Jump to content

Клас в София19.04.2013 г. - зала "Фестивална"


53 replies to this topic

#21 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 January 2013 - 13:40 PM

Не му се сърдя, радвам му се...

Чул е той за едни 67 места, но аз мога да му кажа за едни други 67 места, плюс още едни 36 места, но май ще му стане твърде сложно и е по-добре да си говорим за пишки...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#22 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2013 - 13:46 PM

хаха, ок и какво е сбъркването бе ози?
за фестивална или за зала 1 или прогнозата. 67 меса са един сектор, който не се продава по диффоут по договор, отделен за некви си тикви президенти и прочее.

#23 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2013 - 13:48 PM

View Postalarmapunk, on 04 January 2013 - 13:46 PM, said:

хаха, ок и какво е сбъркването бе ози?
за фестивална или за зала 1 или прогнозата.
Сбъркването е в това, че се опитваш да обясниш на човек, който работи в НДК (при това на съвсем не маловажна позиция) И участва в организирането на концерти там. Демек, абсолютно наясно е точно колко са местата в Зала 1 и колко от тях се пускат в продажба.
I don't know how I managed it...

#24 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 January 2013 - 13:52 PM

^^ Забавен си, спор няма... :lol2:

На 1-ви балкон не се продават само блок 12 (67 места) и правителствена ложа (36 места). Първият не се продава от мерки за сигурност - през блок 12 се допускат официалните лица в ложата. Правителствената ложа не се продава по протокол. Блок 11 (67 места) се предоставя на организатора за раздаване на покани, но той може и понякога решава да продава и тези места с билети. Такива ми ти работи, но да обобщим: зала 1 може да побере максимум 3993 седящи места. Към тази цифра можеш да добавиш и около 200 правостоящи места, тъкмо преди Коледа имахме подобно събитие...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#25 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2013 - 14:09 PM

чудесно, хах, за първи път чувам, че служител знае точната цифра на седалките, дори и в договорите, което се подписват с тях това не фигурира. Питаш ги те вдигат рамене.
целия проблем с ндк е, че са мулти шмекери. билетите, които са по схема, са 3380 има някакво количество седалки, които не са на схемата и долу лелките си продават тяхни билети. веднъж преброих 167 контроли повече от колкото ми бяха отчели. от тогава ндк дгд - биг тайм.

#26 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 January 2013 - 14:25 PM

Съвсем "олекна" с последното си изказване. Чудно ми е как точно си организирал концерти в НДК, щом като дори не си бил наясно колко билета можеш да продадеш? Демек, не си бил наясно дали сметката ти ще излезе накрая. Онези "лелки долу" обикновено продават по схема предоставена от големите тикетинг компании. Те пък от своя страна носят отговорност ако се получи дублиране на места в залата. Като цяло, описаното от теб по-горе, може и да се е случвало някога в НДК, но днес е изключено да се повтори...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#27 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 04 January 2013 - 14:49 PM

Така, да ти обясня аз сега на теб като човек, който е плащал наем вариращ межу 8 и 12 бона. И този наем отива за твоята заплата хипотетично. Че и с теб почва да се очертава тенденцията, че служителите на НДК не стават. Почваш да ме разочароваш.
Така, НДК е много зле на мениджърско ниво и техническо ниво. Пълна некомпетенция отвсякъде. Вътрешни продукции - много слаби. Външни продукции на същото ниво. В момента е сложен накакъв уж младежки екип, но и те са адски зле.
Билети: организатора сам си преценя дали да даде на тикетинг компания или да раздели половината с билетен центрър.Това което съм ти описал е 100% истина. Билети които се продават от билетния център - НДК и са билетите на самотото НДК от тези с гланцовата хартия. Там отчета е съмнителен. Тикетингите продават каквото им дадеш и ти правят електронен отчет - НДК - отчет написан на ръка. После евентуално има някакво прехващане фактурно.
Бюджета на дадено мероприятие не се изчислява на 100% от капацитета. наистина нямам намерение да споря или давам каквато и да е информация, ако искаш ще дойда в твоя кабинет като си такъв шеф да ме видш къфсъм и що съм.

