Jump to content

Портной напуска Dream Theater?!


220 replies to this topic

#1 Mephistofel

    Инфернален Херцог

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 798 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 06:27

http://www.facebook.com/notes/mike-portnoy...137362372974878

Quote

Wednesday September 8th 2010

I am about to write something I never imagined I'd ever write:


After 25 years, I have decided to leave Dream Theater....the band I founded, led and truly loved for a quarter of a century.

To many people this will come as a complete shock, and will also likely be misunderstood by some, but please believe me that it is not a hasty decision...it is something I have struggled with for the last year or so....

After having had such amazing experiences playing with Hail, Transatlantic and Avenged Sevenfold this past year, I have sadly come to the conclusion that I have recently had more fun and better personal relations with these other projects than I have for a while now in Dream Theater...

Please don't misinterpret me, I love the DT guys dearly and have a long history, friendship and bond that runs incredibly deep with them...it's just that I think we are in serious need of a little break...

Dream Theater was always my baby...and I nurtured that baby every single day and waking moment of my life since 1985...24/7, 365...never taking time off from DT's never-ending responsibilites (even when the band was "off" between cycles)...working overtime and way beyond the call of duty that most sane people ever would do for a band...

But I've come to the conclusion that the DT machine was starting to burn me out...and I really needed a break from the band in order to save my relationship with the other members and keep my DT spirit hungry and inspired.

We have been on an endless write/record/tour cycle for almost 20 years now (of which I have overseen EVERY aspect without a break) and while a few months apart from each other here & there over the years has been much needed and helpful, I honestly hoped the band could simply agree with me to taking a bit of a "hiatus" to recharge our batteries and "save me from ourselves"...


Sadly, in discussing this with the guys, they determined they do not share my feelings and have decided to continue without me rather than take a breather...I even offered to do some occasional work throughout 2011 against my initial wishes, but it was not to be...


While it truly hurts for me to even think of a Dream Theater without Mike Portnoy (hell, my father named the band!!), I do not want to stand in their way...so I have decided to sacrifice myself and simply leave the band so as to not hold them back against their wishes....

Strangely enough, I just read an interview that I recently did that asked me about the future of DT and I talked about "always following your heart and being true to yourself"...sadly I must say that at this particular moment, my heart is not with Dream Theater...and I would simply be "going through the motions", and would honestly NOT be true to myself if I stayed for the sake of obligation without taking the break I felt I needed.

I wish the guys the best and hope the music and legacy we created together is enjoyed by fans for decades to come...I am proud of every album we made, every song we wrote and every show we played....

I'm sorry to all the disappointed DT fans around the world...I really tried to salvage the situation and make it work...I honestly just wanted a break (not a split)...but happiness cannot be forced, it needs to come from within....

You DT fans are the greatest fans in the world and as you all know, I have always busted my ass for you guys and I hope that you will stay with me on my future musical journey, wherever it may lead me....(and as you all know my work ethic, there will surely be no shortage of future MP projects!)

Sadly...
Your fearless ex-leader and drummer,
MP

Аре, стига бе...

#2 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 септември 2010 - 06:40

Няма нищо вечно. Стават такива работи. Сега ще напусне. След 1-2 години ще се присети и пак ще се върне :crying:

#3 MESHUGGAH

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 375 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 07:55

Стига бе, това не може да бъде, отказвам да повярвам. :crying:
METAL RELIGION

#4 Burton

    кюре

  • Енориаши
  • PipPip
  • 127 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 07:58

И из си мисля, че раздялата няма да е последна...ще си вземе отпуска човека и пак ще му се прииска. Останалите от DT ще имат доста трудна задача без него, така че най-вероятно 'риюниъна' е въпрос на годинка-две.
www.yuvigi.org - Official website

#5 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 септември 2010 - 08:05

Изключително "интелигентните" потребители на Файсбук отново ме "радват" много. Под новината за напускането му има 550 човека, които харесват това. Баси стадото тъпо, въпроса само да цъкаш с мишката ли е? И името ти да стои в някаква статистика.

#6 Blacky

    Дунавски вълк

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1005 posts

Posted 09 септември 2010 - 08:08

От написаното става ясно, че групата не се разпуска, а продължава без него. А и беше крайно време за някаква пауза или промяна, защото лично на мен започнаха сериозно да ми доскучават с последните си албуми.
...I can hear the silence,
see invisible emptiness...
Pasi Koskinen

#7 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 08:22

View PostBlacky, on Sep 9 2010, 09:08, said:

А и беше крайно време за някаква пауза или промяна, защото лично на мен започнаха сериозно да ми доскучават с последните си албуми.
Скука, скука и.......... пак скука. Ето това представляват за мен последните няколко албума на ДТ. За това аз се радвам на тази новина. За мен тя е за добро. Така, след 4-5 години, когато Портной се върне в групата (според мен това ще е периода, а не както вече няколко човека казаха година-две), МОЖЕ БИ те ще започнат отново да правят смислена и качествена музика. Така, както го правеха преди. А не някакви излишни 15 минутни надсвирвания, целящи единствено да се покаже кой какво може. :crying:
I don't know how I managed it...

