Jump to content

Защо (не)харесвате MUSE?


243 replies to this topic

#41 Undertow

    кюре

  • Отлъчени
  • PipPip
  • 98 posts

Posted 19 ноември 2008 - 10:09

Ако MUSE не ви хванат в начало, НЕ виждам защо се напъвате... ще спукате някоя вена :yes:
Имаше изказвания че са комерс, че били алтърнатив (много несериозно изказване за независимо кой говорещ за музика човек) - *РОФЛ* . Аз не пиша в тема за Бурзум, за да не ставам смешен, определено има коментари които имат точно такъв ефект.
Сравненията с ТУУЛ също толкова много граничат с детинщина според мен. :yes:
Обожавам ги, оригинални са, свирят си каквото си ги кефи, имат страхотни текстове и са доста талантливи музиканти.

С най-добри чувства.

П.П. Поздраф: Muse - Thoughts of a dying Atheist

Edited by Undertow, 19 ноември 2008 - 10:12 .

Comfortably Numb

#42 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 13:52

Да се включа и аз, макар че може да повторя нещо, защото не изчетох цялата тема. Пътувах скоро с кола извънградско и си пуснах “Black Holes and Revelations”. “Knights оf Cydonia” го усилих до дупка в колата и щях да разбия таблото от кеф. За мен някои банди си имат по-специално предназначение. Разбирам прогърите, които мразят мейнстрийма (аз съм един от тях), но съгласете се, че понякога трябва да има екшън. Вижте HAARP на Уембли – страхотно е. В тази връзка давам пример: обичам неопрог, особено титулуваните банди като Marillion, IQ, Arena, Pendragon, но скоро гледах две DVDта едно след друго: Дейвид Гилмор – Remember That Night и IQ – Stage, втория беше като гимназиален купон (откъм визия) в сравнение с Гилмор. Това е все по-важно в годините, когато музиката се гледа :( .
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#43 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 ноември 2008 - 14:06

View Postincarnate, on Nov 19 2008, 13:52, said:

скоро гледах две DVDта едно след друго: Дейвид Гилмор – Remember That Night и IQ – Stage, втория беше като гимназиален купон (откъм визия) в сравнение с Гилмор. Това е все по-важно в годините, когато музиката се гледа :( .

Хе, разбирам накъде биеш, но все пак сравнението между тези два концерта не е съвсем коректно според мен. Всички знаем кой е Дейв и какви възможности буквално откъм всичко има той. Да свириш в "Роял Албърт Хол" е привилегия която не всеки може да получи в родината на качествената музика. Да разполагаш с неограничени финансови и технически възможности за реализиране на даден проект не е посилно за всеки. Прибави към всичко това и звездното присъствие на сцената и нещата си идват съвсем на място по отношение на диамантчето наречено Remember That Night. Stage на IQ може да не е най-доброто им DVD /лично аз предпочитам юбилейното, както и Subterranea/, но определено е много качествена работа за тази обичана от мен група. Вярно, че Питър Никълъс леко дразни с гласчето си /поне мен винаги ме е дразнил/, но Мартин и Ко. са в топ форма. Жалко, че Мартин напусна музиката завинаги. Ще ми липсва страшно много този изключително креативен музикант... :(
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#44 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 14:42

[quote name='marillion' date='Nov 19 2008, 14:06 ' post='38574']
Хе, разбирам накъде биеш, но все пак сравнението между тези два концерта не е съвсем коректно според мен. Всички знаем кой е Дейв и какви възможности буквално откъм всичко има той. Да свириш в "Роял Албърт Хол" е привилегия която не всеки може да получи в родината на качествената музика. Да разполагаш с неограничени финансови и технически възможности за реализиране на даден проект не е посилно за всеки.