#28 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 04 January 2013 - 15:42 PM

Стара ти е информацията, вече ти казах. Няма смисъл повече да спамим темата, описаното от теб отдавна не може да се случи в НДК. Апропо, билетите "с гланцовата хартия", които НДК използва само (повтарям: САМО) за собствени събития, са единствено сигурните от данъчна гледна точка, защото са издадени от МФ и имат характер на ценна книга. Такива билети за външни продукции отдавна не се предлагат на нашите клиенти. На билетен център се продават и билети на външни организатори чрез комисионен договор, това обаче е нещо съвсем различно. Нямаше да си губя времето с тези обяснения, но ми омръзна да чета небивалици за НДК в сегашно време, за преди не знам и не ме интересува... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#29 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 05 January 2013 - 12:20 PM

Ок. разбирам те напълно. Но пренебрежителния ти тон към мен, "че съм чул аз нещо" ме кара да вярвам, че нещата няма да се оправят и положението е пак същото, дори и със твое участие.
Да.Не пич, не съм чул аз. Аз съм го прочел в цитирам:

I ПРЕДМЕТ НА ДОГОВОРА

Чл.1. ВЪЗЛОЖИТЕЛЯТ възлага, а ИЗПЪЛНИТЕЛЯТ приема да предостави зала 1 (без блок 12 и правителствена ложа)," Край на цитата, който межудругото датира от последното тримесечие на 2012.

Може би е умишлено, че в нито един от тези договори, дори и в калкулациите не се споменава за капацитета на залата? Така ли е или не?

Истина е, че от септември 2012 се смени начина на продажба на билети. Сега е както си го описал.
Също така от септември се смени и визията на сайта. Сега в новия сайт няма нищо конкретно и все едно е направен като домашна работа на ученик от 7ми клас в някое соу, с цел упражнение в джумла. Срамота. Тва би трябвало да е Нациопнален Дворец на Културата с директорски борд. Все корифеи в ПР-а, на страна от Европа.

Може би ще трябва да погледнете, някои от сайтовете на залите в Америка и Европа как са направени и каква информация се предлага. Защото като се искат кинти за еднодневен наем колкото едногодишна заплата на директор на училище, трябва да се предлага качествена услуга.

ето ти един сайт като пример как трябва да бъде: http://southbankcentre.co.uk

Няма да коментирам повече НДК, за да не се налага да изкарвам данни и информация, която да ти попречи да направиш кариера. И ако обичаш дръж се малко по-стегнато, че като се засечем на 9тия етаж да не ти е неудобно да ме погледнеш. Успех!

#30 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 05 January 2013 - 12:31 PM

И едно по темата.
Снощи имаше едно стилистично на Клас мероприятие, резултатите от коитоме карат да си сменя прогнозата за посещаемост от 800 на 1500

#31 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 05 January 2013 - 13:25 PM

Писах ти ЛБ, за да спрем този ненужен спам, но като гледам май предпочиташ да си говорим тук...

Наистина не разбирам какво точно се опитваш да докажеш? Няма промоутър в тази страна, който да не знае точно колко стола може да продаде в зала 1. Ако ти си промоутър, очевидно си изключение от правилото. Сега вече и ти знаеш точната бройка. Вече обясних причините, които налагат изваждането на блок 12 и правителствена ложа от договорното правоотношение. От друга страна, бройката няма място в договора по простата причина, че не предоставяме точен брой места, а предоставяме цялата зала за провеждане на конкретно събитие. В противен случай, по твоята логика излиза, че можем да ти предоставим 1124 стола по договор за твоето събитие, а другите можем да задържим за нуждите на НДК, или пък още по-идейно - да ги предоставим на друг организатор за друго събитие, провеждано по същото време. Това не ти ли се струва безумно?

Ще те помоля наистина да престанем с този безсмислен спор, защото е на неподходящо място. Ако имаш желание за дискусия или среща с мен, моля, заповядай ще ми бъде приятно да поговорим, но нека да спрем с меренето на разни неща... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#32 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 06 January 2013 - 08:40 AM

но проблемо.

#33 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 06 January 2013 - 22:25 PM

Само да вметна, че отворих сайта на НДК и след не повече от около 28 секунди по часовник пред мен се откри пълна информация за броя места във всяка една зала :rolleyes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#34 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 00:37 AM

Абе щеше ми се да не цапаме темата, но да вметна и аз. Онзи ден гледах и не можах да намеря нищо. Но сега цъкнах и под НДК бизнес се показаха всички зали. Много съм учуден, че цифрата, която се споменава там е точно същата, която аз твърдях, че е.
Общ капацитет - 3 380 места. Редуцирана възможност - 2 800 места или 2 000 места. Партер - 2 100 места.
някаква мистерия има с около 500.

http://business.ndk.bg/zala-1

Edited by alarmapunk, 07 January 2013 - 00:44 AM.


