Jump to content

Deep Purple vs. Led Zeppelin......чесане на езици и показване на изключителни познания


309 replies to this topic

#281 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7523 posts

Posted 05 март 2011 - 16:42

Пак ми говориш общи приказки и се опитваш да заобиколиш въпросите. Добре, сбъркал съм името на албума на Флойд. С тази разлика, че съм го слушал десетки пъти преди 20 и повече години (не от фенство, а по други причини, които не са релевантни).
Трябва ли да съм знаел историята на създаването на този албум, името му и т., за да ми хареса той или да не ми хареса?!? Прочее, да върнем малко темата на Пърпъл vs. Цепелин.
Колко от хората, които са харесвали едната или другага група през 70-те години, са били "запознати с материята"?
Каква подготовка са имали?

Каква подготовка сега трябва да имам аз, за да съм в състояние по твоите критерии да оценя музиката на Muse?
WeRock.bg - сайт за Праведна музика

#282 Sailing Ships

    Soldier Of Fortune

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1423 posts
  • Gender:Male
  • Location:Center Of The Universe

Posted 05 март 2011 - 22:02

Мисля, че темата вече може спокойно да се озаглави -

Deep Purple vs. Led Zeppelin ... Pink Floyd vs. Muse :drinks:
So, take me with you,
Take me far away,
We'll ride the wind across the sky...
Spread your wings and you will see,
You control your destiny,
So Sailing Ships
Don't pass you by ...

#283 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 06 март 2011 - 10:56

И сега какво се оказа? Ако дават някоя група по европейските MTV-та, това е стопроцентова гаранция, че групата не струва? :drinks: И VH-1, нали? А телевизията изобщо?

А по темата, докато все още е с това име, и двете (трите) групи не ми харесват и са посредствени, като единствената причина да бъдат толкова хвалени е, че, в този ранен етап от развитието на рок музиката, публиката не е имала достатъчно голяма база за сравнение, а легендарният им статус е бил предаван на поколенията, както всяка друга митология.


____
Шегувам се (общо взето), но темата наистина е изключително забавна!
Don't mistake lack of talent for genius.

#284 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 06 март 2011 - 12:02

View PostMor-Rioghain, on Mar 6 2011, 10:56, said:

И сега какво се оказа? Ако дават някоя група по европейските MTV-та, това е стопроцентова гаранция, че групата не струва? :drinks: И VH-1, нали? А телевизията изобщо?

Ми не, просто Muse не стават! :)

Insane in my brain

#285 Mishaka

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 28 posts

Posted 06 март 2011 - 14:42

Абе само не мога да разбера бе какво се карате за Пърпъл и Цепелин, и двете не стават - само Дисито и Мотлито са най-големи, какво сте седнали да се препирате за такива Пърпъли, Цепелини. Аз Цепелина го чух 74-75 за първи път и тоя русия да мяука с тоя глас - не е кат на Брян Джонсън здрав мъжага и затва питам кво толкова сте ги заобсъждали и там разни други дет пък хич не ги знам. Микито Джъгъра също е голяма класа, глей на тия години как стои още, не е смешник изобщо. Аре тва от мене, бат ви Мишака.

#286 Тигър

    кардинал

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1992 posts
  • Gender:Male

Posted 06 март 2011 - 15:11

Не се засягай, обаче селският говор не ти се получава изобщо. Искам да те помоля да се изразяваш нормално. Противно на това, което си мислиш, не си забавен. Хич даже.
Света аз цял обходих
и изправен гордо пак стоя.
Срещнах милиони хора
и на всичките им взех ума.

Блог
The Painting
Случаят с изтрития спомен
РЕВЮ: „The Lord of the Rings: The Rings of Power”

#287 Mishaka

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 28 posts

Posted 06 март 2011 - 15:21

View PostТигър, on Mar 6 2011, 15:11, said:

Не се засягай, обаче селският говор не ти се получава изобщо. Искам да те помоля да се изразяваш нормално. Противно на това, което си мислиш, не си забавен. Хич даже.

Аа не бе пич, аз си пиша нормално бе, вие кат прочетете някво мнение различно и почват критиките, как се изразявам, селянини съм бил, кво ме наредихте, специалисти такива, мнение само изразявам.

#288 Thrasheer

    Call me Ванката ;D

  • Енориаши
  • PipPip
  • 99 posts
  • Gender:Male

Posted 06 март 2011 - 23:51

View PostJoey, on Mar 6 2011, 12:02, said:

Ми не, просто Muse не стават! :D

Те така :worship:

#289 stormbringer

    архиепископ

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 535 posts
  • Gender:Male

Posted 07 март 2011 - 00:26

View PostJoey, on Mar 6 2011, 11:02, said:

Ми не, просто Muse не стават! :D
Мисля, че спокойно темата може да си смени подзаглавието и да стане

"Deep Purple vs. Led Zeppelin
... или "Защо Muse просто не стават?""
Don't let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner.

#290 foreigner

    cream puff

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 1436 posts

Posted 07 март 2011 - 00:29

View Poststormbringer, on Mar 7 2011, 00:26, said:

Мисля, че спокойно темата може да си смени подзаглавието и да стане

"Deep Purple vs. Led Zeppelin
... или "Защо Muse просто не стават?""
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
А това неодобрение стана направо демонстративно, когато кепето започна да говори злорадо за рязане на глави и стъпкването им в калта, нищо че - или по-скоро, още повече поради факта, че са се накичили със сиви цилиндери. Това, доколкото лорд Ходсдън можеше да проследи мисълта му, беше начинът, по който би действал Сталинг в Москва, а което е добро за Сталинг, признаваше си открито кепето, бе добро и за него.

