Jump to content

Нещото което вие в нощта's Content

There have been 70 items by Нещото което вие в нощта (Search limited from 28-April 23)


By content type

See this member's


Sort by                Order  

#86409 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 09 August 2011 - 21:21 PM in Общ музикален форум

Von Thronstahl - Dressed In Black Uniforms

Posted Image

Чувствайте се поздравени!



#86381 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 08 August 2011 - 22:49 PM in Общ музикален форум

ASP - ME

Posted Image



#86432 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 11 August 2011 - 00:21 AM in Общ музикален форум

View Postwolfy, on Aug 10 2011, 00:16, said:

Mерси, Явка! Тва е поздравче пък за теб, помня, че им беше фен B)

Hanzel und Gretyl

Мерси, Иво! С риск темата да заприлича на поздравителен концерт няма как да не те поздравя с Nibelungen - In Our Minds Като се замисля, че минаха точно шест години откакто след страхотни усилия най-накрая успях да я открия... :lol: Сега всичко е много по-лесно, след като вече я има качена дори и в YouTube.



#86774 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 18 August 2011 - 22:26 PM in Общ музикален форум

Белодух - Клич

Ночь.
Над Русью ночь.
И гладь небес,
И млечный путь как предвещанье.
Тьма.
Во степи рыщут шакалы, ведь

Русь в ночи как чаша тумана.
Сон травой испит до дурмана,
И во ржи, росою политой,
Белый конь вступает копытом.
Да восходит Солнце над Русью,
Поднимайтесь смелые люди,
Разжигайте горны во кузне
Здесь жатва кровавая будет!

Степь Руси здесь.
Слабый зов здесь.
Бродит тень здесь.
Сына кличит мать, но
Спят сынки, лишь слышется стон слабый...

Здесь была кровавая битва,
Пала рать изменою бита.
Болью стонет мертвое поле,
Зверобой врезается в поры.
Родина взывает по праву
И земля, испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!

Черный пир здесь.
Казнь Руси здесь.
Смерть мужей здесь.
Портят белых дев.
Черный пир.
Над Русью вой слышен!

Погибает белая раса!
Празднуют враги в нашем доме!
Собирайте новые рати!
Бой врагу в подарок готовьте!
Не погибнет белая раса!
Не бывать врагу в нашем доме!
Растерзайте вражие стяги,
Пламя верните в родные чертоги!
Родина взывает по праву,
И земля испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!
Поднять стяги! Идут поколенья
Отомстить за преданых смерти
И за жен, иссеченных плетью,
За детей, закованных в цепи.

Поднять стяги! Идут поколенья
Отомстить за преданых смерти
И за жен, иссеченных плетью,
За детей, закованных в цепи.
Родина взывает по праву,
И земля испившая крови,
Отомстить кровавым шакалам,
Выгнать чужестранных уродов!




#87670 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 15 September 2011 - 21:39 PM in Общ музикален форум

View PostOzzy, on Sep 15 2011, 13:42, said:


Интересен проект. Преди време бях попаднал на някаква статия за него, но за първи път чух песента сега. Хубаво е, че са решили да популяризират тази толкова неизвестна песен на Воев. Единственото нейно изпълнение, което преди много години успях да открия е от един концерт на "Нова Генерация" от 1992 година.

В момента гледам една много любима песен: Стенли - Как се казваш?



#86817 Кой видеоклип гледате в момента?

Posted by Нещото което вие в нощта on 20 August 2011 - 13:32 PM in Общ музикален форум

Кипелов - Я Свободен



#81086 Коя книга прочетохте последно?

Posted by Нещото което вие в нощта on 01 May 2011 - 19:41 PM in Литература

Владислав Баяц - Книга за бамбука

Posted Image

Това е последната и същевременно една от най-добрите, които съм чел от много време. Баяц е считан за един от най-значимите съвременни сръбски писатели и е бил изключително близък приятел на Милорад Павич. :lol:
Мисля, че книгата би била изключително интересна за всеки, който се интересува от Изтока. Историята грабва още от самото начало и не те пуска до края и въпреки, че на моменти е леко трудно четима, заради множеството специфични термини, свързани с културата на Япония и Китай и в частност с будизма.
Горещо препоръчвам! :lol:



#81499 Коя книга прочетохте последно?

Posted by Нещото което вие в нощта on 12 May 2011 - 23:42 PM in Литература

Александър Дюма - Граф Монте Кристо

Понякога се радвам, че паметта ми не е особено добра, което ми позволява да забравям дори и любими книги. Такъв е случаят и с "Граф Монте Кристо", който като юноша бледен ме беше впечатлил изключително много, но от който по-скоро беше останал само смътен спомен с изключение на няколко сцени, които се бяха врязали в съзнанието ми. И така докато преди десетина дни нещо ме подтикна да го прочета отново. Съвсем нормално имах колебания как ще го възприема след толкова години, но се убедих, че това е роман, който не е подвластен на времето и възрастта. С изключение на една линия на сюжета, която ми идва твърде мелодраматична всичко останало ми достави голямо удоволствие и нито за миг не съжалих, че се спрях на него, вместо да се захвана с "по-сериозна" литература. Със сигурност това е един от романите в които идеята за отмъщението е развита по най-завладяващ начин. По моето изключително субективно мнение, другият такъв роман е "Джек от Сенките" на Роджър Зелазни. Какво би могло да достави по-голямо удоволствие от това да станеш свидетел на въздаването на възмездие и всекиму да бъде платено според заслугите?



