Jump to content

Волейбол


79 replies to this topic

#41 ~Frozen Angel~

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 12 юли 2009 - 18:54

Днес просто момчетата бяха уникални нямаха грешка в нито един компонент от играта. Не дадоха никакъв шанс на кубинците, които след първия гейм започнаха да се чудят къде са и какво става. Тръгна и играта през центъра. След онези мачовек, в които Жеков не беше в оптимална форма, тези два срещу Куба опроверга всички критики. Все още има някакви минимални шансове за нашите да се класират като втори отбор с най-добри показатели, но само при две победи другата седмица срещу Русия с по 3:0 или 3:1.
Успях да хвана и жените, които не съм гледала толкова добре да играят от много години насам. Последният гейм през блокадата на Страшимира ФИлипова не минаваше топка. Ева Янева може да се каже, че е следващата Тони Зетова :wub: Браво и на момичетата! Достойна игра!

Edit: Забивката от контра във втория гейм на Зарко Иванов къртеше отвсякъде; направо я забоде във втория метър :worship: :worship: :lol2:
"- Какво ще правиш сега - попита го Мормон, - след като си копеле?
- Ще се самосъжалявам - отговори Джон. - И ще спазвам клетвите си!"
Дж.Р.Р.Мартин, "Песен за огън и лед"

#42 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 13 юли 2009 - 00:24

View Post~Frozen Angel~, on Jul 12 2009, 19:54, said:

След онези мачовек, в които Жеков не беше в оптимална форма, тези два срещу Куба опроверга всички критики.

Андрей Жеков е много променлив играч. С играта си днес заслужава да е сред топ разпределителите в света, но с непостоянството си и с колебливите си игри, на моменти стигащи до неконтролируеми грешки заслужава дори да не бъде и резервен разпределител в националния ни отбор. А все пак става дума за опитен играч, играещ от години в насионалния отбор и извън българското първенство. В четирите мача срещу Япония играта на Жеков бе под всякаква критика, във вчерашния мач с Куба също имаше безумни отигравания. Така че е малко пресилено да се каже, че с играта си в двата мача през този уикенд е опровергал всички критики.
Надявам се и стискам палци играта занапред само да му спори и да показва класа, като във втория мач с Куба.

View Post~Frozen Angel~, on Jul 12 2009, 19:54, said:

Все още има някакви минимални шансове за нашите да се класират като втори отбор с най-добри показатели, но само при две победи другата седмица срещу Русия с по 3:0 или 3:1.

:wub: Е, все още имаме шансове дори и за първото място. Просто ние трябва да победим в най-много четиригеймови мачове два пъти Русия и японците да вземат шест точки от гостуванията си в Куба. :worship:

#43 ~Frozen Angel~

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 13 юли 2009 - 08:35

View PostAvitohol, on Jul 13 2009, 00:24, said:

:worship: Е, все още имаме шансове дори и за първото място. Просто ние трябва да победим в най-много четиригеймови мачове два пъти Русия и японците да вземат шест точки от гостуванията си в Куба. :D

За първото място за съжаление нямаме шанс =? Кубинците имат 20 точки и дори и при загуба от Япония на два пъти ще са най-малко с 22т. Ние в момента сме с 15 и при добро стечение на обстоятелствата бием руснаците с по 3:1 или 3:0 ще станем 21т. , но пък никога не е малко да прецакаш Русия и да минеш пред нея :wub: :lol2: Ще стискаме палци на момчетата да успеят да се класират напред, жалко, че няма да успея да ги гледам, че съм на бачкане. Но ако не, здраве да е, след два месеца идва Европейско:worship:
"- Какво ще правиш сега - попита го Мормон, - след като си копеле?
- Ще се самосъжалявам - отговори Джон. - И ще спазвам клетвите си!"
Дж.Р.Р.Мартин, "Песен за огън и лед"

#44 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 13 юли 2009 - 09:08

По мои сметки (и спомени) точки не се дават при загуба 0-3 или 1-3.

#45 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 13 юли 2009 - 10:31

Да, именно, при загуба с 0:3 или 1:3 гейма загубилият отбор не печели точка, а всичките три отиват при победителя. Това е нов начин на точкуване, който се въвежда именно в тазгодишното издание на Световната лига за пръв път. И така ако японците вземат, че извършат нечуван подвиг в Хавана и спечелят шест точки, а в същото време ние "респектираме" руснаците и спечелим също толкова точки ще имаме 21 т., а Куба ще са втори с 20 т. :wub:

(не е лошо човек и да мечтае) :worship:

#46 ~Frozen Angel~

    послушник

  • Енориаши
  • Pip
  • 31 posts

Posted 13 юли 2009 - 11:44

Аха, ок извинявам се не го знаех това, че при загуба с 0:3 или 1:3 загубилия не взема точки, мислех си, че е както другите мачове да взема по 1т. Ако е така наистина не е лошо да помечтаем. Все пак казал го е Джон Ленън "Може и да съм мечтател, но не съм единственият" ^^
"- Какво ще правиш сега - попита го Мормон, - след като си копеле?
- Ще се самосъжалявам - отговори Джон. - И ще спазвам клетвите си!"
Дж.Р.Р.Мартин, "Песен за огън и лед"

#47 MartinOwaR

    TrueInside

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 420 posts
  • Interests:True, trueeeeee

Posted 13 юли 2009 - 12:52

View PostAvitohol, on Jul 13 2009, 11:31, said:

Това е нов начин на точкуване, който се въвежда именно в тазгодишното издание на Световната лига за пръв път.

За Световната лига е новост, но е прилагано и преди това. И нашият турнир "Атаро Клима" беше според този начин на точкуване.

#48 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 14 юли 2009 - 09:34

View PostAvitohol, on Jul 13 2009, 11:31, said:

И така ако японците вземат, че извършат нечуван подвиг в Хавана и спечелят шест точки, а в същото време ние "респектираме" руснаците и спечелим също толкова точки ще имаме 21 т., а Куба ще са втори с 20 т. :metal:

(не е лошо човек и да мечтае) :wub:

I have a dream... :wub:

А тези, хамавите, в "7 дни спорт" бяха писали, че вече нямаме дори и теоретична възможност да се класираме. И аз, понеже съм на Вие с математиката, им повярвах.
Omnia mea mecum porto

#49 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юли 2009 - 19:15

Много ми е неприятно да го кажа и да си го мисля, но днешният, втори, мач с Русия бе загубен умишлено от нашите волейболисти. Осигурихме участие на финалите на руснаците за сметка на Италия. Вечна дружба!!!
... Дружба = предателство спрямо честната игра, спрямо пълната българска зала.

#50 Davidian

    епископ

  • Тамплиeри
  • PipPipPip
  • 361 posts
  • Gender:Male

Posted 18 юли 2009 - 21:56

Днешния мач много не ме изненада.Имаме големи таланти,но крехък отбор.Трябва да се обърне внимание на много аспекти в играта,особено върху блокадата.Вижда се,че имаме страхотни таланти,начело с любимия ми Цветан Соколов(дано достигне висините на баща си).И точно поради този факт Пламен Константинтов мисля,че вече е излишен.Ще видим.
Мача си протече споконо за руснаците.Отново с много прагматична игра и взеха своето.Мисля,че и съдията повлия,макар и малко,с няколко много възлови отсъждания.вярвам обаче,че отбора ще се развива занапред.

#51 Minstrel in the Gallery

    Too Old To Rock'N'Roll, Too Young To Die!

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 592 posts
  • Gender:Male

Posted 27 юли 2009 - 14:30

Аз пък гледах финалните мачове на Световната лига в Белград и с ръка на сърцето и малко тъга мога да кажа, че нашия отбор на този етап е много, ама доста много далеч от отборите на Сърбия /въпреки, че често ги бием/ и на Бразилия /въпреки че и тях ги побийваме от време на време/... Двата отбора изиграха страхотен финал, направо спиращ дъха мач... Но в сегашната форма на нашия отбор, с този неособено кадърен и качествен разпределител, ще мечтаем само за финалите на Световната лига ... И това е реалността, за съжаление ... :rolleyes:

#52 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 28 юли 2009 - 10:19

Даам, Minstrel in the Gallery, напълно съм съгласен, че волейболът, който в момента играе нашият национален отбор е далеч от показаното от двата финалиста в лигата. Трябва да сме реалисти и в същото време да сме достатъчно мотивирани да подобрим играта си, защото на идващото след малко повече от месец европейско първенство за мъже сме в една група със Сърбия.
Иначе самият финален мач на Световната лига бе красив, бе волейбол, който спира дъха и наелектризира емоциите. Прекрасен мач!

#53 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 28 юли 2009 - 15:12

А сърбите благополучно успяха да изгубят в тайбрека, след като водеха с 5 точки. Умрях от яд.
Omnia mea mecum porto

#54 cliffburton

    Високо в небесата

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 534 posts
  • Gender:Male

Posted 28 юли 2009 - 21:59

View PostMinstrel in the Gallery, on Jul 27 2009, 15:30, said:

Аз пък гледах финалните мачове на Световната лига в Белград и с ръка на сърцето и малко тъга мога да кажа, че нашия отбор на този етап е много, ама доста много далеч от отборите на Сърбия /въпреки, че често ги бием/ и на Бразилия /въпреки че и тях ги побийваме от време на време/... Двата отбора изиграха страхотен финал, направо спиращ дъха мач... Но в сегашната форма на нашия отбор, с този неособено кадърен и качествен разпределител, ще мечтаем само за финалите на Световната лига ... И това е реалността, за съжаление ... :metal:
ОФФ/ Спокойно- във волейбола сме много по-добре от някой други популярни спортове(футбол особено). :metal: Имаме бъдеще, ама си трябват инвестиции. :worship:

Edited by cliffburton, 28 юли 2009 - 21:59 .

