Jump to content

Rick Wakeman и Keith Emerson в Пловдив01&07.09.2008г. - Концертна зала & Античен театър


46 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 17 June 2008 - 16:05 PM

Вчера минах през НДК. Продават билети за Емерсън, но няма схема. Някой има ли информация кои билети са за първия/те ред/ове? Все пак ми се иска като си давам парите отсега да знам, че ще получа и възможно най-добрите места... :rolleyes:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 14 July 2008 - 16:06 PM

View Postmarillion, on Jun 17 2008, 17:05, said:

Вчера минах през НДК. Продават билети за Емерсън, но няма схема. Някой има ли информация кои билети са за първия/те ред/ове? Все пак ми се иска като си давам парите отсега да знам, че ще получа и възможно най-добрите места... :no:

2 ред. :yes: първи явно е отново за хора с покани и прочее

#23 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 31 August 2008 - 08:11 AM

Утре тръгвам с големи о4аквания за Рик.На Емерсън е ясно - ще има поголовна се4(само ако не изсвирят The Sage :angry3: :angel: ).Но ми е по-интересно шоуто на Уейки :D Сино му го жидеаме,дет има една приказка с бащиците,сега е ред на законодателя :) А пък и факта це ще има хор от 36 пловдивски надежди... Ама както и да е - важното е да си изкараме добре.

П.С. Satyre , обещавам пове4е да не пиша на пияна глава,4е виж какви грешки правя(имам предвид 4 ката) :yes: I'm so sorry... :wub: :no:
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#24 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 02 September 2008 - 05:43 AM

За мен това беше Концертът на годината (засега)...Не мога да намеря думи да опиша тази емоция, само едно-РЕСПЕКТ, РИК!!!

PS: почти 25-минутна трактовка върху темите от Крал Артур... :shok: :worship: :worship: :worship: :worship: Толкова беше перфектна, че не ми е мъчно за липсата на Merlin the Magician! Този концерт беше Красота! :wub:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#25 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 02 September 2008 - 10:56 AM

Ето репортаж за концерта на Рик Уейкман.

#26 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 02 September 2008 - 16:33 PM

^ Репортажа е много добър. Яд ме е, че не отидох, но какво да се прави. Точно преди да ви пуснат вътре минах покрай Концертна Зала и еуфорията грабна и мен, но сдухано си отидох у дома и слушах U.D.O. :worship:


За това пък ще ходя на Keith Emerson 100%. Нямам търпение за този концерт! Сега си търся и някой, с когото да отида, но мисля, че ще навия един приятел. :shok: Добре, че е пианист човека, за да го мъкна по такива концерти (и той мен, и той мен...).

#27 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 02 September 2008 - 18:22 PM

Репортажът е наистина чудесен, но ми се иска да попитам няколко неща, като например:

- само на класическо пиано ли се представи Уейкмън или пръстите му погалиха и някой друг клавишен инструмент;
- при наличието на оркестър би било малко странно за мен ако Рик е пропуснал възможността да изнесе пореден урок по висша музикална еклектика, или както аз си му викам "на галено" панаирджийски кич марка Уейкмън;
- бих искал да разбера нещо повече и за сет листа - разбирам, че любимия ми негов солов албум "The Six Wives of Henry VIIІ" е бил представен, но с колко и с кои от шесте композиции;
- мръсна дума ли беше името Yes по време на концерта или Рик все пак се поклони на хората направили го това което е днес с някой клавирен анонс;
- как се представи българската публика и имаше ли хора дето мърмореха през цялото време нещо от сорта на: "Абе тоя няма ли да изсвири онова парче на Yes, дето не помня как се казваше, ама голямо куфеене падаше на него по купоните през 80-те?"
- имаше ли някакво лайт-шоу и въобще какво представляваше сцената - все пак не всеки ден можем да видим Рик Уейкмън и Оркестър на един подиум.

