Jump to content

moonlit knight's Content

There have been 26 items by moonlit knight (Search limited from 20-април 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#108298 Посока на музикалните интереси

Posted by moonlit knight on 27 декември 2013 - 22:16 in Общ музикален форум

За оформянето на музикалните ми пристрастия основна роля изигра баща ми , който като човек израстнал с класическите рок групи от 70те и 80те, ми ги тикна пред носа заявявайки че това ДЕ ЮРЕ е музиката и заклемявайки всичко друго..всичко останало е история!



#108286 Боря МЕГА скуката с...

Posted by moonlit knight on 25 декември 2013 - 19:51 in Общ музикален форум




#108284 Форумна класация за албум на 2013-та година!

Posted by moonlit knight on 25 декември 2013 - 13:22 in Общ музикален форум

1. Amorphis - Circle
2. Riverside - Shrine of new generation slaves
3. Ayreon - The Theory of everything
P.s Весела Коледа , меломани!



#106017 Онлайн магазинът на WeRock.bg

Posted by moonlit knight on 15 юли 2013 - 20:13 in WeRock.bg

Търся албума Child of the novelty на Mahogany Rush



#105567 10 албума с които ще запомните декадата 2000 - 2009

Posted by moonlit knight on 24 юни 2013 - 14:04 in Общ музикален форум

Мейдън според мен са от малкото групи, които не изневериха на себе си през всичките тези години . :)



#105564 Grand Slam - "Wimbledon"

Posted by moonlit knight on 24 юни 2013 - 10:45 in Тенис (18+)

Любим турнир.Впредвид специфичната настилка , тук винаги се получават изненади.Очаквам тенесисти като Бердих , Дел Потро , Маю , Вавринка за заплаха за т. нар "голяма 4".Особено внимание обръщам на Маю който е силен играч на двойки, със силен сервис , добри волета и остри ретури.Позитивния старт на трева тази година на ветерана Хюит се надявам да продължи и тук..Наш`то момче ако реши да играе може да стигне далеч.Стискам палци!



#105549 Хорър филми

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 23:58 in Кино

за любителите на жанра - японските хоръри! препоръчвам NOROI , след това няма да се докоснете поне месец до някой друг хорър :)



#105547 10 албума с които ще запомните декадата 2000 - 2009

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 23:18 in Общ музикален форум

View PostHeathenHeart, on 22 юни 2013 - 23:08 , said:

Източни, западни и южни славяни има, само северни няма. :)
http://en.wikipedia.org/wiki/Slavs
ем никога не е късно да станеш за смях..благодаря за корекцията



#105544 С какъв спорт се занимавате през свободното си време

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 18:42 in Други

В последно време кросчета в планината , за презареждане на батериите :)



#105542 Самозабравилата се политическа олигархо-мафия

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 18:14 in Общ форум

"..Пред кого да се преклоня? Защото няма грижа по-непрестанна и мъчителна за човека, както остане ли свободен, да намери колкото може по-скоро пред кого да се преклони..Но овладява свободата на хората този, който успокоява съвестта им." Един малък пасаж от Великия инквизитор(Братя Карамазови) писан ок.1870 от Достоевски.
Не харесвам политиката , защото тя винаги обслужва нечий интереси..твърде малък съм за да говоря за събития , за които знам само от книгите , но това, в което съм се убедил е че българина обича да бъде воден за носа и за съжаление има твърде кратка историческа памет .. България е единствената държава от Източния блок, която след 10 11 1989 или т нар промяна , отново избира "старите" - висша форма на мазохизъм..
Към днешна дата песента мисля не се е сменяла - т нар народни представители , депутати , слуги на народа и прочие са отражение на нас - народа.Промяната може да дойде само и единствено от нас.. и се присъединявам към мнението по- горе ,че единственото оптимистично нещо е пробуждането на българското общество..защото ако във всяко стадо има мърша, то в България мършата си има стадо..и е крайно време статуквото да бъде променено.Мнение на човек роден в "демокрацията"!



#105541 10 албума с които ще запомните декадата 2000 - 2009

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 16:25 in Общ музикален форум

1 Deftones - White Pony ( 2000 )
Любим мой албум със собствена атмосфера и саунд .. nu metal-a има и своите добри моменти

2 System of a down - Toxicity ( 2001 )
Един от малкото албуми , които ме грабнаха още с първото изслушване.

3 Depeche Mode - Exciter ( 2001 )
Не харесвам особено Depeche след Ultra и проблемите с Дейв се поизгубиха , но след като има песни които вече 12 година си спомням значи е OK.

4 Radiohead - Amnesiac ( 2001)
Нова декада , ново хилядолетие ..нов Рейдиоухед.

5 Marillion - Marbles ( 2004 )
Обожавам го този албум.. може би най - добрия на Мерилиън след ерата на Фиш

6 Gojira - From Mars To Sirius ( 2005 )
Една банда която ме изненада положително..с послание към своите слушатели , без да се натрапва и оцапва.

7 System of a down - Mermerize ( 2005 )
Втори албум на Системите избирам, но пък те много силно влязоха в 21 век.

8 Dream Theater - Octavarium ( 2005 )
С този албум аз прослушах групата и се запознах и с по - ранното им творчество . Не съм критик , за да ги слагам в някакви рамки , защото често се водят спорове какво де юре свирят , но на мен ми харесва.