#35 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 January 2013 - 09:26 AM

Цифрата за зала 1 в сайта е грешна, по-горе дадох вярната. Този сайт е все още в разработка и както правилно беше подчертано страда от множество недостатъци. Голяма част от информацията е механично пренесена от старата версия. Така, например, според старата версия в НДК концерт са изнасяли Led Zeppelin. Абе, изобщо, нужно е малко повече търпение за случващото се в НДК...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#36 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 11:55 AM

ок, приклучваме, но дайте да си говорим з аклас и зала фестивална, може ли? опасявам се че не са нито метъл, нито рок, пъл за бляк да не говорим.

#37 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 07 January 2013 - 13:02 PM

Наред с всичко, което си посочил за Клас, трябва да се допълни и това, че поне засега няма информация за продажба на еднодневни билети... :(

Иначе ще ми бъде любопитно да ги чуя отново след двадесет години. Докато бях студент работех в "Рива Саунд" и много добре помня как един ден Бойко донесе мастера на един от албумите им, който после направи доста "врътки" на стената от декове и се продаваше много добре...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#38 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 15:23 PM

Според мен феновете от едно време, ако са все още в Бг биха дошли с децата си и ще е добро събитие, както от посещаемост, така и от емоционална гледна точка. Аз лично не си падам по тази музика, но си спомням някои песни. Все пак Клас останаха култова банда и не се развалиха като Атлас, с която вървяха навсякъде заедно.

Edited by alarmapunk, 07 January 2013 - 15:28 PM.


#39 Vaskes

    Contemplator

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 178 posts
  • Gender:Male
  • Location:Dirty olde towne of Sofia
  • Interests:Post-punk, Industrial, Gothic Rock, Punk, New Wave, Rock'n'Roll, Orchestral, Instrumental, Experimental

Posted 07 January 2013 - 18:11 PM

Не бях на концерта в памет на Воев, но чух отзиви, че Клас били посрещнати много добре. Не знам колко са хората, които са ги слушали преди 20 години и днес също биха отишли на техен концерт, но мисля, че има и доста млади хора, които ги харесват.
И все пак ще е трудно да се напълни залата. Популярни групи като Уикеда, Остава и Хиподил събират по хиляда души, не повече, при това с тройно по-ниски цени на билетите. Но те имат и концерти по-често. Поне 1000 души публика ще има и на Клас, според мен, но можеше и в зала 3 на НДК да го направят, примерно, Фестивална е ненужно голяма.

Иначе аз вече имам билет и чакам с нетърпение.

Много ще ми е интересно да чуя и новия им албум. Годината се очертава силна, Бейбифейс Клан също ще пускат нов албум скоро, Уикеда май и те, Ревю имат нови песни, дано и те ни зарадват с албум. Остава и Стенли да се завърне не само със сингъл, хаха.
There's a devil crawling along your floor

#40 alarmapunk

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 168 posts
  • Gender:Male

Posted 07 January 2013 - 19:15 PM

На концерта, на който участваха Клас в Микстейп5 имаше над 700 човека общо от вътре и отвън. Бешпе абсолютен фраш до максимум на клуба. Отвън пред входа също не можеш да се разминеш. Но пък това беше фестивал един вид и участие имаха и много други групи.
В момента наблюдавам тенденция на учениците към слушане на бунтарската бг музика от края на 80 началото на 90.
В Европа има от две години тенденциа и интерес към Ню -Уейв Ривайвъл. чак миналата година есента някъде се появи на софийските улици като част от хиспер културата. Слушат се синт банди от 80/90. има няколко заведения в София вече, чийто клиентела ходи облечена в тази стилистика - тип Бой Джорж и осемдесетарската Мадонна, вкл и осемдесетарскиа Джордж Майкъл, на всичкото отгоре се разхождат по улиците с много яки касетофони от най първите модели на хитачи например. Гледката е много весела. Аз съм ходил на няколко такива партита и ги виждам се забавляват искрено.

А относно трите споменати групи от теб те лятото успеха да съберат в Порк Пай средно по 2000+ на концерт.
Аз бях и на трите гига. Но в интерес на истината тези банди са ми омръзнали да им гледам имената из културния афиш. Отделно не са правили от 10 години насам нищо ново и е загуба на време да ходиш да ги гледаш, при условие, че има вече много интернационални групи, които посещават София за същите пари. Отделно има и доста нови бг банди, които не остъпват и на интернационалните. Само че са с една идея по-зле от македеонските групи.

Edited by alarmapunk, 07 January 2013 - 19:16 PM.






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users