Jump to content

Robin Gibb в София25.10.2007, НДК - Зала 1


46 replies to this topic

#21 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 October 2007 - 10:39 AM

Малка поправка за басиста... Не го е ОТКРИЛ Николо Коцев, а го е ПРИВЛЯКЪЛ
I don't know how I managed it...

#22 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 26 October 2007 - 10:42 AM

View Postviolator, on Oct 26 2007, 10:15, said:

Не съм особено доволен.

Не че Робин пя зле, напротив - гласът му се е запазил на сравнително добро ниво. Не че не се позабавлявах, напротив - попях си наволя и дори поразкърших леко. Но някак не усетих присъствие. Това беше едно вяло и твърде рутинно представление. И в тази изключително силна година, в която видях такива великолепни концерти, концерти, от които въздухът стенеше и сцените се разцепваха,...няма как да не ми направи впечатление, когато нещо е по-хилавко.

От музикална гледна точка - един от най-фригидните концерти, които съм гледал изобщо.
Малко живец и то - насилен. Никакви импровизации. Ни вокални, ни инструментални. Заучена работа, дори на моменти ми се видя претупана. Не че това не е специфична особеност при всеки именит професионалист, но в случая си личеше много. Бях най-отпред и забелязах, как дори текстовете се четат от ауто кю. :yes:

Липсваше ми музика!

За първи път ми се случва да видя повторена песен :harhar: на концерт от такова високо ниво. Това изобщо не мога да си го обясня. :no:

Удовлетворен съм, че видях жива легенда, която с гласа си е нарисувала част от детството ми.

Но това там не беше моето място! :no:


мислех, че аз съм единствената със СЪЩОТО мнение и затова пропусках темата...
уви, наистина


:nono:

#23 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 26 October 2007 - 10:44 AM

View Postgeorid, on Oct 26 2007, 11:33, said:

Обаче имаше класа.

Да! Артът на Антон Корбийн с черната сълза, отмерваща вечността,....изненадващо появил се в мултимедията за една от песните. Най-класното нещо в шоуто!

Замисли ме. :harhar:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#24 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 October 2007 - 10:48 AM

View Postviolator, on Oct 26 2007, 11:44, said:

Да! Артът на Антон Корбийн с черната сълза, отмерваща вечността,....изненадващо появил се в мултимедията за една от песните. Най-класното нещо в шоуто!
:harhar:
I don't know how I managed it...

#25 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 26 October 2007 - 10:50 AM

View PostOzzy, on Oct 26 2007, 11:48, said:

:nono:

:harhar:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#26 georid

    манипулатор

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 822 posts

Posted 26 October 2007 - 10:56 AM

Имаше класа, бе, Вио, имаше.

Bee Gees са по дефиниция висококачествена боза. Първокласна, чудно вкусна, пипната отвсякъде, но - боза. И освен това, най-ценното им, в чисто музикален план - освен изумителния усет за добрата мелодия и правенето на вечен шлагер - са вокалните им хармонии. Един Гиб не е трима Гиба :harhar:. Колкото и бек вокалисти да има, колкото и да са добри - не е същото.

И все пак - снощи имаше класа.

Edited by georid, 26 October 2007 - 11:22 AM.

Така е то.

#27 Code187

    Средник!

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 344 posts

Posted 26 October 2007 - 11:03 AM

И аз присъствах на този концерт :harhar:. Бях в далечния 14 сектор, но там (на балкона) бяха няй-големите фенове. Всички пляскаха и скачаха непрестанно, не само на последните две песни :yes:. Беше супер добър концерт. Едната от вокалистиките имаше много хубави крака. Бях надалеч но ги видях :nono:. Робин Гиб не забрави да благодари на всички, държа се професионално и с право получи много аплодисменти.
Доволен съм!
Rock n' Roll

#28 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 October 2007 - 11:08 AM

Според мен е въпрос на нагласа. Аз имах нагласата, че отивам на концерт на една мегазвезда. Сигурно и затова съм абсолютно доволен от вечерта. В повечето случаи мегазвездите се държат, като мегазвезди. Професионално изпълнение, усмивки, поклон и толкоз. А като прибавим към това и, че попринцип тази музика не предполага импровизации и някакви заигравания с публиката нещата си идват на място. Класа. Наистина класа, във сяко едно отношение, дори и леко пренебрежителното отношение също е класа. Липсваше ми единствено Оливия Нютън Джон с дъщеря си в публиката да денси на саундтрака от онзи филм. Липсваше ми и онази кичозност на MGM в Лас Вегас. Тези, които са гледали One Night Only ще ме разберат, какво имам предвид. Тази музика, предполага такава публика и такова изпълнение. Според мен, снощи публиката заслужи музиката, която получи. Хубаво беше, красиво беше, носталгично беше. По братски сълзливо и шекерно беше. Но, ГЛАСЪТ!!!
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#29 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 26 October 2007 - 11:16 AM

View PostOzzy, on Oct 26 2007, 10:48, said:

:harhar:

разбира се, че сме далече от мисълта, че две мнения са погрешни, щом са различни.
но този емотиконт - какво значи?
че останалите са правилните, така ли?
: )))
тези неща горе въпреки въпросителните знаци - не са въпроси.

