Jump to content

Концертният живот у нас през 2009г.Говорилня...


55 replies to this topic

#1 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 December 2009 - 09:48 AM

2009-та е рекордна за България концертна година.
Тук е мястото да обсъждаме нещата свързани с концертния живот у нас през 2009-та, включително и анкетата на форума. Чувствайте се свободни да пишете за всичко, което ви дойде на ум. На колко концерта сте били, какво ви е направило впечатление, от какво сте доволни и от какво не, какво ви е разочаровало, какво искате да се промени... ВСИЧКО касаещо концертите у нас през изминалата година.

А ето и доста представителен списък преди всичко на концертите на малки и големи чужди рок/метъл банди у нас през годината (плюс и доста клубни и др. подобни прояви):
http://www.katehizis...ives/la2009.php
I don't know how I managed it...

#2 Javor

    кардинал

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 1411 posts
  • Gender:Male

Posted 10 December 2009 - 10:29 AM

Аз с моите скромни 3 концерта и за тази година пак се разписах първи след автора :metal: Не съм се разочаровал от нито един от трите (като ходя по-рядко на концерти трудно се разочаровам забелязвам). Така че пак повечето точки от анкетата ги оставям за другите, които са посетили сума ти концерти B) За догодина съм изброил малко групи, които се надявам да добавят към вече известните ми за Sonisphere, София :drinks: Или поне към Sonisphere, Букурещ :worship:

#3 king_of_dreams

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 105 posts
  • Gender:Male
  • Location:Here There And Everywhere

Posted 10 December 2009 - 12:33 PM

Asia - 22 Март 2009 - София

Bonfire / Kingdom Come - 9 Май 2009 - Ловеч

Dokken - 10 Май 2009 - Ловеч

Eric Clapton - 29 Май 2009 - Royal Albert Hall, London, UK

Lynyrd Skynyrd - 31 Май 2009 - O2 Brixton Academy, London, UK

Ken Hensley with Sunrise - 2 Юни 2009 - Приморско

Motley Crue / Lauren Harris - 1 Юли 2009 - Kaварна

Scorpions / Blind Guardian / Edguy - 2 Юли 2009 - Kaварна

Dream Theater / Cynic - 3 Юли 2009 - Kаварна

John Lawton - 9 Август 2009 - Бургас

Faith No More - 14 Август 2009 - Бургас

Fun Lovin' Criminals - 15 Август 2009 - Бургас

Clawfinger - 16 Август 2009 - Бургас

Jeff Scott Soto (acoustic) - 17 Август 2009 - Бургас

Jon Lord with Plovdiv Philharmonic Orchestra - 1 Септември 2009 - Пловдив

Over The Rainbow - 5 Септември 2009 - Каварна

Mr.Big - 1 Октомври 2009 - София

ZZ Top - 21 октомври 2009 - София

Al Di Meola - 8 ноември 2009 - Бургас

Това е равносметката за изминалата концертна година - пак огромно перо от бюджета отиде за концерти,ама здраве да е - аз лично имам нужда от равни порции духовна и органична храна ,за да живея :worship:) Извинявам се за латиницата по-горе, но списъкът го копирах директно от един файл, в който вписвам всеки посетен от мен концерт за съответната година. Повечето неща ги коментирах в класацията,но примерно ето какво мога да добавя за някои от щастливите събития :

Kingdom Come ми бяха доста безвкусни и почти не ги гледах, това сложи още един негативен оттенък към мнението ми за фестивала в Ловеч като цяло. Докен започнаха доста зле в началото, гласът на Дон беше ужасяващо зле,но към края се окопити и пооправи и въпреки това не чухме Dream Warriors.

Мотли, които са една от най-любимите ми банди изглеждаха все едно на репетиция в сравнение с това,което гледах на два пъти зад голямата локва,но пък сантиментално погледнато концертът го поставям на първо място.

Ако има концерт на годината ,които едвам издържах не само физически поради куп проблеми,някои от тях породени от мнимите кебапчета и кюфтета на Цонко и лошата бира,но и напълно психически. След като неистово изтърпях Guardian и лигавотиите на вокала на Edguy, най-накрая дойде ред и на Скорпионите, които като че ли напук, за да ме довършат вместо пооправят, позираха на сцената 90 минути като за снимки на рок списание и ме заляха с един пълен диссинхрон и вяло изпълнение ала " лежим на стари соц лаври".

