Jump to content

PrimitiveOldSchool's Content

There have been 11 items by PrimitiveOldSchool (Search limited from 20-април 23)


By content type

See this member's

Sort by                Order  

#113604 Отдавна търся ...

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 03:17 in Общ музикален форум

Здравейте.

Отдавна търся тези две демота на панамската дет метъл група Demacrator.

Reign of Desolation

Terror Sight

Единствено имам демото им "Purgatory", така че ако някой може да помогне много ще съм благодарен!



#113603 Най-продажния стил

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 03:11 in Общ музикален форум

Ами наистина смея да кажа че блек метъла е най продажния стил, най малкото защото се разклони на десетки подстилчета. А блека трябва в същността си да е много брутален и безкомпромисен. Единствено bestial black metal групите останаха верни на стила, всички други по една или друга причина го предадоха и продадоха.
Истинския блек трябва да звучи като групите от 80-те години и точно в простото му свирене му е чара, в недоизпипаните записи и гаражното звучене. Лошото е че началото на 90-те с тоя бум от Норвегия и Швеция блек метъла започна лека полека да се продава и да губи същността си, а днес е направо трагедия.

Друг продажен стил в голяма степен е дет метъла, защото през годините той избяга от своето сурово и олд скул звучене, а се народиха някакви техничарски и много свирещи псевдо дет банди които го унищожиха, а това явление деткор направо го съсипа.



#113602 Нови и стари БЪЛГАРСКИ метъл и рок банди

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 02:51 in Общ музикален форум

Аз съм по старите банди, затова ето малък списък от мен със стари български траш и дет метъл групи, както и малко грайндкор, нойскор, пънк.

Аудио и видео няма да дам защото не съм сигурен в правилата на форума, макар че 3 пъти ги четох. Но каквото знам ще кажа.

Хайка
Женска траш метъл банда от Русе съществувала началото на 90-те години.

Демон
Стартират като спиид метъл, после стават трашари. Съществуват от 1988 година, а 1992 година подгряват Tankard в София.

К.П.М.Д. (Корпорация за плашене на малки деца)
Пънк банда от Бургас в която е участвал и Грузинеца, който по късно е вокал на Necromancer, както и Гришата от Тризъбец.

Тризъбец
Траш метъл банда от Бургас с участието на Росен Янев от Biophobia.

Първак
Грайндкор група от Стара Загора.

Дървар
Дет-грайнд банда също от Стара Загора.

Leprosy
Кърджалийска дет метъл/грайнд банда в която е участвал и Мартин Недков от Кокоша Глава.

Луминал
Първата група на Плебея, който после става вокал в Crash.

Всички тези банди са съществували 80-те и началото на 90-те години, но за повечето от тях не знам почти нищо. Скоро ще се включа пак в темата с още групи.



#113601 Забравени от...

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 02:38 in Общ музикален форум

View PostKarolina, on 23 ноември 2011 - 00:28 , said:

Мисля, че в незаслужено забвение е KING DIAMOND.

Доколкото изобщо може да се говори за "забрава" в наши дни - когато всеки слуша каквото си поиска, достъпът до албуми във всякаква форма е напълно свободен, има изобилие от сайтове, интернет-радиа, и какво ли още не...
Да, има някакъв тренд, от гледна точка на това кой е на върха на новините, прави концерти, издава албуми и т.н., но извън това всеки си рови и си слуша разни неща, които го кефят, дори и да не са от актуалните на деня...
Едва ли някой ще бъде напълно забравен, докато има хора из всички краища на света, които кътат ценни архивни звуконосители и наред с новите неща, слуша и "стари, но златни" ;)
Напълно си права за Кинг! За мен той е повече от велик и наистина е гадно че и неговата банда, както и Mercyful Fate са някъде помежду другото забравени от голяма част от хората. Иначе има много забравени групи които няма да изредя, защото за мен всички ъндърграунд банди са малко или много забравени било то и защото примерно имат издадени само демота и нямат пълен албум.



#113600 Как си представяте идеалния промоутър?

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 02:29 in Общ музикален форум

Ами според мен идеалните промоутъри са само в дълбокия ъндърграунд. Какво имам пред вид: Намират групите, пишат с тях без нито промоутъра нито групите да се правят на важни, не гледат бизнес цели и някакви баснословни цени на билетите, а всичко се уговаря между групата и промоутъра много лесно, защото промоутъра в 99 процента от случайте е фен, групата идва, събират се всички приятелски и концерта се получава смазващ. За другите не мога да говоря които са в мейнстрийма, защото аз съм много далеч от този начин. За мен идеален промоутър у нас е Metal Force.



#113599 Най-добрия албум на Епизод?

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 02:23 in Общ музикален форум

За мен единствения добър албум на Епизод си остава "Мъртвец сред мъртъвци". Иначе и в "Молете се" има какво да се чуе, но с тези два албума групата се изчерпва.



#113598 Кои албуми промениха/оформиха музикалните Ви предпочитания?