Ето такива неща искам да питам ходилите на концерта. Споделете моля ви, защото решението ми да не отида да видя един от хората пред чиято музика винаги съм се прекланял не бе никак лесно... :worship:


EDIT: Сега видях, че на сайта са се появили и тъй чаканите снимки, та един от въпросите ми отпада - този относно клавишните, види се майсторът е заложил единствено на роял за представлението си, а това звучи крайно любопитно поне за мен... :shok:

Edited by marillion, 02 September 2008 - 18:34 PM.

18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#28 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 02 September 2008 - 20:07 PM

- при наличието на оркестър би било малко странно за мен ако Рик е пропуснал възможността да изнесе пореден урок по висша музикална еклектика, или както аз си му викам "на галено" панаирджийски кич марка Уейкмън;

Какво точно попита бе, братко? :D Бе тъй еклектично, че не те разбрах :lol: Не, Рик бе изключително прецизен и премерен, което за мен бе изненада. Очаквах повече помпозност - но не! Всяка нота на мястото си.


- бих искал да разбера нещо повече и за сет листа - разбирам, че любимия ми негов солов албум "The Six Wives of Henry VIIІ" е бил представен, но с колко и с кои от шесте композиции;

Беше нещо като преработено резюме. Чух части от Катрин Хауард, май от Ан Болейн, но като го няма органа трудно се познава. Че преди туй и Артюря свири.

- мръсна дума ли беше името Yes по време на концерта или Рик все пак се поклони на хората направили го това което е днес с някой клавирен анонс;

Нищо за Йес не рече, ако не се лъжа.


- как се представи българската публика и имаше ли хора дето мърмореха през цялото време нещо от сорта на:[i] "Абе тоя няма ли да изсвири онова парче на Yes, дето не помня как се казваше, ама голямо куфеене падаше на него по купоните през 80-те?"

Публиката бе чудесна, хората се бяха облекли официално, пазеха тишина, аплодираха вдъхновено. Особено ме впечатли една много възрастна жена, над 85-годишна, която седеше на втория ред. Бабата бе с два бастуна и черни очила, но наконтена, обижутена, достолепна. Тя току си тактуваше по време на солата на Рик, а си и тананикаше. When the circus came to town. Over here....

- имаше ли някакво лайт-шоу и въобще какво представляваше сцената - все пак не всеки ден можем да видим Рик Уейкмън и Оркестър на един подиум.

Нямаше никакви специални светлини. Това бе малка и задушна концертна зала. Все пак - обликът на шоуто бе по-камерен. Така бе и представено, но с много финес и заразително настроение. :)

Ето такива неща искам да питам ходилите на концерта. Споделете моля ви, защото решението ми да не отида да видя един от хората пред чиято музика винаги съм се прекланял не бе никак лесно... ;)

Ако си очаквал да видиш 70-тарски Уейкман в Мерлинския сценичен костюм и акробатични напъни, нищо от това не се случи. Както съм и описал в ревюто, това бе симфоничен концерт със само капчица прог.... Която обаче се разтвори в класиката като капка кръв в чаша вода и всичко стана един такъв червен облак. ;) ;)


#29 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 02 September 2008 - 20:23 PM

Благодаря за разясненията! За еклектиката ти си ме разбрал чудесно, ето говориш за липсата на познатата помпозност. Явно човек и добре да живее, рано или късно поумнява дори и да се казва Рик Уейкмън. :lol: Което пък от своя страна ми напомня, че не ми остава нищо друго освен да чакам Кийт Емерсън да опровергае горното и да ме развесели така както само той го може и като същински гладиатор да ни измете от Амфитеатъра в неделя... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#30 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 03 September 2008 - 00:56 AM

View Postmarillion, on Sep 2 2008, 19:22, said:

решението ми да не отида да видя един от хората пред чиято музика винаги съм се прекланял не бе никак лесно... ;)

А защо не дойде? Не искам да те дразня (много :) ), но просто изпусна нещо магическо! Някъде до към 3 през нощта единственото, което можех да направя беше да гледам така- :lol: и да казвам "Ебаси!" на равни интервали...А баща ми пък не можеше да каже нищо :D Това е първият случай да не обсъдим концерт след свършването му

Edited by foreigner, 03 September 2008 - 00:57 AM.

