Jump to content

MuseТурне 2012


139 replies to this topic

#101 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 26 август 2012 - 14:14

^ Защото не казват нищо ново, макар и да го правят по уникален и майсторски начин. Друг е въпросът, че много от най-младите, а и не толкова новите :nono: , групи вероятно черпят вдъхновение, вместо от оригиналите, от самите Muse (колко уместно, предвид избора им на име, хе-хе). Доколкото това наистина е въпрос на мода и чист комерсиализъм, не мога да го приема и никога не съм го смятала за някакво особено доказателство за качествата на даден музикант.
През цялото си съществуване, за което съм съгласна, че вече е доста продължително, така и не видях Muse да предизвикват каквато и да било форма на революция. Не е и задължително. На мен, въпреки това, си ми харесват предостатъчно, нито пък съм единствената на това мнение, а ми се струва, че предполагаемите претенции не идват от страна на самата група.
Don't mistake lack of talent for genius.

#102 Stavrogin

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 283 posts
  • Gender:Male

Posted 26 август 2012 - 14:20

Четейки горните изказвания си давам ясна сметка, че фенската музикална некомпетентност е същата онази некомпетентност, която прави така щото самозвани художници да станат самозабравили се диктатори, бездарни разказвачи да се къпят в световна литературна слава, слабаци от Йейл, пожарникари и учители по физическо да управляват държави, жена на 54 да си показва зърната публично, и това да е събитие, а не просто радост за воайори, и не на последно място, безидейни музикални недоносчета да бъдат определяни като такива, пишещи и отварящи някакви страници в световната музикална история, а не само страници в "болни" фенски мозъци................... "Богове, богове мои! Колко тъжна е земята привечер"...... на Земята в привечер "звучат" MUSE!

#103 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 26 август 2012 - 14:24

View PostStavrogin, on 26 август 2012 - 14:20 , said:

в привечер

?!

Колко мъка има на тоя свят, etc.
Don't mistake lack of talent for genius.

#104 man on a mission

    Sixx

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 963 posts
  • Gender:Male
  • Location:This World

Posted 26 август 2012 - 15:08

Stavrogin, отдавна е известно, че твоето мнение (винаги крайно) е меродавно само и единствено за теб.Как пък не каза нещо по темата - зърна, художници, пинизи...
Mor-Rioghain, именно това имах в предвид - много от по-младите банди направо взаимстват от Muse. На момента ми изникват Dream Theater (за справка - Octavarium).Надали и най-безнадеждният музикален романтик вече вярва, че някой може да каже нещо ново (е, освен ако Metallica не издадат албум с келтска музика и на вокалите да е Андреа Бочели, примерно...).Според мен, самият факт, че някоя група в днешно време може да бъде наречена "уникална" е достатъчен!
What we need right now, is a miracle on earth
Let out hearts cry out, so our voices can be heard
Let us walk away together
From the never ending rain,
'Til the sun will shine for all of us again

#105 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 26 август 2012 - 15:10

^^Това е протест срещу системата и ...граматическите й правила. :harhar:

ПС: man on a mission го е обяснил.

Edited by HeathenHeart, 26 август 2012 - 15:12 .

Hedniska Blod

#106 Mor-Rioghain

    bean sídhe

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 451 posts
  • Gender:Female
  • Location:Shallow Grave

Posted 26 август 2012 - 15:48

Две неща, които задължително трябва да изясня: :P

1. Dream Theater не са една от "младите банди", нали???

2. Всеки може да се информира какво се случи, когато Metallica издадоха албум със смислена музика и на вокалите беше Лу Рийд. Същият принцип действа и относно Muse, което наистина е достатъчно, в едно конкретно отношение.
Don't mistake lack of talent for genius.

#107 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 август 2012 - 16:43

View PostMor-Rioghain, on 26 август 2012 - 14:14 , said:


През цялото си съществуване, за което съм съгласна, че вече е доста продължително, така и не видях Muse да предизвикват каквато и да било форма на революция.