По времето на концерта на ЗЗ Топ бях хоспитализиран в Пловдив заради дисковата херния,но успях да се измъкна за един ден от стационара ,за да ги гледам и дори се върнах на време за процедурите на другия ден рано сутринта. Жесток концерт, останах без дъх !

Over The Rainbow няма какво да ги коментирам - нищо кой знае какво не съм очаквал и нищо кой знае какво и не получих. Отново миризма на бира скара, цигани люпещи семки и продаващи рахат локум, разни напълно случайно попаднали субекти , свиващи вежди с полу недоумение-полу отвращение, въобще типичната псевдо-рок аграрна идилия на Краварна.

Jon Lord - той също няма нужда от коментар - много се чудех дали да не сложа това събите за концерт на годината, но както и да е - това е лошото на класациите - няма как да сложиш три имена примерно на едно и също място. Велик, достолепен, невероятен, титаничен, колосален, извънземен, академичен и прочие и прочие суперлативи Джон Лорд. Много се изписа за този концерт, няма защо да се повтарям с журналистите,но едно е сигурно - маестро Лорд докосна всички струни на душата ми без изключение, стигна и до най-затънтените и съкровените и кътчета и ме накара да се просълзя неведнъж - индикация лично за мен за истински концерт на живо! Като добавим и уникалната атмосфера на античния театър в Пловдив и Филхармонията към всичко това, става ясно че този концерт ще се помни поне лично от мен до края на земния ми път. Две неща обаче оставиха неприятно впечатление у мен - първото - подставените лица от Те и Звездомир - тези хора са толкова далеч от рока и класиката, колкото аз съм от циганските кючеци - нямаше грам хъс и чувство в свиренето им - сричаха си там нотите и толкова. Да бяха сложили една кавър банда на Пърпъл както направиха унгарците ,щеше да е пъти по-добре. Няма да забравя как Маестрото се обърна към Звездомирчо в началото на солото на Child In Time и започна силно ръкомахайки да го подканва да свири по-живо и по-здраво. И второто нещо бяха подвикванията на разни фенове-дебили за бисове, които май толкова и слушат музика - мислеха ,че са дошли на коцерт на Пурпурните,а не на Лорд.

И така стигам до групата, която лично според мен е една от малкото именити рок банди, които да свирили на родна сцена и не са звучали като бледо копие и кавър група на самите себе си.Годините не само за пощадили и запазили,но и са облагородили академиците от Mr.Big и те спретнаха колосален музикален шедьовър, които още ехти в съзнанието ми. Тези титани ми откъснаха главата от раменете и до ден днешен не мога да си я намеря.Огромен поклон! На този концерт между другото се запознах и с някои от съфорумниците тук.

#4 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 10 December 2009 - 12:34 PM

И аз класирах вече :metal: Тази година бях на много малко концерти. Само за инфо - класирал съм ДиСи, защото бях на концерта в Атина, а не в Белград. Но не мисля, че това е проблем, защото в Атина също имаше много солидно БГ присъствие B) Разочарованията обаче са ми много повече от 3 :drinks: Каква рекордна година говорите с общо посещение по концертите, колкото имаше на Металика и Кис през 2008. Крайно време е да си повишим критериите и се надявам този фест през 2010 да го стори ;)

Иначе за катехизис нямам какво да кажа - въпреки че тази година нямах много възможност да следя какво става мисля, че сайта е без каквато и да е конкуренция :)

Поздрави и весели празници на всички :) И много концертна и музикална 2010 :worship:
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#5 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 10 December 2009 - 13:38 PM

Като си гледах отговорите от миналата година видях, че най-накрая група, която съм писал, че искам да дойде на следващата година наистина е дошла и това са Moonspell. Дано и за догодина някое от 6-те ми желания се сбъдне :worship:
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#6 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 December 2009 - 16:54 PM

View PostOzzy, on Dec 10 2009, 09:48, said:

2009-та е рекордна за България концертна година.

