Jump to content

Европейско първенство 2008в Австрия и Швейцария


233 replies to this topic

#61 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 14 юни 2008 - 15:23

View Postcadaurus, on Jun 14 2008, 14:10, said:

НЯМА отбор на европейско или световно, който да е тръгвал толкова убедително и след това да е ставал шампион. Просто няма. Холандия ще отпадне на 1/4финал от Хидинк и това ще е възможно най-голямата ирония на първенството. :)


Чакай малко: още не се знае срещу кого ще играе Холандия на 1/4 финал.

А инак си прав, наистина няма отбор, започвал така яко, да е ставал шампион.
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#62 Rebel

    Dein Negativ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 745 posts
  • Gender:Female

Posted 14 юни 2008 - 17:20

Холандците ще играят срещу Швеция или срещу Испания - изобщо не ми се струва невъзможно да победят който и да е от двата отбора! Относно франсетата и италианците - от сърце им желая да отпаднат, особено италианците не мога да ги дишам, това тяхното е твърде далече от качествения футбол, за съжаление смотаните румънци не можаха и подарената дузпа да реализират, за да ги разкарат :)
The mind is its own place, and in itself
Can make a Heav'n of Hell, a Hell of Heav'n
What matter where, if I be still the same?

#63 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 юни 2008 - 17:28

View Postcadaurus, on Jun 14 2008, 14:10, said:

Че имат класа - имат. Но тия резултати, които ги направиха, са плод до голяма степен на щастливо стечение на обстоятелствата и на ужасни простотии от страна на двете Д-та начело на Италия и Франция.

Това е смешно. Ако имаш класа, не можеш да наречечеш два поредни убедителни успеха срещу световния и вицесветовния шампион "плод до голяма степен на щастливо стечение на обстоятелствата и на ужасни простотии от страна на двете Д-та начело на Италия и Франция". Класата е класа и тя не се влияе от звездите или Луната... :P

View Postcadaurus, on Jun 14 2008, 14:10, said:

А и не е като да не получават съдийска помощ - първият гол срещу Италия е напълно редовен спрямо буквата на закона, но напълно нередовен спрямо принципа

Принципа не струва нищо пред желанието и волята за победа на спортното поле... :)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#64 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 14 юни 2008 - 17:38

View Postmarillion, on Jun 14 2008, 18:28, said:

Това е смешно. Ако имаш класа, не можеш да наречечеш два поредни убедителни успеха срещу световния и вицесветовния шампион "плод до голяма степен на щастливо стечение на обстоятелствата и на ужасни простотии от страна на двете Д-та начело на Италия и Франция". Класата е класа и тя не се влияе от звездите или Луната... :)

Ъ? Кое е смешно? Това, че Холандия победи с голяма доза случайност и мачовете се развиха точно, както тя искаше? Ти изобщо гледа ли двата двубоя или искаш статистика на ударите? От воле мога да ти кажа поне по 3-4 ЧИСТИ положения и на Италия, и на Франция, и ако дори едно беше вкарано, нямаше да има скоростни контри, с които резултатът набъбна толкова. Разбира се, холандците заслужено надиграха и биха двата финалиста от Световното, но 3-0 и 4-1 са АБСОЛЮТНО непредставителни резултати и това ще го потвърди всеки, който е гледал мачовете.

Колкото до принципа, Холандия вкара гол, при който триметровата засада беше покрита от играч ИЗВЪН полето, който се нуждаеше от медицинска помощ. Вместо да рецитираш клишета, помисли дали това е справедливо и принципно.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#65 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 14 юни 2008 - 18:52

Вместо да ти отговоря си мисля, какво ново ми казваш с това мнение в сравнение с предишното свое и въобще двамата с теб упражняваме някаква странна симбиоза между словоблудство и словесна еквилибристика? :)

Обаче, ако англичаните участваха на първенството щеше да е друго... :P
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#66 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 14 юни 2008 - 21:50

View PostJourneyman, on Jun 11 2008, 13:13, said:

Да вкарва набързо до края на групите ,че това му е шанса на Панчо Виля :D
Имайки предвид традицията в представянето на "ла фуния" на големи първенства, прогнозата е отпадане на четвърт финал.Още повече ,че по схемата на турнира ще трябва да се изправят срещу отбор от групата на Италия,Франция Холандия и Румъния.
Но като се замисля...бъдещият голмайстор най-вероятно ще завърши точно с това хет-трикче.Номерцата му с гъзурене из пеналтерията надали ще минат срещу Швеция, още по-малко срещу комшиите.
Да ме извинява Радо, ама дотук прогнозите му хич ги няма:
1. Давид Вия не само че вкара гол, ами това беше и победният срещу Швеция. Така, че в момента е водач при голмайсторите. На фона на това, което се случва на двубоя Гърция-Русия (0:1 до момента), то в следващия двубой испанците ще играят само за "Панчо Виля" :D
2. За германците едва ли има смисъл да говорим, тъй като те ще бъдат една от изненадите на европейското (в смисъл, че ще си тръгнат още след групите :harhar: )