Поправям се: не само визията, а и саунда им страда здраво. Спомням си че чух началото на Sacred Sound от Dark Matter и спрях веднага парчето. Обичам да има саунд (всички обичат). А за големите зали и възможности си прав, но има и изключения. Не знам дали си гледал DVDто на Spock's Beard от лятото. те са в една консервена кутия, но концертът е хубав, има и шоу и саунд, особено за фенове.
Получи се малко офтопик, извинявам се.
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#45 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 ноември 2008 - 15:04

Нямам идея защо ти е харесало повече DVD-то на Spock's Beard. :( Лично аз го намерих за крайно незадоволително. И като звук, и като визия... :( Въпреки, че няма 5.1 звук DVD-то на "Преподобния" Нийл Морз от тази година е далеч по-стойностно. Не знам дали знаеш, но двете DVD-та са снимани в два последователни дни в легендарната зала Boerderii в холандския град Zoetermeer. Тази зала се слави с изключителна акустика и неуморни холандски фенове... :D

View Postincarnate, on Nov 19 2008, 13:52, said:

Получи се малко офтопик, извинявам се.

Нищо, гледай сега как по прогресарски може да бъде туширан този офтопик... :lol:

Да се върнем към MUSE. Говорейки за DVD-та съм на мнение, че дискутирания HAARP е типичен пример за различните възможности на отделните групи/музиканти за които говоря по-горе. Да ти окажат честта да откриеш новата реликва на английския футбол стадион "Уембли" не се случва повече от веднъж на сто години... :P Момчетата от Девон много добре се справят със славата на този етап и този филм-концерт потвърждава възходящата линия по която вървят. Линия по която нито една прог рок група от новата генерация не може да поеме за огромно съжаление... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#46 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 15:25

Новият стадион Wembley е открит на 09 юни 2007г. с концерт на George Michael.
I don't know how I managed it...

#47 Journeyman

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 337 posts

Posted 19 ноември 2008 - 15:32

View PostOzzy, on Nov 19 2008, 15:25, said:

Новият стадион Wembley е открит на 09 юни 2007г. с концерт на George Michael.
A старият е закрит с един незабравим гол на Диди Хаман :(
Сори за офтопика-но не се сдържах :(

Edited by Ozzy, 19 ноември 2008 - 15:36 .

www.etarfans.org

#48 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 16:30

@Marillion, гледах преподобния Морз, наистина е в същата зала. Аз съм фен на Нийл Морз, но шоуто на Spock's Beard повече ми хареса, може би защото имам емоциионална връзка с барабаните, а там имаше сериозен акцент. Все пак, въпрос на мнение.
В тази връзка, по подобие на друга тема мога да ти предложа вариант за 20 имена на велики барабанисти :(
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#49 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 ноември 2008 - 16:49

View Postincarnate, on Nov 19 2008, 16:30, said:


В тази връзка, по подобие на друга тема мога да ти предложа вариант за 20 имена на велики барабанисти :(

Би било интересно, но по-добре да пуснеш нова тема... :lol:

Моят топ 10 би бил следния:

1. Бонзо /Господ на барабаните/
2. Фил Колинс /не спира да ме изненадва дори и днес!/
3. Ману Катче /толкова техника примесена с типичен африкански темперамент/
4. Иън Моусли /по времето когато не го мързеше да свири :D /
5. Честър Томпсън /не случайно има статут на асоцииран член на Дженезис/
6. Карл Палмър /ако има ад, то Карл е човекът който може да ти го изсвири на барабани :( /
7. Бил Бръфърд /свири така, че да забравя за помпозността на Уейкмън :P /
8. Ник Мейсън /винаги е бил незаслужено подценяван/
9. Gavin Harrison /този човек е просто невероятен зад барабаните/
10. Scott Higham /може и още да съм подвластен на емоцията от наскоро посетените концерти на Пендрагън, но Скоти е истински звяр зад барабаните - толкова много енергия съчетана с висока класа не съм виждал на живо никога през живота си/
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#50 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 16:53

Ако ще си продължавате с офтопика си отворете нова тема.
I don't know how I managed it...

#51 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 ноември 2008 - 17:02

View PostOzzy, on Nov 19 2008, 16:53, said:

Ако ще си продължавате с офтопика си отворете нова тема.