9 Tool - 10 000 days ( 2006 )

10 Riverside - Anno Domini High Definition ( 2009 )
Прог от северните славяни .



#105538 Любим отбор/и

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 13:08 in Футбол

Потомствен левскар .. от чужбина подкрепям Манчестър Юнайтед ( финала с баварците на Ноу Камп от `99 бе рубикона ) , Борусия Дортмунд ( фен съм им още преди проекта Клоп.. още когато играеше Росицки , Колер ) , Рома ( всъщност не знам дали повече съм фен на вълците или на Франческо Тоти )



#105537 Любими тенисисти

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 13:00 in Тенис (18+)

Започнах да гледам тенис , съвсем случайно когато зърнах по телевето Агаси - Сампрас .. тогава бях някъде 1-2 клас и започнах да обожествявам чичо Агаси в стила на 7 годишно заслепено дете xa - xa .. Любими тенесисти - Сафин ( последното лошо момче в аристократичната игра ) , Лейтън Хюит , Гилермо Кориа .. В момента се наслаждавам на това да гледам българин да се надпреварва с най-добрите ..харесвам също Дел Потро. Поздрави!



#105536 Roger Waters в София

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 12:47 in Концерти и фестивали в България

ей, не пипайте шшшуменското ! екстра бира без малко :P



#105535 Влиятелните албуми на 90-те

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 12:23 in Общ музикален форум

Видях ,че на няколко пъти се споменава за "Ok Computer" на Radiohead .. подкрепям с две ръце ( албум който е отправна точка за музиката след него ) .. Всичко друго е пълнеж.



#105533 Класация на велики барабанисти

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 12:15 in Общ музикален форум

Neil Peart , John Bonham , Ian Paice , Mike Portnoy , Nicko McBrain..и много други



#105532 Коя книга прочетохте последно?

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 12:07 in Литература

"За свободата" на Стефан Дичев .. не ми хареса стила ( писана е през погледа на комунистическата призма )



#105531 Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 11:56 in Общ музикален форум

View PostJurisprudent, on 22 юни 2013 - 11:50 , said:

оттук нататък сега мини през уейв, фънк, джаз, електроника и накрая до оперна класика, та да си говорим после. Време имаш предостатъчно за това пътуване.
имах впредвид китарно насочената музика .. а за операта - имам си един индивид вкъщи ..и не , благодаря..не съм велможа (казвам го с чувство за хумор).



#105529 Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 11:42 in Общ музикален форум

View Postmarillion, on 22 юни 2013 - 10:45 , said:

Виж сега, в мига, в който успееш да чуеш тази музика, убеден съм, никога няма да ти се наложи да извършваш горното действие, но съм съгласен, че отново в този момент е твърде вероятно да загубиш интерес към останалата част от рок музиката, което също не е правилно решение...
Ако говоря за себе си , аз трябваше да премина през всички стилове музика ( от класически хард - рок до траша \ дет метъла и алтернатива , за да открия прогресива .. говорейки, най уютно се чувствам именно там в прога , но това не ми пречи все още да куфея на твърдите жици ) .



#105528 25 години без Cliff Burton

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 11:29 in Общ музикален форум

Голям музикант..пуснете си Anestesia ot kill em all ( лично аз така ще го запомня )



#105522 Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 10:35 in Общ музикален форум

хе хе .. не съм от слепите привърженици на Питър, но наистина не харесвам Фил..след `79 той просто реши че ще е уан мен шоу..а за Хакет , на мен дори ми е неудобно да коментирам такива виртуози и смятам ,че точно след неговото напускане Genesis коренно промени звученето и стила си



#105520 Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 10:27 in Общ музикален форум

View PostHeathenHeart, on 22 юни 2013 - 10:22 , said:

Виж колко е пресен момъкът - регнал се е на 19 юни т.г. и е набор 91. :D
Сядам и внимателно наблюдавам обучението. :P
мм да.. зелен като пролетна морава :D



#105517 Kои пет албума бихте взели със себе си

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 10:19 in Общ музикален форум

View Postmarillion, on 22 юни 2013 - 10:03 , said:

Напротив, дори в този албум Фил използва микрофона... :P
да, уместна корекция :) и все пак спорадични включвания



#105510 Black Sabbath - 13

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 01:19 in Общ музикален форум

Преслушах албума и ми хареса - жив пример как след 40 години "служба" все още може да се твори.. и те като RUSH.Най-радващото за мен е че Сабат не са пречупили стила си и не са се подали на теченията , а са запазили сабатското от ранните години ..Ozzy е великан.Поздрави!



#105509 Kои пет албума бихте взели със себе си

Posted by moonlit knight on 22 юни 2013 - 01:01 in Общ музикален форум

Само пет? много мъчен трип ще да бъде ..
Ако трябва да сложа нещо в торбата набързо то тогава ще е нещо от вида на :
1 Selling England By The Pound - Genesis
Не обичам да слагам някакви гръмки епитети , цветисти прилагателни и прочие , но за мен този албум е истинско съвършенство..Genesis , в годините когато всеки знаеше какво да върши и преди Фил да реши да ползва и микрофона освен палките :)
2 Physical Graffiti - Led Zeppelin
Албум в който има от всичко по малко - прогресив , блус , софт рок , фолк .. Прекрасен албум!
3 Number Of The Beast - Iron Maiden
Не мога да не взема със себе си Мейдън .. Ако трябва да отговоря защо точно този албум - ами не знам :) първите 7 - 8 албума на групата са истински класики в хеви жанра
4 Dire Straits - Dire Straits
Лейдис енд Джентълмен - Марк Кнофлър! Обожавам музиката му , мога да я слушам перестанно без да ме напряга и затормозява.
5 Ultra - Depeche Mode
Деведесетарския ДъПеш ..не мога да мина без него.
П.С Дано никога не ми се налага да правя подобер избор , защото много любими банди ще останат в кашона :)