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 02:10 in Общ музикален форум

Ами албумите са много, но някои от тях които тотално уформиха и промениха музикалните ми вкусове са:

Metallica - Kill 'Em All
С този албум започнах да слушам метъл изобщо, така че той е и началото.
След това се появи и албума Tales of Creation на Candlemass, който също внесе различна нотка в моя тогавашен вкус.
Случайно от бутките където продаваха касети си взех няколко албума в периода 1990-1991 година, които оформиха моят хеви метъл вкус. Това бяха албумите:
Iron Maiden - Piece of Mind
Iron Maiden - Powerslave
Iron Maiden - No Prayer for the Dying
King Diamond - The Eye, албум, който и до ден днешен смятам за много велик!
Accept - Restless and Wild
Accept - Breaker
Manowar - Kings of Metal...

После се появиха и траш-дет албуми и групи които тотално ме запалиха по по тежките неща и предизвикаха скъсването ми с хеви метъла.

Morbid Angel - Blessed Are the Sick
Carcass - Necroticism - Descanting the Insalubrious
Mortification - Scrolls of the Megilloth
V.A. - Monsters of Death
Obituary - The End Complete
Cannibal Corpse - Butchered at Birth
Sepultura - Arise
Sodom - Better Off Dead
Kreator - Terrible Certainty...

А в периода 1993-1998 се оформи и моят грайндкор/нойскор вкус.

Napalm Death - Utopia Banished
Napalm Death - Scum
Agathocles - Black Clouds Determinate
Agathocles - Theatric Symbolisation of Life... Както още много други знайни и незнайни албуми, демота, еп-та и каквото се сетите което съм чул за да променя и оформя вкуса си до днешния ми такъв.



#113597 Kои пет албума бихте взели със себе си

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 01:40 in Общ музикален форум

Много трудна задача! Но ще вляза в 5 албума, като предварително казвам че не са в определен ред подредени по класация.

Blasphereion - Rest In Peace, прекрасен албум от белгийската дет метъл машина.

Terrorist - Blessed By The Beast, тотален блек/траш от Америка.

Protector - A Shedding of Skin, албум, за който няма какво да кажа! Абсолютен!

Necrophiliac - Excremental Pregnancy, испанската дет метъл група с една прекрасна компилация с демо и лайф парчета.

Headrot - Gulping the Remains, още една група идваща от Америка с много здрава компилация включваща всичките им записи.



#113596 Посока на музикалните интереси

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 01:22 in Общ музикален форум

Всичко започна в далечната 1990 година. Тогава ходейки на гости на братовчед ми чух групата и албума които ме запалиха по метъла, а именно Metallica - Kill 'Em All.
До тогава не съм слушал нищо конкретно щото бях малко хлапе и квото ми пуснеха това и слушах, но от тогава започнах много сериозно да се интересувам от метъла и неговите подстилове.
Минал съм през много групи. В началото слушах основно heavy, speed, много малко thrash. Това трая до 1991 година, когато по предаването "Неделя 91" чух Morbid angel и Carcass и нещата много загрубяха.
Започнах да трия мейдъните които имах и разните металики за да се докопам до какви ли не дет метъл банди, защото откакто чух стила разбрах, че колкото по тежко и зло, толкова по добре.
И дойде 1992 година и чух Napalm Death - Utopia Banished, а малко и след това Scum и вече бях дето се вика фен и на грайндкора.
Много мога да разказвам, но най общо казано с годините започнах от леките неща, за да стигна до тежките банди. Основно след всички одсявания и до ден днешен слушам траш, дет, блек, грайндкор, нойскор и това са стиловете които смятам че никога няма да спра да слушам.



#113595 Метълът и емото.

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 01:07 in Общ музикален форум

Аз смятам че емото и метълът нямат нищо общо. Тоест истинския метъл, защото 90-те години се появиха странни смесици от стилове, които формираха много нови течения, включително и емото. Всички знаем за ню метъла който навлезе средата на 90-те години, а малко след него навлезе и емото с разни групи като Токио Хотел и подобни. Не съм запознат много с тази култура и затова не мога да пиша много, но е факт че и до ден днешен много метъл групи пишат емо текстове било то за да ги слушат повече емо мацки, било то за да влязат трайно в мейнстрима, защото тази култура е мейнстрийм и нищо повече. Истината за емото се корени дълбоко в пънк и хардкора от 80-те години, но тогавашното емо няма нищо общо с това изопаченото което наблюдавахме през 90-те години. В нашата родина имаше такава мода, но слава богу че беше за кратко, защото иначе щеше да стане много лошо особено ако тукашните започнеха да се самоубиват както е една от идеите на това движение.



#113594 Най-добрият вокалист

Posted by PrimitiveOldSchool on 25 октомври 2016 - 00:58 in Общ музикален форум

Определено са много и е много трудно поне аз да избера, но смятам че един от най добрите вокалисти е Мартин Вандрунен! Това е личното ми мнение, просто този човек мачка меко казано!