Хайде наздраве за Холандия и истинския футбол :drinks:
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#67 insider

    скиталец

  • Енориаши
  • PipPip
  • 135 posts

Posted 14 юни 2008 - 22:41

Довиждане на т.нар европейски шампион :harhar:
Един от най-грозноиграещите европейски отбори си отива у дома :D
Наред са Италия, Германия и Швеция :drinks:
Унеси меня, дорога,
От шутов и дураков,
От сумы и от острога,
От друзей-врагов

#68 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 юни 2008 - 09:23

View Postcadaurus, on Jun 14 2008, 18:38, said:

Колкото до принципа, Холандия вкара гол, при който триметровата засада беше покрита от играч ИЗВЪН полето, който се нуждаеше от медицинска помощ. Вместо да рецитираш клишета, помисли дали това е справедливо и принципно.
Аз мисля, че беше правилно. Защото онзи падна извън терена секунди преди гола в рамките на същата атака. Съвсем друго щеше да е, ако лежеше от преди това. И като падна какво? - Съдията да спре веднага играта ли? Не. Този, в който е топката, да я изкара в тъч, за да се окаже мед. помощ? Още по-малко, а и не беше нужно, защото падналият е извън терена. Плюс това, не се знае до колко сериозно е пострадал. Ако атаката бе продължила по-дълго, а нищо му няма, какво му пречи да стане и да избие топката от голлинията например? След като не е получавал лекарска помощ, а е бил за малко извън терена, струва ми се, че може да влезе обратно, без да иска разрешение от съдията.
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#69 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 15 юни 2008 - 09:27

View Postinsider, on Jun 14 2008, 22:50, said:

Да ме извинява Радо, ама дотук прогнозите му хич ги няма:
1. Давид Вия не само че вкара гол, ами това беше и победният срещу Швеция. Така, че в момента е водач при голмайсторите. На фона на това, което се случва на двубоя Гърция-Русия (0:1 до момента), то в следващия двубой испанците ще играят само за "Панчо Виля" :D
2. За германците едва ли има смисъл да говорим, тъй като те ще бъдат една от изненадите на европейското (в смисъл, че ще си тръгнат още след групите :harhar: )

Хайде наздраве за Холандия и истинския футбол :drinks:
:)
Така е ,само че донякъде!
Фунията не си разиграваше коня вчера както срещу бедните руснаци, а шведите(бял ден да не видят дано)се биха сами в продължението.Много ще ми бъде интересно при един комплот, организиран от Румъния и Холандия как точно ще се развие четвъртфинала на Фунията срещу комшите :D
Така стекли се обстоятелствата от вчера наистина дават шанс на Панчо да бележи яко срещу фанариотите!Но пък дали 2 гола ще му стигнат да вземе приза?Защото Полди ще го задмине още във вторник :D
А Германия ще продължи на 1/2 финал!!!За разлика от Фунията и Тоталните ;)
Може да ти звучи налудничаво, но късметът обича смелите!
SIEG!SIEG!
www.etarfans.org

#70 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 15 юни 2008 - 09:30

Обаче, ако англичаните участваха на първенството щеше да е друго... :drinks:
[/quote]
Каква по-точно щеше да е разликата?Аз лично бих се забавлявал искренно :harhar:
Както винаги, когато комедийната трупа от Албиона стъпи на терена :D
www.etarfans.org

#71 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юни 2008 - 10:08

Ами дори и заради забавата щеше да е по-интересно, нали точно това казваш и ти... :drinks:

Без Англия, няма качествено първенство. Без отбор от Острова, няма изненада. Без България, няма увеличаване на количеството изпита бира от българина. Просто е... :harhar:
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#72 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 15 юни 2008 - 10:33

View PostSatyr, on Jun 15 2008, 10:23, said:

Аз мисля, че беше правилно. Защото онзи падна извън терена секунди преди гола в рамките на същата атака. Съвсем друго щеше да е, ако лежеше от преди това. И като падна какво? - Съдията да спре веднага играта ли? Не. Този, в който е топката, да я изкара в тъч, за да се окаже мед. помощ? Още по-малко, а и не беше нужно, защото падналият е извън терена. Плюс това, не се знае до колко сериозно е пострадал. Ако атаката бе продължила по-дълго, а нищо му няма, какво му пречи да стане и да избие топката от голлинията например? След като не е получавал лекарска помощ, а е бил за малко извън терена, струва ми се, че може да влезе обратно, без да иска разрешение от съдията.

съгласен съм, така беше. cadaurus как реши, че Панучи се нуждае от мед. помощ не знам :> Ако за всеки, който падне на терена се викаше помощ, щяха да са баси мачовете, особено като играят италианците, които са повече артисти от колкото футболисти :drinks:

#73 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 15 юни 2008 - 11:39

View Postinsider, on Jun 14 2008, 23:41, said:

Наред са Италия, Германия и Швеция :drinks:

Трите ми най-любими.