#8 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 09 септември 2010 - 08:53

Ричи Блекмор е напускал Deep Purple,
Ози е напускал Black Sabbath,
Родж Уотърс е напускал Pink Floyd,
Питър Гейбриъл е напускал Genesis,
Фиш е напускал Marillion,
Дио е напускал Rainbow...

...и нещата са продължавали да се случват.

Защо пък Портной да не напусне Dream Theater?

Въпреки че като цяло съм много, МНОГО изненадан. Сърцето на тоз ненормален /във всяко едно отношение и смисъл на думата/ музикант биеше в ритъма на музиката театрална.

Портной е адски техничен барабанист. Но добри техничари в прогресив метъла дал Бог. В това отношение Dream Theater криво-ляво ще го заменят.

Но същевременно с това той е един от малкото барабанисти в историята на музиката, който беше основен композитор, текстописец и лидер в групата си. В това отношение е трудно заменим.

С две думи - дано Dream Theater не прекратят дейността си. Достатъчно са големи, за да преодолеят това сътресение.
-----------------------------------------
Слушай силно!

#9 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 септември 2010 - 08:57

Ози, колко различно са устроени хората. Това за скуката с пълна сила важи за мен и отношението ми към U2 например. А ти ги боготвориш. Странна работа...
Колкото до Тиътър, надявам се, че ще си преоценят приоритетите и ще се върнат пак към корените си. Макар, че аз лично не намирам последните им албуми за скучни. Да не говорим, че наживо мачкат, като валяк!

#10 Overhate

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 508 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 09:12

Бе то има значение и кой напуска.
Пърпъл след Ричи Блекмор май нямат някаква супер хитова песен, сравнима с предните.
Сепултура след Макс Кавалера са тотална леш :crying:
Тоест, ако напусне основния мозък, нещата фалират.
В Тятар, обаче, основния мозък май е Петручи, така че сигурно няма да е фатално.
Останал сам, прегърнах здрача
Изгубил се, открих нощта
На твоя гроб не ще да плача
Пред твоя кръст не ще скърбя

#11 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9471 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 09:17

View PostSvil, on Sep 9 2010, 09:57, said:

Ози, колко различно са устроени хората. Това за скуката с пълна сила важи за мен и отношението ми към U2 например. А ти ги боготвориш. Странна работа...
Абсолютно нищо странно не виждам. Това е най-нормалното нещо :crying: Хората са различни. Това и е хубавото на музиката и на феновете. Всеки харесва различни неща. Щеше да е адски скучно, ако всички бяхме мега фенове на Металика. Или на Ю2. Или на ДТ.
I don't know how I managed it...

#12 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 09 септември 2010 - 09:20

View Postviolator, on Sep 9 2010, 09:53, said:

Мда, но от изброените почти всички са "само" вокалисти. Мъстейн не е напускал Мегадет, Джеф Уотърс не е напускал Анаялейтър, Стив Харис не е напускал Мейдън (но и те са си сменяли вокалиста) и т. н. На прима виста като аналог се сещам единствено за напускането на Стратовариус от страна на Тимо Толки :yes:
Поне, доколкото, аз съм с впечатлението, че Портной е основният композитор, а не Петручи, както казва другарят Оувърхейт. По последното нека дадат яснота по-запознати или хора, които имат време да четат из Нета по въпроса, 'щото аз собствено рисърч на тема кой е основен композитор в ДТ нямам намерение да провеждам :crying:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#13 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 09 септември 2010 - 09:37

View PostOverhate, on Sep 9 2010, 10:12, said:

Бе то има значение и кой напуска.
Пърпъл след Ричи Блекмор май нямат някаква супер хитова песен, сравнима с предните.
Сепултура след Макс Кавалера са тотална леш :crying:
Тоест, ако напусне основния мозък, нещата фалират.


Естествено, че има значение кой точно напуска. И естествено, че има значение какви са постиженията на групата след разлъката.

Именно затова съм подбрал примери, при които:

- хем изгнанникът е основен /и на пръв поглед незаменим/ чарк от машината,
- хем след промените групата, обратно на очакванията, не се гътнала, а напротив - продължила е със същата, а понякога и с по-голяма сила.

Ако не се лъжа, имахме някаква такава тема, в която обсъждахме "заменките". Ама тук ли беше,...в all-а ли. Ще я подиря и ще дам линк...

Quote

В Тятар, обаче, основния мозък май е Петручи, така че сигурно няма да е фатално.

Портной в Тятар бе и Отца, и Сина, и Светия дух. :yes:
-----------------------------------------
Слушай силно!