#291 Mishaka

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 28 posts

Posted 07 март 2011 - 00:46

View Poststormbringer, on Mar 7 2011, 00:26, said:

Мисля, че спокойно темата може да си смени подзаглавието и да стане

"Deep Purple vs. Led Zeppelin
... или "Защо Muse просто не стават?""

Абе явно ще трябва да ги чуя тия Мюз щом са обект на такива спорове все едно както бяха Металика с/у Мейдън отпреди 25 години

#292 Carlsberg

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 219 posts
  • Gender:Male

Posted 07 март 2011 - 01:30

View PostMishaka, on Mar 7 2011, 00:46, said:

Абе явно ще трябва да ги чуя тия Мюз щом са обект на такива спорове все едно както бяха Металика с/у Мейдън отпреди 25 години

Тогава не съм бил замислен,ама какво общо имат мейдън и металика?Аз си мисля че им се различава стила доста.Може би аз ям доматите с колците,не зная.

#293 Mishaka

    послушник

  • Отлъчени
  • Pip
  • 28 posts

Posted 07 март 2011 - 05:11

View PostCarlsberg, on Mar 7 2011, 01:30, said:

Тогава не съм бил замислен,ама какво общо имат мейдън и металика?Аз си мисля че им се различава стила доста.Може би аз ям доматите с колците,не зная.

Имаше по едно време големи спорове и препирни на фенове коя от двете групи е по-велика, ама си прав за стила де

#294 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 07 март 2011 - 10:43

View PostJoey, on Mar 6 2011, 12:02, said:

Ми не, просто Muse не стават!
Не, просто ти слушаш грозна музика (аз също, но не само. Малка подсказка: в това ще да е отговорът на повечето подобни спорове). :lol:
Don't mistake lack of talent for genius.

#295 Joey

    Psychosocial

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 868 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 07 март 2011 - 11:06

View PostMor-Rioghain, on Mar 7 2011, 10:43, said:

Не, просто ти слушаш грозна музика (аз също, но не само. Малка подсказка: в това ще да е отговорът на повечето подобни спорове). :lol:

Напълно правилно, аз слушам много групи извън метъл стилистиката. И все пак Muse, не стават, но всеки има право на лош вкус. :lol:

Cheers!!!

Insane in my brain

#296 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 07 март 2011 - 16:51

View PostJoey, on Mar 7 2011, 11:06, said:

Напълно правилно, аз слушам много групи извън метъл стилистиката. И все пак Muse, не стават, но всеки има право на лош вкус. :lol:

Cheers!!!
Всеки, ама всеки е и задължен да си пази лошия вкус за себе си!

#297 incarnate

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 427 posts
  • Gender:Male

Posted 07 март 2011 - 17:24

Сега прегледах последните 3 страници на темата, посветени на Мюз. А бе, много сте агресивни хейтърите, чак се сащисах. Уж идеята е да се скочи срещу дудненето на апологетите на „великата” група, а се оказва, че агресията всъщност е в обратна посока. :lol:
Както и да е. Аз харесвам Мюз. Или поне албумите им от ’03 и ’06 г. Не съм отявлен фен, слушам ги само в колата, но намирам нещо в техния поп-рок, което ми импонира (не харесвам поп-рок). Явно в този форум съм малцинство по този показател. :lol:
От друга страна разбирам и причината за хейтърската енергия. Някакси Матю Белами не се вписва в емоциите на рокаджийската душа. Кво пък, всеки има ня’къв бъг, както казва класикът. :lol:
PS. Харесвам и Gojira. Май съм малко всеяден.
...And through the window in the wall
Comes streaming in on sunlight wings
A million bright ambassadors of morning
And no one sings me lullabies
And no one makes me close my eyes
So I throw the windows wide
And call to you across the sky

#298 Double-D

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 44 posts
  • Gender:Male

Posted 07 март 2011 - 17:59

Не искам да влизам в излишни полемики, но споменаването на група като Muse редом до другите колоси, а просто нелепо.

Edited by Double-D, 07 март 2011 - 18:01 .


#299 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 07 март 2011 - 18:20

View Postincarnate, on Mar 7 2011, 17:24, said:

Сега прегледах последните 3 страници на темата, посветени на Мюз. А бе, много сте агресивни хейтърите, чак се сащисах. Уж идеята е да се скочи срещу дудненето на апологетите на „великата” група, а се оказва, че агресията всъщност е в обратна посока. :huh:
Както и да е. Аз харесвам Мюз. Или поне албумите им от ’03 и ’06 г. Не съм отявлен фен, слушам ги само в колата, но намирам нещо в техния поп-рок, което ми импонира (не харесвам поп-рок). Явно в този форум съм малцинство по този показател. :rolleyes:
От друга страна разбирам и причината за хейтърската енергия. Някакси Матю Белами не се вписва в емоциите на рокаджийската душа. Кво пък, всеки има ня’къв бъг, както казва класикът. :harhar:
PS. Харесвам и Gojira. Май съм малко всеяден.
То комай само на "всеядните" им харесват Muse!

#300 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 07 март 2011 - 18:22

View PostMor-Rioghain, on Mar 6 2011, 10:56, said:

И сега какво се оказа? Ако дават някоя група по европейските MTV-та, това е стопроцентова гаранция, че групата не струва? :rolleyes: И VH-1, нали? А телевизията изобщо?
Общо взето си на прав път в разсъжденията!





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users