Дано не познаеш :harhar:
За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#74 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 15 юни 2008 - 11:46

View Postmarillion, on Jun 15 2008, 11:08, said:

Ами дори и заради забавата щеше да е по-интересно, нали точно това казваш и ти... :drinks:

Без Англия, няма качествено първенство. Без отбор от Острова, няма изненада. Без България, няма увеличаване на количеството изпита бира от българина. Просто е... :D

С въпроса си целях ти да дефинираш понятието " с Англия първенството щеше да е друго".Моята гледна точка по въпроса отдавна е известна както на теб, така и на голяма часто тук присъстващите!
А какъв е критерия за "качествено първенство"?Как се мери това животно?
Зрителски рейтинг? Значими постижения на английския национален отбор?


View PostHard rock fan, on Jun 15 2008, 12:39, said:

Трите ми най-любими.

Дано не познаеш :D
Ще познае, ама само 2 от 3 :harhar:
www.etarfans.org

#75 Hard rock fan

    Self Portrait

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1036 posts
  • Location:The land of no tomorrow

Posted 15 юни 2008 - 12:07

View PostJourneyman, on Jun 15 2008, 12:46, said:

Ще познае, ама само 2 от 3 :drinks:

Силно се надявам Германия да продължи и... поне и Швеция. Пък за Италия - както дойде.

Edited by Hard rock fan, 15 юни 2008 - 12:09 .

За него необходимото и достатъчно доказателство за съществуването на Бог беше музиката.

#76 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 15 юни 2008 - 12:26

View Postinsider, on Jun 14 2008, 23:41, said:


Наред са Италия, Германия и Швеция :harhar:

Да не забравяме за Франция... :drinks:


View PostJourneyman, on Jun 15 2008, 12:46, said:

С въпроса си целях ти да дефинираш понятието " с Англия първенството щеше да е друго".

Ами как да ти кажа, ако си гледал всички първенства в които играе Англия нямаше да ми задаваш този въпрос. Дори и да не си фен на английския футбол, дори и да считаш този тим за "циркова трупа", ако разбираш от футбол не би отрекъл зрелищните мачове, които този отбор твърде често прави. Липсата на особена тактическа дисциплина, чувството за справедливост и ненавист към симулативната игра, превръща английския национален отбор в атракция за любителите на открития, нападателен футбол... :D
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#77 Nosferatu

    Vampire Demigod

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 813 posts
  • Location:ye entrancemperium

Posted 15 юни 2008 - 12:58

проблема е, че английския футбол е велик, по-велик, най-велик, обаче на клубно ниво. Националите, колкото и добри играчи да имат, са си цирк.

#78 cadaurus

    мелоФройд

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 494 posts
  • Location:A Sceptic's Universe

Posted 15 юни 2008 - 13:05

View PostSatyr, on Jun 15 2008, 10:23, said:

Аз мисля, че беше правилно. Защото онзи падна извън терена секунди преди гола в рамките на същата атака.

Да, но очевидно се нуждаеше от медицинска помощ, а и беше ИЗВЪН терена, докато по книжките пише, че за да се покрие засадата, трябва да има футболист МЕЖДУ противниковия играч и голлинията. В случая Панучи беше зад голлинията.

Иначе на семинар на УЕФА през пролетта са решили този казус като са изсмукали от пръсти лафа за медицинската помощ и затова казвам, че решението е правилно спрямо буквата, но принципно погледнато имаме футболист, който лежи и се нуждае от помощ и нападател, който вкарва от триметрова засада.
violator: Моите категории са абсолютно обективни. Това е факт.

#79 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 15 юни 2008 - 13:15

И все пак - когато някой лежи, съдиято отива при него, за да се увери, че му трябва помощ. По Панучи не се виждаше кръв, нито явно счупени крайници, липсва 100-процентова гаранция, че няма да рипне и да избие топката, ако атаката се бе забавила.

Quote

докато по книжките пише, че за да се покрие засадата, трябва да има футболист МЕЖДУ противниковия играч и голлинията
То тогава тези, които са писали книжките, сега пък си ги тълкуват иначе...
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#80 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 15 юни 2008 - 13:31

View Postmarillion, on Jun 15 2008, 13:26, said:

Да не забравяме за Франция... :drinks:
Ами как да ти кажа, ако си гледал всички първенства в които играе Англия нямаше да ми задаваш този въпрос. Дори и да не си фен на английския футбол, дори и да считаш този тим за "циркова трупа", ако разбираш от футбол не би отрекъл зрелищните мачове, които този отбор твърде често прави. Липсата на особена тактическа дисциплина, чувството за справедливост и ненавист към симулативната игра, превръща английския национален отбор в атракция за любителите на открития, нападателен футбол... :D
Прав си , не можеш да повярваш колко си прав.
Основната атракция в участието на английския национален отбор на големи първенства е за феновете на противниковите отбори!Да не почваме да ги изреждаме, че мястото няма да ни стигне :D
Надали на горките фенове на играта от Албиона обаче им е толкова забавно поредното похлъзване, което момчетата им поднасят било в квалификации ,било на големи футболни форуми.
В този смисъл подобен атракцион ми липсва и на мен.Наистина страдам :harhar:
www.etarfans.org





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users