Да, така е. От друга страна аз поставих антирекорд по посещение на концерти тази година. Жалко че навремето съм бил облъчван с крайно неконвенционална музика, която е сякаш мъртвородена за музикалния бизнес в страната, но вече е прекалено късно за пренастройка на софтуера... :worship:

За сметка на това, на 13/06/2009, се сбъдна една от мечтите ми. След като възможността да видя концерт на най-любимата си група в България е нулева (Genesis не функционира в настоящия момент), се насладих на концерт на втората си любима група Marillion. Когато си чакал подобно събитие близо 25 години, няма думи с които да се опише чувството при сбъдването на мечтата. За да бъде този ден наистина незабравим, допринесе и чаровната Lucy Jordash, която предаде онзи сетлист на мечтите ми на групата, а те взеха, че го изпълниха почти на 100% и ме накараха да се почувствам наистина специален в онази юнска вечер. Днес мога да кажа, че Marillion изнесоха един от най-емоционалните си концерти в историята и цялата група беше изключително приятно изненадана от топлото отношение на публиката. Дузината верни привърженици на Marillion, събрани от цяла Европа и пътуващи с тях навсякъде по време на турне, продължават да ме засипват с мейли, фотоси и спомени от този концерт. Само за едно нещо горчиво съжалявам. Дори сега ме е яд, че не го посочих за разочарование № 1 за настоящата концертна година. Екипът на Marillion не успя да запише, а по-късно и да включи този концерт във фенската серия за платено сваляне Happiness On The Road. Това се случи защото родният промоутър не спази обещанието си да осигури записваща техника за шоуто. Като се сетя обаче кой беше организатор и как въпросното шоу беше пренасрочено от февруари за юни, си мисля, че това е бял кахър. Иначе би било невероятно ако можех да притежавам професионален запис от този "концерт по желание", който действително се случва веднъж в живота, но няма пълно щастие... :drinks:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#7 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 10 December 2009 - 17:05 PM

View Postmarillion, on Dec 10 2009, 16:54, said:

Дори сега ме е яд, че не го посочих за разочарование № 1 за настоящата концертна година. Екипът на Marillion не успя да запише, а по-късно и да включи този концерт във фенската серия за платено сваляне Happiness On The Road.
Ако искаш да ти редактирам класацията - казвай.
Това важи и за всички останали, но моля ви не прекалявайте :worship:
I don't know how I managed it...

#8 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 10 December 2009 - 18:03 PM

View PostOzzy, on Dec 10 2009, 17:05, said:

Ако искаш да ти редактирам класацията - казвай.
Това важи и за всички останали, но моля ви не прекалявайте :drinks:

Не, благодаря ти, нека остане така. Тази "издънка", както казах е преодолима, особено на фона на реалната възможност концерт на Marillion да не беше се състоял изобщо... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#9 Emperor

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 398 posts

Posted 10 December 2009 - 21:59 PM

Бедна година по отношение ходенето на концерти при мен. Искаше ми се да отида на двойно повече отколкото действително успях, но това е положението. Ето и кратки коментари по класациите:

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2009-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. Sabaton / HammerFall – страхотно озвучаване и на двете групи. Bloodbound не ги броя, щото видях само песен и половина. Сабатон изпраскаха страхотен сет, публиката се кефеше максимално, групата беше приятно изненадана от приема и така. В допълнение – много класно шоу на Хамърфол. В заключение – един от концертите, които ще се помнят дълго време.
2. Pantommind – 28.11.2009 г. в Габрово – представиха чудесният си нов албум пред домашна публика. Гледахме ги с няколко приятели и си прекарахме страхотно / без притеснения за обратно пътуване посред нощите, без притеснения за отпуски и без притеснения на роднини и други разни познати за пренощуване и др. /
3. Sabaton / Rage – Сабатон се завърнаха още същата година. С двойно по-дълъг сет от предишното гостуване, па макар отново да не бяха основна група за вечерта. Който е бил на тези концерти знае за какво става дума. Просто думите ми не стигат да преразкажа емоцията. За Рейдж не ми бяха останали сили, разхождах се из залата и извън нея като муха без глава. Направи ми впечатление пресиленият звук на Рейдж - чуваха се всички инструменти добре, но беше пресилен.

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2009-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. Sabaton / HammerFall – не съм бил свидетел на по-добър звук в зала. Добавям още перфектната сцена и осветление на Хамърфол.


ІІІ. Разочарованието на 2009-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. Dokken – имах големи очаквания за концерта на Докън, но какво се случи: гласът на Дон въобще не беше във форма, звукът през цялото време беше омазан, парчетата звучаха по един и същ начин, напрягах се максимално да ги различа едно от друго, на площада в Ловеч надали имаше и 30 души, които знаеха защо точно са там и няма нужда да продължавам за да стане ясно, че изобщо не си изкарах добре.

ІV. Издънката на 2009-та според Вас е:
1. Dokken - виж по-горе
2. Sodom / Grave Digger – издънката е в звука, който беше доста зле и за двете групи. Иначе шоуто си беше добро.


VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2010-та?
1. King Diamond – краля ми е голям любимец и какво ли не бих жертвал за да го видя пак на родна земя. Трудно ще стане, но не е невъзможно.
2. Cage – представям си ги на живо тия момчета, сигурно мачкат. Издадоха доста добри албуми последните няколко години и мисля, че биха събрали публика тук.
3. Iced Earth – време е вече да ги видим на живо и по тези геогрфски ширини. Иска ми се да ги видя още повече сега, когато Мат Барлоу се върна в групата.
Nothing to prove
Just a hellish rock n' roll freak
You call your metal black?
Its just plastic lame and weak
We're too old too cold
Too old and too cold

#10 Джуджето_GIMLY

    анонимен човеколюбец

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1378 posts
  • Gender:Male

Posted 10 December 2009 - 22:08 PM

Cage и аз искам да ги видя на живо, но мисля, че за самостоятелен техен концерт в България и дума не може да става :)
Кироо, бегай оттука, оти че те изпапурчим с копачо!

#11 dani1948

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 421 posts
  • Gender:Male

Posted 11 December 2009 - 11:33 AM

Абе сега чак се сетих за концерта на Форинър, за мен и за всички, които си купихме билети това е супер разочарованието на годината :)
When a Man Lies He Murders
Some Part of the World
These Are the Pale Deaths Which
Men Miscall Their Lives
All this I Cannot Bear
to Witness Any Longer
Cannot the Kingdom of Salvation
Take Me Home

#12 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 20 December 2009 - 14:54 PM

Ози, формалният географски признак за "концерт, провел се у нас" е твърде силен. Концерт, провел се у нас, е всеки концерт на територията на България. Концерт, проведен извън нея, който, както и където да го е организирал, не може да влезе в тази графа :yes:
Идеята и поддръжката на тази класация си е твоя, но според мен, да класиращ концера на AC/DC в категори, където се казва "у нас" е абсолютно неправилно :no:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#13 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 20 December 2009 - 15:11 PM

View PostSatyr, on Dec 20 2009, 14:54, said:

Идеята и поддръжката на тази класация си е твоя, но според мен, да класиращ концера на AC/DC в категори, където се казва "у нас" е абсолютно неправилно :no:
И аз така мисля. :yes:
Това, че е имало няколко хиляди българи на мача Рома - ЦСКА в Рим не го прави домакински за ЦСКА, нали? B)
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#14 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 20 December 2009 - 15:12 PM

Или че има българи, замесени в организацията :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#15 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 20 December 2009 - 21:09 PM

Като привърженик на прогресива и малкото писане ще кажа следното:

1. Circle II Circle + Manticora
2. HammerFall
3. Dream Theater
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#16 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 21 December 2009 - 01:07 AM

antubis, on Dec 20 2009, said:

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2010-та?
1. Savatage със Zak
2. Jon Oliva's Pain
3. Trans-Siberian Orchestra
Последното нали осъзнаваш колко е невъзможно? Съмнявам се ТСО да имат изобщо дори европейски концерти, камо ли такива тук. Платинена група в САЩ, която тук да свири в "Блу бокс". Най-много.
Ей това ще е по-парадоксално и от Робърт Плант пред 900 души на стадиона в Каварна.... :yes:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#17 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 21 December 2009 - 11:35 AM

Не по мое желание AC/DC отпадат от анкетата.
На хората, които са ги посочили в един от пърните два въпроса (или и в двата) ще пратя лична бележка, като от тях очаквам да ми отговорят как искат да променя отговорите им на тези два въпроса, при положение, че този концерт не участва в анкетата.
I don't know how I managed it...

#18 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 21 December 2009 - 12:00 PM

View PostSatyr, on Dec 21 2009, 01:07, said:

Последното нали осъзнаваш колко е невъзможно? Съмнявам се ТСО да имат изобщо дори европейски концерти, камо ли такива тук. Платинена група в САЩ, която тук да свири в "Блу бокс". Най-много.
Ей това ще е по-парадоксално и от Робърт Плант пред 900 души на стадиона в Каварна.... :harhar:

Това ми се иска, пък те дали ще дойдат е друг въпрос.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#19 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 30 December 2009 - 18:23 PM

2009-та може и да рекордна за България, но аз уви успях да посетя твърде малко концерти. Здраве да е... Ще коментирам, това което съм видял (или пък неуспял).

І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2009-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?