А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#31 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 04 September 2008 - 08:05 AM

Магия - това е описанието на онова на което присъствах.Самият Рик е един маг и пръстите му ме отведоха в друга вселена.Единственото,което можах да пророня беше" няма такова свирене", за това и напълно разбирам емоцията на Foreigner.Това е концерт който не може да бъде описан,трябва да се изживее ;) Единственото друго шоу оставило ме със сходни мисли беше миналата година на Плант.Но Рик,Рик е от друго тесто - крайно или не,убеден съм 4е няма да присъствам никога на такава приказна феерия като онзи ден.Сплотеността между публика и Рик беше непримамливо изискваща,но и невероятно съзерцателна.Пореден поклон пред един от Боговете в музиката :lol: :) :D
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#32 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 September 2008 - 08:34 AM

Дали мога да те помоля, като пишеш занапред да смениш "4" с "ч"? B)
I don't know how I managed it...

#33 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 04 September 2008 - 11:01 AM

Стар тегав навик,извинявам се B)
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#34 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 04 September 2008 - 11:07 AM

Купих си билет вчера! Просто в момента покрай задаващия се концерт и новия албум на Металика ме е обхванала еуфорията, както преди концерта на 25 юли...! B)

#35 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 08 September 2008 - 23:58 PM

Мерилиънски, заповядай :lol:

много гадно е размазано, ама това е, защото баща ми го е снимал :ninja: чете се все пак...

Attached File  DSCI5943.JPG   115.03K   63 downloads
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#36 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 09 September 2008 - 09:10 AM

View Postforeigner, on Sep 9 2008, 00:58, said:


Забележи: Performance Running Order :paladin: a не както много обичаме да казваме опростено Setlist ;) :D
Доста снобско и адски кефещо, разбира се ;) :P
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#37 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2008 - 09:11 AM

И на мен ми направи впечатление :paladin:
I don't know how I managed it...

#38 tarkus

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 8 posts

Posted 09 September 2008 - 14:56 PM

marillion "- само на класическо пиано ли се представи Уейкмън или пръстите му погалиха и някой друг клавишен инструмент;"

Свиреше само на роял както той си знае.

"- бих искал да разбера нещо повече и за сет листа - разбирам, че любимия ми негов солов албум "The Six Wives of Henry VIIІ" е бил представен, но с колко и с кои от шесте композиции;"

Имаше аранжимент за оркестър и пиано в рамките на отделна пиеса относно "Myths and Legends Of King Arthur and the Knights of the Round Table" (предимно Arthur и Sir Lancelot and the Black Knight), "The Six Wives of Henry VIII" (жените от втората страна на плочата) и цялата първа част на "Journey to the Centre of the Earth".

"- мръсна дума ли беше името Yes по време на концерта или Рик все пак се поклони на хората направили го това което е днес с някой клавирен анонс;" - той каза "Yes е основна част от живота ми. Защо ми задавате такъв въпрос?"

"- имаше ли някакво лайт-шоу и въобще какво представляваше сцената - все пак не всеки ден можем да видим Рик Уейкмън и Оркестър на един подиум"

На такъв концерт му трябва само светлина в залата, каквато имаше постоянно в изобилие. Това не ти е рок с пушек и светлини.

:paladin:

#39 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2008 - 15:13 PM

View Posttarkus, on Sep 9 2008, 15:56, said:


Имаше аранжимент за оркестър и пиано в рамките на отделна пиеса относно "Myths and Legends Of King Arthur and the Knights of the Round Table" (предимно Arthur и Sir Lancelot and the Black Knight), "The Six Wives of Henry VIII" (жените от втората страна на плочата) и цялата първа част на "Journey to the Centre of the Earth".



Ти този сетлист отгоре прочете ли го? Какви жени от втората половина на плочата? Свири "Catherine Howard" и това е.

#40 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 September 2008 - 15:15 PM

ВСИЧКИ в този форум цитират като хората. Само ти не го правиш. Не виждам защо да си по-особен от останалите от една страна, а от друга - защо всички, които четат, да си избождат очите заради желанието да се правиш на по-различен.
Не ме карай да ти трия постовете.
I don't know how I managed it...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users