Вече предложих същото на incarnate. Не е необходимо да ни предупреждаваш, още повече, че предишното ти мнение също беше офтопик... :(
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#52 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 17:06

View Postmarillion, on Nov 19 2008, 17:02, said:

Вече предложих същото на incarnate. Не е необходимо да ни предупреждаваш, още повече, че предишното ти мнение също беше офтопик... :(
Като си му предложил същото не виждам защо след това пускаш твоя топ 10.
Моя предишен пост не е офтопик, а е поправка на нещо написано от теб, което не отговаря на истината.
И накрая - не ми казвай какво да правя тук.
I don't know how I managed it...

#53 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 19 ноември 2008 - 17:14

View PostOzzy, on Nov 19 2008, 17:06, said:


И накрая - не ми казвай какво да правя тук.

Надявам се, че не искаш да ми кажеш, че ти си този който може да ми казва аз какво да правя тук? :(

Нещо не си ме разбрал, Ози. Това което ти казах по-горе е, че не е нужно да модерираш диалога ни с incarnate, защото той приключи по темата за барабанистите с предложението ми за нова такава. Моят топ 10 беше просто за финал...

Мисля си, че ако incarnate е нов юзър тук, аз поне отдавна съм научил за нетърпимостта на форума към офтопици. Нищо повече не съм искал да ти кажа, нито пък съм искал да те обидя, не се впрягай чак толкова много... :(
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#54 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 17:21

View Postmarillion, on Nov 19 2008, 17:14, said:

Надявам се, че не искаш да ми кажеш, че ти си този който може да ми казва аз какво да правя тук? :(
Когато си мислиш, че ти си този, който определя кое е офтопик и кое е "просто за финал" и да казваш кога е необходимо да предупреждавам или кога не - да.

Quote

аз поне отдавна съм научил за нетърпимостта на форума към офтопици.
Точно ти - не си.

Всяко следващо мнение не по темата ще бъде изтрито. И искренно се надявам, че няма да направиш поредния си фин опит за провокация, на което признавам си цар.
I don't know how I managed it...

#55 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 18:10

Съжалявам, ако съм повод за недоразумения, ще внимавам в бъдеще
живи и здрави
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#56 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 19 ноември 2008 - 18:36

View Postforeigner, on Nov 19 2008, 03:33, said:

... ти определено го постигна, един ден ще се въоръжа с търпение и ще изслушам няколко албума :( много ми беше интересен постът ти :(
И аз мисля да изслушам няколко техни неща. Опитвал съм се няколко пъти, но нещо не са ме хващали. отделни песни - да, но цял албум никога не съм им преслушвал. Добре, че се пишат такива интересни постове, за да ме накарат да дам още един шанс на гупи, които съм отписал.

#57 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 19 ноември 2008 - 18:55

View Postincarnate, on Nov 19 2008, 18:10, said:

Съжалявам, ако съм повод за недоразумения
Изобщо не си. Не се притеснявай. :(
I don't know how I managed it...

#58 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 19 ноември 2008 - 22:05

Абе аз ли съм идиот или не разбирам, за чий ми е нужно нещо, което не ми харесва, да го слушам насила, докато ми хареса. А стига тъпотии. Мюз са скука, това е. Слушах ги повече от веднъж само заради дискусиите във форума. Ама да си изпиля тъпанчетата с идеята, че е задължително да ги харесам, няма да стане.

#59 fantucho_

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 474 posts

Posted 19 ноември 2008 - 22:11

View PostSvil, on Nov 19 2008, 22:05, said:

Мюз са скука, това е.
Същото мислех и за Depeche Mode, но, тъй като нямаше какво да правя, една седмица преди да излезе съобщение, че ще имат концерт тук, реших да си сваля една Best of компилация и, изненадващо, ми харесаха много. Не е като да съм се насилвал да ги харесам, просто не се бях заслушвал. Не виждам нищо лошо да пробвам с Мюз - слушал съм ги като фон. Ще ги чуя като хората и ако ми харесат - добре, ако не - ще си пусна нещо друго. :worship:

#60 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 19 ноември 2008 - 22:14

Разликата между Мюз и Депеш, е че на Депеш някои песни ми харесват, и то без да съм ги слушал по целенасочено.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users