Напротив, предизвикват подобна с всеки следващ свой проект. Колко са групите през последното десетилетие, които да предизвикват подобна полемика сред меломани и критика? Колко са групите, които да предизвикват публично мнение дори от хора, които си нямат абсолютно никаква представа за тяхната музика, но се чувстват задължени да се изкажат по темата на деня? Напълно съм съгласен с man on a mission, не революционното, а уникалното превръща MUSE в явление в съвременната музика за мислещи. И както винаги, наред с положителните оценки, групата обира и негативите на онази част от фенове и критика, които се нуждаят от повече доказателства и време за възприятие. Рано или късно, мислещата част от тази група ще оцени качествата на MUSE. Не е нужно да харесваш определена група, за да оцениш изкуството създавано от нея. По-трудно е да запазиш мълчание в подходящ момент, но това вече излиза от темата...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#108 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 26 август 2012 - 16:45

View PostMor-Rioghain, on 26 август 2012 - 15:48 , said:


2. Всеки може да се информира какво се случи, когато Metallica издадоха албум със смислена музика и на вокалите беше Лу Рийд. Същият принцип действа и относно Muse, което наистина е достатъчно, в едно конкретно отношение.


Именно, точно това имам предвид - не е задължително всеки фен на Металика да хареса този проект, ако по-голямата част от феновете на Лу всъщност го харесват...
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#109 ping_pong_bitches

    star sucker

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 270 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 08:24

View Postmarillion, on 26 август 2012 - 16:43 , said:

Напротив, предизвикват подобна с всеки следващ свой проект. Колко са групите през последното десетилетие, които да предизвикват подобна полемика сред меломани и критика? Колко са групите, които да предизвикват публично мнение дори от хора, които си нямат абсолютно никаква представа за тяхната музика, но се чувстват задължени да се изкажат по темата на деня? Напълно съм съгласен с man on a mission, не революционното, а уникалното превръща MUSE в явление в съвременната музика за мислещи. И както винаги, наред с положителните оценки, групата обира и негативите на онази част от фенове и критика, които се нуждаят от повече доказателства и време за възприятие. Рано или късно, мислещата част от тази група ще оцени качествата на MUSE. Не е нужно да харесваш определена група, за да оцениш изкуството създавано от нея. По-трудно е да запазиш мълчание в подходящ момент, но това вече излиза от темата...

Ето тази шибана претенция (за величие, световна доминация и квото-искаш-наври-в-тези-скоби) у слушащите MUSE ме дразни много повече от музиката им. Която, между другото, е know how от други, известни нам, състави =>нищо революционно. Последното liryc video е dubstep похват + Queen - точка. Но откъм претенции, и група и фенове, нямате надминаване. "Мислещата част' - свети екскременти! Намери си живот, човече.

Edited by ping_pong_bitches, 27 август 2012 - 08:25 .


#110 marillion

    I'm a Marquee veteran...

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 6135 posts
  • Gender:Male
  • Interests:Progressive Rock

Posted 27 август 2012 - 08:30

Нали това пиша. Очевидно не спадаш към "мислещата част". Защо тогава се обаждаш? Тегли ми една майна на ум и продължи напред... ;)
18.06.2017 - Phil Collins
19.06.2017 - Phil Collins
15.07.2017 - U2
13.10.2017 - marillion

#111 HeathenHeart

    The Art of Lore

  • Тамплиeри
  • PipPipPipPipPip
  • 2136 posts
  • Gender:Female

Posted 27 август 2012 - 09:01

View Postping_pong_bitches, on 27 август 2012 - 08:24 , said:

Ето тази шибана претенция (за величие, световна доминация и квото-искаш-наври-в-тези-скоби) у слушащите MUSE ме дразни много повече от музиката им. Която, между другото, е know how от други, известни нам, състави =>нищо революционно.
+1
Осквернихме светата тема! :harhar:
А Мuse са като сънародника им Хари Потър - всичко ново е добре забравено старо + малко стъкмистика и нова опаковка. :harhar: :harhar:
Hedniska Blod

#112 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 27 август 2012 - 09:20

^
Понеже виждам, че темата отива в посока, която не е много хубава, ще помоля от тук нататък да се пише за неща свързани с предстоящото турне на Muse. Ако толкова много държите да се джафкате и да обсъждате качествата на музиката на Muse - отворете си нова тема в общия раздел и го давайте по-кротко ;)
I don't know how I managed it...

#113 Dart Marty Rocks!!!