загубих снощи и последния сантимент по Bee Gees и споделяйки го съжалявам,че това става за сметка на вашето добро настроение :nono:


но, да не се отклоняваме чак толкоз от темата.
ако - безлично - може да бъде доведено до класа, да.

#30 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 October 2007 - 11:35 AM

View Postwiktory, on Oct 26 2007, 12:16, said:


ако - безлично - може да бъде доведено до класа, да.

Голяма дума каза, но не съм сигурен в правотата ти... :yes:
Разбирам, разочарованието ти. Опитах се да се поставя на ваше място. Затова по-горе говорех за нагласата. А тя винаги е важна преди концерт. Нека приемем, че твоята и на Вайли нагласа е била по-различна. Не казвам по-лоша от моята, казвам по-различна...

Има и нещо друго. Предполагам, че след десетина дни мислите ти ще те върнат към този концерт и тогава ще усетиш, как те залива незалялата те снощи Night Fever... :nono:

И като утешение. Имам много големи очаквания към концерта на Джон Андерсън. Наистина много големи. Обикновено те се сбъдват. Така беше с концерта на адаша му от Джетро, например. Има обаче винаги и първи път. Кой знае, може пък Джон да ме разочарова на 14/11. Ще трябва май да преосмисля нагласата си, или пък да поема риска... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#31 wiktory

    empathy

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1079 posts

Posted 26 October 2007 - 11:45 AM

View Postmarillion, on Oct 26 2007, 11:35, said:

нагласата.

очаквания към

дарлинг, никога не тръгвай с нагласа и очаквания към Тръпката. бяга като дявол от тамян от това.
а за нея все пак си говорим тук.
повярвай ми много исках да ми се случи, ей така да ми го на***а, както се казва, пък нека после си бършем сълзите взаимно тука, хаха.
ама нищо не ме щипна. дори и на To Love Somebody, където от екрана валяха сърца, ай лов ю и т.н....

#32 Лора

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 126 posts

Posted 26 October 2007 - 12:21 PM

Мен лично ме заля - Night Fever :blush:
Не смятам, че в 14 сектор са били най-големите почитатели на Robin Gibb, бяха навсякъде в пълната зала! Дори имаше тук-там правостоящи, поне около 6 сектор където бях аз.
Много съм доволна от това което чух и видях, цял ден си пея More Than A Woman и You Win Again, и разказвам за концерта.
Мисля, че можем да кажем, че все пак снощи беше един празник на музиката (Holiday) - поне за повечето, да не кажа всички след като прочетох мненията тук - наблюдавайки реакцията на хората в залата и като знам аз как се чуствах!
Не знам дали трябва да бъдем толкова критични и претенциозни. Дали е въпрос на нагласа, очакване или нещо друго...всеки си знае! Би трябвало да се радваме, че имаме щастието и късмета да гледаме музиканти от такава величина!
Имаше присъствие, имаше класа и имаше емоция!

#33 trasholasho

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 193 posts

Posted 26 October 2007 - 17:17 PM

м дааааааааааааааа
добър концерт стана
то4но каквото о4аквах
нито пове4е нито по малко.
близо до мене седе6е някъкъв вузму6таващ се дядо аджеба как мое младежта да снима с телефони
дори викна секуритето.
неква тетка на окол 30
по едно време и аз извадих моят МЕГА МОЩЕН СОНИ С 4.1 МЕГАПИКСЕЛА да врътна едно клип4е за спомен.ама нейсе дойде заплахата 4е 4е ни земат батериите
викам си край
с тоа тамаго4и зуум 4е размажем орхиналното двд.
нема зна4ение, след концерта за малко дори да си 4укнеме сре6та с въпросното моме от Ухраната.
най интересното което се се6там е 4е като излезнаха на сцената въпросния бенд
гледам ти аз басист4ето и барабанист4ето и си викам айде бе
бях ги видял предната ве4ер пак там на били кобъм да си говорят с музикантите след концерта. после ги засякох на вито6ка.от каде да стопля 4е това са музиканти на робин гиб.
след концерта техниците ми дадоха ми сет лист
дори сет листи. стеин алайв я няма като втори бис на него
ма да николо коцев раздаде афтографи.и на мене даже
техниците ми дадоха и перце от басиста
разправя ми 4овека копеле с това свириме със пар4е от фонокарта . без маитап
АБЕ ДОБРА СЕДМИЦА

#34 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 26 October 2007 - 18:57 PM

View Posttrasholasho, on Oct 26 2007, 17:17, said:

Веднъж вече НАЙ-УЧТИВО те помолих да пишеш не на просташки диалект, а на български език. Това стана ето тук. Сега го правя втори път: моля, оттук нататък пиши на български език. Трети път няма да има. Видя ли още едно такова мнения - трия. И ако въпреки това продължиш, ще спреш изобщо да пишеш тук.
I don't know how I managed it...

