Jump to content

Circle II Circle & Manticora в София17.05.2009г. - клуб "Blue Box"


55 replies to this topic

#41 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 20 May 2009 - 00:06 AM

Пристрастията ми към Зак са явни и причините за това са много, но-о-о никога не съм пренебрегвал гласа на Джон. Аз си имам любим албум, в който вокалите са изцяло негови и това е последният за сега саватажки албум "Poets And Madmen". Шедьоврите на групата, които споменах, обаче са шедьоври и заради брилянтното преплитане на гласовете на Зак Стивънс и Джон Олива. Без симбиозата между тези две гърла едвам ли щяхме да се насладим на прекрасните полифонични вокали от деветдесетарските албуми на Саватаж, едвам ли щяхме да имаме гениалното звучене на "The Wake Of Magellan" и "Dead Winter Dead". Без Джон и Зак да бъдат заедно ролите и героите в тези два албума нямаше да са възможни.

Не е нужно Зак да може да "изкрещи" каквото и да е като Джон си мисля аз. Както и обатното - Джон да запее с бас-баритона на Зак. В различията си Джон Олива и Зак Стивън са едно - Саватаж. :D

П. П. За мен Зак се справя много добре и с песни, чийто оригинал е с гласа на Джон. Ето:

Gutter Ballet

Sirens - внимание, моля!!! :harhar:

Hall Of The Mountain King

Edited by Avitohol, 20 May 2009 - 00:12 AM.


#42 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 20 May 2009 - 10:48 AM

Като изключим надрасканата стена, служеща за декор, твърде ниската сцена, оскъдната вентилация и обидно малкото публика, концертът беше чудесен. Зак Стивънс не заслужаваше да пее в кръчма :harhar: Магнетичното му присъствие обаче ме накара да забравя къде се намирам, а гласът му още кънти в ушите ми. Дано някой ден дойде пак :D
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#43 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 20 May 2009 - 11:08 AM

View PostMetal Heart, on May 20 2009, 11:48, said:


Добре де, как не успях да ви видя в клуба, при цялата рехавост на публиката... Не съм стоял на място, обикалях в паузите между групите.

#44 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 20 May 2009 - 11:25 AM

View PostMartinOwaR, on May 20 2009, 12:08, said:

Добре де, как не успях да ви видя в клуба, при цялата рехавост на публиката... Не съм стоял на място, обикалях в паузите между групите.
Ами аз не съм мръднала от стратегическото си място близо до пулта :) А твоята тениска я мярнах да се мести насам-натам, ама като не си поръчваш бира на бара :P
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#45 Боби Стефанов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 96 posts

Posted 20 May 2009 - 12:20 PM

И аз много се израдвах на концерта. Наистина беше странно такива групи да пеят и свирят в кръчма, но и това си имаше своя чар. Да видиш Зак да пее и да те гледа на една ръка от теб и то на една педя висока сцена; изобщо цялата група да е сякаш сред публиката, не на някакъв пиедестал, а ние зад оградите като в някакъв зоопарк; след последната песен да групата да можеш да идеш до сцената и лично да им кажеш колко си се изкефил; пак там да можеш да снимаш с хора от следващата група ми се нарежда при тези специални концерти, като да видиш Уайтснейк под дъжда. Такъв концерт се помни. Като прибавим към това и възможността след като си излязъл горе за малко въздух, да се върнеш пак на старото си място на втори ред - нещо за което на по-големи концерти нямаш шанс, както и чудесната възможност да говориш и да се снимаш с групите преди и след изпълненията им - наистина се получи страхотен концерт. Най-големия минус беше, че това мазе нямаше никаква (или поне адекватна) вентилация. Пак аха да ми причернее като се разкуфях първия път. Но поне си се накуфях де. Правех вятър на хората около мен и на групата пред мен, даже Ларс ме бил сочил :Р И вече почти ми мина вратът.

Между другото Ларс, който освен вокал на Мантикора, се пада и турмениджър, лично ми каза доста убедено, че ще дойдат догодина през септември.

Ето и малко снимки от мен. http://picasaweb.google.com/lordnosfy2/Cir...raBurningBlack#
Докато наглася апарата, минаха половината песни на първите :Р Но поне станаха добри, че иначе със светкавицата щях да им извадя очите, а и снимките ставаха са по-кофти.
Блажени са полегналите.

#46 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 20 May 2009 - 12:34 PM

View PostMetal Heart, on May 20 2009, 12:25, said:

Ами аз не съм мръднала от стратегическото си място близо до пулта :) А твоята тениска я мярнах да се мести насам-натам, ама като не си поръчваш бира на бара :P

Изобщо не съм забелязал къде е пултът. Бира и бар сякаш мярнах :P

Но подкрепям за малките клубчета/залички, получават се много по-кефещи концерти, музиканти/сцена са ти точно под носа, чувстваш се ЧАСТ от изпълнението.