Когато си на дъното на пъкъла,когато си най-тъжен и най-злочест от парещите въглени на мъката
си направи стълба и излез.
САМО ЛЕВСКИ, ОБИЧАМЕ ТЕ!



#55 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 29 юли 2009 - 00:00

View PostФайона, on Jul 28 2009, 16:12, said:

А сърбите благополучно успяха да изгубят в тайбрека, след като водеха с 5 точки. Умрях от яд.

Ха-ха, а аз бях за бразилците и съм доволен от крайния резултат. :worship:

#56 didara

    Inconvenient

  • Енориаши
  • PipPipPipPip
  • 564 posts

Posted 29 юли 2009 - 14:50

View Postcliffburton, on Jul 28 2009, 22:59, said:

ОФФ/ Спокойно- във волейбола сме много по-добре от някой други популярни спортове(футбол особено). :lol: Имаме бъдеще, ама си трябват инвестиции. :)
За никой не е тайна, че във волейбола има и голяма доза късмет! Добри сме, но можем и да падаме много :metal:
Твоето неразбиране не е лудостта на другия!

#57 Yanni

    I Am Colossus

  • Тамплиери
  • PipPipPipPipPip
  • 1816 posts
  • Gender:Male
  • Location:The Discordant System

Posted 29 юли 2009 - 17:22

View Postdidara, on Jul 29 2009, 15:50, said:

За никой не е тайна, че във волейбола има и голяма доза късмет!
:lol:

Tи сериозно ли? :) Имаш ли хабер от този спорт изобщо? :metal:
A new level reached, where the absence of air lets me breathe...

#58 Файона

    addicted to chaos

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 212 posts
  • Gender:Female

Posted 29 юли 2009 - 19:35

View PostAvitohol, on Jul 29 2009, 01:00, said:

Ха-ха, а аз бях за бразилците и съм доволен от крайния резултат. :)
Аз не бях за никого. :metal:
Но просто мразя да гледам хора, които се дънят глупаво.
Omnia mea mecum porto

#59 Avitohol

    IYI

  • Енориаши
  • PipPipPip
  • 220 posts
  • Gender:Male

Posted 30 юли 2009 - 13:46

Дънят се глупаво!? Сигурно имаш предвид преднината на сърбите в тайбрека до първото техническо прекъсване. Дам, може да се нарече "глупаво" подобно поведение, довело до загуба на инициативата и най-вече до загуба на двубоя, но пък точно ние българите сме се нагледали на много подобни неща (за съжаление или не).
Аз лично се радвах на този двубой - красив беше. Но си имах и фаворит от самото начало - бразилците. Те са един от отборите във волейбола (заедно с американците), които са истинско вълшебство. Играта им те вълнува, дори и да играят срещу твоя национален отбор. А и онова чудо Висото, което гледах и няколко месеца по-рано в мачовете на Трентино за Шампионската лига, както и Серджо, са забешежителни играчи. Освен това малкият Резенде само след година-две ще е уникален. :harhar:

#60 Satyr

    Администратор

  • Велики Магистри
  • PipPipPipPipPip
  • 7521 posts

Posted 30 юли 2009 - 17:18

View PostYanni, on Jul 29 2009, 18:22, said:

Във всички спортове с топка, помоему, късметът е основен фактор.
Във волейбола е повече и от футбол, и от баскетбол, и от хандбал и т. н.
Да се обоснова - във всеки от изброените спортове има състояние на дрибъл, при което един играч владее самостоятелно топката. Дори във футбола, ако никой не му пречи, той може да я владее "безкрайно" дълго. Във волейбола топката е или във въздуха, или някой я удря/поема, или е аут или точка. При това има голямо значение идвайки към теб дали не е фалцирана, отклонена от блокада или просто ти няма да я посрещнеш/удариш накриво и т. н.
При отклоняване от блокада си е чист късмет накъде ще поеме топката.
При докосване на мрежата е чист късмет, доколко ще се забави и как ще се отклони.
И т. н.
Чист късмет е и при избита извън игрището топка, но непаднала още на земята, ако ти е в обсега и тръгнеш да я гониш, дали няма да има публика, пейки с резерви, маси на служебни лица и т. н. по пътя ти :D
Има доза късмет и в това в каква форма е противникът :harhar:
WeRock.bg - сайт за Праведна музика





1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users