#35 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 26 October 2007 - 20:28 PM

View Postviolator, on Oct 26 2007, 11:50, said:

:)

Posted Image

Горе, от ляво на дясно: Анди Флечър, Дейв Гаан, Алън Уайлдър
Долу, от ляво на дясно: Мартин Гор, Антон Корбейн

Клонинги!
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#36 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 27 October 2007 - 12:08 PM

"Николо Коцев: "Robin Gibb е изключителен професионалист"

Един от най-успелите български рок музиканти Николо Коцев пристигна в родината си за да изнесе голям концерт на 25 октомври с един от братята-основатели на Bee Gees Робин Гиб (Robin Gibb).

Двамата са заедно на сцена от 4 години, придружавани от още двама българи - пианистът Нелко Коларов и беквокалистката Амалия.

Минути преди старта на концерта Avtora.com разговаря с Николо Коцев за работата му с Робин Гиб и бъдещите му самостоятелни проекти:

Avtora.com: С какво се занимавате в момента?

Николо Коцев: Пиша нова рок опера, занимавам се с инициативи в България, за които е рано да се говори, но принципно става въпрос за продуциране на млади таланти. Искам да прекарвам повече време в България и да се занимавам с нещо професионално.

Avtora.com: Какво ще представлява тази нова рок опера?

Н.К.: Казва се "Draconia". Има страхотен уеб сайт, с много артуърк, информация, може да се чуе и част от музиката. До сега съм написал около 2/3 и след като съм готов с писането започваме звукозапис. процесът е много дълъг, много изтощителен, отнема много средства и ми е трудно да кажа кога ще бъде завършен. Но работя усилено и се надявам да постигна целта т.е. звукозаписа. Не говоря за сценично поставяне, но се надявам и това да се случи.

Avtora.com: Как се работи с Робин Гиб?

Н.К.: Работя с Робин Гиб от четири години. Музикален директор съм на концертната му дейност. С него се работи много леко, защото той е изключителен професионалист. Обичам музиката на Bee Gees, макар че не е точно моето артистично амплоа, но имайки предвид, че той е такъв професионалист и е легенда, за мен винаги е било чест да бъда част от групата.

Avtora.com: Защо Робин Гиб работи с толкова българи?

Н.К.: Той не работи преднамерено с българи. Аз бях поканен от самото начало на групата, когато тя се състоеше от две акустични китари и двама певци и Робин. След това се разрасна и когато трябваше да се намерят още хора, аз предложих българи, защото някои от българите заслужават, те са на много високо ниво. Мисля, че е време българите да се появят там където им е мястото."

Инфо: www.avtora.com
I don't know how I managed it...

#37 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 27 October 2007 - 17:10 PM

Малко ревю за концерта.

Наистина се усещаше липсата на Големия Брат (голям във всяко едно отношение). Най-вече в специфичните вокални хармонии, които направиха Би Джийс велики. Да, песните на Бари не звучаха добре, но аз бях там за да се разтопя на"Hollyday", "I started a joke" и "Масачузец"(как се пишеше на англисйки това?). Точно това и получих.

И за мен имаше музика и живец. Living alone in the nights of brodway....To love somebody, соловaтa "Saved by the bell" ми доставиха неизмеримо удовлствие. Останалото е бизнес.

Edited by duende, 27 October 2007 - 17:21 PM.


#38 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 October 2007 - 17:27 PM

View Postduende, on Oct 27 2007, 18:10, said:

Малко ревю за концерта.

Прекрасно ревю, кратко и стилно. Точно, какъвто бе и концерта на Гиб. Аз продължавам да твърдя, че това, което очакваше публиката го и получи. Нито повече, нито по-малко. Чиста класика и един целунат от бога творец. Благодаря ти, Робин...

P.S.: Вторият бис бе повторение на Staying Alive, а не You Should Be Dancing :worship:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#39 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 25 December 2007 - 12:37 PM

Концертът ще го дават днес от 13:30 часа по Нова Телевизия.
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#40 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 25 December 2007 - 12:56 PM

Moже ли някой верно да рипне концерта, че бях на него, в топ 5 ми е на посетени концерти за тази година, които най-много са ми харесали, просто беше мега-добър!!! Моля!!! ;)
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users