    епископ

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 293 posts
  • Gender:Male
  • Location:Sofia

Posted 24 септември 2012 - 14:35

Албумът лийкна, има го в най-известния пиратски тракер. :) За мен е добър.

Edited by Dart Marty Rocks!!!, 24 септември 2012 - 15:17 .


#114 nousha

    вещичка

  • Тамплиери
  • PipPipPip
  • 442 posts
  • Gender:Female

Posted 24 септември 2012 - 22:17

Яни, аре да ходим да ги гледаме някъде, че ще свършат билетите :)
On ne voit bien qu'avec le coeur. L'essentiel est invisible pour les yeux.

#115 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 25 септември 2012 - 22:29

Отзиви нещо по албума?
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#116 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 26 септември 2012 - 19:02

^ Не смея да се изкажа с отзиви, че една камара трюта ще ме заклеймят. Освен това всички разбрахме какви нерви предизвиква дори споменаването на името на тази група тук... За тва съм пас. Ти кажи, ако ти стиска... :secret:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#117 Jurisprudent

    Joydivisionist.

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2374 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Land of Bittersweet Symphonies
  • Interests:- progressive rock, hardrock, heavy metal, thrash&death metal, alternative, wave/darkwave, gothic, post-punk, industrial, jazz, jazz rock, fusion, blues

Posted 26 септември 2012 - 22:26

Не съм имал възможност да го прослушал толкова обстойно и затова не ми се иска да давам много сериозно мнение, но поне засега...ми харесва, харесва определено. Като оставим настрана Madness, която ме закова още щом излезе, в момента много ми харесват и Supremacy и Panic station.


Интересно ми е мнението на marillion. Дали това е мюзовския Achtung baby или мюзовския Pop ?
Plus Ultra.

"This world is totally fugazi."

"We will always be so much more human than we wish to be."

"From the Stars back to our Cities"


Jazz fusion audio centre

1001 albums online

#118 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 27 септември 2012 - 05:17

View PostJurisprudent, on 26 септември 2012 - 22:26 , said:

Интересно ми е мнението на marillion. Дали това е мюзовския Achtung baby или мюзовския Pop ?
Надявам се нито едно от двете, понеже сравненията с конкретната група ми докарват стомашни киселини. <_<
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#119 Ozzy

    All England Lawn Tennis Club Single Handed Champion of the World

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 9473 posts
  • Gender:Male

Posted 27 септември 2012 - 08:07

^
И ще ти докарват още дълго време като фен на Muse, защото за този албум могат да се кажат две неща:

1. Да се свети името на Freddie Mercury, Brian May, Roger Taylor, John Deacon, Bono, The Edge, Larry Mullen Jr. и Adam Clayton (особено на първите четирима). Ако не бяха те, този албум просто нямаше да съществува. Това се чува от 300 километра дори и от напълно глух човек, независимо от това дали има стомашни киселини или не. "The 2nd Law" е правен по проста схема - 60/30/10, и именно за това е успешен.

2. Албумът е добър. Наистина добър. Вече три пъти го слушам и мога да кажа, че почти няма слаби моменти. Самият аз се радвам, че тази група, която принципно не харесвам и която до сега не беше изкарвала нищо, което да е различно от посредствеността и британския поп (с малки изключения, разбира се), записа подобно нещо. До момента ситуацията беше следната: да, професионално записани албуми, да, личи си, че членовете на групата са добри музиканти, да, вижда се, че искат да направят нещо по-така, но... греда. Последните две изречения са си изцяло мое мнение и не ангажирам никого с него.
При "The 2nd Law" нещата определено са в пъти по-добри. :yes:

Така ги виждам аз нещата. Поздрави на всички, които мислят по различен начин и явното мега влияние на две велики групи (или поне на едната от тях) им докарва киселини. :drinks:
I don't know how I managed it...

#120 Envy

    Not Telling

  • Енориаши
  • PipPipPipPipPip
  • 2409 posts
  • Gender:Not Telling

Posted 27 септември 2012 - 08:42

Най-точното (лично) определение, което мога да дам за "The 2nd Law", е интересен. Може би най-интересният, разнообразен и на моменти изненадващо звучащ запис на Muse. Накратко - албумът определено ме кефи много, но все пак за мен "Absolution" продължава да си остава ненадминат в дискографията им.





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users