#81148 Коя книга прочетохте последно?

Posted by Нещото което вие в нощта on 02 May 2011 - 19:53 PM in Литература

View Postduende, on May 1 2011, 22:18, said:

Мерси за препоръката и добре дошъл отново. :yes:

Добре заварил! ;)



#82262 Надъхвам се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 29 May 2011 - 21:42 PM in Общ музикален форум

Heavenwood - Morning Glory Clouds(In Manus Tuas Domine)

Posted Image



#83853 Надъхвам се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 16 June 2011 - 21:34 PM in Общ музикален форум

Kraftschlag - One Day

Posted Image



#82232 Надъхвам се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 29 May 2011 - 09:41 AM in Общ музикален форум

Lethe - Dreams

Posted Image



#81311 Надъхвам се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 06 May 2011 - 20:26 PM in Общ музикален форум

Atrocity feat Yasmin - Goddess of Fortune And Sorrow

Posted Image

Тематичен ден посветен на албуми с дървесна тематика на обложките. :crying:



#81299 Надъхвам се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 06 May 2011 - 10:52 AM in Общ музикален форум

И тук звучи Lake Of Tears - Illwill

Освен, че албумът е много добър и обложката е смазваща!

Posted Image



#81650 Надъхвам се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 16 May 2011 - 20:07 PM in Общ музикален форум

Die blauen Dragoner

Posted Image



#81088 Надъхвам се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 01 May 2011 - 19:47 PM in Общ музикален форум

Dismal Euphony - Carven

Posted Image

Много приятен black, на който попаднах благодарение на мнението на Змея в една друга тема. :lol:



#81976 Надъхвам се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 23 May 2011 - 18:57 PM in Общ музикален форум

Amorphis - Mourning Soil

Posted Image



#86595 Последният филм, който гледах...

Posted by Нещото което вие в нощта on 15 August 2011 - 21:27 PM in Кино

Posted Image



#81906 Последният филм, който гледах...

Posted by Нещото което вие в нощта on 22 May 2011 - 00:14 AM in Кино

Inland Empire

Изключително болен филм. Дори като за Дейвид Линч...

Posted Image



#81988 Последният филм, който гледах...

Posted by Нещото което вие в нощта on 23 May 2011 - 22:49 PM in Кино

Howl’s Moving Castle

Posted Image

Страхотен! По моето субективно мнение не толкова хубав, колкото Spirited Away, но определено един от най-добрите филми на Гибли.



#87413 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 05 September 2011 - 21:13 PM in Общ музикален форум

View PostMor-Rioghain, on Sep 5 2011, 18:25, said:

С огромни благодарности. :metal: Страхотни, както винаги.

Няма защо! :harhar: Аз съм леко разочарован, но очакванията ми бяха твърде високи, както към всеки албум на DoD. Петте Element-а ми идват малко излишни и звучат по-скоро в стилистиката на E-Nomine, отколкото в тази на DoD. Отделно ми е много трудно да възприема "Push Me" с участието на мацката от Gregorian. Предпочитам само вокалите на Adrian Hates. Явно съм твърде консервативен... :D Независимо от тези малки недостатъци Ego:X ще бъде най-слушания албум в следващите месеци.

Diary Of Dreams - Grey The Blue

Posted Image



#87376 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 04 September 2011 - 19:22 PM in Общ музикален форум

View PostMor-Rioghain, on Sep 4 2011, 19:19, said:

^ И аз го очаквам с огромно нетърпение, обаче, не мога да го намеря все още. В някаква DoD фаза съм и днес си припомних (if), перфектния концерт преди три години, и се размечтах много сериозно...

Heavenwood ужасно се развиха с Redemption, Swallow определено е добър, но ми се струва някак опростен.

Можеш да погледнеш тук: http://gothicrock2009.blogspot.com/2011/08...reams-egox.html

А на мен Swallow ми харесва точно, защото е по-първичен и опростен. :metal:

Posted Image



#86506 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 13 August 2011 - 23:59 PM in Общ музикален форум

Burzum - Enhver Til Sitt

Posted Image



#86491 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 12 August 2011 - 21:29 PM in Общ музикален форум

Of the Wand and the Moon - Nighttime in Sonnenheim

Posted Image



#86521 Потя се с...?

Posted by Нещото което вие в нощта on 14 August 2011 - 19:23 PM in Общ музикален форум

Dead Can Dance - Ullyses

Posted Image