1. Dream Theater - смазаха ни. Накратко!
2. Blind Guardian - от Дойч вечерта само те си заслужаваха гледането. За Клоуните едгей не ми се говори, Скорпионс едва ги издържах до 3-тата песен.
3. Motley Crue - веселба голяма беше.
4. Faith No More - една мечта по-малко. Уви, душевната наслада не беше особено голяма.
5. Vrani Volosa (Burgas, 30.04.2009). Супер беше :yes:

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2009-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?

1. Dream Theater - като по точка 1.

ІІІ. Разочарованието на 2009-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):

1. Не можах да гледам Amorphis, заради шибаната шефка. Мамка и. Какво повече да кажа. Всички знаете колко я обичам. За радост след 1 месец вече няма да ми е шефка B)

ІV. Издънката на 2009-та според Вас е:

1. Rock the Balkans - аз предрекох, че няма да го бъде. Кой ме чул, чул!

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?

1. N/A - като цяло освен, че Жокер медиа организира концертите в Каварна, друго не знам за БГ промоутърите, не ме и интересува.


VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2010-та?

1. Pendragon - дано тая година няма пак ослушване като миналата. Групата е на върха, с все още актуален албум и с вече заявени участия за 2010-та. Нека родните промоутъри не стават причина, пак да не ги видим.
2. Shadow Gallery - предвид новината, че през този месец Shadow Gallery са направивили първия си лайв пърформънс евър, мисля не е невъзможно.
3. Symphony X -стара мечта, всяка година ми се иска да ги видя...
4. Angra - като 3.

#20 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 05 January 2010 - 22:54 PM

Рекордна година откъм концерти - без съмнение. Само аз си знам какво ми е коствало да посетя тези, които ме вълнуват (а те в крайна сметка не бяха никак малко - като си погледах списъка и се хванах за главата :blink: ). Това е годината, в която на няколко пъти слагах на теглилката желани концерти - на кой да отида и кой да отпадне и до последно правих комбинации и сметки. Но, както някой написа по-горе, емоцията от преживян концерт е не по-маловажна от материалните неща и всичко е въпрос на приоритети. А да отсееш есенцията от толкова концертни преживявания, събрани в една година, се оказа доста трудна задача.
Относно класацията:
І. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2009-та в емоционално отношение (кой Ви е най на душата)?
1. DREAM THEATER - обичам я тази група, концертът им беше за мен духовно пиршество. Само Pull Me Under да бяха изсвирили...
2. TARJA TURUNEN - толкова искрена и раздаваща се - трябва да си дърво, за да не трепнеш пред този глас и магията на сценичното й присъствие.
3. GUANO APES - еуфорията от концерта ме беше завладяла напълно, а и свириха на рождения ми ден :D

ІI. Кой е за Вас най-добрият концерт провел се у нас през 2009-та в техническо отношение (сцена, звук, осветление, ефекти, сценично поведение и т.н.)?
1. MOONSPELL - перфектна комбинация между музика, движение, мултимедия, осветление и публика.
2. MR. BIG - виртуозите на сцена, които ми разбиха представите за свирене :o
3. LORDI - чудовищата направиха голямо шоу :yes:

ІІІ. Разочарованието на 2009-та (очаквали сте много от даден концерт, а сте си тръгнали от него разочаровани):
1. AMORPHIS - сигурно ще се повторя, но да завреш ТАЗИ любима група в ОНАЗИ претъпкана дупка за мен е равносилно на престъпление :)
2. STEVE LUKATHER - същото плюс липсата на песни на TOTO.
3. CREMATORY и EVERGREY - тука има, тука няма - добре, че накрая имаше. Но къде беше многобройната публика от първото идване на немците :huh:

ІV. Издънката на 2009-та според Вас е:
1. FOREIGNER - надявах се да поправя грешката от пропуска на предишния им концерт - не успях :(
2. MOONSORROW - последно болест или слаби продажби провалиха концерта? Или и двете?
3. ROCK THE BALKANS - не стана фестът, който трябваше да бъде, нито беше на мястото, където трябваше да бъде, но това не попречи да се запазят цените на билетите :)

V. Кой според Вас трябва да бъде обявен за "Промоутър на годината"?
1. JOKER MEDIA - канят все любими групи и почти няма проблеми с озвучаването :metal:
2. MOST OF EVIL - шапка им свалям за концертите, които организираха.
3. SME - проправиха пътя за истински големите концерти.

VI. Коя група/изпълнител искате да видим у нас през 2010-та?
1. MUSE - надеждата умирала последна.
2. NIGHTWISH - продължавам да си ги искам!
3. SOUNDGARDEN - Крис Корнел на живо в България? Защо да не си помечтая :wub:
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users