#47 Earl Of Black

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 202 posts

Posted 20 May 2009 - 13:18 PM

View PostБоби Стефанов, on May 20 2009, 13:20, said:

Но поне си се накуфях де. Правех вятър на хората около мен и на групата пред мен, даже Ларс ме бил сочил :Р
за което съм ти много благодарен :P
Наистина вентилацията имаше нужда от корекция... или може би от няколко фена като теб :)
Но за всичко останало евала и на ABVpro
I will win but never fight
That's the Art of War

#48 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 20 May 2009 - 13:37 PM

View PostMartinOwaR, on May 20 2009, 13:34, said:

Изобщо не съм забелязал къде е пултът. Бира и бар сякаш мярнах :P
Не си го мярнал, защото беше зад бара :) Трябва да отбележа, че и във "Фенс" предната вечер имаше стотина души, но се дишаше нормално, а климатикът бичеше на макс. В "Болярка" климатик не видях. Когато Зак профуча край мен запъхтян след края на концерта, целият вир вода, си представих какво му е било на сцената под прожекторите :P
It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#49 antubis

    непослушник

  • Тамплиери
  • PipPipPipPip
  • 770 posts
  • Gender:Male

Posted 20 May 2009 - 14:52 PM

Невероятно шоу, невероятни професионалисти и бяха безкрайно усмихнати и дружелюбни - всичките групи! Боли ме като знам колко маалко хора бяхме. Боли ме, защото обиждаме музикантите така - Manticora имат 6 албума, Circle II Circle - 4, и за толкова много труд хвърлен от тяхна страна само 150 човека да сме им фенове в България?
Ако Sava се съберат отново и случайно ни включат като дестинация и има пак толкова хора се изнасям от страната.
Opeth (3), TSO (2), Roger Waters (4)

#50 Боби Стефанов

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 96 posts

Posted 21 May 2009 - 01:04 AM

Като им гледам снимките от Румъния, май при нас им е било по-широко и по-населено :Р
http://www.promusicprod.ro/galerie_foto/Ci...20Circle/17.jpg
Блажени са полегналите.

#51 Metal Heart

    silent water(s)

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1399 posts
  • Gender:Female
  • Location:deepest sea

Posted 21 May 2009 - 08:24 AM

View PostБоби Стефанов, on May 21 2009, 02:04, said:

Като им гледам снимките от Румъния, май при нас им е било по-широко и по-населено :Р
http://www.promusicprod.ro/galerie_foto/Ci...20Circle/17.jpg
Затова ли все повтаряха, че сме по-добри от румънците :P
Макар, че като знам каква публика са, май няма нищо по-лесно от това :)

Edited by Metal Heart, 21 May 2009 - 08:48 AM.

It's in your heart, it's in my soul, in your own reality
Vanquish the pain
Don't want to see it fail!

#52 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 21 May 2009 - 10:16 AM

Или вокалистът на Manticora, или този на Burning Black заяви, че тукашната публика, макар и по-малко, е по-добра от шестотинте румънци, пред които са свирили предишната вечер.

#53 kosmalak

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 15 posts

Posted 21 May 2009 - 17:24 PM

Румънците са били 120, а не 600.

#54 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 17 June 2009 - 18:29 PM

Manticora: The tour report from our show in Sofia is now to be found at http://www.antenna.nu

Quote

The show this evening was something special. The Romanian crowds had been loud, and we had a bunch of great crowds along the way, but nothing – and I mean NOTHING beat these Bulgarians. What a bunch of fucked up dudes and girls!!! They even cheered during the bass drum thump when we did the change-over between the bands! They shouted as if this was their last concert ever and they could save their lives by shouting out. It was crazy and very intense. The stage was so close to the audience that you could actually look them right in the face from a 50 centimeters distance. GREAT show for all 3 bands.

;) ;) :D

Директен линк

Краят също е много български :D

#55 U.D.O.

    Bulgarian LionHeart

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 325 posts

Posted 17 June 2009 - 22:03 PM

View PostMartinOwaR, on Jun 17 2009, 19:29, said:


Краят също е много български :metal:
Бати срама :metal: :metal: :D
"It's your problem if you can't accept ACCEPT, not mine." (Joe Schlared, 1993)

#56 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 18 June 2009 - 06:28 AM

View PostMartinOwaR, on Jun 17 2009, 19:29, said:



Краят също е много български :metal:
Мартине, това може да ти се случи във всяка една страна по света. Не се бъркай. Самата професия митничар е предразположена към корупция и не ние сме открили топлата вода. Да чуеш разказите на баща ми, от времето, когато пътуваше с корабите...





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users