#14 STINGLOVER

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 154 posts

Posted 09 септември 2010 - 10:09

Не се учудвам просто на Майк му се свири с Avenged Sevenfold а те са банда с много ангажименти и няма как да ги съчетае с Dream Theater.Ако някой е чел програмата на Майк ще види че тя е физически трудно изпълнима и е трябвало да се откаже от нещо.От това което чета за него A7X е все едно са му прилели свежа кръв.
УСПЕХ НА МАЙКИ!

#15 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 10:15

View PostOzzy, on Sep 9 2010, 10:17, said:

Абсолютно нищо странно не виждам. Това е най-нормалното нещо :yes: Хората са различни. Това и е хубавото на музиката и на феновете. Всеки харесва различни неща. Щеше да е адски скучно, ако всички бяхме мега фенове на Металика. Или на Ю2. Или на ДТ.
Аз съм фен и на U2 и на DT, но последното десетилетие при DT схемата композиране, албум, турне, беше прекалено фиксирана във времето за да ми замиририше повече на бизнес, отколкото на желание да сътвориш нещо ново и различно. В този смисъл добрия вариант за мен би бил да поспрат за известно време, а не Портной да си взема шапката. Чувствам се тъпо, все едно, все едно мой приятел, с когото сме яли и пили, е заминал далече :crying:
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#16 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 09 септември 2010 - 10:26

View Postviolator, on Sep 9 2010, 10:37, said:

Ако не се лъжа, имахме някаква такава тема, в която обсъждахме "заменките". Ама тук ли беше,...в all-а ли. Ще я подиря и ще дам линк...

Май и други имаше, но първа ми се изпречи тази...
-----------------------------------------
Слушай силно!

#17 Svil

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 3368 posts

Posted 09 септември 2010 - 10:45

View Postviolator, on Sep 9 2010, 11:26, said:

Май и други имаше, но първа ми се изпречи тази...
Абе какво стана с Георид, къде зачезна тоз момък славен???

#18 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 11:12

View PostSvil, on Sep 9 2010, 11:45, said:

Абе какво стана с Георид, къде зачезна тоз момък славен???

На всички липсва.

#19 duende

    кардинал

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1149 posts
  • Gender:Male

Posted 09 септември 2010 - 11:28

View Postviolator, on Sep 9 2010, 10:37, said:

Портной в Тятар бе и Отца, и Сина, и Светия дух. :pop:


Портной го е затресла критическата. Вярно, членовете на Тятар отдавна не са хлапаци с ювелирно майсторство на инструментите, чиято енергия и амбиция съединена да ражда магия.
Тиътър не са имали качествен рилийз от Кримската война. Не са ми любимата група, слушал съм ги внимателно, малко неща ми харесват истински, Images and Words ми е много на сърце.Това за мен е първият и последен албум на Тятар, в който се усеща търсеща душа и докосва сърцето.
Всичко композирано и надиплено след туй е "Мерилиън с Хогарт", но в одеждите на метализирана, нео-прог инструментална вакханалия. :hunter:

Факт е, че творческото сътрудничество между тези музиканти се изчерпва от десетилетия и явно е достигнало точката на пречупване. :lazy2: Явно многобройните странични проекти не стигат на Майк да постигне нужното разнообразие и той има нужда да скъса пъпната връв, да хвърли лъскавата, но неудобна пелерина, за да преоткрие радостта от творчеството. Сигурно причината е далеч по-прозаична - писнало му е на гъзъ - но си гадая, защото звучи дяволски романтично. Най-накрая, може би му се иска да работи с по-добър певец. Временното (според мен) напускане на Портной ми прилича на оттеглянето на David Paich от TOTO в края на миналия век. И двамата са основни композитори, носят XXXL панталони и т.н. С тази разлика, че самоотлъчването на Paich сложи началото на края на Тото, докато при Тятар мисля, че ще повлияе положително на групата. :neo: Все пак са по-млади и поп-чартовете не са техният стимул.
Сега е време и Лабри да си ходи. :agree:

#20 violator

    Malloy

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 2234 posts
  • Gender:Male
  • Location:Brickleberry

Posted 09 септември 2010 - 11:29

View PostSvil, on Sep 9 2010, 11:45, said:

Абе какво стана с Георид, къде зачезна тоз момък славен???

Днес е 9-ти септември. :lazy2: Очаквам го да се появи всеки момент. :agree:

Още повече - в тази афера със сигурност има пръст T.L., по-популярен в нашите среди с агентурното си прозвище ОЧИНБДБИ /ОнзиЧиетоИмеНеБиваДаБъдеИзричано/. И Гео не може да не го е надушил.

Онзи отдавна искаше да вербува Майк Портной за пъклените си дела. И най-подир успя. Сега ще видиш как ще дръпне Liquid Tension Experiment-а.

Споменах ли аз за прокрадналите се масонски идеи в последния Theater!? Споменах. Ама кой да ме слуша. :hunter:
-----------------------------------------
Слушай силно!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users