ще разделят блус от рок, рок от рок н рол, рок н рол от пънк, пънк от метъл и прочие, като нямат поглед над останалите неща? И не ми давай пример с Дейв. Дейв е пънкар, колкото аз съм прогресар. :lol:

Quote

антипънкар

Не съм антипънкар! :D Просто разсъждавам трезво за този стил /то даже не е и точно стил, веднъж го сравних с "вирус"/. От гледната точка не на пънкар, а на сравнително широкоскроен меломан.
Слушал съм с интерес доста пънк, особено като юноша бльеден. Clash, Joy Division, Bauhaus, Iggy Pop, Ramones и прочие са ми любими групи. Да не говорим, че пост-пънкът ми е сред най-любимите подстилове изобщо.

Edited by violator, 19 септември 2007 - 09:23 .

-----------------------------------------
Слушай силно!

#55 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 септември 2007 - 09:24

View PostOzzy, on Sep 19 2007, 09:07, said:

И пънка като цяло е базиран на прога?!?! Сигурни ли сте, че сте добре? Това са неща доста нехарактерни за Вас и аз лично започвам да се притеснявам... Сигурни ли сте, че Ви няма нищо?
:D :lol: :lol:

Знаете, тази седмица в колата звучи Кримсън. Преди малко слушах Earthbound и се сетих за темата за Пистълс. Абе няма ли в Earthbound щипка пънк се питам сега? :D :metal: :metal:

Edited by marillion, 19 септември 2007 - 09:25 .

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#56 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 19 септември 2007 - 10:05

View Postmarillion, on Sep 19 2007, 09:24, said:

Знаете, тази седмица в колата звучи Кримсън. Преди малко слушах Earthbound и се сетих за темата за Пистълс.
А пък аз, четейки темата, се сетих за вица за чукчата: "Чукча не читатель, чукча - писатель" :lol:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#57 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 19 септември 2007 - 12:37

View Postviolator, on Sep 18 2007, 23:07, said:

Ако бяха любили по-качествени и стойностни неща, можеха и просъществуват и за повече от 1-2 албума.
Мдаааам....
Аз пък днес се замислих пак върху статуса Култ и броят на албумите, които правят този статус.
Да погледнем на национално ниво.
И ся кво - Нова генерация, като имат 2 албума (Входа не го броя - то е по-скоро демо), не са ли Култ?
В по нови дни - ТВУ.
Поклон пред Викеронски & Co!
Това е една от малкото БГ банди, станала култ приживе, без да издаде албум.
Може да се бъзикат, че за пет години имали 5 песни, може да ги има официално само на 3 way сплита с C4 и Switchstance, но който е бил на техен концерт, знае за какво говоря.
Жалко, че вече не съществуват...
...
За съжаление родната ни действителност ражда такива феномени.
Например - Никога преди преди смъртта не гледам миражи за успокоение - размазващо демо, придобило култов статус и после край.
Punky Blues - ||-||-||-||-.
Next One Is Real

#58 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 19 септември 2007 - 12:56

View Postviolator, on Sep 19 2007, 10:20, said:

И това не го казвам, защото съм се запънал като осел на мост или нещо такова. Ако беше така, нямаше изобщо да си направя труда да ги чуя. Внимателно ги прослушах, по няколко пъти. Там пънк не чух.

ОК. Щом не чуваш опростената структура, насеченото темпо, звуковата анархия или социалните лозунги, нека бъде така. :harhar:

Quote

Обективен поглед върху развитието на музиката могат да имат хора, които обръщат подобаващо внимание на колкото се може повече стилове и подстилове в рока и метъла. Които понаглеждат и в двора на другите жанрове дори /класика, джаз, етно, електроника/...

..., както и в двора на гаражния рок. :shok:

Quote

И не ми давай пример с Дейв. Дейв е пънкар, колкото аз съм прогресар. :D
Не съм антипънкар! :harhar:

Говорех не за вкусове, а за отношение към музиката. За мен пънкарството в общ смисъл значи презрение към музикантските чупки и акцентиране строго върху чисто емоционалното възприемане на музиката. Поне според скромните ми наблюдения, спрямо тази дефиниция Дейва е пънкар, а ти - анти. B)

View Postdave, on Sep 19 2007, 13:37, said:

Мдаааам....
Аз пък днес се замислих пак върху статуса Култ и броят на албумите, които правят този статус.

За да те чуе Вайлито, му дай примери с Крийм и Велвет, а не с разни немислещи наркоманизирани тъпаци като NYD. ;)
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#59 Pecado

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 156 posts

Posted 19 септември 2007 - 13:18

Бийтълс лесно са стигнали до успеха.
Ленън си е дал дупарата (в буквалния смисъл :harhar: ) на Ъпстейн и оп, готово. :D :harhar: :shok:

#60 dave

    Not Knowing

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 505 posts
  • Location:Babylonian Tower
  • Interests:watching different roads and wonder where my own is rolling<br />waiting all day long for a change and it's showing

Posted 19 септември 2007 - 19:32

View Postviolator, on Sep 19 2007, 10:20, said:

Досега не съм срещал пънкар /слушащ само пънк и производни и нищо друго анархист/, които да има изострени възприятия и трезв поглед върху музиката изобщо.
Обективен поглед върху развитието на музиката могат да имат хора, които обръщат подобаващо внимание на колкото се може повече стилове и подстилове в рока и метъла. Които понаглеждат и в двора на другите жанрове дори /класика, джаз, етно, електроника/...
Пънкарите не са ми направили впечатление на хора с особено разчупено музикално и музикантско мислене. Как ще разделят блус от рок, рок от рок н рол, рок н рол от пънк, пънк от метъл и прочие, като нямат поглед над останалите неща?
Ти въобще пънкари срещал ли си?
Щото голяма част от тези, които аз съм срещал, ще те сложат в малкия си джоб, ако говорим за изострени музуикални възприятия, поглед и познаване на музиката и на нейните стилове и подстилове.
Дадох пример по-нагоре с ТВУ. Нищо по-различно от OI! не правят.
Познаваш ли някой от тях? :yes:

П.П. Силно се съмнявам, дали при цялата ти ерудураност знаеш точно какво е OI!
Next One Is Real





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users